Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Leliw
Posty: 84
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: Leliw »

ixi24 pisze: 20 paź 2021, 17:23 Po przeczytaniu instrukcji mam na razie jedno pytanie:

Odprawiam rytuał dzięki czemu przesuwam się na zielonej świątyni i dostaje kakao, mogę to kakao od razu wykorzystać (zapłacić dodatkowy koszt) i pozyskać płytkę odkryć leżącą poniżej pola Rytuału ?
Czy jednak kakao trzeba mieć wcześniej, aby wykonać te dwie opcje naraz ?
Nie, na stronie 10 instrukcji jest napisane:
" ▪ Wydaj dodatkowo 1 kakao (przed rozpatrzeniem efektów), aby
wykonać obie opisane powyżej akcje. Ta opcja jest również do-
stępna na Planszy Akcji Pałacu (1)."
Matthew100
Posty: 12
Rejestracja: 16 lut 2020, 11:00
Been thanked: 1 time

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: Matthew100 »

Gra na dwóch graczy. Początkowo umieszczamy 3 kostki(robotników) na planszy i jednego o sile 3 na torze wystąpienia ( na prawo od toru umarłych). Jak nimi wykonać akcję lub wyjść? Jakoś nie mogę znaleźć tego punktu w instrukcji. Czy w trakcie akcji mogę po prostu ruszyć tym robotnikiem na dowolne pole akcji ?
Leliw
Posty: 84
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: Leliw »

Matthew100 pisze: 18 lis 2021, 19:48 Gra na dwóch graczy. Początkowo umieszczamy 3 kostki(robotników) na planszy i jednego o sile 3 na torze wystąpienia ( na prawo od toru umarłych). Jak nimi wykonać akcję lub wyjść? Jakoś nie mogę znaleźć tego punktu w instrukcji. Czy w trakcie akcji mogę po prostu ruszyć tym robotnikiem na dowolne pole akcji ?
Musisz dokonać wstąpienia jednym robotnikiem (osiągnąć wartość 6 na kostce), wtedy w ramach jednej z nagród możesz odblokować dodatkowego robotnika. Masz to w instrukcji na stronie 16.

A i pamiętaj, że grając w dwie osoby rozstawiasz też neutralne kostki w pozostałych kolorach (strona 8, punkt 8.).
Matthew100
Posty: 12
Rejestracja: 16 lut 2020, 11:00
Been thanked: 1 time

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: Matthew100 »

Tak, tak o dodatkowych kostkach pamiętam. Dzięki, faktycznie jest to w instrukcji 🙂.
Przy okazji jeszcze jedno pytanie. Pole zdobień.
Na głównej planszy daje nam możliwość wyboru i 3pkt zwycięstwa, na planszach losowych pole to daje nam losowy żeton zdobienia, który nie daje pkt, jedynie za pokrycie tych samych symboli. Podczas gry zdążyło nam się, że 3x żaden symbol się nie pokrywał= 3 zmarnowane akcje bez żadnych punktów. Jedyny zysk to przesunięcie na torze budowy.

Czy pomimo tego, że na planszy nie ma informacji o zdobyciu 3 pkt to i tak je dodajemy wg zapisu w instrukcji?
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: Chudej »

Matthew100 pisze: 20 lis 2021, 09:07 Przy okazji jeszcze jedno pytanie. Pole zdobień.
Na głównej planszy daje nam możliwość wyboru i 3pkt zwycięstwa, na planszach losowych pole to daje nam losowy żeton zdobienia, który nie daje pkt, jedynie za pokrycie tych samych symboli. Podczas gry zdążyło nam się, że 3x żaden symbol się nie pokrywał= 3 zmarnowane akcje bez żadnych punktów. Jedyny zysk to przesunięcie na torze budowy.

