Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 957
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: yrq »

citmod pisze: 08 sty 2022, 02:12
yrq pisze: 08 sty 2022, 00:39 Póki co parę dodruków było, więc można zakładać kolejny. Ciekawe czy G3 pójdzie drogą zachodnich sąsiadów i wyda Big Boxa z dwoma dodatkami od razu w większym pudle.
Obecnie z kapsułami ledwo ale zmieściłem wszystko w pudełku od podstawki, ale jeszcze jeden dodatek / promka i pudło eksploduje jak kociołek.
Problem w tym, że ten Big Box to raczej bieda box, bo zawiera tylko Szeptuchy, a nie oba dodatki. Że też ktoś wpadł na taki pomysł, a co gorsza ktoś to jeszcze klepnął...
A faktycznie, myślałem, że zawiera dwa duże dodatki, a to tylko Szeptuchy i Wolfgang Exchange Office.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: kwiatosz »

yrq pisze: 08 sty 2022, 02:16
citmod pisze: 08 sty 2022, 02:12
yrq pisze: 08 sty 2022, 00:39 Póki co parę dodruków było, więc można zakładać kolejny. Ciekawe czy G3 pójdzie drogą zachodnich sąsiadów i wyda Big Boxa z dwoma dodatkami od razu w większym pudle.
Obecnie z kapsułami ledwo ale zmieściłem wszystko w pudełku od podstawki, ale jeszcze jeden dodatek / promka i pudło eksploduje jak kociołek.
Problem w tym, że ten Big Box to raczej bieda box, bo zawiera tylko Szeptuchy, a nie oba dodatki. Że też ktoś wpadł na taki pomysł, a co gorsza ktoś to jeszcze klepnął...
A faktycznie, myślałem, że zawiera dwa duże dodatki, a to tylko Szeptuchy i Wolfgang Exchange Office.
Na bgg pojawiła się wersja big boxa z dwoma dodatkami po bodajże holendersku więc możliwe że będzie i po angielsku i potencjalnie po polsku.
Edit: poszukałem, to chyba duńska wersja? https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... rg-megabox
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: Seykan »

Hmmm, co do tego big boxa do Szarlatanów to nie wiem czy jestem przekonany.. Tzn. fajnie, wszystko w jednym miejscu, a i cena pewnie będzie lepsza niż kupowanie oddzielnie. Ale, mam big box Escape: The Curse of the Temple i ta trumna jest tragiczna. Żałuję, że przeszedłem ze zwykłej, "małej" wersji na to pudło. No ok, są wszystkie dodatki, ale to jest ciężko gdziekolwiek trzymać... dużo łatwiej będzie mi trzymać np. Szarlatanów w dwóch standardowych pudełkach aniżeli w klocku na pół szafy. Nie wspominając o przenoszeniu tego na jakiekolwiek spotkanie.
Oczywiście wprowadzenie takiej opcji do kupienia to super sprawa - komuś może się to podobać :)
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 957
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: yrq »

Seykan pisze: 08 sty 2022, 14:56 Hmmm, co do tego big boxa do Szarlatanów to nie wiem czy jestem przekonany.. Tzn. fajnie, wszystko w jednym miejscu, a i cena pewnie będzie lepsza niż kupowanie oddzielnie. Ale, mam big box Escape: The Curse of the Temple i ta trumna jest tragiczna. Żałuję, że przeszedłem ze zwykłej, "małej" wersji na to pudło. No ok, są wszystkie dodatki, ale to jest ciężko gdziekolwiek trzymać... dużo łatwiej będzie mi trzymać np. Szarlatanów w dwóch standardowych pudełkach aniżeli w klocku na pół szafy. Nie wspominając o przenoszeniu tego na jakiekolwiek spotkanie.
Oczywiście wprowadzenie takiej opcji do kupienia to super sprawa - komuś może się to podobać :)
Z Curse of the Temple miałem podobnie i przepakowałem to wszystko z Big Boxa do mniejszego pudełka zastępczego bez wypraski. ;)
Generalnie nie lubię za dużych i niewymiarowych pudełek i byłoby fajnie, gdyby G3, np. czytając ten wątek ;) zaproponowało graczom Big Boxa w formacie "grubszego/wyższego kwadratu".
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: Seykan »

