Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
thegammer
Posty: 153
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: thegammer »

Dzięki za propozycje gier po wstępnym przejrzeniu zasad: przed CoH pogram w Band of Brothers: Screaming Eagles.
Jako lżejszy tytuł na pewno kupię: Undaunted Normandy zapowiada się na szybką gierkę. Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3359
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 109 times
Been thanked: 130 times

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: maciejo »

thegammer pisze: 01 sty 2020, 21:29 Dzięki za propozycje gier po wstępnym przejrzeniu zasad: przed CoH pogram w Band of Brothers: Screaming Eagles.
Jako lżejszy tytuł na pewno kupię: Undaunted Normandy zapowiada się na szybką gierkę. Dzięki za pomoc.
Undaunted Normandy bardzo fajnie sprawdza się też solo.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
darekpwl
Posty: 12
Rejestracja: 01 kwie 2016, 17:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: darekpwl »

Ostatnio śledzę grupę na fb Conflict of Heroes na której dość często udziela sam autor gry Uwe Eickert. Natknąłem się właśnie jego posta w którym podaje linka do dropboxa z tzw Living Rules czyli ciągle aktualizowanymi zasadami. Link poniżej, nie potrzeba żadnego konta żeby pobrać a może komuś się przyda.

Dodatkowo są tam zaktualizowane książki scenariuszy do AOTB oraz SOS, podsumowania zasad obydwu gier na 1x A4 i parę innych rzeczy.

https://www.dropbox.com/sh/5tn0186w6yay ... 6u32fX7SII
mk20336
Posty: 1560
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: mk20336 »

CoH: Storms of Steel! #3 Wind or Sniper?

To już nasz trzeci scenariusz w Storms of Steel - tym razem mieliśmy do czynienia ze snajperami, ukrytymi jednostkami i ruchem grupowym. Cały czas to scenariusze wstępne, głownie oparte o piechotę ale już niedługo przed nami starcia pancerne. Krótka relacja w poniższym poście. Miłej lektury!

LINK: CoH: Storms of Steel! #3 Wind or Sniper?

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1560
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: mk20336 »

To był zdecydowanie jeden z najciekawszych scenariuszy w Storms of Steel 3 edycja jaki do tej pory graliśmy – #7 Wounded Tiger. Bardzo wyrównana gra a je losy ważyły się do ostatniego strzału – ostatecznie przeważył minimalnie Wermacht. Zapraszam do raportu z pola bitwy gęsto okraszonego zdjęciami i zbliżeniami na sytuację na mapie.

LINK: CoH: Storms of Steel! #7 Wounded Tiger

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: baldar »

Trochę ostatnio pograłem w CoH.
Doświadczenie w grach wojennych mam jako takie (w czasach zarazy wracam znów do ASL, grywam w CC, CoH, D-Day at Omaha Beach itd, pomijam tutaj gry wojenne takie jak choćby Maria, Sekigahara..., które oczywiście uwielbiam), ale po ograniu CoH u mnie ta gra zyskała miano gry... solo. Bo grając w Conflict of Heroes: Eastern Front(solo)jestem tą grą zachwycony. 10/10 w skali bgg. Z wirtualnym przeciwnikiem nie tylko gram na najwyższym poziomie, ale gram też "szybciej", a jego decyzje wydają się być... bardziej przemyślane niż decyzje żywego gracza. Naprawdę warto to samemu sprawdzić. Prawdziwe cudo.
Dla rozgrywek dwuosobowych znalazłem "substytut" CoH - Old School Tactical. Są kości, które podnoszą ciśnienie, są przepiękne mapy na grubym kartonie i równie dobrze zaprojektowane żetony (chyba nie widziałem lepszych), ale przede wszystkim czuć narrację, opowieść, w którą chce się zagrać raz jeszcze pomimo spier... rzutów. OST ma coś z ASL i CoH.
feniks_ciapek
Posty: 2293
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 932 times

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: feniks_ciapek »

Ja odkryłem tę serię w tym miesiącu i trzecia edycja jest obecnie nie tylko moją ulubioną grą wojenną, ale też zamieszała porządnie w mojej topce 2019 :)

Kość wyczerpania jest cudownym pomysłem symulującym chaos i niepewność wojny. Jedyne, czego mi brakuje, to może jakiś status weteranów (jak na karcie) pozwalający wyróżnić jakąś konkretną jednostkę. Natomiast poza tym jest ona świetnie wykonana i nowatorska - przynajmniej z mojego punktu widzenia osoby, dla której gry wojenne skończyły się na komputerowym V4Victory i Combat Mission :)
Nero
Posty: 50
Rejestracja: 26 gru 2016, 17:52
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: Nero »

Są w talii tego typu karty. Czasami dostają je konkretne jednostki, ale mssz rację mogły by być jakieś bardziej "imienne"
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: baldar »

O takie „imienne” karty mogłoby być trudno.
W Old School Tactical mamy żetony oficerów z nazwiskami.
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: neutrino »

