Mocarstwa (Wiktor Koliński, Piotr Poławski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: krecony1 »

cezner pisze:Jeśli ktoś grał dotychczas w Monopoly i poznał przed chwilą Catana, to na tym forum może się pojawić jego opinia, że to po prostu genialna gra jest.
I oczywiście ja nie odbieram mu prawa do takiej opinii. Ależ proszę bardzo, wiem natomiast co taka opinia dziś jest warta (nie odbierając nic samej grze, która bardzo wiele dobrego na rynku zrobiła). I właśnie dlatego uważam, że dyskusja tutaj nie ma sensu.
W samo sedno. Chyba naprawdę nie warto wytaczać dział przy każdej pozytywnej opinii o Mocarstwach. Czy ta gra może się podobać? Oczywiście, że może, bo dlaczego nie?
Tak przy okazji - po co insynuacje, że PrzyjaznyDuszek został nasłany przez wydawcę? Gdyby faktycznie wydawca próbował teraz zareklamować Mocarstwa na forum, to byłby to już masochizm z jego strony.

A w ramach wprowadzenia uśmiechu do wątku, cytat z PrzyjaznegoDuszka (nie obraź się :) ). Przecinki bywają ważne (choć pamiętajmy, że kto jest bez winy itd... :lol: )
PrzyjaznyDuszek pisze: Podsumowując, czy żałuję zakupu tej gry ? Zdecydowanie NIE gra się przyjemnie
PrzyjaznyDuszek
Posty: 33
Rejestracja: 10 gru 2017, 13:14

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: PrzyjaznyDuszek »

Twilight Imperium
Gra o Tron 2ed.
World of Warcraft
Cyklady
7 cudów świata
The Others
Osadnicy
Abyss
Szczęść Boże
Kamień Gromu
Wikingowie
Puerto Rico
Blood Rage
Wsiąść do pociągu
Splendor
Ognisty podmuch
Colt express
Awanturnicy
Cywilizacja od Sid'a
Posiadłość szaleństwa
Martwa zima
Zombicide
Xcom
Wiedźmin
Descent
Battlestar galactica
Tajemnicze Domostwo

Tyle pamiętam, nie wypisywałem mniejszych karcianek i gier podstawowych od których się zaczęła przygoda takich jak Talizman itp.
Jak wrócę do domu to rzucę okiem czego jeszcze nie wypisałem ewentualnie co jeszcze jest w szafie ale myślę że będzie tego co najmniej jeszcze raz tyle
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4480
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1437 times
Been thanked: 1102 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: garg »

PrzyjaznyDuszek pisze:A jeśli zdarzyło mi się grać w coś więcej niż Monopoly i Catana ? To już będę na tyle fajnym gościem żeby moje wypowiedzi były wartościowe czy ... fakt że spodobała mi się gra która nie pasuje większości osób wypowiadających się w tym wątku dyskredytuje mnie na stałe ? Dlatego o gustach się nie dyskutuje i tu masz rację zwyczajnie szanuje się je a nie próbuje udowodnić, że zdanie drugiej osoby jest nic nie warte.
Na forum istnieje sporo wątków, w których pojawiają się opinie, kontropinie, dyskusje itp. i w wielu przypadkach istotnym punktem odniesienia dla dyskutantów jest odpowiedź na pytanie "A w jakie gry grała/e/ś i jakie gry lubisz?".

W ten sposób możemy sobie wyrobić opinię na temat tego, czy czyjeś zdanie nie zgadza się z naszym, bo lubi zupełnie inne gatunki gier, czy też po prostu ta akurat gra komuś nie podpasowała "bo tak", ale poza tym mamy obaj podobne gusty.

I tym kontekście Twoje twierdzenie, że nie pamiętasz, w jakie tytuły grałeś, budzi - delikatnie mówiąc - wątpliwości, czy nie jesteś kolejnym ninją marketingu, który pisze opinie na zamówienie wydawcy.

EDIT: Właśnie odpowiedziałeś na pytanie, w co grałeś :) . A które z tych gier lubisz? I dlaczego?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: adalbert »

Tzn. zarzut jest głównie taki, że to głupia losowa gra, tak?
O iluż grach wojennych kuszących "historycznością" można tak powiedzieć...
Chyba naprawdę nie warto wytaczać dział przy każdej pozytywnej opinii o Mocarstwach
Dokładnie, zalatuje gównoburzą i polskim piekiełkiem.

