(Wodzisław) Spotkania w Wodzislawiu (WCK)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Al »

TuT 3 :lol:
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

Ja bym spróbował Brassa lub zagrał w El Grande... coś tam lżejszego na więcej osób też wezmę...
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

tylko, że ja mogę być tylko do 19.00. potem mam Christmas Party w szkole obok... :( najwyżej wyjdę w trakcie jakiegoś maratonu

a może obalimy Shwarma lub... uwaga uwaga! Bisona? :D
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

:lol: Wezmę Bizona :lol:
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

ja bym zagrał w Shwarma
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

wiecie, to też nie fair, że blokuję Wam grę w Brassa lub El Grande :(
może po prostu spotkamy się wcześniej? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Al »

No to wychodząc naprzeciw potrzebom ogółu społeczeństwa podjęliśmy jedyną słuszną decyzję i zebranie naszego kolektywu odbędzie się dziś o godzinie 16.30 :-)

Obrady odbędą się w sali nr 12, czyli na dole przy okrągłym stole.

Porządek obrad przewiduje rozgrywki w Bisona, Schwarma (jeśli koleżanka Veridiana nie ma nic przeciwko zostaniu przewodniczącą tego tytułu), Carcassonne z wszystkimi dodatkami ;-) i co tam jeszcze kto przyniesie.
garbatyangel
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2008, 11:56

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: garbatyangel »

eloł to jo jarek wreszcie na forum hehe no tak... sorka ze ostatnio nie wpadamy ale wiecie jako to czasem bywa (wazne niby priorytety niestety) bedzie dobrze. mam nadzieje ze sie dobrze bawicie na spotkankach. pozdro for all. Aha Al Pylos u nas sie sprawdził ciochamy w wolnych chwilach tylko w to na razie udalo sie zagrac. Pozdro
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

Garbaty anioł... no nieźle ;-)

Ostatnie przedświąteczne spotkanie za nami. W mniejszym gronie, o normalnej porze (chyba na kolejne półgodzinne czekanie na resztę się nie dam już namówić), zagraliśmy tylko w trzy gry...

Kozice - której recenzję można przeczytać na blogu GF.
W śliczną, losową i jeszcze raz śliczną Animalię.
I... UWAGA!! udało nam się zagrać w Bisona. Mocna czuć ręce Kieslinga i Kramera... to ciekawa, nie lekka gierka. Territory control z minimalnym elementem losowym... z przyjemnością zagram jeszcze nie raz... tym bardziej że gra spodobała się Monice i chyba Mirkowi, więc są szanse ;)

A następne spotkanie... w nowym roku. 2 stycznia 2009... wszystkim odwiedzającym nasz klub (dzisiaj pojawił się gość z Rybnika), oraz odwiedzającym nasz wątek życzę Spokojnych, Wesołych Świąt Bożego Narodzenia... i planszówek pod choinką ;)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

o 16.30 było wczorajsze spotkanie :shock: nie wiedziałem po prostu nie mam możliwości wejścia na internet w piątek przed spotkaniem a Al wpisał tą informacje rano jeśli 2 stycznia będzie na 16.30 na pewno będę
[ i pomyśleć że plątałem się gdzieś po sklepach żeby za szybko nie przyjechać wczoraj ]

co do gier
kozice grałem drugi raz bardzo fajna gierka
animala ładne rysunki losowa wesoła [dlaczego nie kot ]
bison wydawało się proste i szybkie BŁĄD trzeba było poszperać w szarych komórkach ciekawa ale do moich ulubionych chyba nie trafi , chętnie zagram jeszcze raz ,

WESOŁYCH ŚWIĄT
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

Ja od piątku nie mam internetu (tepsa siadła, telefonu też nie mam) i też nie przeczytałam informacji o wczesniejszym spotkaniu (o przyjęciu propozycji) :( gdybym przeczytała to z pewnością bym przyszła. serio serio! nie sądziłam, że to w ogóle wypali... a buu.

SORRKI i Wszystkiego dobrego na świąteczny czas!!!
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

ja nadal bez telefonu i internetu w domu. brawo TPSA! kiedy mam wolne i mogłabym troche sobie posiedzieć to kicha. ale pewnie to z troski o to, abym spedzała czas wspólnie z rodziną :twisted:

anyway, chciałam troche skomentować nasze ostatnie spotkanie, na którym grałam jedynie w Bisona i bardzo mi sie gra spodobała. taka myslakowa, nie za długa, plansza też nie za duża, rychów ograniczona ilość. wszystkiego w normie i po trochu. dobre wywazenie. przynajmniej podczas tej rozgrywki. ale słyszałam i czytałam wiele pochlebnych opinii, więc pewnie zdania nie zmienię. a mam nadzieje, że jeszcze zagramy.
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

w piątek na którą przychodzimy ?? 16.30 :D
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

Na 99% mogę być. Jak się coś zmieni to napiszę.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

OKEY, bede 16.30 :))

Swarma opanowałam. Piramidę też (zadanie od Adama), choć mi sie nie podoba szczerze powiedziawszy.

Do zobaczenia :)
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

Inauguracyjne spotkanie w nowym roku za nami.
Najpierw spokojnie, w 4 zagraliśmy w Verfixxt! a następnie po przybyciu Michała i moich dzieci podzieliliśmy się na dwa stoły. Na jednym królował Shwarm, na drugim ja z dziećmi bawiliśmy się w Galaxy Trucker.

