Lobotomy (S. Kozak, M. Kozak, M. Marciniak, M. Owsianny)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Lobotomy (S. Kozak, M. Kozak, M. Marciniak, M. Owsianny)

Post autor: windziarz44 »

mam takie coś na sprzedaż

https://boardgamegeek.com/boardgame/221 ... otomy-deep

Czy znawcy tematu więdzą czy byłby chętny na takie coś?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Lobotomy (S. Kozak, M. Kozak, M. Marciniak, M. Owsianny)

Post autor: Gizmoo »

windziarz44 pisze: 13 maja 2020, 17:12 Czy znawcy tematu więdzą czy byłby chętny na takie coś?
Jak będzie dobra cena, to chętnie Michale od Ciebie wezmę. Dla samego Lovecrafta w środku. :D
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Lobotomy (S. Kozak, M. Kozak, M. Marciniak, M. Owsianny)

Post autor: shaigan »

Lobotomy 2. Fajnie to wszystko wygląda pytanie tylko czy nastawiać się na walkę z potworami czy z instrukcją.

https://gamefound.com/projects/draft/ap ... kpdphfi068
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Lobotomy (S. Kozak, M. Kozak, M. Marciniak, M. Owsianny)

Post autor: Yuri »

shaigan pisze: 19 sty 2022, 18:05 Lobotomy 2. Fajnie to wszystko wygląda pytanie tylko czy nastawiać się na walkę z potworami czy z instrukcją.

https://gamefound.com/projects/draft/ap ... kpdphfi068
To mnie zaskoczyłeś.... będę mocno sledził.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Lobotomy (S. Kozak, M. Kozak, M. Marciniak, M. Owsianny)

Post autor: Gizmoo »

Może jestem dziwny, ale mega nie podoba mi się komiksowa oprawa. Moim zdaniem graficznie to duży krok wstecz.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Lobotomy (S. Kozak, M. Kozak, M. Marciniak, M. Owsianny)

Post autor: Gizmoo »

Wątek martwy, a szkoda, bo gra jest prześwietna!

Za namową znajomych, ściągnąłem z półki Lobotomy i spędziliśmy przy nim cudowne 6 godzin. Bałem się tego powrotu jak cholera, bo po pierwsze gust mi się zmienił, grywam w kompletnie inne planszówki, niż te kilka lat temu, a po drugie - obawiałem się że powrót do zasad, przy których ongiś cierpiałem, będzie istnym horrorem. Ostatni raz grałem w "lobo" dobre trzy lata temu i pamiętam, że tamta rozgrywka była ciągłym wertowaniem instrukcji! Tym razem postanowiłem skorzystać z dobrodziejstw internetu, a przede wszystkim - fanowskich opracowań na BGG.

Wydrukowałem sobie poprawioną instrukcję, a przede wszystkim karty pomocy, zrobione przez dobrych forumowiczów na BGG. I muszę przyznać - te karty pomocy robią niesamowitą robotę! Gra nagle staje się płynna, klarowna, a indeks do poprawionej instrukcji bardzo fajnie działa! Odszukanie konkretnego paragrafu nie jest już problemem. Oczywiście podczas tych dwóch rozegranych partii nie obyło się bez błędów, które odkryłem dopiero po powrocie do domu i ponownej lekturze instrukcji. :lol: Trochę to miejscami zamotane, że niektóre akcje są darmowe, a niektóre kosztują akcję. No i szkoda, że nie zunifikowano testów na imaginacje, przez co non stop myliliśmy się iloma kośćmi powinniśmy rzucać. No ale oczywiście to jest też kwestia rozegranych partii. Jak te zasady wejdą do głowy, to nie powinno być problemów. No chyba, że pominiemy jakąś małą mikro zasadę, których jest w Lobotomy sporo.

Jeszcze raz podkreślę - te karty pomocy są prześwietne i nie wyobrażam sobie grania bez nich!

Sama rozgrywka bardzo mi siadła. Nadal twierdzę, że jest to absolutnie najlepszy dungeon crawler w jaki grałem. Do każdego scenariusza trzeba mieć inne podejście i na każdy trzeba mieć pomysł. Każdy to wyzwanie intelektualne i ograniczanie błędnych decyzji do minimum. Oczywiście losowość psuje plany, jest jej sporo, ale taka to natura kooperacji. Gdyby wszystko było policzalne to nie było by emocji, a tak to każdy rzut kośćmi jest ekscytujący.

Teraz jedyne o czym marzę - to grać w Lobotomy częściej. To na prawdę świetny tytuł i szkoda wielka, że oryginalnie tak bałaganiarsko wydany. Gdyby od początku była poprawiona instrukcja i pomoce dla graczy, to gra mogłaby być wielkim hitem. A tak to pozostaje jedynie kuriozum, tonącym w odmętach internetu.

Kilka zdjęć z weekendowego grania:
Spoiler:
ODPOWIEDZ