PrzyjaznyDuszku, (o ile nie jesteś nasłany przez wydawcę, jak niektórzy tutaj sugerują), dzięki za podzielenie się opinią o Mocarstwach. Naprawdę nie musisz się tu nikomu tłumaczyć z tego, że gra waszej grupie podeszła.
wirusman
Posty: 1975
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 86 times
Been thanked: 28 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: wirusman »

To zaskoczony, jestem ze tobie ta gra się podoba. Życzę tysięcy mile spędzonych godzin przy tym tytule.
PrzyjaznyDuszek
Posty: 33
Rejestracja: 10 gru 2017, 13:14

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: PrzyjaznyDuszek »

krecony1 pisze:
cezner pisze:Jeśli ktoś grał dotychczas w Monopoly i poznał przed chwilą Catana, to na tym forum może się pojawić jego opinia, że to po prostu genialna gra jest.
I oczywiście ja nie odbieram mu prawa do takiej opinii. Ależ proszę bardzo, wiem natomiast co taka opinia dziś jest warta (nie odbierając nic samej grze, która bardzo wiele dobrego na rynku zrobiła). I właśnie dlatego uważam, że dyskusja tutaj nie ma sensu.
W samo sedno. Chyba naprawdę nie warto wytaczać dział przy każdej pozytywnej opinii o Mocarstwach. Czy ta gra może się podobać? Oczywiście, że może, bo dlaczego nie?
Tak przy okazji - po co insynuacje, że PrzyjaznyDuszek został nasłany przez wydawcę? Gdyby faktycznie wydawca próbował teraz zareklamować Mocarstwa na forum, to byłby to już masochizm z jego strony.

A w ramach wprowadzenia uśmiechu do wątku, cytat z PrzyjaznegoDuszka (nie obraź się :) ). Przecinki bywają ważne (choć pamiętajmy, że kto jest bez winy itd... :lol: )
PrzyjaznyDuszek pisze: Podsumowując, czy żałuję zakupu tej gry ? Zdecydowanie NIE gra się przyjemnie

Zgadzam się w 100% może się podobać, a można mieć na nią uczulenie. To jest tylko moja opinia, a nie działania marketingowe czy też jakieś inne zachęcające do grania w Mocarstwa.

PS mam dystans do siebie także luzz :D
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Trolliszcze »

Ja w Mocarstwa nie grałem i pewnie nigdy nie zagram, niemniej po tej dyskusji zacząłem się zastanawiać, czy to nie będzie wstyd, jeśli przyznam, że fajnie gra mi się w gry z serii Birth of America Academy Games (1775 itd.), szczególnie z początkującymi - lub jak mam ochotę na lajtowy konflikt. Tam też w sumie wszystko od kości zależy...
PrzyjaznyDuszek
Posty: 33
Rejestracja: 10 gru 2017, 13:14

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: PrzyjaznyDuszek »

garg pisze:
PrzyjaznyDuszek pisze:
EDIT: Właśnie odpowiedziałeś na pytanie, w co grałeś :) . A które z tych gier lubisz? I dlaczego?
W zasadzie to wypisałem wszystkie te gry które lubię bo je zapamiętałem. Nie ukrywam, że moim faworytem jest TI z epickimi bitwami kosmicznymi w wg. mnie dobrej mechanice. Zapomniałem dodać jeszcze Szoguna z wieżą do bitew. W Cyklady z kolegami tłukliśmy wiele wieczorów, gdzie trzeba było się nieźle nakombinować przy licytacjach. Bardzo mi się podoba Gra o Tron bo zmusza do kombinowania i pozwala na fajną interakcję aczkolwiek zawsze po tym tytule mózg paruje. Blood Rage epickie figurki, fajny pomysł na zdobywanie punktów za śmierć własnych jednostek. Descent super przygodówka jest wszystko to co powinno być czyli expienie rozwój postaci epickie wyczyny itp. World of Warcraft no to z sentymentu do gier komputerowych aczkolwiek końcówka rozgrywki to rzuty kośćmi i mega dużo liczenia tych żetonów. Szczęść Boże .. cóż pochodzę ze Śląska i czuję klimat gry łatwo ją wytłumaczyć. Zapomniałem o Robinsonie Crusoe ... czasami fajnie sie przegrywa z systemem no i lubię wyzwania. Cywilizacja również sentyment do gry komputerowej, ciekawa próba przeniesienia gry na planszę z tym że trzeba pamiętać o wielu elementach i z czasem nabytych bonusach.

