This War of Mine - zasady, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: This War of Mine

Post autor: YoYo »

A to fajna opcja z tym psem, mogliby dodać w wersji półkowej. :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine

Post autor: Bary »

YoYo pisze:A to fajna opcja z tym psem, mogliby dodać w wersji półkowej. :)
Ja tam wolę kota, nie trzeba go karmić i jeszcze może sam coś dla nas upolować. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
hanys246
Posty: 37
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine

Post autor: hanys246 »

Mam pytanie odnośnie kart wydarzeń. Rozpoczynam grę i rozpatruję kartę Rozdział I. Czy po jej rozpatrzeniu od razu dobieram kartę wydarzenia, czy czynię to dopiero w kolejnym dniu?
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: This War of Mine

Post autor: Pynio »

Jak wolisz. Możesz dobrać, nie musisz. Ja nie dobieram. Wtedy jedt odrobinę łatwiej.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: This War of Mine

Post autor: YoYo »

hanys246 pisze:Mam pytanie odnośnie kart wydarzeń. Rozpoczynam grę i rozpatruję kartę Rozdział I. Czy po jej rozpatrzeniu od razu dobieram kartę wydarzenia, czy czynię to dopiero w kolejnym dniu?
Było to wcześniej kilka razy. Nie dobierasz, na tej karcie z 1-ego rozdziału nie ma "dobierz kartę wydarzeń", a na kolejnych jest. Ponadto jeden z autorów potwierdził, że nie trzeba (cytat od Barego). W Dzienniku jest błędna info.
No chyba, że chce się zacząć na hardcore to można (np. od razu 4 chłody :- D).
hanys246
Posty: 37
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine

Post autor: hanys246 »

Jedna z osób napisała mi, że można podobno wielokrotnie używać karty przeszukania, tej, gdzie pisze, że albo odrzuca się dwie karty przeszukania albo podnosi i rzuca na hałas,np karta przeszukaj meble. Ile w tym racji?
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: This War of Mine

Post autor: osa1908 »

Podczas rozpatrywania celu pierwszego jesli go niezrealizuje cel usuwam czy zostaje do nastepnego etapu?drugie pytanie do jakich akcji moge uzywac sprawnosci tylko do walki,wspinaczki czy np podczas wybierania znaleziska z kart miast tez moge przezucic wynik? dzieki.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: This War of Mine

Post autor: KQuest »

osa1908 pisze:Podczas rozpatrywania celu pierwszego jesli go niezrealizuje cel usuwam czy zostaje do nastepnego etapu?drugie pytanie do jakich akcji moge uzywac sprawnosci tylko do walki,wspinaczki czy np podczas wybierania znaleziska z kart miast tez moge przezucic wynik? dzieki.
1. Rozpatrujesz karę za niewykonanie celu i usuwasz go z gry.

2. Walka, wspinaczka i wszystkie sytuacje, w których zapis na karcie Ci na to pozwala. Przy znaleziskach sprawność nie ma znaczenia. O ile się nie mylę sprawność nigdy nie dotyczy czarnek kości k10.
hanys246 pisze:Jedna z osób napisała mi, że można podobno wielokrotnie używać karty przeszukania, tej, gdzie pisze, że albo odrzuca się dwie karty przeszukania albo podnosi i rzuca na hałas,np karta przeszukaj meble. Ile w tym racji?
Nie spotkałem się z taką zasadą i brzmi to dla mnie nieco absurdalnie. Jakoś zapis z dziennika albo FAQ może to potwierdzić?
hanys246
Posty: 37
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine

Post autor: hanys246 »

Dziewczyna, która mi to pisała stwierdziła, że jej chłopak znalazł to gdzieś między wierszami w faq.
esthis
Posty: 6
Rejestracja: 18 gru 2015, 17:43

Re: This War of Mine

Post autor: esthis »

Mam pytanie dotyczące scenariusza ''Wieczna noc''. Faza wyprawy i intruzów jest rozgrywana dwa razy każdej nocy. Czy oznacza to że moje postacie otrzymają dwa zmęczenia?
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: This War of Mine

Post autor: YoYo »

hanys246 pisze:Jedna z osób napisała mi, że można podobno wielokrotnie używać karty przeszukania, tej, gdzie pisze, że albo odrzuca się dwie karty przeszukania albo podnosi i rzuca na hałas,np karta przeszukaj meble. Ile w tym racji?
To raczej ktoś coś źle zrozumiał. Przecież zastosowanie się do opisu z karty przeszukania to jej rozpatrzenie (a po rozpatrzeniu jest napisane w dzienniku, że odrzucasz), to samo jest na karcie znaleziska. No i nie miałoby sensu to za bardzo, bo tak można by grzebać na jednej karcie i tym samym zakończyć wyprawę tylko po jednej karcie mając cały plecak wypchany do oporu. Nie spotkałem nic takiego w FAQ.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: This War of Mine

