Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

radarek pisze: 10 lip 2023, 10:08
Portal Games pisze: 10 lip 2023, 09:54
radarek pisze: 07 lip 2023, 09:30 Najnowszy dodatek "Aeon's End: Starożytni" zawiera 8 poprawionych kart (5x Rozrywający Szpon NP-4-06..NP-4-10, Myśliwski Szpon NP-4-15, Makabryczny Wir NP-K-152, Rozszczepienie Grawitacji NP-K-152) z podstawki Nowy Początek.
Niestety Karta NP-K-156 nie została poprawiona.
Nie poprawialiśmy, bo nie ma błędu. Karta NP-K-156 jest zgodna z plikami od wydawcy. W wersji angielskiej również zawiera Unleash/Wyzwolenie.
Ok, dziękuję za informację. W takim razie opis tej karty na wiki jest błędny.
Na wiki jest skan karty z podstawki AE, wersja z New Age ma jeszcze Wyzwolenie
radarek
Posty: 141
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: radarek »

aeiou871 pisze: 10 lip 2023, 10:14
radarek pisze: 10 lip 2023, 10:08
Ok, dziękuję za informację. W takim razie opis tej karty na wiki jest błędny.
Na wiki jest skan karty z podstawki AE, wersja z New Age ma jeszcze Wyzwolenie
Skoro w podstawce nie ma wyzwolenia, a wersja z NP już go ma, to dla mnie są to inne karty i nie powinny być opisane na wiki jako jedna.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

JollyRoger90 pisze: 10 lip 2023, 09:59 A modyfikator "Łuk temporalny" z promki będzie poprawiony? Nie ukrywam, że ta ramka rzuca się w oczy, zwłaszcza, jak ktoś korzysta tych kart (np. Ja).
przeciez te karty i tak sluza tylko do losowania, wiec co za roznica?
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: JollyRoger90 »

japanczyk pisze: 10 lip 2023, 10:18
JollyRoger90 pisze: 10 lip 2023, 09:59 A modyfikator "Łuk temporalny" z promki będzie poprawiony? Nie ukrywam, że ta ramka rzuca się w oczy, zwłaszcza, jak ktoś korzysta tych kart (np. Ja).
przeciez te karty i tak sluza tylko do losowania, wiec co za roznica?
Losując patrzysz na rewersy kart i wszystkie mają taki sam kolor ramki (ciemny), a ten nieszczęsny łuk ma białą, więc wiadomo co to za karta.
Podczas samej gry to nie ma znaczenia, ale przy przygotowaniu owszem - dla tych osób co korzystają z kart modyfikatorów :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

JollyRoger90 pisze: 10 lip 2023, 10:41 Losując patrzysz na rewersy kart i wszystkie mają taki sam kolor ramki (ciemny), a ten nieszczęsny łuk ma białą, więc wiadomo co to za karta.
Podczas samej gry to nie ma znaczenia, ale przy przygotowaniu owszem - dla tych osób co korzystają z kart modyfikatorów :)
Wciaz nie rozumiem :D
Jak ja losuje za pomoca decku modyfikatorow to tasuje deck i wykladam x kart z gory, wiec to nie wplywa na zadna decyzyjnosc :P
Nie rozumiem w jaki inny sposob mozna losowac :D

Nawet jak wiesz co to za karta bedzie to co za roznica skoro wybor jest losowy? :D
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

japanczyk pisze: 10 lip 2023, 11:18 Nie rozumiem w jaki inny sposob mozna losowac :D
Obstawiam, że problem jest w ten sposób:

Obrazek
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: JollyRoger90 »

Spoiler:
Dokładnie tak jak na zdjęciu. Ja zawsze w ten sposób losuje karty, a nigdy w taki jak japańczyk :)