Tak w skrócie kilka gier.
adalbert pisze:Tzn. zarzut jest głównie taki, że to głupia losowa gra, tak?
O iluż grach wojennych kuszących "historycznością" można tak powiedzieć...
Chyba naprawdę nie warto wytaczać dział przy każdej pozytywnej opinii o Mocarstwach
Dokładnie, zalatuje gównoburzą i polskim piekiełkiem.

PrzyjaznyDuszku, (o ile nie jesteś nasłany przez wydawcę, jak niektórzy tutaj sugerują), dzięki za podzielenie się opinią o Mocarstwach. Naprawdę nie musisz się tu nikomu tłumaczyć z tego, że gra waszej grupie podeszła.
[/quote]

Nawet w takiej grze komputerowej jak cywilizacja gdy dochodzi do walki 2 takich samych jednostek na takim samym terenie to algorytm losowości w grze sprawia że obie jednostki zadają sobie różne obrażenia ... jakoś ta losowość musi być inaczej gry takie końćzyły by się samymi remisami.
wirusman pisze:To zaskoczony, jestem ze tobie ta gra się podoba. Życzę tysięcy mile spędzonych godzin przy tym tytule.
[/quote]

Dziękuję :)
loreciak

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: loreciak »

Nie wiem skąd bierze się ta nagonka na Mocarstwa ze strony niektórych użytkowników. Strach się odezwać, że taka gra może się podobać, bo w jednej chwili trzeba się tłumaczyć z tego w co się grało i co się podoba. Można zostać od razu posądzonym o jakieś koligacje z wydawcami, albo o bycie niedzielnym graczem. Większość tu się udzielających próbuje przekonać do tego w jak wielkim błędzie się jest, że taka gra się podoba i powinno się grać w gry nowoczesne, w które ONI grają. Ale przepraszam bardzo, czy na rynku nie istnieje wiele równie losowych gier, które się podobają? Np. seria Ticket to ride, można stanąć na głowie, a wygra osoba, która będzie miała szczęście w dobieraniu biletów. Ostatni AA od Portal games ...losowe punkty z produkcji. Niech każdy gra w to co lubi. Przecież PrzykaznyDuszek nie namawia nikogo żeby grał w Mocarstwa

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4047
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: AkitaInu »

loreciak pisze:Nie wiem skąd bierze się ta nagonka na Mocarstwa ze strony niektórych użytkowników. Strach się odezwać, że taka gra może się podobać, bo w jednej chwili trzeba się tłumaczyć z tego w co się grało i co się podoba. Można zostać od razu posądzonym o jakieś koligacje z wydawcami, albo o bycie niedzielnym graczem. Większość tu się udzielających próbuje przekonać do tego w jak wielkim błędzie się jest, że taka gra się podoba i powinno się grać w gry nowoczesne, w które ONI grają. Ale przepraszam bardzo, czy na rynku nie istnieje wiele równie losowych gier, które się podobają? Np. seria Ticket to ride, można stanąć na głowie, a wygra osoba, która będzie miała szczęście w dobieraniu biletów. Ostatni AA od Portal games ...losowe punkty z produkcji. Niech każdy gra w to co lubi. Przecież PrzykaznyDuszek nie namawia nikogo żeby grał w Mocarstwa

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Tutaj mam jedną małą teorię, może nawet dwie.

1. Podejscie twórców - niestety zapracowali sobie na to będą alfą i omegą planszówek ;)
2. zauważ że ludzie mocno reagują jak ktoś przedstawia losowe elementy gry jako te dające kontrolę nad rozgrywką (nie mowie o przyjemności) bądź coś w ten deseń. Tak przynajmniej mi się wydaje.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5203
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 272 times
Been thanked: 888 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: raj »

Gdyby nie nagonka to pewne rzeczy nie zostałyby poprawione, jak np. totalnie losowa pierwotna mechanika gospodarki.
Podejście i zadufanie autorów w połączeniu z brakiem znajomości gier wywołało zdecydowane nastawienie wielu czytelników tego forum.
Teraz już po prostu jadą na tym nastawieniu bez wnikania w szczegóły.

