Gizmos (Phil Walker-Harding)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Gizmos (Phil Walker-Harding)

Post autor: seki »

agt pisze: 27 wrz 2023, 17:50
seki pisze: 27 wrz 2023, 17:23 Oczywiście gra zamówiona. Nawet dla kolegi chciałem wziąć ale można zamówić tylko 1 szt z rabatem i kolega musiał zamawiać oddzielnie. Trochę to dziwne w tego typu akcji bo powinno im zależeć by ludzie zamówili jak najwięcej sztuk.
Ale wtedy do darmowej przesyłki dorzucałoby się drugiego Gizmosa, a tak możliwe, że obie osoby dokupią coś ze sklepu. A jak komuś zależy na grze, to osobno (a nie z kolegą) i tak kupi. No a nie jest też w ich interesie, żeby ludzie kupowali na sprzedaż.
To chcą zebrać te 350 egzemplarzy czy nie? Jak bym był na ich miejscu to nawet bym całą paletę sprzedał jednej osobie jeśli weźmie na siebie ryzyko sprzedaży. Tu nie ma pewności czy dodruk w ogóle będzie. Jeśli nie uzbierają 350 sztuk to akcje odwołują i zwracają pieniądze. Wolał bym w tej sytuacji sprzedać z jakimś limitem sztuk niż nie sprzedać wcale. W moim przypadku kolega i tak sam zakupił ale część osób może zrezygnować.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Gizmos (Phil Walker-Harding)

Post autor: Atk »

W sumie muszę chyba wycofać się z tego co pisałem wcześniej. Po akcji dodruk Najeźdźcy z Scytii, są dostępni normalnie w sklepach, więc muszą drukować więcej.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Gizmos (Phil Walker-Harding)

Post autor: agt »

seki pisze: 27 wrz 2023, 19:15 To chcą zebrać te 350 egzemplarzy czy nie?
Może wcale nie potrzebują aż 350. ;)
Atk pisze: 27 wrz 2023, 19:24 W sumie muszę chyba wycofać się z tego co pisałem wcześniej. Po akcji dodruk Najeźdźcy z Scytii, są dostępni normalnie w sklepach, więc muszą drukować więcej.
No tak mi przyszło do głowy, że czy przy tak wysokiej SCD opłacałoby im się robić tylko dla tej przedsprzedaży, w tak relatywnie niskiej cenie.
Marbel
Posty: 219
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Gizmos (Phil Walker-Harding)

Post autor: Marbel »

Chyba Czacha na swojej kanapie komentowała tę akcje i sugerowali, że ok tych 350 sztuk to takie minimum opłacalności przy zamówieniu 1000 szt.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Gizmos (Phil Walker-Harding)

Post autor: Atk »

agt pisze: 27 wrz 2023, 19:34
seki pisze: 27 wrz 2023, 19:15 To chcą zebrać te 350 egzemplarzy czy nie?
Może wcale nie potrzebują aż 350. ;)
Atk pisze: 27 wrz 2023, 19:24 W sumie muszę chyba wycofać się z tego co pisałem wcześniej. Po akcji dodruk Najeźdźcy z Scytii, są dostępni normalnie w sklepach, więc muszą drukować więcej.
No tak mi przyszło do głowy, że czy przy tak wysokiej SCD opłacałoby im się robić tylko dla tej przedsprzedaży, w tak relatywnie niskiej cenie.
To raczej jest min, przy którym opłaca się już produkować. Jak kolega wyżej pisał, może to być otwarcie do większej ilości. Taka ilość może dawać im gwarancji, że nie wtopią.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Gizmos (Phil Walker-Harding)

Post autor: agt »

Mam parę pytań odnośnie tej gry.

1. Warto ją mieć? Dla jakiego odbiorcy będzie dobra?
2. Czy do jakiejś gry rozgrywka jest podobna? Czy na tyle, żeby mieć tylko jedną z nich?