Czy pomimo tego, że na planszy nie ma informacji o zdobyciu 3 pkt to i tak je dodajemy wg zapisu w instrukcji?
Nie wiem o jakie "plansze losowe" ci chodzi, ale akcja zdobień zawsze daje gwarantowane 3 punkty zwycięstwa, +1 za każdy dopasowany kolor (czyli maksymalnie 5 punktów), awans na torze piramidy i u dopasowanego boga.
Matthew100
Posty: 12
Rejestracja: 16 lut 2020, 11:00
Been thanked: 1 time

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: Matthew100 »

Nazywa się to dokładnie " Plansze akcji" i chodzi mi o nr 7 tej planszy, który jest zupełnie inny, niż pole akcji nadrukowane na planszy głównej, ja której rzeczywiście są narysowane 3 pkt zwycięstwa
Leliw
Posty: 84
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: Leliw »

Matthew100 pisze: 20 lis 2021, 09:07 Tak, tak o dodatkowych kostkach pamiętam. Dzięki, faktycznie jest to w instrukcji 🙂.
Przy okazji jeszcze jedno pytanie. Pole zdobień.
Na głównej planszy daje nam możliwość wyboru i 3pkt zwycięstwa, na planszach losowych pole to daje nam losowy żeton zdobienia, który nie daje pkt, jedynie za pokrycie tych samych symboli. Podczas gry zdążyło nam się, że 3x żaden symbol się nie pokrywał= 3 zmarnowane akcje bez żadnych punktów. Jedyny zysk to przesunięcie na torze budowy.

Czy pomimo tego, że na planszy nie ma informacji o zdobyciu 3 pkt to i tak je dodajemy wg zapisu w instrukcji?
Podrzuciłbyś zdjęcie tej planszy? U mnie wygląda tak samo, jak nadrukowana na planszy głównej. Mało tego, w instrukcji w spisie elementów akurat planszę nr 7 widać całą i jest pokazana z 3 pkt. Ponadto nic nie ma, że losowy żeton się wybiera, bo to byłoby naprawdę bardzo dziwne..
Matthew100
Posty: 12
Rejestracja: 16 lut 2020, 11:00
Been thanked: 1 time

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: Matthew100 »

Obrazek
Obrazek
Leliw
Posty: 84
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: Leliw »

Spoiler:
Z tego co widzę to jest płytka z dodatku "Późny okres preklasyczny" i tam szukałbym instrukcji, jak to działa szczegółowo.
W podstawce powinna być płytka taka sama, jak nadrukowana na planszy głównej.
Matthew100
Posty: 12
Rejestracja: 16 lut 2020, 11:00
Been thanked: 1 time

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: Matthew100 »

Okeej teraz to ma sens. Grę kupiłem z drugiej ręki i była tylko taka plansza :)
asymetri
Posty: 58
Rejestracja: 08 lis 2018, 09:30
Has thanked: 7 times
Been thanked: 20 times

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: asymetri »

Dzień dobry.

Chciałbym zapytać o dwie rzeczy.
1. Czy jeżeli pobieram kafel odkrycia (np. podczas rytuału, w Pałacu, na torach Świątyń i Alei Umarłych) to muszę od razu opłacić jego koszt, czy też można go wziąć i opłacić koszt później przed użyciem?
2. Czy jeżeli w momencie wstąpienia biały znacznik osiągnie pole z czarnym (na zakończenie tury biały powinien przesunąć się jeszcze raz, czyli poza czarny), to po zakończeniu tej rundy nie rozgrywa się dodatkowej tylko od razu następuje Zaćmienie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Leliw
Posty: 84
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: Leliw »

asymetri pisze: 20 lut 2022, 12:21 Dzień dobry.