Tak to tu zostawię:
Czy złe gry naprawdę są złe?
http://www.gamesfanatic.pl/2017/11/15/z ... de-sa-zle/
Ostatnio zmieniony 11 gru 2017, 11:56 przez raj, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Rocy7 »

adalbert pisze:Tzn. zarzut jest głównie taki, że to głupia losowa gra, tak?
Zarzut o losowosci NIGDY nie byl ani jedynym ani glownym zarzutem, wystarczy przejrzec ten temat.

Dobrze to bylo podsumowane w tekscie na Rebel Times.
Spoiler:
loreciak pisze:Ale przepraszam bardzo, czy na rynku nie istnieje wiele równie losowych gier, które się podobają?
Sama losowosc nie jest problemem. Gra ma duzo wiecej innych problemow. Pisalem o tym tu.

http://www.gamesfanatic.pl/2017/08/18/m ... na-europe/
loreciak

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: loreciak »

AkitaInu pisze:
loreciak pisze:Nie wiem skąd bierze się ta nagonka na Mocarstwa ze strony niektórych użytkowników. Strach się odezwać, że taka gra może się podobać, bo w jednej chwili trzeba się tłumaczyć z tego w co się grało i co się podoba. Można zostać od razu posądzonym o jakieś koligacje z wydawcami, albo o bycie niedzielnym graczem. Większość tu się udzielających próbuje przekonać do tego w jak wielkim błędzie się jest, że taka gra się podoba i powinno się grać w gry nowoczesne, w które ONI grają. Ale przepraszam bardzo, czy na rynku nie istnieje wiele równie losowych gier, które się podobają? Np. seria Ticket to ride, można stanąć na głowie, a wygra osoba, która będzie miała szczęście w dobieraniu biletów. Ostatni AA od Portal games ...losowe punkty z produkcji. Niech każdy gra w to co lubi. Przecież PrzykaznyDuszek nie namawia nikogo żeby grał w Mocarstwa

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Tutaj mam jedną małą teorię, może nawet dwie.

1. Podejscie twórców - niestety zapracowali sobie na to będą alfą i omegą planszówek ;)
2. zauważ że ludzie mocno reagują jak ktoś przedstawia losowe elementy gry jako te dające kontrolę nad rozgrywką (nie mowie o przyjemności) bądź coś w ten deseń. Tak przynajmniej mi się wydaje.
Oczywiście masz rację, tylko dlaczego frustracja zachowaniem wydawcy przenoszona jest na osoby, którym gra się podoba ? Takie mamy teraz czasy, ze każdy zachwala swój produkt najlepiej jak potrafi. Kupując nowy TV też nasłuchasz się od producenta jaki to nowoczesny i innowacyjny produkt, a póżniej wychodzi clouding, vertical branding, martwe piksele. A przenosząc na gry, to ostatnie takie innowacyjne i rewelacyjne karciane 4x, które okazało się, że wcale nie jest 4x :)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
loreciak

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: loreciak »

raj pisze:Gdyby nie nagonka to pewne rzeczy nie zostałyby poprawione, jak np. totalnie losowa pierwotna mechanika gospodarki.
Podejście i zadufanie autorów w połączeniu z brakiem znajomości gier wywołało zdecydowane nastawienie wielu czytelników tego forum.
Teraz już po prostu jadą na tym nastawieniu bez wnikania w szczegóły.

Tak to tu zostawię:
Czy złe gry naprawdę są złe?
http://www.gamesfanatic.pl/2017/11/15/z ... de-sa-zle/
Ok, tylko dlaczego nagonka na osoby, którym gra się podoba w takiej formie w jakiej jest ?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: jakmis83 »

Na szczęście nikt nikogo(tak mi się wydaje ;)) nie zmusza do grania w tę grę.
Kto chce, niech zagra, pozna, spróbuje.
Ja nie zamierzam. Tyle w temacie.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
loreciak

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: loreciak »

jakmis83 pisze:Na szczęście nikt nikogo(tak mi się wydaje ;)) nie zmusza do grania w tę grę.
Kto chce, niech zagra, pozna, spróbuje.
Ja nie zamierzam. Tyle w temacie.
Nikt nikogo nie zmusza, ale też od razu jest atak na osoby, którym gra się podoba.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5203
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 272 times
Been thanked: 888 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: raj »

loreciak pisze:Ok, tylko dlaczego nagonka na osoby, którym gra się podoba w takiej formie w jakiej jest ?
Powiem tak.
Osoba, która jak twierdzi, grała w GoTa i TI oraz wiele innych gier założyła sobie na tym forum konto po to aby pochwalić grę, która zdecydowanie jest od tamtych dwóch gier słabsza, wygląda podejrzanie.
Jest to w zasadzie nieodróżnialne od reklamowej propagandy i samozachwytu, który był prezentowany wcześniej, i gros użytkowników forum uznało osobę chwalącą za kolejny przejaw tej propagandy.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
PrzyjaznyDuszek
Posty: 33
Rejestracja: 10 gru 2017, 13:14

