Mocarstwa (Wiktor Koliński, Piotr Poławski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: mikeyoski »

Też mam podobne odczucia. Gra już się pewnie drukuje. Tylko nie wiem po co ta szopka ze wspieram.to? W życiu nie widziałem tak dziwnej kampanii :-) Nie miałem jednak wątpliwości, że gra sie ufunduje.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Deem »

mikeyoski pisze:Też mam podobne odczucia. Gra już się pewnie drukuje. Tylko nie wiem po co ta szopka ze wspieram.to? W życiu nie widziałem tak dziwnej kampanii :-) Nie miałem jednak wątpliwości, że gra sie ufunduje.
Na tym forum poświęcono jej prawie 11 stron, Game Troll zeszmacił się sławiąc ją jako projekt społeczny, generalnie dzięki takiemu podejściu mogli przyciąć trochę kosztów na reklamie.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 174 times
Been thanked: 139 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: woytas »

Deem pisze:...Game Troll zeszmacił się sławiąc ją jako projekt społeczny...
Serio :shock: ? Chyba kogoś za bardzo poniosło.
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: olsszak »

A nie zastanwia Was kto kupił te wielopaki? 8 po przynajmniej 3 tysiące. Daje to 24 tysiące czyli 40 procent kwoty wsparcia. Grubo, a nie widziałem w żadnym sklepie preorderu. Macie jakieś teorie? Może MON kupił do Akademii Wojskowych ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: mauserem »

olsszak pisze:...Macie jakieś teorie? Może MON kupił do Akademii Wojskowych ?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
wstaliśmy z kolan, nasza obrona terytorialna to potęga, teraz jeszcze nowoczesne szkolenie kadr
- jakoś tych harcerzy trzeba nauczyć, że wojna "to nie jebajka" :mrgreen:
rzem
Posty: 65
Rejestracja: 30 wrz 2015, 18:00

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: rzem »

olsszak pisze:A nie zastanwia Was kto kupił te wielopaki? 8 po przynajmniej 3 tysiące. Daje to 24 tysiące czyli 40 procent kwoty wsparcia.

Obrazek


Przypadek?
Nie sądzę :D
https://discord.gg/frwH6Fy7ZU - Twilight Imperium 4 na Discordzie
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: olsszak »

rzem pisze:
olsszak pisze:A nie zastanwia Was kto kupił te wielopaki? 8 po przynajmniej 3 tysiące. Daje to 24 tysiące czyli 40 procent kwoty wsparcia.

Obrazek


Przypadek?
Nie sądzę :D
Wydawnictwo ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: hutriel »

"... i wtedy wchodzę ja, cały na biało". Brawo Biały Gryf. ;-)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Deem »

woytas pisze:
Deem pisze:...Game Troll zeszmacił się sławiąc ją jako projekt społeczny...
Serio :shock: ? Chyba kogoś za bardzo poniosło.
Serio. Jeśli twierdzę, że moją misją jest popularyzacja planszówek, przez lata rozwijam kanał i organizuję udane spotkania, a potem korzystając z wypracowanej pozycji, świadomie (bo mam wiedzę i doświadczenie, wystarczające, żeby porównać je z innymi grami dostępnymi na rynku) wciskam ludziom shitowy produkt (powiedzmy delikatnie, że jest to kontrowersyjna mechanika za wysoką cenę) to jest to zeszmacenie się.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Trolliszcze »

zeszmacić się
[...]
2. posp. stać się szmatą, człowiekiem podłym, moralnie bezwartościowym; spodlić się

Wystarczy chyba napisać, że się sprzedał (jeśli takie jest Twoje zdanie). Nie trzeba być od razu gadziną.

gadzina
zwierzę pełzające, jadowite; płaz, gad
przen. człowiek nikczemny, podły

Uprzejmie wnoszę o umiarkowanie w mowie (i piśmie).
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Deem »

Trolliszcze pisze:zeszmacić się
[...]
2. posp. stać się szmatą, człowiekiem podłym, moralnie bezwartościowym; spodlić się

Wystarczy chyba napisać, że się sprzedał (jeśli takie jest Twoje zdanie). Nie trzeba być od razu gadziną.

gadzina
zwierzę pełzające, jadowite; płaz, gad
przen. człowiek nikczemny, podły

Uprzejmie wnoszę o umiarkowanie w mowie (i piśmie).
Akurat Ty o to prosisz? :? Nigga please...