Chciałbym zapytać o dwie rzeczy.
1. Czy jeżeli pobieram kafel odkrycia (np. podczas rytuału, w Pałacu, na torach Świątyń i Alei Umarłych) to muszę od razu opłacić jego koszt, czy też można go wziąć i opłacić koszt później przed użyciem?
2. Czy jeżeli w momencie wstąpienia biały znacznik osiągnie pole z czarnym (na zakończenie tury biały powinien przesunąć się jeszcze raz, czyli poza czarny), to po zakończeniu tej rundy nie rozgrywa się dodatkowej tylko od razu następuje Zaćmienie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
1. Musisz od razu opłacić jego koszt. [instrukcja, str. 10]
2. Zawsze rozgrywa się dodatkową turę. Jeśli masz przesunąć biały znacznik dalej niż ciemny to ignorujesz dalszy ruch. Ważne jest w czyjej turze dotarł do pola z ciemnym znacznikiem (jeśli tura ostatniego gracza to jedna dodatkowa tura i zaćmienie, jeśli innego gracza to dokończenie aktualnej, jedna dodatkowa tura i dopiero zaćmienie). [instrukcja, str. 16]
asymetri
Posty: 58
Rejestracja: 08 lis 2018, 09:30
Has thanked: 7 times
Been thanked: 20 times

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: asymetri »

Dziękuję za odpowiedź. Miałbym jeszcze pytania odnośnie akcji w Pałacu. Rozumiem, że wchodząc dowolną kością na tą płytkę:
1. W przypadku akcji głównej, która podobna jest do Rytuału, kość nie awansuje, tylko pozostaje tej samej wartości (nie awansuje).
2. W związku z akcją główną nie opłaca się kakao związanego z innymi wolnymi kośćmi w Pałacu (np. po wstąpieniach).
3. Można wejść na to pole bez blokowania kości w celu zebrania kakao z innych kości, które są niezablokowane.
I dodatkowo odnośnie całej gry (w tym także akcji Pałacu) czy można wejść na puste pole w celu zebrania 1 kakao - nieefektywne, ale czasem może być konieczne, aby w następnej turze przenieść się dalej jak chcemy zrobić szybki "obrót" wokół planszy.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: Chudej »

asymetri pisze: 22 lut 2022, 15:55 Dziękuję za odpowiedź. Miałbym jeszcze pytania odnośnie akcji w Pałacu. Rozumiem, że wchodząc dowolną kością na tą płytkę:
1. W przypadku akcji głównej, która podobna jest do rytuału, kość nie awansuje, tylko pozostaje tej samej wartości (nie awansuje).
2. W związku z akcją główną nie opłaca się kakao związanego z innymi wolnymi kośćmi w Pałacu (np. po wstąpieniach).
3. Można wejść w celu zebrania kakao z innych kości, które są niezablokowane.
Pozdrawiam.
1. To jest rytuał, więc zgadza się, kość nie awansuje i zostaje zablokowana.
2. Jak to w rytuale, najpierw płacisz kakao w przypadku, gdy zrzucasz kogoś z miejsca. Następnie wykonujesz rytuał i płacisz, jeśli tego wymaga (np. wymiana kakao na surowce lub awanse u bogów). Możesz też dopłacić 1 kakao i zgarnąć płytkę odkryć z tego miejsca (płacąc koszt płytki, jeśli też jakiś posiada).
3. Zgadza się. Kostki na rytuałach nie są liczone przy pozyskiwaniu kakałka.
asymetri
Posty: 58
Rejestracja: 08 lis 2018, 09:30
Has thanked: 7 times
Been thanked: 20 times

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: asymetri »