Parafrazując - Co gracz, to obyczaj :)
Ostatnio zmieniony 10 lip 2023, 11:33 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
hjk61
Posty: 45
Rejestracja: 12 paź 2022, 23:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: hjk61 »

radarek pisze: 07 lip 2023, 09:30 Najnowszy dodatek "Aeon's End: Starożytni" zawiera 8 poprawionych kart (5x Rozrywający Szpon NP-4-06..NP-4-10, Myśliwski Szpon NP-4-15, Makabryczny Wir NP-K-152, Rozszczepienie Grawitacji NP-K-152) z podstawki Nowy Początek.
Niestety Karta NP-K-156 nie została poprawiona.
A co było nie tak ze szponami? Bo z pamięci kojarząc treść z polskiej wersji zdawała mi się poprawna
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

hjk61 pisze: 11 lip 2023, 08:44
radarek pisze: 07 lip 2023, 09:30 Najnowszy dodatek "Aeon's End: Starożytni" zawiera 8 poprawionych kart (5x Rozrywający Szpon NP-4-06..NP-4-10, Myśliwski Szpon NP-4-15, Makabryczny Wir NP-K-152, Rozszczepienie Grawitacji NP-K-152) z podstawki Nowy Początek.
Niestety Karta NP-K-156 nie została poprawiona.
A co było nie tak ze szponami? Bo z pamięci kojarząc treść z polskiej wersji zdawała mi się poprawna
aeiou871 pisze: 21 lut 2023, 23:53 W Nowym Początku dwa rodzaje kart używane w ostatniej bitwie ekspedycji mają błędnie przetłumaczone efekty, szczegóły poniżej w spoilerze
Spoiler:
hjk61
Posty: 45
Rejestracja: 12 paź 2022, 23:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: hjk61 »

aeiou871 pisze: 11 lip 2023, 09:16
hjk61 pisze: 11 lip 2023, 08:44
radarek pisze: 07 lip 2023, 09:30 Najnowszy dodatek "Aeon's End: Starożytni" zawiera 8 poprawionych kart (5x Rozrywający Szpon NP-4-06..NP-4-10, Myśliwski Szpon NP-4-15, Makabryczny Wir NP-K-152, Rozszczepienie Grawitacji NP-K-152) z podstawki Nowy Początek.
Niestety Karta NP-K-156 nie została poprawiona.
A co było nie tak ze szponami? Bo z pamięci kojarząc treść z polskiej wersji zdawała mi się poprawna
aeiou871 pisze: 21 lut 2023, 23:53 W Nowym Początku dwa rodzaje kart używane w ostatniej bitwie ekspedycji mają błędnie przetłumaczone efekty, szczegóły poniżej w spoilerze
Spoiler:
Sprawdziłem teraz i faktycznie są błędy w tych kartach.
I w ogóle portal zrobił mały bałagan, bo karty z nowego początku -koniec ekspedycji numery kart w lewym dolnym rogu są inne niż w oryginale. (Https://aeonsend.fandom.com/wiki/Card_ID)
Najpewniej dodali wiecej modyfikatorów magów/nemesis. I zamiast nowym kartom dać nowe numery, to "wepchneli przed kolejkę" i karty nemesis z końca ekspedycji mają inne numery niz w oryginalnym indeksie kart.

A co do samej karty np-k-152 rozszczepienie grawitacji, to ona już istniała w polskiej wersji. Kupiłem na portalu przed wydaniem Nowego początku promo kart nemesis i tam jest w polskiej wersji jako p-10 , tyle że poprawnie wydana i z inną nazwą (ułamek grawitacji)

Co do angielskiej wersji szponów, użycie zwrotu Any single player byłoby poprawne językowo? - rozumiane jako dowolny jeden gracz.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: MrAtrion »

Pytanie do fanów - czy zbieracie wszystkie dodatki czy w którymś momencie daliście sobie spokój (bo już za dużo tego)?
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: JollyRoger90 »

MrAtrion pisze: 22 lip 2023, 22:44 Pytanie do fanów - czy zbieracie wszystkie dodatki czy w którymś momencie daliście sobie spokój (bo już za dużo tego)?
ja mam wszystko ;)
polecam
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 85 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Reku_ »

MrAtrion pisze: 22 lip 2023, 22:44 Pytanie do fanów - czy zbieracie wszystkie dodatki czy w którymś momencie daliście sobie spokój (bo już za dużo tego)?
Za dużo tego, ale i tak mam wszystko.
Właśnie rozpakowałem nowy dodatek (i mi jednej kary brakuje więc nie wszystko :? )
Quel
Posty: 80
Rejestracja: 16 mar 2021, 14:00
Has thanked: 39 times
Been thanked: 71 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Quel »

MrAtrion pisze: 22 lip 2023, 22:44 Pytanie do fanów - czy zbieracie wszystkie dodatki czy w którymś momencie daliście sobie spokój (bo już za dużo tego)?
Mam podstawkę, Wieczną Wojnę i 5 dodatków. Póki co za mało czasu na ogranie wszystkich nemesis ale kusi zakup kolejnych wielkich pudeł... Póki co się wstrzymuję, bo też jest sporo innych ciekawych tytułów na rynku.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Bludgeon »