Dwie dygresje, pierwsza - Schwarm okazało się ma mechanizm jak w Wikingach... wprawdzie w tym drugim jest koło, ale dobieranie kart jest podobne jak kafelek... niestety nie grałem i nie będę oceniał...
Galaxy Trucker - po przeczytaniu kilku recenzji, opisie w Kredensie kompletnie nie miałem ochoty na tą grę... a tu okazała się dość miła. Nie żebym się zachwycał specjalnie, ale fajnie się bawiłem, a dzieciom podobała się bardzo... na tyle że wymusili na mnie bym pożyczył grę ;-) Mirek dzięki :-)
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Al »

No to ja w imieniu drugiej grupy bardzo ładnie podziękuję Monice, która przygotowała Schwarma i świetnie go wytłumaczyła. Poproszę również o wybaczenie głupiej uwagi na temat końcowej punktacji - kto jak kto ale właściciel gry nie powinien być takim leniem, któremu nie chciało się przeczytać instrukcji :-/.

Gra okazała się być bardzo sympatyczna (mimo negatywnej interakcji), aczkolwiek pod koniec plansza wydawała się być mało czytelna z uwagi na mnogość elementów na niej się znajdujących. Myślę jednak, że za drugim razem będzie już wiadomo na co zwracać uwagę a tym samym będzie okazja na bardziej sensowne wykorzystanie swoich akcji. A będzie na pewno kolejny raz. Czyli - gra dała radę.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

Shwarm faktycznie bardzo fajny, strategiczny, nie za długi (przy większej wprawie powinno się chyba w godzince zmieścić), ale ten misz-masz kolorowych dupereli na planszy ekstremalny :shock: jak się ma widzenie holistyczne - jak ja - to oczy łzami zachodzą a zwoje ciężko się przegrzewają starając się to ogarnąć. powtórka mile widziana.

Verfixxt bardzo mile mnie zaskoczył. wydawać by się mogło, że co jeszcze można wymyślić fajnego z kostkami i przesuwaniem pionków? ano można Verfixxta... niestety, w domu na razie nie chwycił. musze spróbować z drugą ekipą :wink:

co do negatywnej interakcji - nie wiem skąd u niektórych (generalnie) takie przeświadczenie, że jeśli się ją wykorzystuje to gra się nie fair :roll: jeśli gra daje możliwości psucia szyków innym graczom to osobiście chętnie z niej korzystam i absolutnia nie mam za złe, jeśli wykorzystywana jest przeciwko mnie. przyznam, że powstrzymywanie się od niej jest dla mnie nienaturalne i wręcz mnie męczy :twisted:

p.s. mam wreszcie internet!!!
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

Veridiana pisze: co do negatywnej interakcji - nie wiem skąd u niektórych (generalnie) takie przeświadczenie, że jeśli się ją wykorzystuje to gra się nie fair :roll: jeśli gra daje możliwości psucia szyków innym graczom to osobiście chętnie z niej korzystam i absolutnia nie mam za złe, jeśli wykorzystywana jest przeciwko mnie. przyznam, że powstrzymywanie się od niej jest dla mnie nienaturalne i wręcz mnie męczy :twisted:
Dokładnie, negatywna interakcja jest elementem mechaniki i powstrzymywanie się od niej jest sztuczne i bez sensu. To takie działanie - nie zagram bo się obrazi... jak ma się obrazić? Przecież to jest gra, jeśli się obraża to chyba emocjonalnie nie dorósł do gry... oczywiście nie jest miło gdy ktoś nas dobija, ale jeśli siadam do planszy to niestety taka jest możliwość.

Żeby było jasne, rozumiem też że ktoś może nie lubić tego rodzaju gier, wtedy po prostu gra w takie gdzie jest mniejsza interakcja lub nie ma negatywnej.
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

uff dopchałem sie do internetu

Verfixxt po przeczytaniu recenzji nie bardzo mnie pchało do zagrania w tę grę po rozłożeniu kafelek na stole bez zmian po czwartym rzucie kością :) :) :D ciekawa gierka chętnie zagram jeszcze z dodatkiem albo i bez

Shwarm fajny ten mechanizm dobierania kart i zagrywania akcji z posiadanych kart a że dużo na planszy nie przeszkadzało mi to , do końca widziałem gdzie biegną moje "kanały" i już nie mogę się doczekać rewanżu
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Al »

Długo byłem cicho, no ale ile można ...

Verflixxt ! i Schwarm ;-)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

ah, ta niemjetzka ortographja...
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Al »

No tak, bo to w zasadzie żadna różnica A nie.. to s.lag! i G.omada/ .awica/ s.ado ;-)

Najlepiej pokazuje taką literówkę ten ostatni wyraz :lol:
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

Tradycyjne pytania:
1) z czego się przygotować? w wątku Gra roku 2008 zaciekawił mnie ten Beowolf, którego Adam miał juz ostatnio. ponadto przeczytałam instrukcję El Grande, jakby co. No i "wisi" nam konkretna partyjka Brassa, ale nie wiem, czy zdążymy ze wszystkim :wink:
2) kto mi pożyczy Race for the Galaxy na tydzień? w wątku Gra roku 2008 zaciekawił mnie... :D
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

jutro przychodzimy na ??
16.30 ??
Tak wiele gier a tak mało czasu
ODPOWIEDZ