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: PrzyjaznyDuszek »

raj pisze:
loreciak pisze:Ok, tylko dlaczego nagonka na osoby, którym gra się podoba w takiej formie w jakiej jest ?
Powiem tak.
Osoba, która jak twierdzi, grała w GoTa i TI oraz wiele innych gier założyła sobie na tym forum konto po to aby pochwalić grę, która zdecydowanie jest od tamtych dwóch gier słabsza, wygląda podejrzanie.
Jest to w zasadzie nieodróżnialne od reklamowej propagandy i samozachwytu, który był prezentowany wcześniej, i gros użytkowników forum uznało osobę chwalącą za kolejny przejaw tej propagandy.
Nawet fakt że nie podałem gier, ewentualnie podałem w późniejszym czasie nie zwalnia z zachowania pewnego poziomu.

Wstępnie umówiłem się z jednym użytkownikiem forum w najbliższy weekend na wspólne granie. Mam nadzieję że dojdzie do skutku wtedy będzie ktoś kto uwiarygodni moje jak najbardziej szczere intencje jeśli chodzi o jedynie przedstawienie pozytywnej opinii o grze. A jak ktoś już wcześniej wspomniał .. reklamowanie tej gry na tym forum to masochizm. ;) Także mój przyjacielu to tylko opinia żadna propaganda samozachwyt czy reklama.

Ja już wcześniej wspomniałem postanowiłem założyć konto gdyż nie zgadzam się z nagonką na mocarstwa i postanowiłem podzielić się z wami moim zdaniem.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Rocy7 »

Nie wierze w zbiegi okolicznosci.

Widze, za to, iz 20 egzemplarzy wciaz mozna kupic od tworcow a teraz mamy sezon prezentowy

http://allegro.pl/mocarstwa-gra-planszo ... 93447.html
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: krecony1 »

Rocy7 pisze:Nie wierze w zbiegi okolicznosci.

Widze, za to, iz pare egzemplarzy do kupna od tworcow

http://allegro.pl/mocarstwa-gra-planszo ... 93447.html
To było oczywiste. Widzę, że sprzedaje się dobrze (poszło 6 sztuk), chyba że... autorzy dalej kupują od siebie :lol:
PrzyjaznyDuszek
Posty: 33
Rejestracja: 10 gru 2017, 13:14

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: PrzyjaznyDuszek »

Rocy7 pisze:Nie wierze w zbiegi okolicznosci.

Widze, za to, iz 20 egzemplarzy wciaz mozna kupic od tworcow a teraz mamy sezon prezentowy

http://allegro.pl/mocarstwa-gra-planszo ... 93447.html
Na spokojnie przeanalizujmy fakty.
Biały Gryf ma swoją stronę na której sprzedaje grę.
Biały Gryf oferuje grę na allegro.

Wniosek ? Chcą sprzedać swój produkt. Czy sami sobie go ufundowali (w sumie wygląda że oni i ja ufundowaliśmy grę xD) regulamin wspieram to nie zabrania takich posunięć (sprawdzałem) czy sprzedadzą ? Ich ryzyko. Jest możliwość że sami sobie ufundowali część gry inaczej jaki sens miało by tworzyć możliwość sprzedaży na stronie. Moim zdaniem wydrukowali więcej egzemplarzy niż wynikało ze zbiórki i nadwyżkę sprzedają jako wydawnictwo. Wg mnie to chyba całkiem normalne.
Usunięte

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Usunięte »

Grałem w wiele gier, nie wszystkie pamiętam, za niektóre żałuję...
Ten wątek to istna kupa śmiechu
Szczególnie z panów z wielkimi cyframi przy liczbie postów szukających czarownic w ich gronie i każących się spowiadać w jakie gry się grało. Istna komedia, wróć dramat
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Rocy7 »

PrzyjaznyDuszek pisze:Fakty
Dla mnie fakty, sa w tej chwili 3:
1) Wydawnictwo ma niesprzedane kopie gry
2) Na forum gry planszowe pojawiaja sie nowe osoby (2 w trakcie kampanii, jedna po) ktore chwala gre a wszystkim, ktorym gra sie nie spodobała odbieraja prawo do wlasnej opinii, twierdzac, iz to hejt.
3) Z braku argumentow merytorycznych, stosuja argumenty ad personam ;) probujac zakrzyczec krytyke. Czekam zwlaszcza na argumenty w kwestii aspektów historycznych Mocarstw.