MrAtrion pisze: 22 lip 2023, 22:44 Pytanie do fanów - czy zbieracie wszystkie dodatki czy w którymś momencie daliście sobie spokój (bo już za dużo tego)?
Wszystko oprócz legacy. Grałem w egzemplarz kumpla więc duża część zawartości jest mi niepotrzebna. Z drugiej strony trochę szkoda kilku Neme, no ale trudno.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: qreqorek »

MrAtrion pisze: 22 lip 2023, 22:44 Pytanie do fanów - czy zbieracie wszystkie dodatki czy w którymś momencie daliście sobie spokój (bo już za dużo tego)?
Wszystko. Mało tego, kupuję od Portalu, bo dodają te kilka unikalnych kart. Grę lubię, ale zdaję sobie sprawę, że w tym przypadku zbieractwo bierze górę. Mam nadzieję, że w końcu przestaną wydawać kolejne dodatki i standalony...
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: j_g »

Quel pisze: 23 lip 2023, 09:21 Mam podstawkę, Wieczną Wojnę i 5 dodatków.
Zatrzymałem się na tym samym. Dwa powody - rzadko w to grywam i duża waga pudła - jak przewożę to na plecach rowerem.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Cyel »

Wszystko gdzie są nowe Nemesis, z wyjątkiem Legacy (z opinii wynika że za łatwe dla weteranów serii). Wszystko z wyjątkiem najnowszego dodatku (ale na dniach będzie grany) ograne wielokrotnie w najróżniejszych konfiguracjach i na różnych poziomach trudności.

Nim twórcy gry zaproponowali Ekspedycje, sam układałem sobie coś w rodzaju kampanii w której musieli się przewinąć wszyscy magowie, wszystkie nemesis i wszystkie karty (elementy użyte w jednej grze były odkładane na bok tak by nie trafiły do kolejnej rozgrywki w kampanii dopóki dana kategoria elementów się nie wyczerpie).
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Cyel pisze: 24 lip 2023, 08:29 z wyjątkiem Legacy (z opinii wynika że za łatwe dla weteranów serii)
Myślę, że Legacy jest już za łatwe nawet dla osób, które rozegrały zwycięsko ze 3-4 partie... Ogólnie, ta część jest świetna jako starter, oraz jeśli ktoś nie lubi przegrywać ;)

Btw. widziałem, że "Strzaskane Marzenia" dostały na stronie portalu w końcu polską okładkę, natomiast smuci, że Aeon’s End: Outcasts wciąż nie ma ani polskiego tytułu, ani nie jest na liście zapowiedzi (mimo, ze w styczniu grę zapowiedziano) i nie wiem, czy w takim razie jest na nie jeszcze szansa w tym roku...
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

MrAtrion pisze: 22 lip 2023, 22:44 Pytanie do fanów - czy zbieracie wszystkie dodatki czy w którymś momencie daliście sobie spokój (bo już za dużo tego)?
Mam wszystko co wyszło EN z kompletem promek ;)
I pewnie wesprę kolejną kampanię, choć dodatek do Astro Knights odpuściłem.
Tijaczer
Posty: 195
Rejestracja: 09 gru 2021, 09:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 17 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Tijaczer »

Pytania do weteranów :D

Planuję zakup aeons end i mam w planach rozpocząć od legacy, czy jest sens wtedy dokupować zwykłą podstawkę aeons end, czy odrazu rzucić się potem na dodatki? Słyszałem, że wiele kart się powtarza i stąd pytanie.

Oraz pytanie o promki, czy dużo stracę nie mając ich, widziałem, że jeszcze jakieś dostępne są na portalu (Fomo :oops: )

Jeszcze mam pytanie do pogrzebanych sekretów. Słyszałem, że dodają karty podstawowe dla nemesis, to jak ludzie je używają, skoro zalecenie jest, aby nie mieszać kart nemesis.
radarek
Posty: 141
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: radarek »

Tijaczer pisze: 05 sie 2023, 20:47 Pytania do weteranów :D
Wprawdzie daleko mi do weterana, ale pozwolę sobie odpowiedzieć :P.
Tijaczer pisze: 05 sie 2023, 20:47
Planuję zakup aeons end i mam w planach rozpocząć od legacy, czy jest sens wtedy dokupować zwykłą podstawkę aeons end, czy odrazu rzucić się potem na dodatki? Słyszałem, że wiele kart się powtarza i stąd pytanie.