yrq pisze: 08 sty 2022, 15:41 Z Curse of the Temple miałem podobnie i przepakowałem to wszystko z Big Boxa do mniejszego pudełka zastępczego bez wypraski. ;)
Generalnie nie lubię za dużych i niewymiarowych pudełek i byłoby fajnie, gdyby G3, np. czytając ten wątek ;) zaproponowało graczom Big Boxa w formacie "grubszego/wyższego kwadratu".
A to się zgodzę, wyższy kwadrat na pewno byłby spoko ;) Choć nie wiem na ile lokalne wydawnictwa mogą sobie pozwolić na inwencję twórczą.
Awatar użytkownika
gath
Posty: 203
Rejestracja: 08 cze 2006, 21:47
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: gath »

citmod pisze: 07 sty 2022, 07:27 Średnica wewnętrzna 21-21,5 mm, zewnętrzna (zamkniętego kapsla) 25 mm.
Może ktoś rzucić linkiem do tych kapsli w rozsądnej cenie, bo trzeba ich niemało.
slimfatso
Posty: 16
Rejestracja: 12 lut 2017, 10:37
Has thanked: 5 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: slimfatso »

gath pisze: 18 sty 2022, 19:44
citmod pisze: 07 sty 2022, 07:27 Średnica wewnętrzna 21-21,5 mm, zewnętrzna (zamkniętego kapsla) 25 mm.
Może ktoś rzucić linkiem do tych kapsli w rozsądnej cenie, bo trzeba ich niemało.
Ja kupilem te: https://a.aliexpress.com/_vtqDlf
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 957
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: yrq »

gath pisze: 18 sty 2022, 19:44
citmod pisze: 07 sty 2022, 07:27 Średnica wewnętrzna 21-21,5 mm, zewnętrzna (zamkniętego kapsla) 25 mm.
Może ktoś rzucić linkiem do tych kapsli w rozsądnej cenie, bo trzeba ich niemało.
Ja kupowałem tu: https://pl.aliexpress.com/item/1005002037649229.html tylko chyba ceny podnieśli, bo zapłaciłem 89,62 PLN za 500 sztuk z wysyłką. Z linku slimfatso wychodzi taniej.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 972
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 670 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: Bart Henry »

Jak sobie liczyłem, to wyszło mi, że 400 sztuk powinno wystarczyć. W dodatkach sporo jest zamienników dla podstawowych białych żetonów.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: citmod »

gath pisze: 18 sty 2022, 19:44
citmod pisze: 07 sty 2022, 07:27 Średnica wewnętrzna 21-21,5 mm, zewnętrzna (zamkniętego kapsla) 25 mm.
Może ktoś rzucić linkiem do tych kapsli w rozsądnej cenie, bo trzeba ich niemało.
Od mojego posta, dwie osoby do mnie pisały na pw, teraz trzecia się pyta w wątku, więc po prostu napiszę dla informacji wszystkich zainteresowanych. Kupiłem tutaj:
https://www.amazon.pl/gp/product/B07TCV8DZR
18.10.2021 kosztowały 80zł. Teraz widzę, że wszędzie ceny są znacznie wyższe.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: Seykan »

To może jeszcze ja :)

Byłem z jednym, który pisał z citmod o tych kapslach.

Wyszukałem wtedy na Allegro cuś takiego:

https://allegro.pl/oferta/500-monet-w-k ... 1412652882

Wtedy kosztowało mnie to 139zł minus kupon 5zł, teraz jest za 122zł, pewnie kupon też da się teraz ogarnąć. Więc nawet taniej niż ja kupiłem.
Wysyłka jest z Chin, więc ze dwa tygodnie trwa. Mogą teoretycznie dojść jakieś dodatkowe opłaty w Polsce, ale to tak jak na Aliexpress.
Żetonów jest 500, ale mogą się przydać na przyszłość lub gdzie indziej.

