Everdell (James A. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
bodi
Posty: 77
Rejestracja: 05 kwie 2013, 12:15
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: bodi »

Przecież wrzuciłem pół miesiąca temu oświadczenie Rebela.
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Daetorian »

Ma ktoś jakieś nowe przecieki?

Bo według ich oświadczenia to już powinno być po kontroli celnej...
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: litk »

Daetorian pisze: 30 wrz 2023, 15:11 Ma ktoś jakieś nowe przecieki?

Bo według ich oświadczenia to już powinno być po kontroli celnej...
A gdzie było jakieś oświadczenie o odprawie celnej?
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: eveni »

Na Planszowych Newsach opublikowana została aktualizacja według której dodatki mają na początku grudnia trafić do Polski.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Irka »

Zobaczcie, jakie ładne pluszaki znalazłam w Czechach :)
Obrazek
Wygląda na to, że są na licencji Everdell, no i cena odpowiednia... Ale dla fanów to może być bardzo fajny prezent.

https://www.tlapkashop.cz/tlapi-nabidka ... 31306.html (kupowałam u nich gry co najmniej raz - z dostawą w CZ - i wszystko OK).
Ew. można spróbować gdzie indziej pod hasłem Everdell - Plush Toymaker
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: dispe »

Czy ktoś już miał przyjemność ograć nowe dodatki? bo u mnie niestety czekają spakowane do 24.12. :wink: bardzo jestem ciekaw opinii
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 274
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 109 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: yaro_ »

Mam tylko nowoliścia i nie grałem jeszcze, ale opinię mam taką:
- żetony rezerwacji? zbędne
- bilety ? zbędne
- KOLEJNE nowe meeple - zbędne
- woreczek - zbędny

Z całego dodatku użyję tylko nowej talii, nowych wydarzeń ( chyba z 5) i zobaczymy jeszcze czy stacja i odwiedzający to nie będzie jakiś zbytni przesyt.
Dodatek mógł być spokojnie wydany w cenie święta lata, ale cóż począć..
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: pvdel »

Gralem dwa razy w Nowolisc. Bardzo fajny dodatek. Nowe karty sprawiaja, ze stare karty, ktore byly slabe staja sie sytuacyjnie dobre, co powoduje, ze proces decyzyjny co i kiedy grac jest odswiezony.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: vnzk »

Miałem okazję zagrać dwuosobową partię ze Stacją Nowoliść. Dla kontekstu:
- to była moja 58. partia, żony 49.,
- większość dwuosobowych rozgrywek mamy w podstawkę z dorzuconymi kartami z "Więcej! Więcej!" i wariantem z ograniczoną pulą kart (żeby przyspieszyć mielenie talii),
- posiadamy dodatek Zimowy Szczyt, ale zwyczajnie szybciej idzie z rozłożeniem setupu jak wyżej, więc rzadziej ląduje na stole,
- graliśmy bez biletów i pieczęci rezerwacji (uważam, że lepiej mogą się sprawdzić przy wyrównywaniu szans dla początkujących graczy),
- graliśmy pełną talią (bez uszczuplającego wariantu) i z kartami z "Więcej! Więcej!".

Biłem się z myślami, czy kupować ten dodatek, bo sprawiał wrażenie zbyt otwierającego grę. Ale odczucia po tej partii mam pozytywne. :) Część nowych kart ma ciekawe efekty, wciąż trzeba kombinować z zasobami, szukać najlepszego sposobu na użycie "złotych drzwi" (które bardzo fajnie zwiększają możliwości), wciąż obecne jest wyciskanie cytrynki jesienią, kiedy już godzimy się ze spasowaniem a nagle otwiera nam się nowa ścieżka (jedna z przyjemniejszych rzeczy w Everdellu). Spodziewałem się też, że karty gości mogą zastąpić wydarzenia jako źródło punktów, ale w naszej rozgrywce została zagrana tylko jedna taka karta a wydarzeń sześć. Możliwe, że przez to, że gości weźmiemy zwykle zanim będziemy spełniać ich wymagania, więc nie są pewnymi punktami jak właśnie wydarzenia.
Odczucia żony były mniej entuzjastyczne, bo nastawiła się na większy efekt "wow" nowych kart, ale stwierdziła, że chętnie zagra ponownie (tę partię wygrała).
Ogólnie z decyzji o zakupie jestem zadowolony, czas pokaże, czy dodatek utrzyma się dłużej na stole. :)
Lukas82
Posty: 40
Rejestracja: 14 mar 2018, 14:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Lukas82 »

