Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1284
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 214 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: ShapooBah »

Może właśnie dlatego, że angielska wersja zeszła na pniu i nie ma w planach jej przedruku, wydawca postanowił podpiąć się pod międzynarodowy druk najbliższej dużej podstawki.
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 405
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: kci83 »

Również zamierzam zakupić podstawkę + kryzys do gry solo, bo widzę z wypowiedzi, że jednak warto. Szkoda, że Strażnicy (film jest świetny) nie nadają się na solo. Na naszym rynku są tylko 2 dodatki (Kryzys, Strażnicy)?
Bo na BGG widzę, że jest tego sporo.
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: gregoff »

Kryzys działa Solo ale nie jest idealny niestety. 2 ludzi to lepsza rozgrywka i fajniejsze kombinacje. Do gry Solo kupowalbym Marvel Champions. Ale jak mówiłem koszt bardzo duży a poziom komplikacji większy.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: everan »

Zgadzam się - solo działa, pograć można, ale gra rozwija skrzydła dopiero przy graniu z kimś. Na dwie osoby w tym systemie bardzo w ogóle polecam Confrontations, wszelkie vs-y (Green Lantern bardziej niż Batmana) oraz minidodatek z New Gods - słowem te wszystkie tryby, gdzie zamiast supervillains zbija się przeciwnika z kart bohaterów kosztujących 9-12-15.
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 405
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: kci83 »

Nie wiem czy ktoś próbował tych trybów, gdzie możemy zagrać bez dodatków:

Survival variant (Solo) + małe modyfikacje youtubera Tony Ngo - https://www.youtube.com/watch?v=yOgf0b4gyOQ

Całkiem przyjemy i prosty wariant gdzie walczymy z superłotrami oraz łotrami z banku (jeżeli moga atakować), a czas gry jest zależy od kart słabości lub pokonania wszystkich superłotrów (punkty nie są zliczane). Na razie 1 wygrana (z wonderwoman) i 1 przegrana (z supermanem).


Cerberus Solo Variant dla gier Cryptozoic Deck Builders - https://www.youtube.com/watch?v=xZyzxVD_NM8

Jeszcze nie grałem, z tego co widzę na filmiku to wymagane są 3 kości D6 i na końcu podliczane są punkty.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: EVOCATVS »

Da się zakoszulkowaną podstawkę i Kryzys upchnąć w oryginalnej wyprasce, czy trzeba będzie swoją zmontować?
Eberhard
Posty: 32
Rejestracja: 16 sty 2012, 18:02
Has thanked: 64 times
Been thanked: 16 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Eberhard »

Spokojnie się zmieści :D
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: gregoff »

Ja jeszcze zmieściłem strażników zakoszulkowanych!!!
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: EVOCATVS »

To, w takim razie, można kupować :D

Wiadomo może coś o jakiś promo-kartach? Jak na razie tylko Marsjańskiego Łowcę udało się zdobyć, ale słabo śledziłem ten temat, więc coś mogło mnie ominąć.
landcast21
Posty: 41
Rejestracja: 31 sie 2020, 10:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: landcast21 »

Hej,

Już nie długo, 07.10 maja wyjść kolejne części z tej serii tj. Wieczne Zło https://aleplanszowki.pl/towarzyskie/75 ... e-zlo.html, oraz Łotrzy https://aleplanszowki.pl/dodatki-do-gie ... &results=5
Czy ktoś się orientuje czy można i czy jest to dobry pomysł, aby połączyć je z podstawka?

Pozdrawiam
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: gregoff »

Można łączyć, nawet jest tryb team play 2 v 2. Jednak nie jest to polecane. Wieczne zło rozwija elementy z pierwszej podstawki i dokłada kilka nowych mechanik. Akurat dla graczy którym podstawka się ograła.

Jeśli ktoś lubi DC Pojedynek to tutaj się świetnie odnajdzie. Jeśli nie to nie ma sensu podchodzić nawet.