Ewentualne dalsze uprzejme prośby ślij na priv.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Trolliszcze »

Wydaje mi się po prostu, że ja lepiej rozumiem słowa, których używam. Np. kiedy kogoś nazywam dupkiem, to dlatego, że jest dupkiem - a nie po to, żeby szokować językiem. Over and out.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Deem »

Trolliszcze pisze:Wydaje mi się po prostu, że ja lepiej rozumiem słowa, których używam. Np. kiedy kogoś nazywam dupkiem, to dlatego, że jest dupkiem - a nie po to, żeby szokować językiem. Over and out.
Po Twoich licznych wypowiedziach na forum widać, że masz rację i wiele rzeczy Ci się po prostu wydaje.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Trolliszcze »

Deem pisze:
Trolliszcze pisze:Wydaje mi się po prostu, że ja lepiej rozumiem słowa, których używam. Np. kiedy kogoś nazywam dupkiem, to dlatego, że jest dupkiem - a nie po to, żeby szokować językiem. Over and out.
Po Twoich licznych wypowiedziach na forum widać, że masz rację i wiele rzeczy Ci się po prostu wydaje.
I to według Ciebie usprawiedliwia nazywanie kogoś szmatą? Bo jeśli tak, to ja jestem po prostu głupkiem (shit happens), a Ty...
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Deem »

Trolliszcze pisze:
Deem pisze:
Trolliszcze pisze:Wydaje mi się po prostu, że ja lepiej rozumiem słowa, których używam. Np. kiedy kogoś nazywam dupkiem, to dlatego, że jest dupkiem - a nie po to, żeby szokować językiem. Over and out.
Po Twoich licznych wypowiedziach na forum widać, że masz rację i wiele rzeczy Ci się po prostu wydaje.
I to według Ciebie usprawiedliwia nazywanie kogoś szmatą? Bo jeśli tak, to ja jestem po prostu głupkiem (shit happens), a Ty...
Aż mnie zaintrygowałeś, dokończ proszę zdanie.

W tym konkretnym przypadku moim zdaniem Piotrek z Game Trolla się zeszmacił ponieważ: oprócz tego, że się zapewne sprzedał jak sobie życczycie, to wpiera swoim widzom (z których część, sądząc po komentarzach oraz materiałach, nie jest zbyt doświadczona/wyrobiona/zorientwana w hobby - o takich ludzi należy dbać, a nie ich wykorzystywać), że gra która nie stoi obok nawet średnich mechanicznie współczesnych tytułów jest tą, którą należy wesprzeć (za spore nawet jak na dzisiejsze standardy pieniądze). Moim zdaniem stoi to w sprzeczności z misją jakiej się podjął i ponieważ robi to z premedytacją jest to moralnie naganne.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Trolliszcze »

Nadal wydaje mi się, że nie rozumiesz słów, których używasz. Jeśli znów się mylę, to przepraszam, ale mimo wszystko mam nadzieję, że nie zostaną tu na długo - zgłosiłem je już do moderacji. Miłego dnia.
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: sidmeier »

Te, murzyni, spokój tam, pospamujcie sobie na priv, bo to nudne, zwłaszcza że wiekopomna chwila samo-ufundowania (ha ha, parodia) się szykuje i to lepiej z popcornem oglądać. Kto nie chce oglądać miernych jakościowo porad game trolla, to nie ogląda i tyle, kto uważa, że to prostytucja moralna, to też jego sprawa i jego prawo, a nie żeby od razu semantycy od siedmiu boleści zaspamowali cały wątek w obliczu ważnych wydarzeń ostatniego dnia kampanii. Pojawienie na wspieram mimo druku gry i tak? Jeśli ta hipoteza trafna, to niech popcorn robią więcej, bo padnę. Polska parodia. No ale może gra jest wybitna, to najwyżej Twilight Imperium zbankrutuje i nie sprzeda się nic w Polsce, bo wszyscy rzucą się na Mocarstwa :lol:
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Marx »

rzem pisze:
olsszak pisze:A nie zastanwia Was kto kupił te wielopaki? 8 po przynajmniej 3 tysiące. Daje to 24 tysiące czyli 40 procent kwoty wsparcia.

