Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Fyei »

Rafal75 pisze: 26 sty 2021, 09:35 czy tryb dla pojedynczego gracza będzie jakoś dostępny? Teraz dopiero się dowiedziałem o tej grze i bardzo mnie zaciekawiła.
Tryb solo został ufundowany podczas ostatniej kampanii albumu muzycznego Echo Światów (oprócz płyty, będą nowe dodatki, eklskluziwy).
Zerknij sobie tutaj: https://whatthefrog.pl/fundujemy/echo/
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
kglosnicki
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:11
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: kglosnicki »

@Rafal75 Hej - tryb solo znajduje się w Kompendium Wiedzy, które na pewno będzie dołączane do nowych dodatków.
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: szafaaaa »

kglosnicki pisze: 26 sty 2021, 13:42 @Rafal75 Hej - tryb solo znajduje się w Kompendium Wiedzy, które na pewno będzie dołączane do nowych dodatków.
Będzie gdzieś upublikowany dla osób co przegapiły kampanię?
Awatar użytkownika
kglosnicki
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:11
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: kglosnicki »

szafaaaa pisze: Będzie gdzieś upublikowany dla osób co przegapiły kampanię?
Jasne. Nowe dodatki (Artefakty, Intrygi, Minstrel) będzie mozna nabyć w sklepie wydawnictwa z dołączonym kompendium. Premiera w lutym. Potem kompendium prawdopodobnie będzie dostępne rownież osobno.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: dwaduzepe »

Gra jest swietna. To moja ulubiona karcianka, a gralem w ich naprawde wiele. Najlepsze jest to, ze dziala w kazdym skladzie osobowym od 2 do 4 osob. Szkoda, ze jakos jest tak malo popularna, ale widzac poziom prowadzenia profilu na Facebooku przez What the frog jakos mnie to nie dziwi. Ktos tam totalnie nie potrafi w markering.
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: SickMind »

Siema.
Jakieś informacje odnośnie realizacji zamówień z kampanii Echo Światów?
Dwa tygodnie temu była informacja że reklamacja na wadliwe karty została uwzględniona.
Co dalej?
Kiedy przybliżona wysyłka?
Zważywszy że termin realizacji był zapowiadany na listopad, potem grudzień następnie styczeń ( a tu cyk wadliwe karty).
Mamy już jakby nie było prawie połowę lutego a tu dalej nic nie wiadomo.
pozdrawiam.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: dwaduzepe »

SickMind pisze: 08 lut 2021, 16:34 Siema.
Jakieś informacje odnośnie realizacji zamówień z kampanii Echo Światów?
Dwa tygodnie temu była informacja że reklamacja na wadliwe karty została uwzględniona.
Co dalej?
Kiedy przybliżona wysyłka?
Zważywszy że termin realizacji był zapowiadany na listopad, potem grudzień następnie styczeń ( a tu cyk wadliwe karty).
Mamy już jakby nie było prawie połowę lutego a tu dalej nic nie wiadomo.
pozdrawiam.
zaczyna pachniec jakims wałkiem, coraz rzadziej jakies informacje, opoznienie juz 3 miesiace, a to tylko mialy byc karty drukowane w Polsce. W zyciu juz nic nie wespre od What the Frog.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2821
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 844 times
Been thanked: 363 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Gromb »

dwaduzepe pisze: 08 lut 2021, 19:05
SickMind pisze: 08 lut 2021, 16:34
zaczyna pachniec jakims wałkiem, coraz rzadziej jakies informacje, opoznienie juz 3 miesiace, a to tylko mialy byc karty drukowane w Polsce. W zyciu juz nic nie wespre od What the Frog.
Ej. Wy tak na poważnie? :roll:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Fyei »

Wysyłali jakiś czas temu informacje na maila o rozpoczęciu wysyłki zestawów B-moll oraz C-moll.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: dwaduzepe »