Szukam tłumaczenia kart CoH: SOS 3ed na polski. Chciałbym coś takiego wydrukować i wsadzić do koszulek, żeby mój syn mógł grać zupełnie samodzielnie. W ostateczności sam coś takiego stworzę. Ale może już jest... Czy coś wam o tym wiadomo?
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5191
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 266 times
Been thanked: 878 times
Kontakt:

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: raj »

Jak stworzysz to daj znać.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: baldar »

Na bgg są tłumaczenia Pl do poprzedniej edycji. 3 edycja to tylko kilka dodatkowych kart, ale z tego co wiem nie są „oficjalnie” przetłumaczone
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: neutrino »

Znalazlem tam już wcześniej polską instrukcję do AtB. Nie zwróciłem jednak uwagi na to, że na końcu są opisane karty. Porównam po robocie z tym co mam w pudle. Dzięki!

Czy może mówisz o jeszcze innym zasobie niż instrukcja?
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: baldar »

Ogólnie wprowadziłem Cię trochę w błąd.
W instrukcji do 2 ed są na końcu przetłumaczone też karty.
A osobno mam plik pdf z przetłumaczonymi dodatkowymi kartami do 3 ed. Tylko nie mogę teraz znaleźć skąd je mam:)
Nie interesowałem się tym aż tak, bo od zawsze gram w to raczej w solo z podstawką z 2 ed. A gra solo, to w sumie 3ed:)
Jeżeli nie znajdziesz, daj znać na priv i prześlij email to ci prześlę ze swojego.
mk20336
Posty: 1560
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: mk20336 »

CoH: Storms of Steel! #4 Sovkhoz 158

Tym razem bardzo ciekawy scenariusz - głównie przez zasady ukrywania jednostek i snajperów. Niestety, moim radzieckim sołdatom nie poszło za dobrze. Miłej lektury!

LINK: Scenario #4 Sovkhoz 158

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
B_i
Posty: 42
Rejestracja: 15 lip 2013, 20:55
Has thanked: 38 times
Been thanked: 10 times

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: B_i »

Hello,
ma ktoś może CoH: SoS 3rd ed? Ponoć są tam 2 "artillery markers" a z kolei w CoH: AtB 3rd ed nie ma ani jednego :D Z chęcią przygarnę zbędny
darekpwl
Posty: 12
Rejestracja: 01 kwie 2016, 17:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: darekpwl »

B_i pisze: 24 wrz 2020, 11:49 Hello,
ma ktoś może CoH: SoS 3rd ed? Ponoć są tam 2 "artillery markers" a z kolei w CoH: AtB 3rd ed nie ma ani jednego :D Z chęcią przygarnę zbędny
Ja mam z dodatku wrecks and destruction który kupiłem jeszcze do AotB 2ed i oprócz tego z SoS 3ed, za przysłowiowego browarka podzielę się tym dobrem ;)
Swoją drogą bardzo polecam 'wrecks and destruction on the eastern front', dodatek niedrogi a robi dużą wizualną różnicę na planszy. Zniszczone pojazdy zostają na polu walki i np przez dym i płomienie zasłaniając pole widzenia, dodając lub odejmujac punty do defensywy piechoty w hexie z wrakiem itd. Dodaje też opcję niszczenia lub podpalenia budynków, w których ogień może się rozprzestrzeniać co rundę.
Ogólnie fajna rzecz, nie wiem jak teraz jest z cenami, ja za swój egzemplarz dałem 3 dyszki.
Cyel
Posty: 2578
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1224 times
Been thanked: 1429 times

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: Cyel »

maciejo pisze: 02 sty 2020, 16:09
thegammer pisze: 01 sty 2020, 21:29 Dzięki za propozycje gier po wstępnym przejrzeniu zasad: przed CoH pogram w Band of Brothers: Screaming Eagles.
Jako lżejszy tytuł na pewno kupię: Undaunted Normandy zapowiada się na szybką gierkę. Dzięki za pomoc.
Undaunted Normandy bardzo fajnie sprawdza się też solo.
Rozwiniesz? Kojarzę, że ma być dodatek do takiej gry w U:N, ale nie jest on zaplanowany jakoś na przyszły rok ?
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3359
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 109 times
Been thanked: 130 times

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: maciejo »

Cyel pisze: 26 wrz 2020, 15:00
maciejo pisze: 02 sty 2020, 16:09
thegammer pisze: 01 sty 2020, 21:29 Dzięki za propozycje gier po wstępnym przejrzeniu zasad: przed CoH pogram w Band of Brothers: Screaming Eagles.
Jako lżejszy tytuł na pewno kupię: Undaunted Normandy zapowiada się na szybką gierkę. Dzięki za pomoc.
Undaunted Normandy bardzo fajnie sprawdza się też solo.
Rozwiniesz? Kojarzę, że ma być dodatek do takiej gry w U:N, ale nie jest on zaplanowany jakoś na przyszły rok ?
Już długo nie grałem ale korzystałem z jakiegoś wariantu solo z BGG.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Nero
Posty: 50
Rejestracja: 26 gru 2016, 17:52
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: Nero »

