Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: everan »

landcast21 pisze: 12 lis 2022, 19:23 Próbowaliście może dla urozmaicenia zastosować do podstawki mechaniki np z Rivals (albo inne) ? Kiedyś nad tym myślałem, ale nic grywalnego mi z tego nie wyszło :)
Adaptacja mechaniki Rivals na inne sety będzie w produkowanym właśnie kickstarterze - bierzesz po trzy postacie na osobę i korzystasz z ich zdolności po kolei, jak z trzema formami postaci w Rivals. Drukują do tego żetony z wartościami 9-12-15, żeby można było oznaczać koszt pokonania wybranych postaci. Może to być fajny wariant, ale nie ma kart block oczywiście ;)
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: dawciu »

jakieś wieści odnośnie nowych dodatków po polsku? Robili z cryptozoic dodruk wszystkiego na wiosne i Egmont nie zająknął się nawet nic o przyszłości tej serii. Mieszanie wersji jezykowych średnio mnie urządza
landcast21
Posty: 41
Rejestracja: 31 sie 2020, 10:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: landcast21 »

Pytałem ich parę miesięcy temu to mówili, że w tym roku nie planują nic wydawać z tej serii.
A miałem nadzieję chociaż na mały crossover pack z JSA skoro jest serial na HBO.
Dodatkowo był film Birds of Pray gdzie też mogli wydać, albo głośna JL Zacka Snydera z Darksidem, do którego mogli dodać New Gods. Jest serial o Teen Titans, a dostaliśmy ostatnio Batman Ninja :/
landcast21
Posty: 41
Rejestracja: 31 sie 2020, 10:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: landcast21 »

everan pisze: 12 lis 2022, 23:18
landcast21 pisze: 12 lis 2022, 19:23 Próbowaliście może dla urozmaicenia zastosować do podstawki mechaniki np z Rivals (albo inne) ? Kiedyś nad tym myślałem, ale nic grywalnego mi z tego nie wyszło :)
Adaptacja mechaniki Rivals na inne sety będzie w produkowanym właśnie kickstarterze - bierzesz po trzy postacie na osobę i korzystasz z ich zdolności po kolei, jak z trzema formami postaci w Rivals. Drukują do tego żetony z wartościami 9-12-15, żeby można było oznaczać koszt pokonania wybranych postaci. Może to być fajny wariant, ale nie ma kart block oczywiście ;)
Tylko nie wiadomo czy i kiedy trafi to w wersji polskiej.
Dlatego jestem ciekaw czy ktoś z użytkowników próbował zagrać w inne warianty z podstawowym setem?
Możnaby np coś pokombinować z kartami Lokalizacja, podobnie jak podboje planet w New Gods.
Albo jak Marvel Snap, że bijemy się o konkretne lokalizację.
landcast21
Posty: 41
Rejestracja: 31 sie 2020, 10:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: landcast21 »

Taka ciekawostka. Podobno Egmont w przyszłym roku planuje wydać Birds of Pray i New Gods :)
Szkoda że dopiero na jesień :(
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: dawciu »

landcast21 pisze: 07 gru 2022, 20:25 Taka ciekawostka. Podobno Egmont w przyszłym roku planuje wydać Birds of Pray i New Gods :)
Szkoda że dopiero na jesień :(
Najwięcej sensu byłoby gdyby wydali w tej paczce:
https://cryptozoic.com/products/dc-deck ... eq=uniform
landcast21
Posty: 41
Rejestracja: 31 sie 2020, 10:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: landcast21 »

dawciu pisze: 08 gru 2022, 09:03
landcast21 pisze: 07 gru 2022, 20:25 Taka ciekawostka. Podobno Egmont w przyszłym roku planuje wydać Birds of Pray i New Gods :)
Szkoda że dopiero na jesień :(
Najwięcej sensu byłoby gdyby wydali w tej paczce:
https://cryptozoic.com/products/dc-deck ... eq=uniform
Ja z tego trzypaka to byłbym chętny tylko na New Gods. No i Promo Reverse Flash + Black Racer.
Reszta do mnie nie przemawia.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Kisun »

Łotrzy (Rogues) już są po polsku i są też cały czas dostępni. Wydawanie ich ponownie w trójpaku, było by raczej bez sensu.
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: menelobej »