Gromb pisze: 08 lut 2021, 19:26
dwaduzepe pisze: 08 lut 2021, 19:05
SickMind pisze: 08 lut 2021, 16:34
zaczyna pachniec jakims wałkiem, coraz rzadziej jakies informacje, opoznienie juz 3 miesiace, a to tylko mialy byc karty drukowane w Polsce. W zyciu juz nic nie wespre od What the Frog.
Ej. Wy tak na poważnie? :roll:
no ja nie dostalem jeszcze, wiec na powaznie. Chyba, ze inni juz dostali, a mnie pomineli, ale to tez niepowazne by bylo
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2821
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 844 times
Been thanked: 363 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Gromb »

dwaduzepe pisze: 08 lut 2021, 19:39
Gromb pisze: 08 lut 2021, 19:26
dwaduzepe pisze: 08 lut 2021, 19:05
Luz. Ja też czekam. Na dniach ogarną konfekcjonowanie i zaczną wysyłki. To nie GFP czy Imagine Realms. Daj im trochę czasu. Już prawie koncóweczka. W tym tygodniu możliwe, że coś ruszy.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: SickMind »

Nie no wałka to się nie spodziewam jakiegoś.
Fajnie tylko żeby podawali jakieś informacje bo to jednak już jakiś czas minął.
Gorzej będzie jak jakość będzie odstawać od podstawki (różnice w kolorach , jakość rozmiar kart itp..) to będzie buba!
Sam dostałem maila że przepraszają i ważniejsza jest dla nich jakoś.
Sam się z tym zgadzam.
Fakt że wszystko jest robione w polskich fabrykach to raczej powinno przyspieszyć a nie wydłużyć.
Czekam, czekam, czekam......
Raffik_San
Posty: 50
Rejestracja: 02 gru 2019, 16:40
Has thanked: 22 times
Been thanked: 40 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Raffik_San »

Pojawiła się aktualizacja mówiąca o rozpoczęciu wysyłek.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2821
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 844 times
Been thanked: 363 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Gromb »

Paczuszka dotarła. Obcowanie z tym tytułem to czysta przyjemność. Wieczorem biorę się za koszulkowanie.
Jedyne, czego brakuje mi do pełni szczęścia to przeprojektowane pudełko z separatorami, by pomieścić całe to dobro. Mega klimat. Świetna kampania.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: dwaduzepe »

Wlasnie ogrywam tryb solo - ale to jest dobrze pomyslane! Balem sie, ze bedzie na odczep zrobione, ale widac, ze ktos to dobrze przemyslal.
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Kurczu »

Paczka odebrana ... ah te ilustracje, przepiękne. Koszulki kupiłem już jakiś czas temu i czekały na dodatki :D
Skoro i tak całość nie mieści się do pudełka podstawowego i będzie trzeba przepakować, pomyślałem, żeby kupić matę (wszystko inne już mam :P ), ale nie widzę jej w sklepie WhatTheFrog, czy będzie jeszcze dostępna?
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Casiliasplp »

Kurczu pisze: 16 lut 2021, 01:16 Paczka odebrana ... ah te ilustracje, przepiękne. Koszulki kupiłem już jakiś czas temu i czekały na dodatki :D
Skoro i tak całość nie mieści się do pudełka podstawowego i będzie trzeba przepakować, pomyślałem, żeby kupić matę (wszystko inne już mam :P ), ale nie widzę jej w sklepie WhatTheFrog, czy będzie jeszcze dostępna?
Matę mam od premiery super sprawa :) a teraz dostałeś też 10% rabatu chyba na mate.
Ja mam all-in.
Mam też wykupioną własną postać z pierwszej kampanii.
Najemny Snajper :)
polecam się :D
Hala Madrid
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Kurczu »

