Fallout (Andrew Fischer, Nathan I Hajek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
keldorn
Posty: 564
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Fallout (Andrew Fischer, Nathan I Hajek)

Post autor: keldorn »

Mam taki totalny offtop ale czy ktos myślał aby "uzbroić" gre planszowa fallouta w figurki z bitewniaka w tym samym klimacie? Wprawdzie znalazłem wiekszość odpowiadajacych modeli ale moze ktos juz na to wpadł i moze co nie co o tym powiedziec/pochwalic sie.
https://www.modiphius.com/fallout.html
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Fallout (Andrew Fischer, Nathan I Hajek)

Post autor: strid3rr »

keldorn pisze: 08 lut 2021, 22:19 Mam taki totalny offtop ale czy ktos myślał aby "uzbroić" gre planszowa fallouta w figurki z bitewniaka w tym samym klimacie? Wprawdzie znalazłem wiekszość odpowiadajacych modeli ale moze ktos juz na to wpadł i moze co nie co o tym powiedziec/pochwalic sie.
https://www.modiphius.com/fallout.html
Ładny, ale pieruńsko drogi system. Swojego czasu troszkę w niego pograłem i pomalowałem co nieco. Można zastosować do Fallouta gry planszowej, ale z tego co pamiętam to skala figurek była inna.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Fallout (Andrew Fischer, Nathan I Hajek)

Post autor: gnysek »

Ta gra nie jest chyba aż tak dobra, żeby tak w nią inwestować.
SnoWho
Posty: 170
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: Fallout (Andrew Fischer, Nathan I Hajek)

Post autor: SnoWho »

Cześć. Czy u Was też rewersy kafli terenu w Nowej Kaliforni mają delikatnie inny odcień od tych z podstawki? Chodzi konkretnie o czerwone.
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Fallout (Andrew Fischer, Nathan I Hajek)

Post autor: as.nielo »

keldorn pisze: 08 lut 2021, 22:19 Mam taki totalny offtop ale czy ktos myślał aby "uzbroić" gre planszowa fallouta w figurki z bitewniaka w tym samym klimacie? Wprawdzie znalazłem wiekszość odpowiadajacych modeli ale moze ktos juz na to wpadł i moze co nie co o tym powiedziec/pochwalic sie.
https://www.modiphius.com/fallout.html
Na BGG można zobaczyć zdjęcia kogoś, kto powiększył sobie kafle terenu specjalnie w tym celu. Figurki, które dostaniesz razem z grą to max, co wejdzie na pojedyncze pole na kafelku, ewentualnie trzeba ściskać się z żetonem jakiegoś niemilca :-)
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Fallout (Andrew Fischer, Nathan I Hajek)

Post autor: maciej.kr »

pytanie czy jak kupiłem podstawkę i kalifornię i ten maly dodatek kooperacyjny to lepiej zaczynać od zasad podstawki czy od razu grać wg zasad poprawionych?
SnoWho
Posty: 170
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: Fallout (Andrew Fischer, Nathan I Hajek)

Post autor: SnoWho »

maciej.kr pisze: 29 lip 2021, 13:51 pytanie czy jak kupiłem podstawkę i kalifornię i ten maly dodatek kooperacyjny to lepiej zaczynać od zasad podstawki czy od razu grać wg zasad poprawionych?
Poprawionych - chyba że chcesz grać rywalizacyjnie co w moim odczuciu jest średnie :)
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Fallout (Andrew Fischer, Nathan I Hajek)

Post autor: SwistakCZC »

Długo się wzbraniałem przed tą grą, bo mimo że uwielbiam Fallouta na PC od 1-3 wraz z NV, to przeczytałem nieprzychylne recenzje... wtem po kilku postach (chyba w temacie Waste Knights vs. Fallout na poradach co kupić), przeczytałem o pakiecie kooperacyjnym poprawiającym grę, no i się skusiłem.

Na dzień dobry w pudełku jak dla mnie wyraźnie wyczuwalny klimat gry. Mechanicznie dość ciekawie, pod tym kątem że trochę inaczej niż np. w innych grach FFG, awansowanie mnie nie mierzi- uważam za ciekawy pomysł, system przerzutów walki jak i testów jest OK. Klimat jak mówiłem jak dla mnie wyraźny, tylko fabularnie trochę licho. Questy poboczne bywają OK, jak i krótkie spotkania, ale te główne (jestem po dwóch - Trasa + Dzióra) mnie nie porwały, bardzo lakoniczne teksty na kartach, mam wrażenie że poszczególne karty średnio są ze sobą powiązane, musiałem współgraczom dopowiadać pewne rzeczy, bo nie wszystko fabularnie było jasne, duże przeskoki między kartami i niejasności, zadanie główne w sumie jest bo jest, no ale wciąż grało mi się całkiem przyzwoicie, bo w obrębie dość krótkiej rozgrywki wbija się levele zdobywa perki, handluje, ulepsza sprzęt, walczy, eksploruje namiastkę open worlda, robi spotkania questy poboczne i główne. W miarę przyjemne to wszystko, no i setting Fallouta, mimo że po dwóch partiach złożyłem grę do pudełka, bo aż tak nie porywa żeby grać 3 pod rząd. Do tego Atomowe związki jako patch sprawiają, że na początku musiałem często zerkać do instrukcji, żeby zobaczyć czy na pewno dobrze gram zamieniając pewne bazowe zasady na te z dodatku.

Generalnie gra zostaje na półce, polecam, mimo tego że można natrafić na nieprzychylne recenzje w necie (sprzed Atomowych Związków).
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Fallout (Andrew Fischer, Nathan I Hajek)

Post autor: akahoshi »

Czy Wygnaniec z Bractwa Stali ma swój dedykowany żeton S.P.E.C.J.A.Ł? Nie mogę go u siebie zlokalizować. A jeśli tak, to może mnie ktoś poratować informacją jaką ma literę?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Niko
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2016, 06:43
Been thanked: 1 time

Re: Fallout (Andrew Fischer, Nathan I Hajek)

Post autor: Niko »

Ma literę I.
ODPOWIEDZ