Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Propi »

Ooo, o tej akcji outletowej w ogóle nie słyszałem! Jakie tam były ceny?
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Propi »

5 miesięcy po pierwszej premierze... Cisza.

Myślicie, że jeszcze dostaniemy Oath? Czy powoli wszyscy o nim zapomnimy? :-)
Awatar użytkownika
Zerthin
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2019, 12:19
Has thanked: 69 times
Been thanked: 51 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Zerthin »

Propi pisze: 22 kwie 2023, 10:35 5 miesięcy po pierwszej premierze... Cisza.

Myślicie, że jeszcze dostaniemy Oath? Czy powoli wszyscy o nim zapomnimy? :-)
Dostaniemy. Portal mimo wszystko dostarcza - nie ważne jak frustrująca jest czasami droga ;)
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Sever »

trochę już czasu minęło od premiery, chcialbym się dowiedzieć jak wrażenia tych którzy już nieco pograli i emocje zdążyły ostygnąć.
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: SetkiofRaptors »

Ja grę mam już od dłuższego czasu, po angielsku. W moich grupach ciągle o nią pytają, choć trzeba przyznać, że dużo nie pograliśmy. Graliśmy 2 razy na kopii kolegi i z 4-5 razy na mojej. Wrażenia są dla mnie dalej pozytywne, przy czym jest to mocno lifestylowa gra, i u nas np. cierpi z uwagi na to, że rzadko wychodzi na stół - po prostu jak się ma ją ograną na bieżąco to łatwo wrócić, a jak nie to naprawdę ciężko się wgryźć, bo zasad jest do tłumaczenia sporo i jest dużo mikro zasad przez które ogólne przypomnienie koncepcji nie do końca wystarcza. Dodatkowo są zasady których NIENAWIDZĘ tłumaczyć, jak to kiedy można przejąć Baner Sekretu albo w ogóle system walki który moim zdaniem mechanicznie działa dobrze, ale jest KOSZMARNIE nieintuicyjny.

W obecnych czasach gdzie ludzie jednak często sięgają po coraz to nowe tytuły, a półki niektórym się uginają pod ciężarem nieogranych gier jest to gra trudna. Wydaje mi się, że zyskuje z każdym zagraniem i najlepiej, żeby było gęsto od tych gier w bliskim od siebie czasie. Niby nie jest to Legacy i wszyscy podkreślają jak to nie trzeba mieć stałej grupy. Ja jestem jednak zdania, że z powodów ogólnie logistycznych i też dla fun'u lepiej sobie stworzyć grupę i grać to przynajmniej przez jakiś czas jak kampanie. Plusem jest to, że nie trzeba mieć kompletu zawsze, spokojnie może jedna osoba wypaść na spotkanie i potem po prostu jej powiecie co się wydarzyło. Ale absolutnie nie widzę sensu grać sobie w to na zmianę z różnymi ludźmi bo o ile nie będzie to tydzień po tygodniu to moim zdaniem tłumaczenie zasad i ich przypominanie zje za dużo czasu.

Podsumowując: tak, jeśli wyciągniecie na kilka, kilkanaście rozgrywek w krótkim okresie i jeśli nie straszne wam ciężkie, ciężkie gry. No i trzeba lubić chaos, lekką wręcz przygodowość.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: karawanken »

Dostałem właśnie informacje, że pakiety naprawcze dotarły i będą w tym tygodniu wysyłane.
Za mailem:
"Na taki pakiet składają się:
- 6 planszetek,
- naklejki naprawcze do instrukcji,
- karty,
- żeton."
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 218
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 186 times
Been thanked: 187 times
Kontakt:

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Qnnrad »

Ale jak to? A naprasowanka z brakującym logiem na matę? W końcu przez plansze wycofali ze sprzedaży?
Żartuję tylko. Bardzo kibicuję Oathowi i bardzo się cieszę, że Portal zareagował wypuszczając zestaw naprawczy.