W DC DBG standardowe nie grałem, bo jakoś przy innych deckbuilderach nie wyróżniało się niczym szczególnym, ale jak zobaczyłem Rivals Barman vs. Joker to mi się spodobało graficznie i jakoś sama gra wydała mi się ciekawsza po przejrzeniu informacji dostępnych na BGG o całym systemie. No i zakupiłem, zagrałem i muszę przyznać, że bardzo przyjemny pojedynkowy DB. Zasad kilka na krzyż, wykonanie i oprawa graficzna zacne a i jak się okazało sam pojedynek jest ciekawy, choćby z samego podejścia do 3 żyć czy to wcieleń głównych postaci. Właściwie to szkoda, że Rivals nie jest wydawane po polsku, jak dla mnie warto byś spróbować rozprowadzić komercyjnie ten pomysł na konfrontacyjną karciankę.
landcast21
Posty: 41
Rejestracja: 31 sie 2020, 10:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: landcast21 »

menelobej pisze: 05 lut 2023, 02:32 W DC DBG standardowe nie grałem, bo jakoś przy innych deckbuilderach nie wyróżniało się niczym szczególnym, ale jak zobaczyłem Rivals Barman vs. Joker to mi się spodobało graficznie i jakoś sama gra wydała mi się ciekawsza po przejrzeniu informacji dostępnych na BGG o całym systemie. No i zakupiłem, zagrałem i muszę przyznać, że bardzo przyjemny pojedynkowy DB. Zasad kilka na krzyż, wykonanie i oprawa graficzna zacne a i jak się okazało sam pojedynek jest ciekawy, choćby z samego podejścia do 3 żyć czy to wcieleń głównych postaci. Właściwie to szkoda, że Rivals nie jest wydawane po polsku, jak dla mnie warto byś spróbować rozprowadzić komercyjnie ten pomysł na konfrontacyjną karciankę.
Czy uważasz że z podstawki dałoby radę zaimplementować tryb Rivals? Czy jednak jest tam tyle "specyficznych" kart, że jednak Rivals wymaga osobnego zestawu kart?
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: menelobej »

Ja nie grałem w DC DBG klasyczne i z tego co wyczytałem na BGG to teoretycznie każdy zestaw można łączyć, ale raczej nie polecane jest łączenie klasycznej linii DC DBG z Rivals. Jest jeden duży zestaw DC DBG Confrontations, który można łączyć z serią Rivals bo zaprojektowany jest jako konfrontacja zespołowa 2+2 graczy z opcją na 2 i 3 graczy, choć jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć jak to działa, bo ogrywam nadal podstawkę Rivalsa.

Patrząc po zasadach to implementacja Rivals w zestawie klasycznego DC DBG może być trochę karkołomna bo przede wszystkim wymagałaby ustalenia co właściwie byłoby celem rywalizacji poza standardowym wyczerpaniem kart z rynku. W Rivals i Confrontations każdy bohater i złoczyńca ma swoje 3 karty postaci o sile odpowiednio 9,12 i 15, które przeciwnik musi pokonać i z których każda posiada inną akcję specjalną możliwą do wykorzystania w turze. W klasycznym DC DBG chyba trzeba by ustalić sobie jakąś wartość życia jak w innych deckbuilderach np. 50 i ją zerować. No i ciężko mi powiedzieć, jakby było z balansem kart przypisanych dla każdej postaci, czy one by się sensownie ze sobą łączyły.
Hyperion
Posty: 25
Rejestracja: 23 gru 2016, 09:15
Lokalizacja: Rio
Has thanked: 16 times
Been thanked: 6 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Hyperion »

https://3trolle.pl/29303-dc-deck-buildi ... ledge.html

Ktoś brał ten zestaw? Jak wrażenia? Warto?
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: everan »

Hyperion pisze: 09 kwie 2023, 08:59 https://3trolle.pl/29303-dc-deck-buildi ... ledge.html

Ktoś brał ten zestaw? Jak wrażenia? Warto?
Ściągałem ze Stanów, dla mnie jako dla fana serii pozycja obowiązkowa, ale ogranie wszystkiego uczciwie zajmie nam z miesiąc! Pudło na kolekcję duże, solidne i bardzo dobre, Flash/Reverse Flash głębszy mechanicznie niż Batman/Joker i Green Lantern/Sinestro, Injustice dynamiczna zabawa i zapowiada się jeszcze lepiej w multiplayerze (póki co ogrywamy we dwójkę), a Bombshells jeszcze nie były grane. Mata duża, bardzo spoko. Jeśli lubisz DC Deck Building, masz tu naprawdę worek zawartości - jedna paczka nadrabia te pandemiczne lata posuchy!
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
landcast21
Posty: 41
Rejestracja: 31 sie 2020, 10:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: landcast21 »

Nawet nie wiedziałem że już jest dostępne w USA. Wszędzie czytałem że Q3 2023.
Trzeba brać cały zestaw? Czy można brać np same Rivals albo sam set?
Ktoś wie czy będzie wersja polska?
Hyperion
Posty: 25
Rejestracja: 23 gru 2016, 09:15
Lokalizacja: Rio
Has thanked: 16 times
Been thanked: 6 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Hyperion »

Jak się ma stosunek ceny do zawartości? No prawie 900 PLN ,to nie mało,ehhh.
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: menelobej »

