(Wodzisław) Spotkania w Wodzislawiu (WCK)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

bo widzisz, Mirek, ja Gigantów dobrze wytłumaczyłam, a Adam swoje Krabiki nie :lol:

i nie rozumiem, dlaczego nie siadły Ci Robaki skoro co chwilę coś komuś podbierałeś :wink:
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Van »

Mi też robaki (tylko hmm czemu to się robakami nazywa skoro tam ryby są :P ) nie podeszły w ogóle. Taki odgrzewany kotlet i do tego przypalony. Jakoś się dziwnie gra, przekombinowane. Sto razy bardziej mi się podoba polowanie na robale.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

Mnie R(y)obaki podobały się bardziej tylko w jednej kwestii: szybkiej oceny sytuacji - nie trzeba bylo liczyc. przynajmniej w sensie dodawania do siebie tylu skladowych, tylko palcem po rządku :wink:
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: kolderek »

czy i u Was nie będzie spotkania jutro, bo pionek? bo u nas wygląda na to, że nikogo nie będzie. jeśli by tak było chętnie wybrałbym się do Wodzisławia pograć przed pionkiem :) jeśli oczywiście nie będziecie mieli nic przeciwko temu (mam na pieńku z Alem :/).
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Van »

Ala z tego co wiem nie będzie :wink: ale ma być Folko więc ktoś będzie. Ja też postaram się przybyć.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

Alka dzisiaj faktycznie nie będzie... będę ja, Mirek, Michał, Michasia, Jarek... więc spora ekipa.
Z nowych gier wezmę Flussfieber, Cliffhangera i chyba coś ze starszych... El Grande, Wysokie Napięcie... sam nie wiem :D
Z resztą jak znam życie więcej rzeczy wpadnie mi do torby ;-) Pewnie jakiś mój prototyp też się zawieruszy...

I Uwaga! Ostatnie dwa razy graliśmy w sali konferencyjnej... głównym wejściem prosto do schodów, schodami w dół i drzwi po lewej stronie. Gdzie będziemy dzisiaj? Nie wiem... to rodzaj... gry w szukanie miejsca :D

Zapraszam

Ps. Co do konfliktów... są po to żeby je przełamywać, a najlepiej robi się to nad planszą ;-)
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Al »

"Na pieńku z Alem", "konflikty", jeszcze kilka postów i będę mógł iść robić za jednego z głównych bohaterów w Fearsome Floors (tych negatywnych oczywiście) ;-).

A ja przecież to chodzący "peace i przyjaźń" jestem :-)

Co do dzisiejszego spotkania, mam ci ja z żoną taką niepisaną umowę - w tygodniu przed Pionkiem nie ma żadnych wypadów i imprez, muszą mi wystarczyć te dwa dzionki (za to non stop :-) ).
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

Al pisze:A ja przecież to chodzący "peace i przyjaźń" jestem :-)
pod warunkiem, że gra ma zerową interakcję :wink:
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Al »

Veridiana pisze:
Al pisze:A ja przecież to chodzący "peace i przyjaźń" jestem :-)
pod warunkiem, że gra ma zerową interakcję :wink:
Przyganiał kocioł garnkowi :-)

Już jestem ciekaw rozgrywki w Schwarma :-)
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

Kolejne spotkanie za nami, dla mnie osobiście pod znakiem Kóz...
Zaczęliśmy od Samuraia, w między czasie pojawili się Van_Hoover z bratem (wolę nie mieszać już imion ;-)) i zagrali partyjkę Blokusa Duo. Wygrał młodszy z braci, co zaowocowało u niego dobrym humorem ;-)
Powoli zbierała się ekipa, ale ponieważ było nas sporo to podzieliliśmy się.
Ja grałem Kozice - Cliffhanger (kozy po raz pierwszy) z moją młodszą Kozą - tzn. córką (druga koza) i Michałem, druga ekipa wcieliła się w drwali i pływała na belach - Flussfieber.
Potem wraz z trzema samobójcami walczyliśmy o życie na stacji Sojuz - prototyp; drugi stół był weselszy - w końcu sadzili tam Fasolki. Gdy my bawiliśmy się w pasterzy kóz (po raz trzeci) - Herr der Ziegen, oni szukali złota w kopalni - Saboteur.
Na koniec prawie wszyscy wystukali melodię zespołu Queen i rozjechaliśmy się do domów. W końcu jutro Pionek!

