Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: Imagine Realm »

Będzie dostępny PDF i rozbudowany FAQ. Zebraliśmy sporo cennych uwag i propozycji, które bardzo pomogą w ulepszeniu instrukcji.

Z ciekawostek - nakład gry się wyczerpuje. Zostało nam na magazynie 20 sztuk, które trzymamy na wyjazdy/pokazy - w sklepach jest ich bardzo mało (też około 10-15 sztuk).
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: vinnichi »

Fajnie, dobra wiadomość. Można nawet spróbować zrobić to w postaci living rules w którym będą dodawane różne dziwne przypadki, które wymagają dointerpretowania zasad. Niestety nie da się wszystkiego zmieścić w instrukcji przy tego typu grze. Ja też zacząłem sobie w oparciu o odpowiedzi tu na forum budować taką pomoc żeby mieć to wszystko w jednym miejscu:

https://docs.google.com/document/d/1vN7 ... sp=sharing

Być może w tym tygodniu po raz pierwszy uda się zagrać w pełnym 4-osobowym składzie.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: Banan2 »

Taka ciekawostka. I wiem, że wspierającym może podnieść ciśnienie :(
Na Aledrogo (łatwo to znajdziecie) można kupić wersję z figurkami za 112 PLN (gra + przesyłka paczkomatem). Kilka dni temu dokonałem zakupu i dzisiaj paczka dotarła: zafoliowana gra + pudełko z figurkami (36 szt. małych i 16 sztuk dużych). Wszystko bez zarzutu. Te duże figurki wyglądają naprawdę spoko. Według Aledrogo jest jeszcze 136 (!) sztuk - co trochę kłóci się z wpisem wydawnictwa.
Pozdrawiam
P.S. Informacja o takiej ofercie była na podforum o finansowaniu społecznościowym.
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: Moonday »

Taka ciekawostka. I wiem, że wspierającym może podnieść ciśnienie :(
Gra się ledwo ufundowała, więc gdyby nie wspieający, to by tej gry w ogóle nie było. Już kilka takich przypadków przerabiałem i pewnie nie ja jeden. Mi się ciśnienie nie podnosi, bo nie kupuję "żeby mieć najtaniej", tylko żeby mieć. Jak ktoś może teraz kupić taniej, to spoko, niech kupuje póki jest, bo gry już na pewno nikt nie dodrukuje.
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: addekk »

Ale czy warto wgl zainwestować się ta gra? Czy nie jest tak że gra jest po prostu słaba ?
Weźże chodźże grać BGG
piter555
Posty: 91
Rejestracja: 16 lut 2019, 16:52
Has thanked: 41 times
Been thanked: 23 times

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: piter555 »

Banan2 pisze: 16 kwie 2020, 22:02 Taka ciekawostka. I wiem, że wspierającym może podnieść ciśnienie :(
Na Aledrogo (łatwo to znajdziecie) można kupić wersję z figurkami za 112 PLN (gra + przesyłka paczkomatem). Kilka dni temu dokonałem zakupu i dzisiaj paczka dotarła: zafoliowana gra + pudełko z figurkami (36 szt. małych i 16 sztuk dużych). Wszystko bez zarzutu. Te duże figurki wyglądają naprawdę spoko. Według Aledrogo jest jeszcze 136 (!) sztuk - co trochę kłóci się z wpisem wydawnictwa.
Pozdrawiam
P.S. Informacja o takiej ofercie była na podforum o finansowaniu społecznościowym.
Jak to przeczytałem to najpierw pomyślałem że autor się odezwał i zaczął sprzedawać resztę egzemplarzy. To całkowicie normalny stan rzeczy że gra po ponad roku i dodatkowo o której już dawno nikt nic nie mówi tanieje, ja parę miesięcy temu już ją widziałem gdzieś bodajże za 80zł nowa z figurkami (ciekawe czy teraz ciśnienie się podniosło komuś :)). No ale co z tego, ja ją kupiłem jeszcze w przedsprzedaży za dużo więcej i nie żałuję bo dla mnie i moich współgraczy jest super. Uważam że ma bardzo duży nie wykorzystany potencjał.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: Moonday »

Ale czy warto wgl zainwestować się ta gra? Czy nie jest tak że gra jest po prostu słaba ?
Gra jest specyficzna i na pewno nie dla każdego. To przede wszystkim gra strategiczna, powiedziałbym, że inspirowana szachami. Nie ma tu elementów losowych i każdy ruch trzeba sobie przemyśleć. Duża część gry toczy się za zasłonką, więc wszyscy gracze muszą dobrze ogarniać zasady i grać uczciwie. Myślę, że spodoba się fanom strategii i klimatu s-f.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: vinnichi »