3. Kulki Weny i Olśnienia.
Widziałam, że w poprzedniej edycji był taki dodatek/promo. Czy coś wiadomo czy Portal ma zamiar i teraz go jakoś udostępnić?
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Gizmos (Phil Walker-Harding)

Post autor: Kisun »

1. Jak lubisz Splendor ale chciałbyś coś ciut bardziej, to może być dla ciebie.
...i całej twojej rodziny, mającej ukończone 3 klasy podstawówki.
2.j.w. można mieć obie, to jednak inne gry
3. Kulki weny i olśnienia, to był dodatek o którym może nawet sam autor nie wie ;) Spokojnie możesz sobie ściągnąć instrukcję do tego, a na pięciu losowo wybranych kulkach maznąć markerem dowolny mazaj. Jak taka się trafi, to albo traktujesz jak zwykłą albo jak w opisie do tej promki. Osobiście uważam, że tego typu dodatki zwiększając wpływ losowości na rozgrywkę nieco ją psują, zamiast poprawiać. Ale koncepcje wypróbować można.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Gizmos (Phil Walker-Harding)

Post autor: yrq »

agt pisze: 28 wrz 2023, 17:26 1. Warto ją mieć? Dla jakiego odbiorcy będzie dobra?
2. Czy do jakiejś gry rozgrywka jest podobna? Czy na tyle, żeby mieć tylko jedną z nich?
3. Kulki Weny i Olśnienia.
1. Nam się fajnie grało, choć znudziła się po kilkunastu grach. Z czasem te kombosy na kulkach zamieniają się w przekładanie zasobów. Kulki mogłyby być talią kart. Znów, do zagrania raz na jakiś czas prosta i przyjemna.
2. Ma rozbudowywanie silniczka, więc bardziej niż Splendor powyżej to dla mnie jest jak Space Base. Dobierasz kulki i wydajesz je na karty, które lepiej dobierają kulki (w dużym uproszczeniu). Robi się małe kombosy. J/w jak będzie siadać się z umiarem to może być warto.
3. Nie wiem, nie miałem.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Gizmos (Phil Walker-Harding)

Post autor: agt »

Poniewaz pisze: 22 wrz 2023, 10:00 Dzisiaj dostałem maila od Portal Games. Nowa edycja Gizmos już prawie jest z akcji dodruk. Do 15 października trzeba złożyć zamówienie. Cena ~143 PLN + przesyłka.
Przypominam o terminie jak coś.
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Gizmos (Phil Walker-Harding)

Post autor: Pomnik »

Dodruk jednak odwołany, za mało chętnych.
Dostał ktoś już zwrot? :D
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Gizmos (Phil Walker-Harding)

Post autor: seki »

Pomnik pisze: 17 paź 2023, 11:26 Dodruk jednak odwołany, za mało chętnych.
Dostał ktoś już zwrot? :D
Jestem mocno zawiedziony.
seki pisze: 27 wrz 2023, 19:15
agt pisze: 27 wrz 2023, 17:50
seki pisze: 27 wrz 2023, 17:23 Oczywiście gra zamówiona. Nawet dla kolegi chciałem wziąć ale można zamówić tylko 1 szt z rabatem i kolega musiał zamawiać oddzielnie. Trochę to dziwne w tego typu akcji bo powinno im zależeć by ludzie zamówili jak najwięcej sztuk.
Ale wtedy do darmowej przesyłki dorzucałoby się drugiego Gizmosa, a tak możliwe, że obie osoby dokupią coś ze sklepu. A jak komuś zależy na grze, to osobno (a nie z kolegą) i tak kupi. No a nie jest też w ich interesie, żeby ludzie kupowali na sprzedaż.
To chcą zebrać te 350 egzemplarzy czy nie? Jak bym był na ich miejscu to nawet bym całą paletę sprzedał jednej osobie jeśli weźmie na siebie ryzyko sprzedaży. Tu nie ma pewności czy dodruk w ogóle będzie. Jeśli nie uzbierają 350 sztuk to akcje odwołują i zwracają pieniądze. Wolał bym w tej sytuacji sprzedać z jakimś limitem sztuk niż nie sprzedać wcale. W moim przypadku kolega i tak sam zakupił ale część osób może zrezygnować.
Może ich polityka dodruków zawiodła. Trzeba było pozwolić kupować więcej niż 1 sztukę na osobę z rabatem.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Gizmos (Phil Walker-Harding)

Post autor: agt »

Pomnik pisze: 17 paź 2023, 11:26 Dodruk jednak odwołany, za mało chętnych.
Dostał ktoś już zwrot? :D
Serio?
To byłoby bardzo dziwne. Bo wczoraj dostałam od Portalu mail, z którego wywnioskowałam raczej coś przeciwnego:
Zmiana zamówienia na "Przedsprzedaż"

Dziękujemy za złożenie zamówienia w sklepie wydawnictwa Portal Games.