Post autor: Pynio »

Nie no w ogóle nie ma o czym pisać. Kosmiczna zasada nie wiadomo skąd :)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: This War of Mine

Post autor: KQuest »

Przeglądnałem właśnie całe (w sensie całe całe) FAQ dotyczące fazy wyprawy i nic takiego tam nie ma
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: This War of Mine

Post autor: Matti_C »

YoYo pisze:A to fajna opcja z tym psem, mogliby dodać w wersji półkowej. :)
Skrypt do psa jest w podstawowej, sklepowej wersji.
Bary pisze:Ja tam wolę kota, nie trzeba go karmić i jeszcze może sam coś dla nas upolować. :)
To są minimum 2 koty bo mój był za mały żeby polować.
KQuest pisze:O ile się nie mylę sprawność nigdy nie dotyczy czarnek kości k10.
miałem znalezisko specjalne - przedmiot do walki używany kością k10 z przerzutami ze sprawności - taki niepewny ton wypowiedzi dobrze pasuje do tej gry gdzie wszystkiego można się spodziewać :D
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: This War of Mine

Post autor: osa1908 »

hanys246 pisze:Jedna z osób napisała mi, że można podobno wielokrotnie używać karty przeszukania, tej, gdzie pisze, że albo odrzuca się dwie karty przeszukania albo podnosi i rzuca na hałas,np karta przeszukaj meble. Ile w tym racji?
Na FAQ 600 kazda akcja ktora wymaga zwrocenia kart przeszukiwania moze zostac wykonana tylko jesli dysponujecie odpowiednia liczba kart do odrzucenia. Mozecie wykonac taka akcje kilkakrotnie (chyba ze zasada lub skrypt mowize to niemozliwe)zwracajac odpowiednia liczbe kart za kazdym razem kiedy ja wykonujecie.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: This War of Mine

Post autor: Pynio »

Widzę zasadniczą różnicę w tym o co pytał kolega, a w Twojej odpowiedzi.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine

Post autor: elbruus »

Szukałem pobieżnie w wątku i FAQ ale nie znalazłem odpowiedzi. Pytanie o hałas:

Załóżmy, że mam poziom hałasu 6. Dociągam i rozpatruje kartę Schody w dół". Druga część karty mówi: WEJDŹ: Podnieś hałas o 3 LUB rzuć na Hałas.

Czy mogę podnieść hałas o 2 poziomy czy w wypadku kiedy nie mogę w pełni spełnić warunku podniesienia hałasu muszę rozpatrzyć drugą część zdania? To samo przy poziomie hałasu 8 - nie może on być większy niż 8 więc czy mogę zignorować wzrost poziomu hałasu czy muszę wtedy wykonać inną akcję wymienioną w drugiej części zdania?
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: This War of Mine

Post autor: Pynio »

Ciągniesz do 8 i wyżej nie możesz. Pamiętaj, że po akcji z hałasem (jak odkryjesz kartę trgo lokatora czy coś - nie ma gry przed sobą ) obniżasz hałas na minimum. Nie widze planszy - 1 lub 0

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine

Post autor: elbruus »

Pynio pisze:Ciągniesz do 8 i wyżej nie możesz. Pamiętaj, że po akcji z hałasem (jak odkryjesz kartę trgo lokatora czy coś - nie ma gry przed sobą ) obniżasz hałas na minimum. Nie widze planszy - 1 lub 0

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
A jeśli już mam 8 to dodaje 0 czy rozpatruje drugą część zdania?
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: This War of Mine

Post autor: Pynio »

Na 99% jak masz max to musisz rzucać. Inaczej byłoby bez sensu. Ja bym grał, że jak masz podnieść o 3 a masz 7 to pozostaje rzut. Nie dasz rady spełnić założenia - realizujesz zatem drugie założenie. Inne rozwiazania "exploitowałyby" grę według mnie.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine

Post autor: elbruus »

Dzięki Pynio
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: This War of Mine