Pytanie do tych co mają kompletną kolekcję z duzym pudłem - Czy dobrze rozumiem, że mgielny las się tam nie mieści i idea kompletnej kolekcji w wielkim pudle upada ? Na pająki nie ma miejsca w przegródkach dla zwierząt - można poupychać gdzie indziej, ale czy będzie to miało sens? Albo bawimy się w kompletną kolekcję dopracowaną do końca, albo moźe jednak bez sensu jest to całe pudełko skoro i tak trzeba się bawić w trzymanie czegoś poza. No albo ja sie mylę i czegoś nie zauważam ( :oops: ?)
Pomnik
Posty: 307
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 102 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Pomnik »

Lukas82 pisze: 19 gru 2023, 00:02 Pytanie do tych co mają kompletną kolekcję z duzym pudłem - Czy dobrze rozumiem, że mgielny las się tam nie mieści i idea kompletnej kolekcji w wielkim pudle upada ? Na pająki nie ma miejsca w przegródkach dla zwierząt - można poupychać gdzie indziej, ale czy będzie to miało sens? Albo bawimy się w kompletną kolekcję dopracowaną do końca, albo moźe jednak bez sensu jest to całe pudełko skoro i tak trzeba się bawić w trzymanie czegoś poza. No albo ja sie mylę i czegoś nie zauważam ( :oops: ?)
Źle rozumiesz, normalnie się mieszczą w wyprasce, mają własny slot.
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Lukas82
Posty: 40
Rejestracja: 14 mar 2018, 14:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Lukas82 »

Prawda - dopirto druga para oczu dojrzała duplikat :) Dzięki, bo już powoli mnie to irytowało :/
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: litk »

Lukas82 pisze: 19 gru 2023, 00:43 Prawda - dopirto druga para oczu dojrzała duplikat :) Dzięki, bo już powoli mnie to irytowało :/
Ja uważam, że takie wielkie pudło to poraniony pomysł. Żeby zrobić setup to musisz całe to pudło najpierw wypakować ale zanim to zrobisz to nie będziesz miał gdzie rozłożyć samej gry :)
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Khag »

Czy mógłbym prosić o jaknajwoeksza ilość wad tego wydania, żeby mnie odwieść od zakupu?
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Seykan »

Nie zauważyłem ;) Sam jestem zachwycony, insert jest dobrej jakości plastiku (nie taki łamiący się jak w np. Machina Arcana), naklejki są cudowne, wszystko ma swoje miejsce. Ja dorbrałem jeszcze te plastikowe pojemniczki i fajnie się mieszczą w insercie. Kwestia czy potrzebne są Ci te wszystkie dodatki bo pudło faktycznie jest ogromne, tutaj moze być minus. Mam sporo większych gier jak np. Zamkii Burgundii najnowsze, Voidfall Galactic Box czy też gry od Chip Theory Games (Too Many Bones, Cloudspire, burncycle itp.) i pudło od Everdella jest zdaje się największe z nich wszystkich - moloch. Aczkolwiek mi się bardzo podoba bo jest po prostu ładne, a środek jest miodzio :)
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: pvdel »

Jedyna wada to brak kart przedszkolakow, ktore sa w My Little Everdell. :p Cala reszta jest spoko.
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Khag »

Akurat te karty mam 😀
Poznań i okolice.
chalunster
Posty: 10
Rejestracja: 16 mar 2021, 23:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: chalunster »

Czy jest ktoś w stanie wypowiedzieć się o dodatku Mgielny las? Interesuje mnie czy faktycznie wpływa pozytywnie na rozgrywkę dwuosobową?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2546 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Gizmoo »

A ja zapytam o Klawą pakę od Klik Klaka. Ja rozumiem, że Everdell jest drogie i zawsze drogie było. Ale ta cena to jakiś kosmos. Chciałem sobie kupić ten pakiet dla naklejek na meeple, ale jak sprawdziłem ceny to mało z krzesła nie spadłem. :lol: Tam jest COKOLWIEK z gameplaya? COKOLWIEK, co uzasadnia tą cenę? Bo już taniej wyjdzie kupić super pro naklejki na Etsy.
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: dispe »

