Essen 2017

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Essen 2017

Post autor: Gizmoo »

To ta też wrzucę moją listę zainteresowań z TTT:

https://tabletoptogether.com/tool/share ... 88d894&c=6
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Essen 2017

Post autor: Lothrain »

To ja zapytam, może ktoś jest zorientowany. Z Aporta Games po polsku wyszła dotąd tylko Winnica. Czy jest w ogóle szansa na Santa Marię po polsku, czy Aporta ma raczej trudne warunki dla polskich wydawców? Trochę mnie dziwi, że nikt dotąd nie wziął się za Automanię i nie wiem z czego to wynika.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Essen 2017

Post autor: citmod »

Pozwolę sobie tutaj zadać moje pytanie z drugiego wątku, jako że ten tutaj jest zdecydowanie częściej odwiedzany:

Znajdzie się może ktoś z Warszawy kto mógłby przetransportować kilka pudeł ze sobą autem?

W drugim wątku Kivu już się zaoferował przetransportować do Łodzi, ale nie ukrywam, że jakby się znalazł ktoś z Wawy to byłoby jeszcze lepiej. :)
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Essen 2017

Post autor: herman »

Lothrain pisze:To ja zapytam, może ktoś jest zorientowany. Z Aporta Games po polsku wyszła dotąd tylko Winnica. Czy jest w ogóle szansa na Santa Marię po polsku, czy Aporta ma raczej trudne warunki dla polskich wydawców? Trochę mnie dziwi, że nikt dotąd nie wziął się za Automanię i nie wiem z czego to wynika.
Automanii rzeczywiście nikt nie wydał, ale obie ich essenowe gry z zeszłego roku (Avenue i Capital Lux) wydała Granna (odpowiednio Winnica i Kosmopolis).
Awatar użytkownika
Granna
Posty: 103
Rejestracja: 16 wrz 2015, 09:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Essen 2017

Post autor: Granna »

Hej,

jako, że jutro wyruszamy na Essen to chcieliśmy Was serdecznie zaprosić na nasze stoisko (tradycyjnie ta sama lokalizacja - hala 3, H-101). Będzie można zagrać i nabyć nasze nowości - M/S Batory (25 EUR - wersja polsko-angielska) i CV Pocket (10 EUR). Tradycyjnie będą też nasze essenowe torby giganty (5 EUR), w tym roku z nowym patentem, bardzo solidne. Każdy zakup to także możliwość zakręcenia naszym kołem fortuny- do wygrania sporo małych upominków z grafikami z naszych gier, jak i konkretniejsze pozycje - CV Pocket czy gry z naszego koszyka wyprzedażowego (m.in. CV, CVlizacje). Wraz z Piotrkiem z Planszowych Newsów robimy mini akcję - 4 kręcenia na hasło gratis ;)

https://www.facebook.com/planszowenewsy ... 48/?type=3

Do zobaczenia w Essen. Szczerze życzymy wszystkim super imprezy - mieliśmy okazję zagrać już w kilka tytułów (ba, nawet mamy coś już dla Was zakontraktowane) i wydaje nam się, że to będzie bardzo konkretne Essen.
www.granna.pl
sklep.granna.pl
facebook.com/grannagry
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Essen 2017

Post autor: JAskier »

Na pewno Was odwiedzimy!
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Essen 2017

Post autor: zakwas »

Dla tych co zostali w domu:

https://go.twitch.tv/boardgamegeektv

Start prezentacji o 10, a już o 10:25 ma się pokazać "nasza" Granna. ;)
pioma10
Posty: 299
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Essen 2017

Post autor: pioma10 »

zakwas pisze:Dla tych co zostali w domu:

https://go.twitch.tv/boardgamegeektv

Start prezentacji o 10, a już o 10:25 ma się pokazać "nasza" Granna. ;)
A czy to czasami nie było wczoraj?:
https://go.twitch.tv/videos/184937184
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Essen 2017

Post autor: Ink »

Tak, Granna była wczoraj :)

Tu jest pełna rozpiska kto kiedy: https://boardgamegeek.com/thread/186794 ... ew-games-b

Dzisiaj z "naszych":

Portal o 12
REDIMP o 13
Phalanx o 15:15
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Essen 2017

Post autor: zakwas »

Fakt, nie zwróciłem uwagi, że to wczoraj było, sorry.
Ale dzisiaj ciąg dalszy i tak. :)
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Essen 2017

Post autor: Ryu »

Z ciekawostek moich bo to moje odczucia po grach :)

Merlin - jest dużo ciekawszy niż Wyrocznia. Taka salatka punktowa. Lazimy pionkami po rondlu i wykonujemy akcje - to tak w skrócie. Musiałbym pograć więcej żeby wyrobić sobie opinię lepszą.

Clans of Caledonia - takie nic nowego a grało się mega przyjemnie. Dla mnie takie trochę terra m. Fajne srednio lekkie euro.

Cosmogenesis - bardzo fajne srednio lekkie euro o budowie ukladow slonecznych czy tam galaktyk. Nie pamiętam dokładnie ale zaskoczenie dla mnie że takie przyjemne. Gra wyprzedana pierwszego dnia.

Altiplano - fajne ale nie podoba mi się 1 rzecz. Zanim napiszę muszę srawdzic czy graliśmy poprawnie. Ogolnie taki Orleans inaczej.

Sentient - całkiem sympatycza gierka z klimatem SF. Grało się milo i przyjemnie kombinowalo.