Post autor: KQuest »

osa1908 pisze:
hanys246 pisze:Jedna z osób napisała mi, że można podobno wielokrotnie używać karty przeszukania, tej, gdzie pisze, że albo odrzuca się dwie karty przeszukania albo podnosi i rzuca na hałas,np karta przeszukaj meble. Ile w tym racji?
Na FAQ 600 kazda akcja ktora wymaga zwrocenia kart przeszukiwania moze zostac wykonana tylko jesli dysponujecie odpowiednia liczba kart do odrzucenia. Mozecie wykonac taka akcje kilkakrotnie (chyba ze zasada lub skrypt mowize to niemozliwe)zwracajac odpowiednia liczbe kart za kazdym razem kiedy ja wykonujecie.
Nie jestem teraz pewien jak to rozumieć, a nie mam możliwości przeglądnięcia obecnie wszystkich kart przeszukiwanka żeby znaleźć sens tego zapisu. Faktycznie coś takiego jest w FAQ, a przynajmniej w polskiej księdze skryptów. Wcześniej sprawdzałem angielskie FAQ w aplikacji (bo tylko taką miałem możliwość) i tam tego zapisu nie ma. Może wprowadza on w błąd i został wycofany albo to jakieś pozostałości, których nie powinno być w finalnej wersji
Matti_C pisze:
KQuest pisze:O ile się nie mylę sprawność nigdy nie dotyczy czarnek kości k10.
miałem znalezisko specjalne - przedmiot do walki używany kością k10 z przerzutami ze sprawności - taki niepewny ton wypowiedzi dobrze pasuje do tej gry gdzie wszystkiego można się spodziewać :D
Dlatego napisałem wcześniej o tym, że sprawność może być wykorzystana tam gdzie pozwala na to tekst z karty (tu akurat z księgi skryptów) ;) Ogólnie albo można z niej skorzystać tam gdzie z definicji jest przydatna (walka, warta itd. - tak jak m dziennik) albo tam gdzie jakiś zapis w grze na to pozwala. I to właśnie te zapisy mogą wprowadzić wyjątek (o którym nie wiedziałem, bo nie udało mi się na niego natrafić ;) ), bo w innych przypadkach typu wytrych czy specjalne znalezisko sprawność nie ma znaczenia (za to kolejnym wyjątkiem są snajperzy o ile się nie mylę)
Pynio pisze:Na 99% jak masz max to musisz rzucać. Inaczej byłoby bez sensu. Ja bym grał, że jak masz podnieść o 3 a masz 7 to pozostaje rzut. Nie dasz rady spełnić założenia - realizujesz zatem drugie założenie. Inne rozwiazania "exploitowałyby" grę według mnie.
Tu znowu nie jest to tak oczywiste, bo FAQ (600) mówi, że "nawet kiedy Hałas jest na poziomie 8, wciąż możecie wykonać czynność, która zmusza was do podniesienia Hałasu o określoną wartość, np. o 3".
I tylko pozostaje się kłócić czy jeśli możemy też wybrać rzut na hałas to czy oznacza to, że gra nas zmusza do zwiększenia hałasu :D
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: This War of Mine

Post autor: Pynio »

Podkreślają w instrukcji żeby grać, jeśli coś jest niedoprecyzowane "na logikę". Dla mnie kompletnie nielogicznym jest dobieranie dodatkowych pkt na torze, na którym skończyła się... punktacja. Jeśli taka rzecz nie jest doprecyzowana, to kompletnie się tym nie przejmuję, ponieważ logicznym jest, że dalsze dobieranie hałasu wypacza sens całego toru. Oczywiście każdy zagra jak chce.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: This War of Mine

Post autor: zakwas »

Do tego - we wszelkich kooperacjach warto stosować zasadę, że jak się nie wie jak zagrać, a to zagrać gorzej dla siebie. ;)
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: This War of Mine

Post autor: KQuest »

Pynio pisze:Podkreślają w instrukcji żeby grać, jeśli coś jest niedoprecyzowane "na logikę". Dla mnie kompletnie nielogicznym jest dobieranie dodatkowych pkt na torze, na którym skończyła się... punktacja. Jeśli taka rzecz nie jest doprecyzowana, to kompletnie się tym nie przejmuję, ponieważ logicznym jest, że dalsze dobieranie hałasu wypacza sens całego toru. Oczywiście każdy zagra jak chce.
To jest podejście "na logikę" z punktu widzenia mechaniki, a nie świata gry (aczkolwiek całkowicie je rozumiem i możliwe, że to właśnie tak powinno się grać). Z drugiej strony zapisy z FAQ wprowadzają więcej zamieszania niż dają odpowiedzi. I z tego co widzę w aplikacji angielskie FAQ ma skrócony zapis dotyczący Hałasu, który pozbawiony jest przytoczonej przeze mnie części. I bądź tu mądry...
ODPOWIEDZ