Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kglosnicki
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:11
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: kglosnicki »

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego trailera naszej zbiórki na Echo Światów:
https://www.youtube.com/watch?v=kG1R_qwDvGY
Będzie płyta z muzyką i książką oraz na pewno 2 nowe dodatki do Elekta. Pierwszy zatytułowany Minstrel. Nowa jednostka podstawowa będzie przywoływać na pole zmagań zaklęte melodie.
Vanatox
Posty: 157
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 32 times
Been thanked: 46 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Vanatox »

Nie można kupić samych dodatków? To jest trochę szantażowe zagranie. Albo przepłacisz z płytą, której nie chcesz, albo już nigdy, nigdzie nie kupisz dodatku.

A szkoda, bo grę bardzo lubię.

Ale jeśli ktoś chce muzykę a dodatki są mu zbędne to ja chętnie odkupię ;) (Toruń)
Ostatnio zmieniony 30 cze 2020, 14:00 przez Vanatox, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2821
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 844 times
Been thanked: 363 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Gromb »

kglosnicki pisze: 25 cze 2020, 15:06 Zapraszamy do obejrzenia pierwszego trailera naszej zbiórki na Echo Światów:
https://www.youtube.com/watch?v=kG1R_qwDvGY
Będzie płyta z muzyką i książką oraz na pewno 2 nowe dodatki do Elekta. Pierwszy zatytułowany Minstrel. Nowa jednostka podstawowa będzie przywoływać na pole zmagań zaklęte melodie.
Wsparte! Powodzenia.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Fyei »

Vanatox pisze: 30 cze 2020, 10:37 Nie można kupić samych dodatków? To jest trochę szantażowe zagranie. Albo przepłacisz z płytą, której nie chcesz, albo już nigdy, nigdzie nie kupisz dodatku.

A szkoda, bo grę bardzo lubię.

Ale jeśli ktoś chce muzykę a dodatki są mu zbędne to ja chętnie odkupię ;) (Toruń)
Również chętnie odkupię same dodatki ;).
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
kglosnicki
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:11
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: kglosnicki »

Ok, w takim razie parę słów wyjaśnienia i o naszych planach, bo tutaj rzeczywiście może być zamieszanie drobne z tym dodatkiem.

Tak zwany dodatek Minstrel (który zaczynał jako karta promocyjna), będzie dostępny wyłącznie z płytą na zbiórce. Jednakże - jeżeli ów mini dodatek rozwinie się przez osiąganie kolejnych celów do kilkunastu kart, wówczas trafi po zbiórce do sprzedaży regularnej. Jego cena detaliczna na tę chwilę nie jest znana, ponieważ nie wiemy, ile kart się odblokuje, ale dodatki do Elekta zwykle kosztowały 25-30zł. Więc tutaj na zbiórce za niewiele więcej możemy otrzymać również płytę i artbook. Totalnie zgadzam się, że kogoś może nie interesować płyta ani książeczka. Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie, ponieważ chcemy aby Minstrel z ciekawej promki stał się pełnoprawnym dodatkiem. Jak widzicie w celach - przewidujemy również exclusive dostępny tylko na zbiórce. Wszystkie Wasze uwagi są dla nas niezwykle cenne.
Vanatox
Posty: 157
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 32 times
Been thanked: 46 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Vanatox »

No właśnie. Exclusivy... :oops:
mazur_84
Posty: 218
Rejestracja: 23 paź 2011, 15:07
Has thanked: 45 times
Been thanked: 5 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: mazur_84 »

Ja wsparłem. Głównie dla dodatków, bo nie potrzebuję odpowiedniej muzyki, żeby mi się dobrze grało. Ale dla niektórych znajomych z taką muzyką będzie na pewno przyjemniej, poza tym wspieram polskich twórców. A exclusivy to dla mnie oczywistość w takich zbiórkach i raczej by było więcej krytyki, że takowych nie ma, niż że są.
Rollmoll
Posty: 26
Rejestracja: 19 maja 2019, 22:24
Lokalizacja: Zielona Góra- w tym momencie
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Rollmoll »

Wsparte z przyjemnością. Bez marudzenia, w końcu po coś człowiek pracuje. Wewnętrzny poziom ekskluzywności nieznacznie wzrósł :lol:
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2821
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 844 times
Been thanked: 363 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Gromb »

Podczas kampanii Albumu muzycznego „Echo Światów” pojawił się duży dodatek do Elekta.

Opis ze strony wydawcy what the frog:
Artefakty - pierwszy duży dodatek do gry Elekt. Zdobywaj plugawe artefakty, dzięki którym uratujesz honor lub pogrążysz przeciwnika. Nowy typ kart oferuje niedostępne wcześniej zagrania takie jak omijanie ograniczeń wynikających ze zdolności stref czy zagrywanie kart w trakcie fazy konfrontacji. Używaj artefaktów w kreatywny sposób, zaskakując przeciwników.
  • około 30 kart w tym 14 Artefaktów
  • nowa mechanika używania przedmiotów
  • nowa Jednostka podstawowa Artemistrz
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
kglosnicki
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:11
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: kglosnicki »

To ja pozwolę sobie wrzucić moją ulubionę kartę z dodatku Intygi, który niedawno pojawił się na zbiórce. Zostały niecałe 4 dni do końca kampanii, go go go! ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Kurczu »

Wszystko co do Elekta wspieram w ciemno 😀
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Kurczu »

W najnowszej aktualizacji do kampanii pojawił się cel trybu solo do Elekt. Przy tej okazji przyszedł mi do głowy pomysł, że czymś fajnym byłyby zagadki w stylu hexogłówek czy końcówek szachowych 🙂
Awatar użytkownika
kglosnicki
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:11
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: kglosnicki »