Jeszcze raz dziękuję.
Dla doprecyzowania odnośnie pkt. 2. Jeśli wchodzi się w Pałacu na wolne pole rytuału to nie płaci się kakao za wolne kości poza polami rytuałów, które tam się znajdują na skutek wstąpień lub akcji pozyskania kakao. Opłata 1 kakao występuje w przypadku wyrzucania kogoś z zajętego pola rytuału. Potem dochodzi opłata 1 kakao za pozyskanie dodatkowo Odkrycia i opłaty związane z funkcjami płytek Pałacu. W grze można wejść na dowolne puste pole w celu zebrania 1 kakao, w tym na pole Pałacu.
Jeszcze kilka pytań dotyczących przypadku wejścia 4 kością na pole pozyskiwania surowców.
1. Jak wybrać zestaw 3 kości do pozyskania surowców. Czy w takim zestawie musi być kość, którą wchodzę? Czy muszę zawsze wybierać w takim wypadku najniższe kości? Czy też mogę wybrać dowolne 3 z 4 na polu rytuału.
Pytanie dotyczące awansowania kości
2. Czy jeżeli mam możliwość dwóch awansów to mogę awansować dowolne 2 kości po 1 razie lub 1 kość o dwa punkty?
Oraz pytanie dotyczące opłacania Odkryć.
3. Czy w przypadku pozyskiwania dodatkowej płytki Odkryć z Rytuałów lub Pałacu mogę najpierw użyć jednej z dostępnych funkcji żeby pozyskać kakao (np. awans w zielonej świątyni, pozyskanie kakao za numer na kości), a potem za nagrodę w postaci kakao opłacić i dobrać płytkę odkrycia.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2022, 11:26 przez asymetri, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: Chudej »

asymetri pisze: 22 lut 2022, 17:53 Jeszcze raz dziękuję.
Dla doprecyzowania odnośnie pkt. 2. Jeśli wchodzi się w Pałacu na wolne pole rytuału to nie płaci się kakao za wolne kości poza polami rytuałów, które tam się znajdują na skutek wstąpień lub akcji pozyskania kakao. Opłata 1 kakao występuje w przypadku wyrzucania kogoś z zajętego pola rytuału. Potem dochodzi opłata 1 kakao za pozyskanie dodatkowo Odkrycia i opłaty związane z funkcjami płytek Pałacu. W grze można wejść na dowolne puste pole w celu zebrania 1 kakao, w tym na pole Pałacu.
Jeszcze kilka pytań dotyczących przypadku wejścia 4 kością na pole pozyskiwania surowców.
1. Jak wybrać zestaw 3 kości do pozyskania surowców. Czy w takim zestawie musi być kość, którą wchodzę? Czy muszę zawsze wybierać w takim wypadku najniższe kości? Czy też mogę wybrać dowolne 3 z 4 na polu rytuału.
2. Pytanie dotyczące awansowania kości. Czy jeżeli mam możliwość dwóch awansów to mogę awansować dowolne 2 kości po 1 razie lub 1 kość o dwa punkty?
3. Czy w przypadku pozyskiwania dodatkowej płytki Odkryć z Rytuałów lub Pałacu mogę najpierw użyć jednej z dostępnych funkcji żeby pozyskać kakao (np. awans w zielonej świątyni, pozyskanie kakao za numer na kości), a potem za nagrodę w postaci kakao opłacić i dobrać płytkę odkrycia.
0. Zgadza się
1. Wybierasz dowolnie
2. Dowolnie możesz je awansować
3. Przy normalnych rytuałach kolejność rozpatrywania jest dowolna, jeśli płacisz 1 kakałka, żeby pobierać płytkę odkrycia i zrobić rytuał. W pałacu zaś wygląda na to, że jest wyjątek w instrukcji, że trzeba zawsze robić rytuał i opcjonalnie dopłacić 1 kakao, żeby też wziąć płytkę, ale wydaje mi się, że kolejność rozpatrywania też jest dowolna.
Leliw
Posty: 84
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: Leliw »

asymetri pisze: 22 lut 2022, 17:53 1. Jak wybrać zestaw 3 kości do pozyskania surowców. Czy w takim zestawie musi być kość, którą wchodzę? Czy muszę zawsze wybierać w takim wypadku najniższe kości? Czy też mogę wybrać dowolne 3 z 4 na polu rytuału. [/color]
1. W przypadku wykonywania akcji głównej nie liczysz kostek zablokowanych na polach rytuału :)
asymetri
Posty: 58
Rejestracja: 08 lis 2018, 09:30
Has thanked: 7 times
Been thanked: 20 times

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: asymetri »

Ten rytuał w pytaniu 1wykreśłiłem, bo to pomyłka z rozpędu. Sorry. Chodziło mi o kości na głównym polu akcji zbierania surowców.
Doprecyzowując - wchodząc czwartą kością na pole surowców mogę wybrać trzy inne najwyższe, żeby zebrać jak najwięcej surowców.