Niestety wszystko prawda, gra wyjątkowa i w zasadzie ciężko znaleźć coś podobnego, mimo że nie mam z kim grać i przymierzałem się kilka razy do sprzedaży to gra wciąż jest w kolekcji i czeka na lepsze czasy!! Mechanika blefowania i ukrywania technologii najbardziej kojarzy mi się ze Space empires 4x, tutaj też można naprawdę fajnie zaskoczyć przeciwnika. Największym mankamentem jest brak jakiegoś porządnego faqa, dużo w trakcie gry powstaje niedomówień i pytań ale jeśli się już przez to przejdzie to gra jest bardzo dobra. Dla mnie najciekawszy tytuł ostatnich lat.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
bunny
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2018, 17:35

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: bunny »

Mi również gra bardzo podeszła. Kupując strażników z Główną myślą o grze dwuosobowej w której w tym samym czasie gracze będą mogli uczyć się zasad gry oraz nowych strategii. Niestety przy każdej rozgrywce zawsze pojawiały się wątpliwości, których nie zawsze z instrukcją udało nam się je rozstrzygnąć przez co Gra nas trochę zniechęca do dalszej eksploracji. Z tego powodu nie udało nam się zagrać z Mini dodatkiem, Który wprowadza różnorodność między strażnikami :( jesteśmy bardzo ciekawi takiej rozgrywki a jednocześnie obawiamy się kolejnych pytań jak należy poprawnie grać. Gra miała szanse żeby zaistnieć w świecie planszowym, natomiast nie dziwie się jeśli nowi gracze szybko się zniechęcą do gry właśnie przez brak możliwości weryfikacji zasad.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: polwac »

Miała być nowa ulepszona instrukcja w trakcie kampanii KS, no ale jak wiadomo wszystko się posypało Pan Jarosław B. przepadł
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: vinnichi »

Mimo wszystko warto przebrnąć przez ten etap, większość pytań i odpowiedzi padła w wątku z zasadami jak coś wyniknie innego można dopytać
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
bunny
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2018, 17:35

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: bunny »

polwac pisze: 22 maja 2020, 10:57 Miała być nowa ulepszona instrukcja w trakcie kampanii KS, no ale jak wiadomo wszystko się posypało Pan Jarosław B. przepadł
Również czekałam na lepszą instrukcje.....tak czy inaczej przynajmniej posiadam swój egzemplarz.

Czy zagrał ktoś może któryś scenariusz i mógłby się podzielić wrażeniami?
staniu90
Posty: 29
Rejestracja: 17 sty 2016, 00:22
Been thanked: 3 times

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: staniu90 »

Dla zainteresowanych. Na aukcjach allegro jakiś komis ma na sprzedaż kilkanaście sztuk figurek (jak i sama grę też) do xobos za ok 9zl. To chyba ostatnie sztuki dostępne już :p ja sobie kupiłem...
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: scraber »

staniu90 pisze: 08 sty 2023, 10:11 Dla zainteresowanych. Na aukcjach allegro jakiś komis ma na sprzedaż kilkanaście sztuk figurek (jak i sama grę też) do xobos za ok 9zl. To chyba ostatnie sztuki dostępne już :p ja sobie kupiłem...
Kurde 79zł za egzemplarz w folii. Nie kuś
sako77
Posty: 80
Rejestracja: 20 wrz 2021, 21:14
Has thanked: 122 times
Been thanked: 4 times

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: sako77 »

Hej, ludkowie grający w to, jak to w końcu jest z tymi zasłonkami w tej grze? To prawda że można srogo "oszukiwać" za nimi, i nie ma jak tego sprawdzić?
Oczywiscie nie chodzi mi tu o takie oszukiwanie na żywca, ale wiadomo jak to bywa, człowiek może coś zapomnieć, nie dopatrzyć... Więc jak to z tym jest?
PS. Z takich gier "z zasłonką" gram tylko w Metallum, ale tam się właśnie nie da oszukać, raz że mechanika gry nie pozwoli, dwa to te zasłonki są później zdejmowane i wszystko jest jawne. A jak jest w Strażnikach?
Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: vinnichi »

Niestety można się walnąć. Jest wariant że odsłaniamy po obliczeniach zasłonkę i sprawdzamy ale to też niweluje efekt zaskoczenia
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
ODPOWIEDZ