Oraz pytanie o promki, czy dużo stracę nie mając ich, widziałem, że jeszcze jakieś dostępne są na portalu (Fomo :oops: )
Jedyne co się powtarza to karty iskier i kryształów (czyli karty podstawowe). Wszystkie inne karty (rynek zasobów, nemesis) są inne. Nie wiem skąd taka opinia.
Jeśli jest to twoje pierwsze spotkanie z serią Aeons End to ja osobiście odradzam Legacy. W Legacy podejmujesz decyzje co do rozwoju postaci i popełniając błąd na wczesnym etapie, efekt może się potem nawarstwiać. Uważam, że lepiej jest zacząć od podstawki (tej pierwszej), zagrać kilka rozgrywek (i przy okazji zweryfikować, że ten typ rozgrywki nam odpowiada), a potem dopiero wziąć się za Legacy.

Jeśli chodzi o promki to kompletnie nic nie wnoszą. Jeśli gra cię wciągnie to prędzej czy później będziesz posiadać 1-2 podstawki, kilka dodatków i te kilka nowych kart nawet nie odczujesz. Gdyby to było nowe nemesis albo chociaż postać to co innego.
Tijaczer
Posty: 195
Rejestracja: 09 gru 2021, 09:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 17 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Tijaczer »

Słyszałem, że magowie w legacy robią się za silni, więc myślałem nad tym, że nawet jeśli się zepsuje postać, to i tak raczej nie powinna być słabsza niż zwykła, które też są jedne słabsze drugie lepsze.
(Edit. Chyba, że źle myślę)

Jeszcze ogólnie pytanie, można wszystko zmieszać oprócz kart nemesis (chociaż widziałem w tym wątku, że jednak ktoś miesza wszystko:D)? To jak z tymi kartami nemesis od pogrzebanych sekretów?
Znalazłem odpowiedź, jest podział na zwykłą talię i unikalną dla nemesis.
radarek
Posty: 141
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: radarek »

Tijaczer pisze: 06 sie 2023, 13:52 Słyszałem, że magowie w legacy robią się za silni, więc myślałem nad tym, że nawet jeśli się zepsuje postać, to i tak raczej nie powinna być słabsza niż zwykła, które też są jedne słabsze drugie lepsze.
(Edit. Chyba, że źle myślę)
Z zepsuciem chodziło mi tylko i wyłącznie o kwestię kampanii w Legacy, co może doprowadzić do sytuacji gdzie przegrywamy kolejne misje i nie ma za bardzo na to leku. Zepsuć możemy zarówno postaci jak i rynek zasobów (on przechodzi z misji na misję, możemy jedynie po skończonej misji wymienić część z nich).
Ja natomiast nie używam zawartości z Legacy z pozostałymi częściami. Dla mnie ta gra jest odrębną grą, nawet styl grafik (te paskudne postacie...) jest inny.
Tijaczer
Posty: 195
Rejestracja: 09 gru 2021, 09:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 17 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Tijaczer »

radarek pisze: 06 sie 2023, 19:25
Tijaczer pisze: 06 sie 2023, 13:52 Słyszałem, że magowie w legacy robią się za silni, więc myślałem nad tym, że nawet jeśli się zepsuje postać, to i tak raczej nie powinna być słabsza niż zwykła, które też są jedne słabsze drugie lepsze.
(Edit. Chyba, że źle myślę)
Z zepsuciem chodziło mi tylko i wyłącznie o kwestię kampanii w Legacy, co może doprowadzić do sytuacji gdzie przegrywamy kolejne misje i nie ma za bardzo na to leku. Zepsuć możemy zarówno postaci jak i rynek zasobów (on przechodzi z misji na misję, możemy jedynie po skończonej misji wymienić część z nich).
Ja natomiast nie używam zawartości z Legacy z pozostałymi częściami. Dla mnie ta gra jest odrębną grą, nawet styl grafik (te paskudne postacie...) jest inny.
A to nie wiedziałem o tym, że można aż tak przegrać :shock: ogólnie słyszałem, że jest dość łatwe, to jakbym podstawkę wziął to 1-2 gierki wystarczą, aby ogarnąć legacy?
ODPOWIEDZ