Dzisiaj przyjechały, żadnych dodatkowych opłat, siedzą idealnie. Foto poniżej.
Więc ja polecam :)
Spoiler:
Spoiler:
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 407
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 600 times
Been thanked: 399 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: kuleczka91 »

Bart Henry pisze: 19 sty 2022, 12:35 Jak sobie liczyłem, to wyszło mi, że 400 sztuk powinno wystarczyć. W dodatkach sporo jest zamienników dla podstawowych białych żetonów.
400 wystarcza na podstawkę i Szeptuchy. Jak ktoś ma Znachorów to potrzebuje dodatkowe 70 więc idealnie paczka 500 wystarczy na całość. Mi zostały jakieś resztki to wcisnęłam tam jeszcze monety z Szeptuch :D Ogólnie bardzo długo czekałam na dostawę z Chin, że szybciej do mnie Znachorzy dojechali, ale dało radę pograć bez, bo paprotki miałam z Szeptuch, a reszta z podstawki :D
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 972
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 670 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: Bart Henry »

kuleczka91 pisze: 20 sty 2022, 00:51
Bart Henry pisze: 19 sty 2022, 12:35 Jak sobie liczyłem, to wyszło mi, że 400 sztuk powinno wystarczyć. W dodatkach sporo jest zamienników dla podstawowych białych żetonów.
400 wystarcza na podstawkę i Szeptuchy. Jak ktoś ma Znachorów to potrzebuje dodatkowe 70 więc idealnie paczka 500 wystarczy na całość. Mi zostały jakieś resztki to wcisnęłam tam jeszcze monety z Szeptuch :D Ogólnie bardzo długo czekałam na dostawę z Chin, że szybciej do mnie Znachorzy dojechali, ale dało radę pograć bez, bo paprotki miałam z Szeptuch, a reszta z podstawki :D
Znachorzy wprowadzają bodajże kolejne 40 białych żetonów, kilka masz też w Szeptuchach. Szybko przeliczyłem suche liczby, bez zaglądania do gry, i wyszło mi, że potrzeba 397 kapsli. Ma to spore znaczenie, bo większość sprzedających ma maksymalnie 400 sztuk w zestawie i zazwyczaj taka paczka wychodzi taniej niż 4x100 i dostawa liczona od każdej z nich.
Varth Dader
Posty: 215
Rejestracja: 30 sie 2019, 22:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: Varth Dader »

Dzisiaj do mniej dojechały kapsle na żetony składników. Wymiar wewnętrzny 21mm, żeton w środku ma lekki luz, ale nie wiem czy do rozmiaru o 1mm mniejszy by w ogóle weszły. Dlaczego o tym piszę pomimo postów powyżej? Bo 400 sztuk takich kapsli na Shopee kupiłem za 47zł, także jeżeli komuś nie przeszkadza prawie trzy tygodnie czekania to może sporo zaoszczędzić.
Informacyjnie dodam, że nie miałem żadnych specjalnych kodów ani niczego takiego, sprzedawca ma jeden kupon, który nalicza się przy zamówieniu na chyba około ~10zł, dlatego ostatecznie wyszło 47zł a nie 57zł.

Spoiler:
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 407
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 600 times
Been thanked: 399 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: kuleczka91 »

Varth Dader pisze: 09 lut 2022, 10:28 nie wiem czy do rozmiaru o 1mm mniejszy by w ogóle weszły
Zapomnij, że by Ci to weszło do mniejszego. Ja zamawiałam 21mm i niektóre żetony to musiałam siłą upchać w środku żeby w ogóle mi weszły xD
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1637
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: nidhog »

kuleczka91 pisze: 09 lut 2022, 21:04
Varth Dader pisze: 09 lut 2022, 10:28 nie wiem czy do rozmiaru o 1mm mniejszy by w ogóle weszły
Zapomnij, że by Ci to weszło do mniejszego. Ja zamawiałam 21mm i niektóre żetony to musiałam siłą upchać w środku żeby w ogóle mi weszły xD
Potwierdzam. Robiłem testy i 21 mm są idealne. W mniejsze można ewentualnie wepchnąć na siłę, ale wyginając żetony
Mozna zamówić na aliexpress. Jest zniżka dla swieoz złożonych kont około 16 PLN.