Bardzo proszę uprzejmą osobę o zrecenzowanie zestawu naprawczego (:
vanbear
Posty: 39
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:15
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: vanbear »

Ja już odebrałem. Niestety nie jestem teraz w stanie zweryfikować poprawności treści, więc wrzucam zdjęcie wszystkich elementów, mam nadzieję, że będzie czytelne:
https://i.imgur.com/6b5x5n0.jpeg

Mam tylko wrażenie, że w instrukcji było dużo więcej różnych błędów...
Kerlag
Posty: 44
Rejestracja: 06 gru 2020, 01:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 31 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Kerlag »

Ja tam już widzę ze żeton Sztandaru Tajemnicy nie został poprawiony i załamuje ręce…
Vaspher
Posty: 87
Rejestracja: 07 lis 2022, 11:11
Has thanked: 172 times
Been thanked: 5 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Vaspher »

Jak można się zgłosić po taki zestaw naprawczy? Czy może już za późno? Kupiłem grę przez lokalny sklep w przedsprzedaży
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 218
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 186 times
Been thanked: 187 times
Kontakt:

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Qnnrad »

Vaspher pisze: 16 maja 2023, 18:21 Jak można się zgłosić po taki zestaw naprawczy? Czy może już za późno? Kupiłem grę przez lokalny sklep w przedsprzedaży
Pisz na reklamacje@portalgames.pl
Awatar użytkownika
Zerthin
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2019, 12:19
Has thanked: 69 times
Been thanked: 51 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Zerthin »

Zaktualizowałem erratę o kolorki wg tego co naprawia pakiet naprawczy.
Nie jest źle ale do ideału też nieco brakuje.

https://1drv.ms/x/s!AulGahuy2OyCgUT1NRJ ... c?e=qTndvJ

W oczy rzuca się kafelek Wiernego Przysiędze, którego strona Uzurpatora pozwala w końcu wygrać ale nie blokuje rzutu kością przez Kancelrza.

Na stronie wydawnictwa nadal nie ma Księgi Praw, a do tego nadrukowany na naklejkach kod qr/url do erraty zwyczajnie nie działa.

Na wielki plus zasługują poprawione planszetki graczy - chociaż tutaj przyznaję - nie szukam czy są nowe babole czy nie. Od czasu pierwszego wydania Oath w Polsce nabiliśmy 15-20 partii i nie mam serca by psuć sobie frajdy widząc nowe błędy

Nic co zgłosili @vanbear i @Kerlag nie zostało poprawione


Ale żeby było bardziej słodko niż gorzko - gra nadal pasuje mi i współgraczom i ciągle się nie przejadła
vanbear
Posty: 39
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:15
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: vanbear »

No cóż, ogólnie cenię fakt, że dostaliśmy te zestawy naprawcze, ale wciąż niesmak i pozostałe błędy pozostały, a nie wydaje mi się, żeby drugi taki zestaw kiedykolwiek się wydarzył.
Bywały w historii Portalu sytuacje gdzie musieli więcej niż jedną erratę robić?

I wygląda na to, że link do erraty już jest poprawny.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 454
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: wrojka »

vanbear pisze: 17 maja 2023, 17:17 No cóż, ogólnie cenię fakt, że dostaliśmy te zestawy naprawcze, ale wciąż niesmak i pozostałe błędy pozostały, a nie wydaje mi się, żeby drugi taki zestaw kiedykolwiek się wydarzył.
Bywały w historii Portalu sytuacje gdzie musieli więcej niż jedną erratę robić?
Moja teoria (granicząca z opinią) jest taka, że Oath nie porwał tłumów na premierę, a wtopa z tłumaczeniem jeszcze bardziej pogrążyła tytuł. Portal teraz ma w grafiku bardziej chwytliwe pozycje i pozwoli cichutko umrzeć Oathowi.
Awatar użytkownika
Zerthin
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2019, 12:19
Has thanked: 69 times
Been thanked: 51 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Zerthin »

vanbear pisze: 17 maja 2023, 17:17 Bywały w historii Portalu sytuacje gdzie musieli więcej niż jedną erratę robić?
Były. Np Inis.
I koniec współpracy z trudnym wydawnictwem.

Ale były też takie jak Mage Knight i poprawianie karty aż skończyła poprawiona.