No i był Kolderek ;-)
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Van »

Jak zwykle z dojazdem miałem przygody bo z Katowic do Rybnika dojechałem o 16.15 a autobus do Wodzisławia coś koło 16.30, więc zdążyłem tylko zjeść hamburgera na mieście i z wszystkimi tobołami do E-3 się wpakowałem by kontynuować planszówkowy maraton (o dziwo korków nie było więc byłem wcześniej niż kiedykolwiek :wink: ).
W co grałem opisywać nie będę bo to już wspomniane było w poście wyżej, skupię się na wrażeniach z gry.
O blokusie też pisać nie będę, wiadomo jak było. Za to w Flussfieber się odkułem sprytnie unikając przepychanek w ostatnim odcinku rzeki gdzie reszta radośnie się wpychała we wsteczny nurt rzeki. Gra lekka i przyjemna z dużą dawką interakcji między graczami. Jak się dobrze pokombinuje to można daleko zapłynąć bez większego wysiłku. Na duży plus zasługuje duża ilość urozmaiconych plansz. Pewnie bez nich gra by się szybko znudziła a tak mamy w pudełku od razu garść dodatków.
W sojuzu już na początku reszta brzydko wykorzystała mój błąd i w ten oto sposób prawie od samego początku pomykałem po rozpadającym się statku tylko dwoma kosmonautami. To była taka zagrywka taktyczna żebym resztę miał bardziej mobilna :lol:
Za to tylko mi i Adamowi udało się przeżyć uciekając w statku ratunkowym więc prawie udało mi się osiągnąć cel. W końcu co to za zwycięstwo zginąć jako ostatni? Lepiej przeżyć choć jednym kosmonautą :P .
Dalej kozami po pastwisku ganiałem i jak się przekonałem błędem było lekceważenie gry. Okazało się, że planowanie kilka ruchów do przodu jest możliwe i bardzo pomaga w zdobywaniu punktów a ja sobie mleko głównie zbierałem :|
Na koniec jeszcze jakaś tam dziwna gra w bicie się po udach :twisted: i do domu (wielkie dzięki za odwiezienie :mrgreen: ).
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

Jako, że - jak to mówią - z przyczyn niezależnych nie mogę być w niedzielę na Pionku to już zacieram rączki na nasz piątek i podejmuję wątek umówienia się na Brassa. Tutaj zwracam sie do Mirka i Adama, bo wiem, że oni coś takiego omawiali.
Możemy zagrać w Brassa? Możemy? Możemy?! :D
Van Hoover też już grał, więc mogłoby nas być co najmniej czworo.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

Jeśli Mirek przyniesie... aczkolwiek planowałem na następny raz. Jeśli jednak teraz, to musimy zacząć punktualnie.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

ja się nie upieram. może być następnym razem. tylko zobaczyłam na Pionku i mi sie tak zachciało.... a co planowałeś na teraz?

po godzinie..........
właśnie się dowiedziałam, że w konkursie G3 wygrałam Piratów :D dobre to? bo reklama w Świecie GP (btw, Adam, w piątek zwrócę Ci numer!) rzuciła mi się w oko. do czego to najbardziej podobne?
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

Nie mam, nie grałem, nie wiem :-)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: mst »

Veridiana pisze:właśnie się dowiedziałam, że w konkursie G3 wygrałam Piratów :D dobre to? bo reklama w Świecie GP (btw, Adam, w piątek zwrócę Ci numer!) rzuciła mi się w oko. do czego to najbardziej podobne?
Ja wybrałem Piratów jako nagrodę na Pionku to pewnie musi być niezła. :wink: Grałem raz i na pewno jest mnóstwo lepszych gier ale jako sprytna gra licytacyjna daje radę. Pod pewnymi względami podobna jest do innych sprytnych gier licytacyjnych np.Medici lub Boomtown. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Al »

No to Veridiana, strzał w dziesiątkę. Wydawało mi się, że Boomtown przypadł Ci do gustu ;-)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

tradycyjne pytanie, z czego przygotować się na piątek?
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

Sam nie wiem, mam ogromną ochotę zagrać w El Grande, dodatkowo wezmę Kozyx2 i Sator...
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Van »

A może w Wysokie napięcie? Przytachałbym, jeżeli zdążę przyjechać z Katowic.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

Wysokie Napięcie też zawsze chętnie, nie musisz przywozić, mam - chyba że masz Europę Wschodnią... to chętnie
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Van »

Tylko podstawkę. To w takim razie zaoszczędzę miejsca w bagażu.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Al »

A ja przyniosę "stówę" ;-)
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

A ja tonę :D
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Al »

Nic się nie martw podam Ci brzytwę ;-)
ODPOWIEDZ