I tak z innej beczki. Trwa zbiórka chętnych na wydruk fanoeskiego dodatku extra loco. Czyli 30 nowych ksiąg.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 407
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 600 times
Been thanked: 399 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: kuleczka91 »

nidhog pisze: 09 lut 2022, 21:19 I tak z innej beczki. Trwa zbiórka chętnych na wydruk fanoeskiego dodatku extra loco. Czyli 30 nowych ksiąg.
Widziałam tą zbiórkę, ale uważam że 150 zł to za drogo dla mnie. Prawie tyle co za podstawkę z Szeptuchami :p
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1637
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: nidhog »

kuleczka91 pisze: 09 lut 2022, 21:26
nidhog pisze: 09 lut 2022, 21:19 I tak z innej beczki. Trwa zbiórka chętnych na wydruk fanoeskiego dodatku extra loco. Czyli 30 nowych ksiąg.
Widziałam tą zbiórkę, ale uważam że 150 zł to za drogo dla mnie. Prawie tyle co za podstawkę z Szeptuchami :p
Niestety. Tyle krzyknęło MBPrint
Gdybym nie miał wszystkich dodatków i chęci na więcej też bym tyle nie wydał :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Wozik
Posty: 91
Rejestracja: 14 sty 2020, 13:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 24 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: Wozik »

kuleczka91 pisze: 16 wrz 2020, 10:18
MajkelEryk pisze: 16 wrz 2020, 00:20 W instrukcji do Szeptuch jest napisane 153 składniaki + 3 zapasowe w moim egzemplarzu jest 154, czy macie podobnie?
Tak mam tak samo, liczyłam to 3x i nie chce być inaczej, ale ogólnie się tym nie przejmuję, bo po prostu no nie ma szans żeby Ci czegokolwiek zabrakło w czasie gry, nawet na większą ilość osób ;).
Wczoraj trafiliśmy scenariusz, gdy jeden brakujący żeton stanowił problem. Gra w pięć osób i moment dobierania kolejnego czosnku w bodajże 4 czy 5 rundzie.
vanbear
Posty: 39
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:15
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: vanbear »

nidhog pisze: 09 lut 2022, 21:33
kuleczka91 pisze: 09 lut 2022, 21:26
nidhog pisze: 09 lut 2022, 21:19 I tak z innej beczki. Trwa zbiórka chętnych na wydruk fanoeskiego dodatku extra loco. Czyli 30 nowych ksiąg.
Widziałam tą zbiórkę, ale uważam że 150 zł to za drogo dla mnie. Prawie tyle co za podstawkę z Szeptuchami :p
Niestety. Tyle krzyknęło MBPrint
Gdybym nie miał wszystkich dodatków i chęci na więcej też bym tyle nie wydał :)
Mi wystarczyła jedna partia żeby być pewnym, że biorę dodatki xd Jeszcze wszystkich ksiąg i chorób nie rozegrałem a tu już czekam na fanowskie z tejże zbiórki. Ciekawe czy mi się to wszystko w ogóle w pudełku pomieści jak żetony trzymam w geekboksach, może być ciężko.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 407
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 600 times
Been thanked: 399 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: kuleczka91 »

Wozik pisze: 22 maja 2022, 12:41 Wczoraj trafiliśmy scenariusz, gdy jeden brakujący żeton stanowił problem. Gra w pięć osób i moment dobierania kolejnego czosnku w bodajże 4 czy 5 rundzie.
My za każdym razem gramy w 5 osób w Szarlatanów i nigdy nam nie brakło białych składników w grze, więc nie mam pojęcia jak to u Ciebie możliwe, ja mam do teraz zapasy jeszcze pochowane w pudełku, których nawet ani razu nikt nie używał. No chyba, że jest jakaś karta wróżki, która każe dobrać biały składnik? (przyznam szczerze, że nie chce mi się teraz wygrzebywać pudełka i sprawdzać :P ).
dzium
Posty: 20
Rejestracja: 09 kwie 2015, 23:25
Has thanked: 4 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: dzium »