Państwa zamówienie zmieniło status na Przedsprzedaż.

Oznacza to, że co najmniej jeden z produktów jest u nas dostępny w specjalnej ofercie przedsprzedażowej i jego wysyłka nastąpi w okolicach premiery produktu. Całe zamówienie zostanie do Państwa wysłane w momencie gdy towar będzie dostępny u nas na magazynie. 
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Gizmos (Phil Walker-Harding)

Post autor: seki »

agt pisze: 17 paź 2023, 12:51
Pomnik pisze: 17 paź 2023, 11:26 Dodruk jednak odwołany, za mało chętnych.
Dostał ktoś już zwrot? :D
Serio?
To byłoby bardzo dziwne. Bo wczoraj dostałam od Portalu mail, z którego wywnioskowałam raczej coś przeciwnego:
Niestety to prawda, wysłali maila o anulowaniu i dodali taką informację w sklepie na stronie dodruku.
Awatar użytkownika
Marooned
Posty: 55
Rejestracja: 04 lut 2020, 12:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 22 times

Re: Gizmos (Phil Walker-Harding)

Post autor: Marooned »

Mocne zdziwko, bo licznik zamówień na ich stronie był zauważalnie wyższy od założonego minimum, więc jakieś chocki klocki tu nastąpiły.
Ciekawe czy z automatu odwołają całe zamówienie czy tylko Gizmos? Bo dobrałem sobie skrzynię skarbów do Robinsona by mieć darmową przesyłkę i w sumie za bardzo to mi na niej nie zależy (połowę z niej już mam). No zaskakujący twist.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Gizmos (Phil Walker-Harding)

Post autor: agt »

seki pisze: 17 paź 2023, 13:03 Niestety to prawda, wysłali maila o anulowaniu
Nom, już mam.
Marooned pisze: 17 paź 2023, 13:18 Mocne zdziwko, bo licznik zamówień na ich stronie był zauważalnie wyższy od założonego minimum
Też tak pomyślałam kilka dni temu. A później się zorientowałam, że to licznik osób zainteresowanych dodrukiem, a nie tych, którzy zamówili (inna strona).
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Gizmos (Phil Walker-Harding)

Post autor: Gromb »

Pomnik pisze: 17 paź 2023, 11:26 Dodruk jednak odwołany, za mało chętnych.
Dostał ktoś już zwrot? :D
Wg informacji od Portalu, zwrot za zamówienia będzie zrealizowany do końca miesiąca.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Marooned
Posty: 55
Rejestracja: 04 lut 2020, 12:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 22 times

Re: Gizmos (Phil Walker-Harding)

Post autor: Marooned »

będziemy anulować całe zamówienie, z tego, co się orientuję.
Taka "pewna" informacja bezpośrednio od Portalu [zapytałem mailem].
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: Gizmos (Phil Walker-Harding)

Post autor: dannte »

Cześć wszystkim!

O grze dowiedziałem się wczoraj i znalazłem tę akcję z dodrukiem. Z tego co piszecie to akcja jest anulowana, tak? To znaczy, że tej gry PL już nie ma i nie będzie (przynajmniej na obecny stan rzeczy), tak?

Pytam, bo widzę, co piszecie, ale to informacje z września/października, a Portal zbiera zgłoszenia tutaj: https://sklep.portalgames.pl/akcja-dodr ... s-2-edycja

Chciałem się tylko upewnić: to jest po prostu błąd na stronie, że tam można się zapisać, tak? Zupełnie ta strona nic nie znaczy (teraz, w marcu, bo od września pewnie wisi to samo)?

Było może gdzieś dodatkowe info poza tym, które zamieściliście w październiku? Czy cisza?

Dzięki :)
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Gizmos (Phil Walker-Harding)

Post autor: karmazynowy »

Spoiler:
Ta podstrona to tylko pozostałość po nieudanej akcji dodruku.
Gra nie będzie dodrukowywana, przynajmniej oficjalnie nie ma już takich planów.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2024, 08:37 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
ODPOWIEDZ