Łotrzy tutaj się nie wypowiem bo nie znam produktu.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Phate »

Zastanawiam się czy będzie możliwość rozbudowy gry z dodatku Kryzys dzięki tym nowym zestawom - bardzo mi podeszła gra solo z tym trybem.
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 405
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: kci83 »

Też się zastanawiam czy nowe dodatki będą kompatybilne z Kryzysem, aczkolwiek sam wariant solo w dodatku Kryzys jest jak dla mnie zdecydowanie za długi, więc jeżeli gra miałaby się jeszcze wydłużyć (zamiast urozmaicić) to jestem zdecydowanie na nie.
landcast21
Posty: 41
Rejestracja: 31 sie 2020, 10:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: landcast21 »

Oglądałem filmiki na BGG na czym polega gra Wieczne Zło i moim zdaniem jest to w 90% to samo co podstawowy set.
Szczerze to nie widzę, aby osoba która posiada podstawkę mogła zapłacić te samą kwotę i otrzymać kolejną podstawkę z kilkoma zmianami.
Dodatek Łotrzy wygląda jak typowo pod Wieczne Zło.
Nie bardzo wyobrażam sobie jak można by te dwa dodatki wykorzystać z podstawką, aby urozmaicić grę. Może macie jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Gambit »

landcast21 pisze: 05 paź 2020, 14:07 Nie bardzo wyobrażam sobie jak można by te dwa dodatki wykorzystać z podstawką, aby urozmaicić grę. Może macie jakiś pomysł?
Wieczne Zło ma tryb gry drużynowej Bohaterowie kontra Złoczyńcy, który można odpalić, jeśli posiada się obie podstawki.
landcast21
Posty: 41
Rejestracja: 31 sie 2020, 10:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: landcast21 »

Wieczne Zło ma tryb gry drużynowej Bohaterowie kontra Złoczyńcy, który można odpalić, jeśli posiada się obie podstawki.
Czy masz może gdzieś filmik, albo opis przebiegu takiej potencjalnej rozgrywki? Bohaterowie vs Łotrzy?
Czy uważasz, że to ciekawy tryb gry? Czy szkoda czasu (i pieniędzy)? ;)
Z góry dzięki.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Gambit »

landcast21 pisze: 06 paź 2020, 07:34
Wieczne Zło ma tryb gry drużynowej Bohaterowie kontra Złoczyńcy, który można odpalić, jeśli posiada się obie podstawki.
Czy masz może gdzieś filmik, albo opis przebiegu takiej potencjalnej rozgrywki? Bohaterowie vs Łotrzy?
Czy uważasz, że to ciekawy tryb gry? Czy szkoda czasu (i pieniędzy)? ;)
Z góry dzięki.

Pozdrawiam
Niestety mam tylko w domu Wieczne Zło, więc sam tego nie ogarnę, ale zerknij do Game Trolla. Ostatnio wrzucał materiał o całości polskiego wydania DC, więc jest szansa, że o tym mówił.
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: gregoff »

Z tego co ja wiem o DC Wieczne Zlo to jest tylko fajny element rozgrywki ale nie spowoduje, ze pokochasz tą grę. Jeśli ja lubisz i masz kasę to kupuj jesli nie to wieczne zło można sobie odpuścić. Lub ewentualnie namówić znajomych aby kupili Wieczne zło jeśli masz podstawkę.

Ja uwielbiam jak ta gra działa i jak wyglada a mimo wszystko nie zdecydowałam się kupić. Jednak jeśli nie masz podstawki to bym teraz kupił wieczne zlo z dodatkiem. Jest troszkę ciekawsze niż sama Pojedynek Superbohaterów.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
landcast21
Posty: 41
Rejestracja: 31 sie 2020, 10:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: landcast21 »

gregoff pisze: 06 paź 2020, 13:59 Lub ewentualnie namówić znajomych aby kupili Wieczne zło jeśli masz podstawkę.
Ja mam Podstawkę (z Kryzysem) i właśnie namawiam znajomych, na zakup Wiecznego Zła, aby pograć ten tryb gry drużynowej :D
Dzięki podpowiedzi Gambita zerknąłem do Game Trolla i już wiem o co w tym chodzi :)
Wieczne Zło wydaje się ulepszoną wersją Podstawki, ale jak ktoś ma podstawke to WZ raczej nie warto kupowac, a lepiej przekonać do niej znajomych :)

P.S. Na jesień przyszłego roku mają byc kolejne dodatki, ale nie podają które konkretnie. Sam jestem ciekawe kolejnego Kryzysu i New Gods

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: dawciu »