Bardzo dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: Chudej »

asymetri pisze: 23 lut 2022, 11:31 Ten rytuał w pytaniu 1wykreśłiłem, bo to pomyłka z rozpędu. Sorry. Chodziło mi o kości na głównym polu akcji zbierania surowców.
Doprecyzowując - wchodząc czwartą kością na pole surowców mogę wybrać trzy inne najwyższe, żeby zebrać jak najwięcej surowców.

Bardzo dziękuję i pozdrawiam.
Jak wchodzisz na dowolne pole z jakąkolwiek liczbą swoich kości, to zawsze bierzesz pod uwagę najniższy level twojego workera na tym polu.
asymetri
Posty: 58
Rejestracja: 08 lis 2018, 09:30
Has thanked: 7 times
Been thanked: 20 times

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: asymetri »

Ok.
Czyli przykładowo wchodząc na Rytuał na Zielonej Świątyni mogę w niej awansować, odebrać kakao za awans i za to kakao dobrać płytkę Odkrycia, czy też najpierw muszę najpierw opłacić pobranie Odkrycia, a dopiero potem pozyskać kakao ze świątyni? Czy tak samo jest w Pałacu?
Leliw
Posty: 84
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: Leliw »

asymetri pisze: 23 lut 2022, 13:31 Ok.
Czyli przykładowo wchodząc na Rytuał na Zielonej Świątyni mogę w niej awansować, odebrać kakao za awans i za to kakao dobrać płytkę Odkrycia, czy też najpierw muszę najpierw opłacić pobranie Odkrycia, a dopiero potem pozyskać kakao ze świątyni? Czy tak samo jest w Pałacu?
Polecam dokładną lekturę instrukcji :) Na stronie 10 jest to napisane - musisz mieć kakao przed rozpatrzeniem efektów.
"▪ Wydaj dodatkowo 1 kakao (przed rozpatrzeniem efektów), aby
wykonać obie opisane powyżej akcje. Ta opcja jest również do-
stępna na Planszy Akcji Pałacu (1)."
KrzysztofTM
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2020, 13:45
Has thanked: 2 times

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: KrzysztofTM »

W grze solo Bot na niebieskim torze Świątyń dotarł na samą górę. Podczas kolejnego rytuału ma się ponownie przesunąć na torze niebieskim. W takim wypadku przepada mu ruch czy przesuwa się zamiast na niebieskim to na czerwonym torze?
Awatar użytkownika
jozef.k
Posty: 67
Rejestracja: 06 kwie 2020, 16:46
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: jozef.k »

Mam pytanie odnośnie trybu solo. W akcji Alchemia jest napisane, że jeśli nie udało się pozyskać żadnej technologii bo np nie miał złota albo nie miał robotnika w pracowni alchemicznej, Teo dwukrotnie wzmacnia swojego robotnika o najniższej sile bez przeprowadzania żadnych akcji i przemieszczania. I teraz pytanie: czy jeśli jego robotnik o najniżej sile ma wartość 4 to przerzucam tą kość do wartości 1 i tyle? Drugie pytanie odnośnie akcji budowa: które według was to jest pierwsze od lewej wolne pole na jak najniższym poziomie piramidy - najniższy poziom to wiadomo ale pierwsze od lewej to od góry, od dołu, zgodnie z ruchem wskazówek zegara licząc od Pałacu? Załóżmy, że piramida jest w stanie początkowym przy ułożeniu jak dla dwóch graczy to które pole jest pierwsze od lewej?
Leliw
Posty: 84
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: Leliw »