Quood Heroes - nie moja bajka :)

Grałem jeszcze w inne ale nie pamiętam tytułów. Jutro ustawka w John Company :) A dziś może Petrichor jak zdążymy przeczytać zasady.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Essen 2017

Post autor: uyco »

o, to koniecznie poproszę o wrażenia z John Company. mam już zamówione.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Essen 2017

Post autor: Bea »

Ryu pisze:
Clans of Caledonia - takie nic nowego a grało się mega przyjemnie. Dla mnie takie trochę terra m. Fajne srednio lekkie euro.
A co lepsze, Terra czy Klany?
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Essen 2017

Post autor: crsunik »

Bea pisze:
Ryu pisze:
Clans of Caledonia - takie nic nowego a grało się mega przyjemnie. Dla mnie takie trochę terra m. Fajne srednio lekkie euro.
A co lepsze, Terra czy Klany?
Zdania pewnie będą podzielone. Rahdo np. pieje z zachwytu i nazywa Clansy - Terra Mystica killer ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Essen 2017

Post autor: AkitaInu »

crsunik pisze:
Bea pisze:
Ryu pisze:
Clans of Caledonia - takie nic nowego a grało się mega przyjemnie. Dla mnie takie trochę terra m. Fajne srednio lekkie euro.
A co lepsze, Terra czy Klany?
Zdania pewnie będą podzielone. Rahdo np. pieje z zachwytu i nazywa Clansy - Terra Mystica killer ;)
Tylko ze tam jest malo terry w tych klanach :) weslug mnie inne gry z jednym moze dwoma wspolnymi mechanizmami
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Essen 2017

Post autor: crsunik »

AkitaInu pisze:
crsunik pisze:
Bea pisze: A co lepsze, Terra czy Klany?
Zdania pewnie będą podzielone. Rahdo np. pieje z zachwytu i nazywa Clansy - Terra Mystica killer ;)
Tylko ze tam jest malo terry w tych klanach :) weslug mnie inne gry z jednym moze dwoma wspolnymi mechanizmami

Mało dużo. Według tych co grali czuć terre. Z oceną trzeba poczekać aż gra będzie w ręku. Póki co recenzje zbiera bardzo pozytywne
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Essen 2017

Post autor: Błysk »

Grał ktoś w tego Władcę Pierścieni i/ lub War Time?
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Essen 2017

Post autor: Ryu »

Bea nie da się powiedzieć co lepsze po demo partii Clans of Caledonia i kilkunastu/kilkudziesieciu Terra M.

Petrichor - baaaaardzo fajne. Super pomysł. Super wykonanie. Taka dość szybka partia ze sporym kombinowaniem. Polecam przynajmniej spróbować. Wg mnie warto :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Essen 2017

Post autor: Trolliszcze »

crsunik pisze:Mało dużo. Według tych co grali czuć terre. Z oceną trzeba poczekać aż gra będzie w ręku. Póki co recenzje zbiera bardzo pozytywne
Ja przestałem wierzyć w takie opinie, kiedy mi wmówili, że Scythe to taka Terra z dodaną negatywną interakcją. Odbiór gier bywa tak diametralnie różny, że pozostaje tylko sprawdzić osobiście.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Essen 2017

Post autor: Ryu »

Dokładnie tak - lepiej sprawdzić samemu. Niemniej ja zagrałem i wg mnie Terra tam jest :)
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Essen 2017

Post autor: ChlastBatem »

Ciężko aby Rahdo miał inne zdanie o Clans of Caledonia (tzw. killer), biorąc pod uwagę fakt, że Terra Mystica od początku mu się średnio podobała i nawet ją sprzedał szybko. Wynika z tego, że to całkiem różne gry. Oglądając gameplaye CoC sam stwierdzam, że nie widzę zbytnio TM w tej grze.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Essen 2017

Post autor: BartP »

Pod względem mechanizmów trudno nie widzieć Terry Mystiki w Klanach, bo zapożyczeń jest sporo. Z kolei nie musi się to przekładać na odczucia płynące z rozgrywki, możliwe że mimo wielu podobieństw mechanicznych gra się w nią jak w zupełnie inną grę. Czego zresztą również sobie życzę, bo swego czasu wsparłem.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Essen 2017

Post autor: AkitaInu »

BartP pisze:Pod względem mechanizmów trudno nie widzieć Terry Mystiki w Klanach, bo zapożyczeń jest sporo. Z kolei nie musi się to przekładać na odczucia płynące z rozgrywki, możliwe że mimo wielu podobieństw mechanicznych gra się w nią jak w zupełnie inną grę. Czego zresztą również sobie życzę, bo swego czasu wsparłem.
Jedyne podobieństwo wedlug mnje to produkcja przy zdejmowaniu towarow z planszy gracza. Reszty albo nie widze albo jest w tak wielu grach ze nie mozna mowic o podobinstwie tylko do terry :)
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Essen 2017

Post autor: Ryu »

A ja proponuję najpierw zagrać bo widzieć a czuc to 2 różne rzeczy ;)
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Essen 2017

Post autor: Ryu »

John Company - wydaje się być fajne ale ja nie cierpię negocjacji przy stole dlatego pasuje. Niemniej wyglada ślicznie wg mnie i jest zdecydowanie skomplikowana co lubię. Szkoda że element negocjacji tam jest :?

Pixie Queen - czy jakoś tak. Ciekawa gierka przy ktorej się fajnie bawiłem. Kupić nie kupię ale tragedii nie było.
ODPOWIEDZ