Liczę, że nie będzie to pierwsze ale jakoś nie do końca wierzę w drugie
Kerlag
Posty: 44
Rejestracja: 06 gru 2020, 01:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 31 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Kerlag »

Mnie najbardziej dotknęło to jak osoby odpowiedzialne za przygotowanie pakietu wykonały swoją prace. Nie wiem czy ktokolwiek zadał sobie trud i faktycznie porównał komponenty wydania angielskiego i polskiego w celu znalezienia błędów. To co otrzymaliśmy, zostało przygotowane na podstawie tabeli, którą wszyscy tworzyliśmy tu na forum. Właściwie to na jakiejś wersji tej tabeli, która dotarła do Portal Games - nie zawierała wszystkich znalezionych błędów i stąd brak poprawionego Sztandaru i wpisów z Księgi Praw. Zmiany wprowadzone zostały 1 do 1 - tak jak zasugerowalismy w pliku. Teraz nie dam sobie głowy uciąć, ale chyba pod żetonem Wiernego Przysiędze w kolumnie „Powinno Być” sugerowaliśmy wcześniej jedynie poprawę na „Przebudzenie: Wygrywasz!” i dlatego informacja o zapobieganiu rzutom Kością Końcowa nie znalazła się na żetonie (pewnie gdybyśmy wiedzieli ze tworzymy dokumentacje projektowa dla Portalu nie pozwolilibyśmy sobie na skrót myślowy - ale skoro tak, to może wyślemy im fakturę co?). Jestem w szoku jak po macoszemu potraktowano tą sprawę, z jakim brakiem profesjonalizmu... Naprawdę sądziłem, że ktoś się do tego przyłoży i raz jeszcze wczyta we wszystkie teksty. Liczyłem że chociaż informacja o darmowych akcjach dotycząca przenoszenia Chorągwi (ta na planszach Banitów, Obywateli i Kanclerza) zostanie przeredagowania i napisana bardziej po polsku - by nikt nie pomyślał że można przenosić pionki Obywateli czy tam Graczy Imperialnych, ale nie... Zaskoczyli mnie ogromnie. Ręce opadają.
mzdxtvtpxodyezkhfe
Posty: 28
Rejestracja: 21 paź 2021, 09:14
Has thanked: 33 times
Been thanked: 10 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: mzdxtvtpxodyezkhfe »

Kerlag pisze: 18 maja 2023, 00:21 Jestem w szoku jak po macoszemu potraktowano tą sprawę, z jakim brakiem profesjonalizmu... Naprawdę sądziłem, że ktoś się do tego przyłoży i raz jeszcze wczyta we wszystkie teksty.
W przypadku Portalu nic mnie już nie zaskoczy
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Propi »

Mnie bije po oczach, że Oath mogło się stać flagowym tytułem Leder Games, zaraz obok Root, który przecież stał się dla Portalu evergreenem i jest rozwijany niemal tak dynamicznie, jak pozwalają kolejne premiery oryginalnych dodatków i rozszerzeń. Na horyzoncie już widać Ahoy, w stajni Portalu jest już Fort, do pełni Lederowej oferty brakuje tylko Vast.

Duży, głośny, pięknie wydany i drogi tytuł, a traktowany jest jak pierd na wietrze - niby premiera, niby recenzje, niby błędy i niby pakiety naprawcze, a tak naprawdę to najlepiej, jakby wszyscy o nim zapomnieli i po cichutku się rozwiał.

Być może żyję w jakiejś bańce i mam niepełne spojrzenie - ale jakoś mi tego Oatha żal.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: feniks_ciapek »

Propi pisze: 18 maja 2023, 14:21 Mnie bije po oczach, że Oath mogło się stać flagowym tytułem Leder Games, zaraz obok Root [...]
Niezbyt. Oath zawsze był swego rodzaju eksperymentem. Stanowi raczej zamkniętą całość, jest bardzo specyficzną grą i moim zdaniem nie ma, nie miał i nie będzie miał takiego potencjału na dodatki, jak Root, czy nawet Vast. Sam system mechanicznie jest prosty. Startowej asymetrii frakcji raczej nie będzie, bo przy sposobie budowania kronik w Oath mogłoby to prowadzić do zburzenia i tak już delikatnego balansu tej gry.