Gre wsparlo okolo185 osob (choc to liczba niepelna bo tyle bylo wplat co niekoniecznie przeklada sie na wspierajacych), dotarla juz do wspierajacych. Poczekajmy na ich opinie i ich ocene na BGG i innych miejscach.
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: sidmeier »

Rocy7 pisze:
PrzyjaznyDuszek pisze:Fakty
Dla mnie fakty, sa w tej chwili 3:
1) Wydawnictwo ma niesprzedane kopie gry
2) Na forum gry planszowe pojawiaja sie nowe osoby (2 w trakcie kampanii, jedna po) ktore chwala gre a wszystkim, ktorym gra sie nie spodobała odbieraja prawo do wlasnej opinii, twierdzac, iz to hejt.
3) Z braku argumentow merytorycznych, stosuja argumenty ad personam ;) probujac zakrzyczec krytyke. Czekam zwlaszcza na argumenty w kwestii aspektów historycznych Mocarstw.

Gre wsparlo okolo185 osob (choc to liczba niepelna bo tyle bylo wplat co niekoniecznie przeklada sie na wspierajacych), dotarla juz do wspierajacych. Poczekajmy na ich opinie i ich ocene na BGG i innych miejscach.
Jak to mawia jeden użytkownik gdzieś powyżej w postach, beznadziejne recenzje tego tytułu miały jeszcze szanse być poprawione przez wartość opałową gry (do pieca w czasie zimy, by się ogrzać), ale drastyczna zapaść na rynku drewna spowodowała, że węgiel jest dość tani i teraz nikt nie kupuje gry na potęgę, przez co musi zalegać (a papier gnije). Recenzja na rebel tajmsie (aż przeczytałem i wydrukowałem sobie te wypociny jakże rzetelne, kolorowe i sensowne w argumentacji) dopełniła czary goryczy, przez co nowe konta będą się pojawiać na tym forum, niczym obrona saraceńska wieki temu. Niestety przyjdzie wiosna i absolutnie nikt nie będzie pamiętał już, bo opał stanieje i opał przestanie być potrzebny, a ludzie zaczną grać w gry planszowe. Dlatego czy na pewno ta krytyka jest potrzebna? Lepiej pisać o ciekawszych pozycjach.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: adalbert »

Dla mnie fakty, sa w tej chwili 3:
1) Wydawnictwo ma niesprzedane kopie gry
2) Na forum gry planszowe pojawiaja sie nowe osoby (2 w trakcie kampanii, jedna po) ktore chwala gre a wszystkim, ktorym gra sie nie spodobała odbieraja prawo do wlasnej opinii, twierdzac, iz to hejt.
3) Z braku argumentow merytorycznych, stosuja argumenty ad personam ;) probujac zakrzyczec krytyke. Czekam zwlaszcza na argumenty w kwestii aspektów historycznych Mocarstw.
Wchodzimy już dość mocno w teorie spiskowe, które może są, a może nie są prawdziwe, kto to wie? Mówienie, że PrzyjaznyDuszek stosuje argumenty ad personam to kompletne odwrócenie kota ogonem...

Gra ukazała się stosunkowo niedawno, więc pojawienie się opinii o niej nie jest w ogóle dziwne; czyimś zdaniem te opinie powinny być w 100% negatywne, ale jednak nie są (czy opinie o Ryzyku muszą być w 100% negatywne?); wydawca sprzedaje te grę m.in. poprzez allegro; so what, co w tym dziwnego?

Jeżeli chodzi o tę historyczność, to można to skrytykować, ale bez przesady. Ileż to gier euro mówi o, że jesteśmy historycznie tym lub owym i robimy to, czy tamto, ale tak naprawdę mechanika nie ma żadnego powiązania z tematem. Myślicie też, że tzw. grach historycznych nie ma często baboli na mapie?

Proponuję trochę wyluzować.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2017, 14:36 przez adalbert, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