jozef.k pisze: 13 paź 2022, 20:50 Mam pytanie odnośnie trybu solo. W akcji Alchemia jest napisane, że jeśli nie udało się pozyskać żadnej technologii bo np nie miał złota albo nie miał robotnika w pracowni alchemicznej, Teo dwukrotnie wzmacnia swojego robotnika o najniższej sile bez przeprowadzania żadnych akcji i przemieszczania. I teraz pytanie: czy jeśli jego robotnik o najniżej sile ma wartość 4 to przerzucam tą kość do wartości 1 i tyle?
Jeśli chodzi o wartość kości to tak, poza tym przeprowadzasz Wstąpienie, jak w przypadku gracza. Bot zawsze wybiera 5 Punktów Zwycięstwa jako nagrodę za Wstąpienie i awansuje na torze Alei Umarłych zgodnie ze standardowymi zasadami.
jozef.k pisze: 13 paź 2022, 20:50 Drugie pytanie odnośnie akcji budowa: które według was to jest pierwsze od lewej wolne pole na jak najniższym poziomie piramidy - najniższy poziom to wiadomo ale pierwsze od lewej to od góry, od dołu, zgodnie z ruchem wskazówek zegara licząc od Pałacu? Załóżmy, że piramida jest w stanie początkowym przy ułożeniu jak dla dwóch graczy to które pole jest pierwsze od lewej?
Rzeczywiście nie ma tego wprost napisanego, ale można przyjąć, że raczej pierwsze od lewej to będzie od dołu, gdzie po lewej stronie jest zielony tor.
Awatar użytkownika
jozef.k
Posty: 67
Rejestracja: 06 kwie 2020, 16:46
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times

Re: Teotihuacan - pytania i wątpliwości

Post autor: jozef.k »

Leliw pisze: 13 paź 2022, 22:10
jozef.k pisze: 13 paź 2022, 20:50 Mam pytanie odnośnie trybu solo. W akcji Alchemia jest napisane, że jeśli nie udało się pozyskać żadnej technologii bo np nie miał złota albo nie miał robotnika w pracowni alchemicznej, Teo dwukrotnie wzmacnia swojego robotnika o najniższej sile bez przeprowadzania żadnych akcji i przemieszczania. I teraz pytanie: czy jeśli jego robotnik o najniżej sile ma wartość 4 to przerzucam tą kość do wartości 1 i tyle?
Jeśli chodzi o wartość kości to tak, poza tym przeprowadzasz Wstąpienie, jak w przypadku gracza. Bot zawsze wybiera 5 Punktów Zwycięstwa jako nagrodę za Wstąpienie i awansuje na torze Alei Umarłych zgodnie ze standardowymi zasadami.
jozef.k pisze: 13 paź 2022, 20:50 Drugie pytanie odnośnie akcji budowa: które według was to jest pierwsze od lewej wolne pole na jak najniższym poziomie piramidy - najniższy poziom to wiadomo ale pierwsze od lewej to od góry, od dołu, zgodnie z ruchem wskazówek zegara licząc od Pałacu? Załóżmy, że piramida jest w stanie początkowym przy ułożeniu jak dla dwóch graczy to które pole jest pierwsze od lewej?
Rzeczywiście nie ma tego wprost napisanego, ale można przyjąć, że raczej pierwsze od lewej to będzie od dołu, gdzie po lewej stronie jest zielony tor.
Szczerze powiedziawszy mam wątpliwości czy rzeczywiście przeprowadzam wstąpienie ponieważ jest napisane, że nie przeprowadzamy żadnych akcji, tym bardziej, że przy opisie innych akcji bota jest wzmianka, że to może zainicjować wstąpienie, a tu nie.
ODPOWIEDZ