Casiliasplp pisze: 16 lut 2021, 02:30
Kurczu pisze: 16 lut 2021, 01:16 Paczka odebrana ... ah te ilustracje, przepiękne. Koszulki kupiłem już jakiś czas temu i czekały na dodatki :D
Skoro i tak całość nie mieści się do pudełka podstawowego i będzie trzeba przepakować, pomyślałem, żeby kupić matę (wszystko inne już mam :P ), ale nie widzę jej w sklepie WhatTheFrog, czy będzie jeszcze dostępna?
Matę mam od premiery super sprawa :) a teraz dostałeś też 10% rabatu chyba na mate.
Ja mam all-in.
Mam też wykupioną własną postać z pierwszej kampanii.
Najemny Snajper :)
polecam się :D
Postaci/ilustracji nie mam, ale za to mam kapsle na żetony 😀
A możesz podać jaki wymiar mniej więcej ma mata po zwinięciu? Może sobie też własny insert zrobię 😉
Awatar użytkownika
kglosnicki
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:11
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: kglosnicki »

W związku z dużym zainteresowaniem matami, planujemy dodruk na przełomie lutego/marca.

Jeżeli chodzi o pudełko -cóż, zdajemy sobie sprawę, że to już przestaje się mieścić, jeśli ktoś ma wszystko ;) Może przy okazji kampanii kickstarterowej udałoby się nam wyprodukować większe lub drugie pudło na dodatki dla polskiej edycji.
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Kurczu »

kglosnicki pisze: 16 lut 2021, 14:07 W związku z dużym zainteresowaniem matami, planujemy dodruk na przełomie lutego/marca.

Jeżeli chodzi o pudełko -cóż, zdajemy sobie sprawę, że to już przestaje się mieścić, jeśli ktoś ma wszystko ;) Może przy okazji kampanii kickstarterowej udałoby się nam wyprodukować większe lub drugie pudło na dodatki dla polskiej edycji.
Skoro tak stawiasz sprawę - to kiedy Kickstarter? :D
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2821
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 844 times
Been thanked: 363 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Gromb »

kglosnicki pisze: 16 lut 2021, 14:07 W związku z dużym zainteresowaniem matami, planujemy dodruk na przełomie lutego/marca.

Jeżeli chodzi o pudełko -cóż, zdajemy sobie sprawę, że to już przestaje się mieścić, jeśli ktoś ma wszystko ;) Może przy okazji kampanii kickstarterowej udałoby się nam wyprodukować większe lub drugie pudło na dodatki dla polskiej edycji.
To nieuniknione. W taki upgrade, coś jak storage box dla osadników od Portalu wchodzę w ciemno!
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
silvar
Posty: 17
Rejestracja: 22 sty 2009, 10:45
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: silvar »

Może się trochę czepiam, ale na swoich kartach zauważyłem różnice w kolorach rewersów między kartami z core setu, a ostatnich dodatków (z lewej karta z core setu)
Obrazek

oraz między samymi kartami z dodatku Intrygi (niebieskie prześwity u góry karty)
Obrazek

Czy tylko ja tak mam, czy u Was też są takie różnice?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10969
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3364 times
Been thanked: 3235 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: japanczyk »

Musiałem się skupić zeby zobaczyć różnice, przy grze to raczej nie do odróżnienia
silvar
Posty: 17
Rejestracja: 22 sty 2009, 10:45
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: silvar »

Mam taką nadzieję, w końcu Elekt jest karcianką, w którą rozgrywane są turnieje. Widoczne różnice na rewersach wykluczałyby możliwość gry w przezroczystych koszulkach. Z ciekawości szybko sprawdziłem czy są dostępne koszulki 65x100 o nieprzezroczystych plecach i nic nie znalazłem.

Po za tym nawet grając towarzysko wiedza o tym, jaka karta wpływów pojawi się w przyszłej turze czy to, że na czubie talii jednostek elitarnych jest 1 z 6 kart (tyle jednostek elitarnych jest w obu dodatkach, grając jednym z nich wiedza o tym co można dociągnąć jest jeszcze większa), to dużo dodatkowych informacji, które nie powinny być dostępne dla graczy i mogą psuje trochę przyjemność z gry.

Mam trochę karcianek od FFG, VS System czy MtG i z czymś takim się wcześniej nie spotkałem, no ale może mało jeszcze widziałem :)
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: dwaduzepe »

Roznica w rewersach jest ledwo widoczna. Jak karta lezy na na gorze talii i tak nie ma to wplywu na gre.
ODPOWIEDZ