Hyperion pisze: 10 kwie 2023, 15:18 Jak się ma stosunek ceny do zawartości? No prawie 900 PLN ,to nie mało,ehhh.
Tak licząc po wersjach retail tych 3 pudełek (Injustice, Flash, Bombshells) to na obecne czasy drogiego dolara i wysokiej inflacji ich koszt to ok. 400 PLN (nie uwzględniając indywidualnych zniżek). Natomiast czy dodatki KS do tych pudełek plus mata i zbiorcze pudło z promkami są warte kolejnych 500 PLN to już zależy od indywidualnej oceny potrzeby posiadania wszystkiego co dostępne w serii DC DBG.
landcast21
Posty: 41
Rejestracja: 31 sie 2020, 10:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: landcast21 »

Tak licząc po wersjach retail tych 3 pudełek (Injustice, Flash, Bombshells) to na obecne czasy drogiego dolara i wysokiej inflacji ich koszt to ok. 400 PLN (nie uwzględniając indywidualnych zniżek). Natomiast czy dodatki KS do tych pudełek plus mata i zbiorcze pudło z promkami są warte kolejnych 500 PLN to już zależy od indywidualnej oceny potrzeby posiadania wszystkiego co dostępne w serii DC DBG.
Dlatego byłem ciekaw czy można kupować te zestawy oddzielnie czy trze cały big box.
Hyperion
Posty: 25
Rejestracja: 23 gru 2016, 09:15
Lokalizacja: Rio
Has thanked: 16 times
Been thanked: 6 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Hyperion »

Zamówiłem jednak ten zestaw, najwyżej będę jadł kamienie do końca miesiąca:)
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: menelobej »

Hyperion pisze: 12 kwie 2023, 14:52 Zamówiłem jednak ten zestaw, najwyżej będę jadł kamienie do końca miesiąca:)
Jakby Ci się Rivals Flash vs. Reverse Flash nie spodobał to daj znać, chętnie odkupię. :wink: Natomiast na BGG jest w którymś wątku opis tego zbiorczego pudełka i porównanie do starszej jego wersji i generalnie jest dobrze ocenione pod względem przydatności i wykonania.
Hyperion
Posty: 25
Rejestracja: 23 gru 2016, 09:15
Lokalizacja: Rio
Has thanked: 16 times
Been thanked: 6 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Hyperion »

Pytania do tych co mają zestaw z KS. Macie w nim zakładki/przekładki do Batman Metal i Batman Ninja?
Tencz
Posty: 479
Rejestracja: 07 lut 2012, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Tencz »

Hyperion pisze: 18 kwie 2023, 09:27 Pytania do tych co mają zestaw z KS. Macie w nim zakładki/przekładki do Batman Metal i Batman Ninja?
Nie. Nie będzie, bo były w angielskich wydaniach, podobnie jak większość drukowanych później rzeczy. Zapewne masz polską wersję i Ci tego brakuje?
Jak komuś potrzeba mogę wrzucić skan wysokiej jakości randomizera oraz przekładki.
Kanał Discord Dice Masers || Zapraszam też na turnieje online DM z nagrodami!
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: nanautzin »

Zakupiłem DC Batman Metal. Po pierwszej partii jest dobrze. Trochę nie mogę się jednak połapać w dodatkach. Które z nich są kompatybilne z tym zestawem/ które warto kupić pod kątem gameplayowym?

Ps. Piszę o wydaniu Egmonta.
landcast21
Posty: 41
Rejestracja: 31 sie 2020, 10:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: landcast21 »

Wiecie może gdzie można kupić Crossover Pack 1: Justice Society of America?
Nawet na Amazonie nie mają w magazynach.
Tencz
Posty: 479
Rejestracja: 07 lut 2012, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Tencz »

landcast21 pisze: 31 sie 2023, 17:06 Wiecie może gdzie można kupić Crossover Pack 1: Justice Society of America?
Nawet na Amazonie nie mają w magazynach.
Wyprzedane. Będzie w Crossover Collection 2.
https://boardgamegeek.com/boardgame/395 ... llection-2
Kanał Discord Dice Masers || Zapraszam też na turnieje online DM z nagrodami!
Tencz
Posty: 479
Rejestracja: 07 lut 2012, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Tencz »

nanautzin pisze: 23 lip 2023, 19:14 Zakupiłem DC Batman Metal. Po pierwszej partii jest dobrze. Trochę nie mogę się jednak połapać w dodatkach. Które z nich są kompatybilne z tym zestawem/ które warto kupić pod kątem gameplayowym?

Ps. Piszę o wydaniu Egmonta.
Ogólnie w zasadzie wszystko można łączyć ze wszystkim (wyjątkiem jest chyba Rebirth - to jest trochę inna gra). I angielskie wydania są kompatybilne z polskim.
Kanał Discord Dice Masers || Zapraszam też na turnieje online DM z nagrodami!
ODPOWIEDZ