Od tego zacząłem, zagadki dopiero przerodziły się w rozważania nad całym trybem solo i nawet trybem kampanii solo. Chociaż trzeba przyznać że wymyślanie takich zagadek w przypadku Elekta nie jest proste :)
Awatar użytkownika
rebuzus
Posty: 138
Rejestracja: 31 sie 2014, 12:02
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 21 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: rebuzus »

Kilka słów o Elekcie ode mnie na kanale Po prostu planszóki: https://www.youtube.com/watch?v=aYnQGV5zZKI
Zapraszam na kanał Po prostu planszówki - Twoje pięć minut z grami planszowymi
Awatar użytkownika
kglosnicki
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:11
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: kglosnicki »

Kto to widział, żeby grać z żoną w Elekta. To się może tylko źle skończyć ;)
Mówiliśmy o tym, że ta gra rozbija rodziny.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4530
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1683 times
Been thanked: 2118 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: PytonZCatanu »

Elekt to nie gra dla mnie, nie jestem typem "karciankowca", ALE chciałbym powiedzieć kilka ciepłych słów o tej grze. Zagrałem w nią wyłącznie dlatego, że ktoś tam widział ją w nominacjach do Gry Roku. Wcześniej niespecjalnie się interesowałem.

Pierwsze co się rzuca w oczy, to fantastyczne wydanie. Grafiki są niesamowite. Beksiński sie kłania :) Sama gra bardzo przemyślana, dużo interakcji, ciekawe zależności, pewnie z każdą partią i poznaniem kart rośnie poziom gry, co też daje dużo satysfkacji.

Dla fanów klimatu i karcianek serdecznie polecam :)
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: jacobPL »

Elekt z trzema dodatkami dołączył w wakacje do kolekcji i wszedł do topki. Gra przyniesiona do domu pod pretekstem 'testowania', pierwsza partia, partnerka mnie ubiła, w grze się zakochała, gra 'musi zostać' - mission accomplished :twisted:! Dodam, że sam nie jestem fanem karcianek, a partnerka jest graczem niedzielnym. Świetne wykonanie, prosta, cwana, polska. Czekam na kolejne dodatki :)
pogromca_kasztanow
Posty: 9
Rejestracja: 03 lut 2020, 20:04
Has thanked: 4 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: pogromca_kasztanow »

Hej, wiem, że gra na dwie osoby działa dobrze, a jak sprawuje się na 3 i 4? Trzeba kupić dodatki czy podstawka jest wystarczająco regrywalna?
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Kurczu »

pogromca_kasztanow pisze: 20 paź 2020, 07:29 Hej, wiem, że gra na dwie osoby działa dobrze, a jak sprawuje się na 3 i 4? Trzeba kupić dodatki czy podstawka jest wystarczająco regrywalna?
Trzeba kupić wszystko, żeby wspierać wydawnictwo 😀 i żeby w przyszłości było jeszcze więcej dodatków 😀

A tak serio to ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Kart oczywiście, że będzie się więcej pojawiać, ale ważniejsze jest, jak ekipa grająca szybko się nudzi. Sporo osób gra w grę raz, a mam kolegę, który grał codziennie przez 2 miesiące w Ticket to Ride 😀

Moim zdaniem postacie są drugorzędne w kontekście regrywalności, a ważniejsze są karty Misji, Wpływów i Przywilejów. W każdej grze będzie maksymalnie 6 z nich (bez względu na liczbę graczy), więc regrywalność będzie podobna przy 2 osobach, jak i przy większej liczbie graczy.

Jednak dodatki szczerze polecam 👍
Awatar użytkownika
kglosnicki
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:11
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: kglosnicki »

Umieściliśmy Elekta na Tabletop Simulator. Wyszukujcie "Elekt - taktyczna gra karciana" od What The Frog i grajcie, ile dusza zapragnie. Na razie znajduje się tam podstawowa wersja gry, myślimy jednak o wprowadzeniu wybranych dodatków. Który z nich chcielibyście najbardziej?

Obrazek
mazur_84
Posty: 218
Rejestracja: 23 paź 2011, 15:07
Has thanked: 45 times
Been thanked: 5 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: mazur_84 »

Z trzech "starych" dodatków myślę, że Powołanie :)
A propos, wiadomo kiedy nowe dodatki będą gotowe? Czekam na nie z niecierpliwością :)
Awatar użytkownika
kglosnicki
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:11
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: kglosnicki »

mazur_84 pisze: 14 lis 2020, 11:59 A propos, wiadomo kiedy nowe dodatki będą gotowe? Czekam na nie z niecierpliwością :)
W tym tygodniu idą do drukarni. Jednak jest końcówka roku, więc czy będą gotowe przed świętami - tego niestety nie możemy zagwarantować, ale trzymajcie kciuki ;)
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Fyei »

kglosnicki pisze: 15 lis 2020, 12:44 W tym tygodniu idą do drukarni. Jednak jest końcówka roku, więc czy będą gotowe przed świętami - tego niestety nie możemy zagwarantować, ale trzymajcie kciuki ;)
Wiadomo już coś więcej? Przydałaby się również jakaś aktualizacja na stronie kampanii ;).
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
kglosnicki
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:11
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: kglosnicki »

Dzisiaj będzie ;)
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Rafal75 »

czy tryb dla pojedynczego gracza będzie jakoś dostępny? Teraz dopiero się dowiedziałem o tej grze i bardzo mnie zaciekawiła.
ODPOWIEDZ