Przy czym piszę to wszystko jako osoba, której Oath się w miarę spodobał.
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 218
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 186 times
Been thanked: 187 times
Kontakt:

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Qnnrad »

Nie wiadomo co dzieje się za kulisami, może decyzja wydawania tego tytułu po polsku nie była jednomyślna, zwłaszcza z punktu widzenia biznesowego. Nie wiemy też nic o relacjach miedzy Portalem a Lederami, może była jakaś presja aby lokalizować Oatha.

Chciałem napisać, że nikt nie spodziewał się wysokich wyników sprzedażowych, ale z drugiej strony - Cole wielokrotnie zapowiadał tworzenie dodatku do Oath (w majowym Design Chat przypomniał, że może uda się rozkręcić pracę na dodatkiem do Oath jeszcze w tym roku), więc wyniki finansowe i zainteresowanie muszą być zadowalające.
Nie wiadomo o co chodzi. I mi też jest żal Oatha. Moje przemyślenia nt. Portala zachowam dla siebie (Roota też mi żal).

Pozostaje tylko cieszyć się, że mimo wszystko przynajmniej kilku forumowiczów i ich współgrających Oath oczarował dzięki polskiej wersji, jaka by ona nie była.
copychef
Posty: 123
Rejestracja: 13 sty 2019, 09:51
Has thanked: 97 times
Been thanked: 48 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: copychef »

Zerthin pisze: 17 maja 2023, 23:11
vanbear pisze: 17 maja 2023, 17:17 Bywały w historii Portalu sytuacje gdzie musieli więcej niż jedną erratę robić?
Były. Np Inis.
Pierwsze słyszę.

Pamiętam, że była wymiana kart z podstawki. Coś jeszcze mnie ominęło?
Awatar użytkownika
Zerthin
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2019, 12:19
Has thanked: 69 times
Been thanked: 51 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Zerthin »

copychef pisze: 18 maja 2023, 15:34
Zerthin pisze: 17 maja 2023, 23:11
vanbear pisze: 17 maja 2023, 17:17 Bywały w historii Portalu sytuacje gdzie musieli więcej niż jedną erratę robić?
Były. Np Inis.
Pierwsze słyszę.

Pamiętam, że była wymiana kart z podstawki. Coś jeszcze mnie ominęło?
Jestem prawie pewny że był drugi dodruk kart z powodu dodatku (może mnie mylić pamięć - było to kilka ładny lat temu) oraz krzywo wycięte kafle terenów w dodatku i brak oznaczeń na kaflu pór roku, które z kolei nigdy poprawki się nie doczekały.
Tak czy inaczej Inis był wtedy jedną z głośniejszych wtop wydawnictwa.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: SetkiofRaptors »

Czy wydawcy nie mogliby zacząć pokazywać plików graczom przed kliknięciem DRUKUJ? Nie mówię o całych grach tylko takich pakietach. To jakiś punkt honoru, żeby nie poprosić społeczności o pomoc? To lepsze dla jednej i drugiej strony.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
Yar-Chan
Posty: 31
Rejestracja: 10 wrz 2020, 15:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Yar-Chan »

SetkiofRaptors pisze: 21 maja 2023, 21:47 Czy wydawcy nie mogliby zacząć pokazywać plików graczom przed kliknięciem DRUKUJ? Nie mówię o całych grach tylko takich pakietach. To jakiś punkt honoru, żeby nie poprosić społeczności o pomoc? To lepsze dla jednej i drugiej strony.
O nienienienienienie, nie róbmy za nich roboty. Jest taka funkcja jak korekta i tego wyraźnie zabrakło Portalowi w wielu grach, nawet prostszych od Oath. Nie zchodźmy na ścieżkę gier wideo gdzie na premierę wypuszczają buble, robią z graczy darmowych testerów a potem łatają błędy.

Wiem, że łatwo powiedzieć "zatrudnijcie więcej ludzi" niż to zrobić ale jak chce się wydawać co miesiąc planszówki za 500 zł sztuka to trzeba zadbać o jakość.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: SetkiofRaptors »

A, czyli to gracze biorą to za punkt honoru. Mi to totalnie obojętne, jeśli pakiet ma być poprawny przy pierwszym podejściu. No i co, z tego nie im "nie pomożemy" jak gra będzie dalej miała błędy? Ale ja chyba jestem bardziej pragmatyczny, niż się zastanawiam nad tym co będzie honorowo i czysto.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
ODPOWIEDZ