Ogrywał już ktoś wariant dwóch na dwóch good vs evil team z samymi podstawkami? Jaki jest downtime?
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: everan »

landcast21 pisze: 05 paź 2020, 14:07 Oglądałem filmiki na BGG na czym polega gra Wieczne Zło i moim zdaniem jest to w 90% to samo co podstawowy set.
Szczerze to nie widzę, aby osoba która posiada podstawkę mogła zapłacić te samą kwotę i otrzymać kolejną podstawkę z kilkoma zmianami.
Powiem jako entuzjasta i osoba ze wszystkim, co do tej pory z DC Deckbuilding wyszło: traktowałbym to jak różne sety Magic: the Gathering. Zgadza się, że bazowa główna mechanika gry jest identyczna, ale każde pudło po podstawce nakłada na nią dodatkowe urozmaicenia - w przypadku Forever Evil jest to nacisk na niszczenie kart i całe środowisko zbudowane dookoła tego (nie tylko niszczenie słabych kart dla filtrowania decku, ale też niszczenie silniejszych kart dla krótkoterminowych korzyści, karty rosnące w siłę wraz z liczbą zniszczonych kart danego typu czy możliwość ponownego zdobycia kart już zniszczonych). Wygląda to jak subtelne zmiany, ale podczas grania naprawdę zmienia sporo w podejściu do gry i decyzjach :) Dla urozmaicenia gry bardzo zachęcam do małych crossover setów, które też wydają się może mało spektakularne - bohaterowie i ze dwadzieścia/trzydzieści kart - ale sam fakt możliwości łączenia ich w dowolnych kombinacjach core set/crossover zapewnia za każdym razem inne środowisko. Dla mnie to gra, która wygląda bardzo prosto, ale naprawdę ma "pod maską" zaskakująco złożony balans i każdy dodatek pozwala mi docenić designerskie subtelności :)
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: dawciu »

everan pisze: 09 gru 2020, 10:13
landcast21 pisze: 05 paź 2020, 14:07 Oglądałem filmiki na BGG na czym polega gra Wieczne Zło i moim zdaniem jest to w 90% to samo co podstawowy set.
Szczerze to nie widzę, aby osoba która posiada podstawkę mogła zapłacić te samą kwotę i otrzymać kolejną podstawkę z kilkoma zmianami.
Powiem jako entuzjasta i osoba ze wszystkim, co do tej pory z DC Deckbuilding wyszło: traktowałbym to jak różne sety Magic: the Gathering. Zgadza się, że bazowa główna mechanika gry jest identyczna, ale każde pudło po podstawce nakłada na nią dodatkowe urozmaicenia - w przypadku Forever Evil jest to nacisk na niszczenie kart i całe środowisko zbudowane dookoła tego (nie tylko niszczenie słabych kart dla filtrowania decku, ale też niszczenie silniejszych kart dla krótkoterminowych korzyści, karty rosnące w siłę wraz z liczbą zniszczonych kart danego typu czy możliwość ponownego zdobycia kart już zniszczonych). Wygląda to jak subtelne zmiany, ale podczas grania naprawdę zmienia sporo w podejściu do gry i decyzjach :) Dla urozmaicenia gry bardzo zachęcam do małych crossover setów, które też wydają się może mało spektakularne - bohaterowie i ze dwadzieścia/trzydzieści kart - ale sam fakt możliwości łączenia ich w dowolnych kombinacjach core set/crossover zapewnia za każdym razem inne środowisko. Dla mnie to gra, która wygląda bardzo prosto, ale naprawdę ma "pod maską" zaskakująco złożony balans i każdy dodatek pozwala mi docenić designerskie subtelności :)
prawda - w forever evil cieżar mechaniki jest przeniesiony na kombinowanie z niszczeniem kart i odpalaniu dzięki temu rożnych triggerów które pozwalają nam na dobieranie, wracanie kart z discarda, a przez to dla mniej ogranych może to być troche wysoki próg. W bazowej podstawce łatwo było wytłumaczyć ekipie niezaznajomionej z deckbuildingiem ze jak kupią sobie tą kartę Moc +2, to potem będa sobie mogli kupić kartę co daje Moc +3, a potem kupią ta karte co daje moc +5 itp itd. W forever evil nie ma karty która ma wydrukowany bonus do mocy więcej niż +2 i trzeba troche pokombinować żeby wykręcić wynik na pokonanie superbohatera. A to podnosi poprzeczkę
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: waadimch »

Hej

Czy podstawka oferuje tryb kooperacji? Czy musze dokupic dodatek?
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: gregoff »

Podstawka brak kooperacji. Jedynie Kryzysy wpriwadzają tą mechanikę ale mi ona nie przypadła do gustu z powodu długości gry (2 do 3 godzin nawet).
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: waadimch »

Dzieki za info.
Czy sa jakies zasady graczy ktore pozwalaja zniszczyc karte by czyscic deck za np 5 pkt mocy ?
ODPOWIEDZ