Obrazek


Przypadek?
Nie sądzę :D
A to nie oznacza wsparcia przypadkiem ośmiu rożnych kampanii?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: polwac »

Jeśli faktycznie wspieram.to to była tylko szopka i gra praktycznie już została wydrukowana(na to wygląda patrząc na datę dostawy) to ja nie rozumiem, jakim cudem ludzie z wspieram.to dopuścili taki projekt i tym bardziej dlaczego tak mocno go promują...no chyba, że faktycznie sponsor projektu jest szczodry $$$
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Indar »

Bardzo mnie ciekawi ten fenomen.
Jak ktoś wcześniej zauważył - gdzie komentarze, gdzie zbiórki na grupowe zamówienie? Nawet na forum strategii oceny są negatywne i raczej nikt tam nie planował zakupu - co w sumie nie jest dziwne. Forum może nie jest jedynym miejscem wymiany informacji o grach, ale raczej ktoś by tu organizował grupówkę. Na Fejsbukowej grupie poświęconej grom też raczej cisza - może jest jeszcze jakieś inne miejsce w sieci gdzie ludzie dyskutują o Mocarstwach, wymieniają się informacjami, i mają pozytywne zdanie o grze?
Faktycznie wygląda to jak jakaś "ściema".
rzem
Posty: 65
Rejestracja: 30 wrz 2015, 18:00

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: rzem »

Marx pisze:
rzem pisze:
olsszak pisze:A nie zastanwia Was kto kupił te wielopaki? 8 po przynajmniej 3 tysiące. Daje to 24 tysiące czyli 40 procent kwoty wsparcia.
Obrazek

Przypadek?
Nie sądzę :D
A to nie oznacza wsparcia przypadkiem ośmiu rożnych kampanii?
Nie wiem, może to tylko zbieżność liczb. A może faktycznie MON wykupił na szkolenia obrony terytorialnej.

Z tym że jak startowali z kampanią - mieli wsparte: 0
I w pewnym momencie prowadzenia kampanii - mieli wsparte 2, z czego 1 było widoczne - właśnie Mocarstwa :)
https://discord.gg/frwH6Fy7ZU - Twilight Imperium 4 na Discordzie
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Curiosity »

Indar pisze:Forum może nie jest jedynym miejscem wymiany informacji o grach, ale raczej ktoś by tu organizował grupówkę. Na Fejsbukowej grupie poświęconej grom też raczej cisza - może jest jeszcze jakieś inne miejsce w sieci gdzie ludzie dyskutują o Mocarstwach, wymieniają się informacjami, i mają pozytywne zdanie o grze?
Jest jeszcze wykop, ale tam, poza jednym wpisem, też cisza.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: olsszak »

Indar pisze:Bardzo mnie ciekawi ten fenomen.
Jak ktoś wcześniej zauważył - gdzie komentarze, gdzie zbiórki na grupowe zamówienie? Nawet na forum strategii oceny są negatywne i raczej nikt tam nie planował zakupu - co w sumie nie jest dziwne. Forum może nie jest jedynym miejscem wymiany informacji o grach, ale raczej ktoś by tu organizował grupówkę. Na Fejsbukowej grupie poświęconej grom też raczej cisza - może jest jeszcze jakieś inne miejsce w sieci gdzie ludzie dyskutują o Mocarstwach, wymieniają się informacjami, i mają pozytywne zdanie o grze?
Faktycznie wygląda to jak jakaś "ściema".

Tak, w domu twórców gry albo siedzibie wydawnictwa :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: DarkSide »

Całkiem możliwe, że kasa zebrana od graczy pokrywa koszty (lub zwraca koszty) wydruku w 100%, więc "samowsparcie" opłaca się (w końcu przekazujemy wirtualnie kasę samemu sobie). Każdy egzemplarz sprzedany w przyszłości w sieci na forum, na FB, olx, allegro, na konwentach niezależnie od ceny sprzedaży jest już zyskiem.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: matio2007 »

DarkSide pisze:Całkiem możliwe, że kasa zebrana od graczy pokrywa koszty (lub zwraca koszty) wydruku w 100%, więc "samowsparcie" opłaca się (w końcu przekazujemy wirtualnie kasę samemu sobie)
Samowsparcie nigdy się nie opłaca - lepiej jest obniżyć próg minimalnego ufundowania do odpowiednio niższego poziomu. Jeżeli przekazujemy sami sobie kasę za pomocą WspieramTo lub KS, to musimy od niej odjąć prowizję platformy (KS lub W:To), prowizję operatora płatności, vat oraz podatek dochodowy. Nie widzę w tym żadnego sensu.
Ostatnio zmieniony 08 paź 2017, 20:58 przez matio2007, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