Grał ktoś więcej niż raz w scenariusz 2 AoB 3 ed?
Mam problem grając Niemcami bez farta na kościach nie da się wygrać. Macie jakiś patent jak rozegrać ten scenariusz?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4683
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1431 times

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: Mr_Fisq »

baldar pisze: 28 maja 2020, 22:21 (...)po ograniu CoH u mnie ta gra zyskała miano gry... solo. Bo grając w Conflict of Heroes: Eastern Front(solo)jestem tą grą zachwycony. 10/10 w skali bgg. Z wirtualnym przeciwnikiem nie tylko gram na najwyższym poziomie, ale gram też "szybciej", a jego decyzje wydają się być... bardziej przemyślane niż decyzje żywego gracza. Naprawdę warto to samemu sprawdzić. Prawdziwe cudo.
Solo expansion do CoH działa tylko z drugą edycją?
baldar pisze: 28 maja 2020, 22:21 Dla rozgrywek dwuosobowych znalazłem "substytut" CoH - Old School Tactical. Są kości, które podnoszą ciśnienie, są przepiękne mapy na grubym kartonie i równie dobrze zaprojektowane żetony (chyba nie widziałem lepszych), ale przede wszystkim czuć narrację, opowieść, w którą chce się zagrać raz jeszcze pomimo spier... rzutów. OST ma coś z ASL i CoH.
Old School Tactical grane solo na dwie ręce sprawdza się dużo gorzej niż CoH z dodatkiem?
raj pisze: 01 sty 2020, 19:01 Band of Brothers
Band of Heroes
Old Scool Tactical
Combat Commander
Great War Commander
Z tego + Conflict of Heroes coś sensownie chodzi solo? Zapewne CoH + Solo expansion, przy czym pewnie z dostępnością może być problem.
Sprzedam: Majowe obniżki: Root, Cykle Arkham, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5191
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 266 times
Been thanked: 878 times
Kontakt:

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: raj »

Mr_Fisq pisze: 29 cze 2021, 07:55 Z tego + Conflict of Heroes coś sensownie chodzi solo? Zapewne CoH + Solo expansion, przy czym pewnie z dostępnością może być problem.
Band of Heroes ma dodatek Solo. Ponoć daje radę.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: Probe9 »

Mr_Fisq pisze: 29 cze 2021, 07:55
Solo expansion do CoH działa tylko z drugą edycją?
Tak został zaprojektowany, dostosowanie go do 3 edycji wymagałoby nieco kombinowania. Ale czytałem, że "gołe" zasady do 3 edycji też pozwalają na fajną grę solo - ale tu nie wczytywałem się w temat, jako, że posiadam 2 edycję.
Mr_Fisq pisze: 29 cze 2021, 07:55 Z tego + Conflict of Heroes coś sensownie chodzi solo? Zapewne CoH + Solo expansion, przy czym pewnie z dostępnością może być problem.
Jak dla mnie w CoH z dodatkiem, tryb solo działa bardzo dobrze. Jest łatwy w obsłudze, nie zajmuje dużo czasu a rozgrywka jest ciekawa.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4683
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1431 times

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: Mr_Fisq »

Probe9 pisze: 29 cze 2021, 13:15
Mr_Fisq pisze: 29 cze 2021, 07:55
Solo expansion do CoH działa tylko z drugą edycją?
Tak został zaprojektowany, dostosowanie go do 3 edycji wymagałoby nieco kombinowania. Ale czytałem, że "gołe" zasady do 3 edycji też pozwalają na fajną grę solo - ale tu nie wczytywałem się w temat, jako, że posiadam 2 edycję.
Żeby było ciekawiej, wydawca na swojej stronie sprzedaje CoH 3ed w zestawie z Solo i Firefight:
https://www.academygames.com/products/a ... 5056856087
czyli "niby" wszystko powinno być ze sobą kompatybilne...

Chyba zostało mi przeczytać najnowsze instrukcje i księgi scenariuszy, żeby dojść czy na obecnych zasadach może to zadziałać razem. Albo skrobnąć mail do wydawcy...
Sprzedam: Majowe obniżki: Root, Cykle Arkham, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3448
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 440 times
Been thanked: 1048 times

Re: Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Post autor: psia.kostka »

Nie wiem czy zapracuje na Złotą Saperkę, ale coz :mrgreen:

Kusi mnie, zeby nabyc CoH Kursk za 36ojro z philiberta, po francusku.

Pytanie do zaznajomianych z systemem lub nawet takimi importami egzotycznych wersji, jak duza uczynilbym sobie tym krzywde? :twisted:

Zetony "panique" jakos zdzierze ;) czy spodziewac sie innych komplikacji np na torach punktowych?
Wiem, ze sa karty, ale znow nie tak duzo.
Mam eng pdf 40stron instrukcje, ale chyba ksiazka misji jeszcze powinna byc. Nie szukalem czy jest dostepna u wydawcy czy topsecret, bo najpierw wole skonsultowac z ekspertami :D

Sila rzeczy pytanie nie do @Leviathan :lol:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
ODPOWIEDZ