^Są metalowe monetki o nominale 6 :P

Co do Big Boxa to ja się wstrzymałem z jednego powodu, jeśli będę chciał zagrać poza domem, to nie wyobrażam sobie zabierania ze sobą tego pudła.
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 231
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 216 times
Been thanked: 56 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: brutusss »

Gizmoo pisze: 20 gru 2023, 00:36 A ja zapytam o Klawą pakę od Klik Klaka. Ja rozumiem, że Everdell jest drogie i zawsze drogie było. Ale ta cena to jakiś kosmos. Chciałem sobie kupić ten pakiet dla naklejek na meeple, ale jak sprawdziłem ceny to mało z krzesła nie spadłem. :lol: Tam jest COKOLWIEK z gameplaya? COKOLWIEK, co uzasadnia tą cenę? Bo już taniej wyjdzie kupić super pro naklejki na Etsy.
Tylko kosmetyka, wszystko z tej paczki jest też zawarte w pudle kolekcjonerskim :)

Co do samego pudła, patrząc na Legendary box do Scythe czy nawet Nesting Box do Wingspan, to tutaj stosunek ceny do zawartości "pustego pudła na grę którą już posiadasz" jest wg mnie na prawdę dobry.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: pan_satyros »

Gizmoo pisze: 20 gru 2023, 00:36 A ja zapytam o Klawą pakę od Klik Klaka. Ja rozumiem, że Everdell jest drogie i zawsze drogie było. Ale ta cena to jakiś kosmos. Chciałem sobie kupić ten pakiet dla naklejek na meeple, ale jak sprawdziłem ceny to mało z krzesła nie spadłem. :lol: Tam jest COKOLWIEK z gameplaya? COKOLWIEK, co uzasadnia tą cenę? Bo już taniej wyjdzie kupić super pro naklejki na Etsy.
A od kiedy w planszówkach ceny są uzasadnione czymkolwiek? xD

Naklejki w zestawie nie są może tak ładne, jak te z etsy, ale chociaż nie kosztują 74 euro... W zestawie masz też zbiorczą instrukcję oraz zbiorczy indeks kart z wyjaśnieniami.
Cena jest kosmiczna - to prawda, ale są momenty w hobby gdzie racjonalizacja niestety nie ma sensu.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2546 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Gizmoo »

pan_satyros pisze: 20 gru 2023, 08:12 Naklejki w zestawie nie są może tak ładne, jak te z etsy, ale chociaż nie kosztują 74 euro...
Na Etsy są także dużo tańsze naklejki po np. 15-17 euro za komplet. Także, da się znaleźć taniej. ;) I tutaj muszę przyznać, że jestem zaskoczony ceną za ten pakiet, bo zawsze to produkty na Etsy były droższe. Ale żeby już nie spamować rozważaniami na temat cen, to napiszę tylko, że czekam już tylko na Everdell: Farshore i muszę przyznać, że jestem trochę zmartwiony, że Rebel jeszcze nie ogłosił (albo przegapiłem) polskiej wersji językowej.
Abiger
Posty: 267
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 46 times
Been thanked: 95 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Abiger »

chalunster pisze: 19 gru 2023, 23:27 Czy jest ktoś w stanie wypowiedzieć się o dodatku Mgielny las? Interesuje mnie czy faktycznie wpływa pozytywnie na rozgrywkę dwuosobową?
Podepnę się pod te zapytanie. Jak wrażenia? Ktoś grał?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: pan_satyros »

Gizmoo pisze: 20 gru 2023, 11:42
pan_satyros pisze: 20 gru 2023, 08:12 Naklejki w zestawie nie są może tak ładne, jak te z etsy, ale chociaż nie kosztują 74 euro...
Na Etsy są także dużo tańsze naklejki po np. 15-17 euro za komplet. Także, da się znaleźć taniej. ;)
O proszę widać mam problem ze znalezieniem 😑

Podeślęsz tu link do takiego zestawu naklejek na wszystkie dodatki w granicach 15-17?

Na pewno znajdą się chętni, by skorzystać unikając tak wysokich cen.
ODPOWIEDZ