Mam pytanie co do szóstej księgi oddechu ducha z dodatku Szeptuchy:

Gracz sprawdza wartość znacznika dołożonego jako kolejny po fioletowym znaczniku. Wskazuje ona liczbę punktów zwycięstwa, jaką gracz zdobywa. Nawet jeśli ten znacznik zostałby dzięki jakiejś akcji przesunięty dalej, niż wynika to z jego wartości, nadal wartość wskazana na znaczniku oznacza liczbę zdobytych punktów.

Czy jeżeli w kociołku mam kilka oddechów ducha to sumuje wartości z kilku żetonów, czy biorę pod uwagę zawsze jeden oddech ducha?

Wydaje mi się, że ta pierwsza opcja, ale wolę się upewnić ;)

edit: pytanie co do dyń o wartości 6 i rzutem kością. Czy po wyrzuceniu dyni można wziąć znacznik z wartością 6?
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 129
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 125 times
Been thanked: 37 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: Beo »

Jest ktoś w stanie przybliżyć jaki jest status, jeżeli chodzi o potencjalne dodruki? Są jakieś pojedyncze sztuki dostępne w kilku sklepach.
Kolekcja
Sprzedam: Czarne Historie i inne.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1500
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: Tringa »

dzium pisze: 06 cze 2022, 21:39 Mam pytanie co do szóstej księgi oddechu ducha z dodatku Szeptuchy:

Gracz sprawdza wartość znacznika dołożonego jako kolejny po fioletowym znaczniku. Wskazuje ona liczbę punktów zwycięstwa, jaką gracz zdobywa. Nawet jeśli ten znacznik zostałby dzięki jakiejś akcji przesunięty dalej, niż wynika to z jego wartości, nadal wartość wskazana na znaczniku oznacza liczbę zdobytych punktów.

Czy jeżeli w kociołku mam kilka oddechów ducha to sumuje wartości z kilku żetonów, czy biorę pod uwagę zawsze jeden oddech ducha?

Wydaje mi się, że ta pierwsza opcja, ale wolę się upewnić ;)

edit: pytanie co do dyń o wartości 6 i rzutem kością. Czy po wyrzuceniu dyni można wziąć znacznik z wartością 6?
Tak, pierwszą opcja - po każdym żetonie ducha dostajesz wartość kolejnego znacznika.

Niestety nie, bo wylosowaniu dyni na kostce bierzesz dynie o wartości 1. W instrukcji masz napisane, że dynie o wartości 6 możesz tylko kupić i nie możesz jej zdobyć inaczej (czyli karty wróżki, które pozwalają wylosować składnik i wymienic go na wyższy także nie działają na dynię). :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Wozik
Posty: 91
Rejestracja: 14 sty 2020, 13:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 24 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: Wozik »

kuleczka91 pisze: 25 maja 2022, 00:48
Wozik pisze: 22 maja 2022, 12:41 Wczoraj trafiliśmy scenariusz, gdy jeden brakujący żeton stanowił problem. Gra w pięć osób i moment dobierania kolejnego czosnku w bodajże 4 czy 5 rundzie.
My za każdym razem gramy w 5 osób w Szarlatanów i nigdy nam nie brakło białych składników w grze, więc nie mam pojęcia jak to u Ciebie możliwe, ja mam do teraz zapasy jeszcze pochowane w pudełku, których nawet ani razu nikt nie używał. No chyba, że jest jakaś karta wróżki, która każe dobrać biały składnik? (przyznam szczerze, że nie chce mi się teraz wygrzebywać pudełka i sprawdzać :P ).
A dobieracie czosnki w 5 rundzie? :)
ODPOWIEDZ