Fallout (Andrew Fischer, Nathan I Hajek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Vester »

Ja obstawiam bardziej styl Duel of Ages.
Do0ctor
Posty: 154
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Do0ctor »

karawanken pisze:Yeeeeeeee :D :D :D

Faktycznie na pierwszy rzut oka przypomina Mage Knight. Naprawdę świetna informacja. Chociaż osobiście bardziej jarał bym się planszową wersja Fallout Shelter
Zerknij na Ocalonych;)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Gizmoo »

Design graficzny kart, jak i cała kolorystyka jest do niczego!!! :evil:

A gdzie wszechobecny Vault Boy?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Curiosity »

Wreszcie gra wydawana w normalnym trybie, a nie crowdfunding.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: karawanken »

Do0ctor pisze:
karawanken pisze:Yeeeeeeee :D :D :D

Faktycznie na pierwszy rzut oka przypomina Mage Knight. Naprawdę świetna informacja. Chociaż osobiście bardziej jarał bym się planszową wersja Fallout Shelter
Zerknij na Ocalonych;)
Grałem i to zdecydowanie nie to :)
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Sarseth »

Curiosity pisze:Wreszcie gra wydawana w normalnym trybie, a nie crowdfunding.
FFG robi crowdfundingi? To bylby zart patrzac na ich wielkosc.

Swoja droga dobrze. Gier z CF nie kupuje, bo nie lubie dawac pieniedzy w ciemno, a tutaj gra zdazy wyjsc w US, wiec zdazy czlowiek sie skumac co i jak zanim kupi, nawet angielska wersje w Polsce. Ale wiadomosc mega! Fallout mega uniwersum. Chociaz sam uwielbiam LCGi i cos coop bym sie cieszyl bardziej czy semi coop.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Bary »

Oo, mają moją uwagę! :) O polską wersję można być spokojnym, nie jest to jakiś specjalnie "ryzykowny" produkt, więc pewnie Galakta wyda. Trochę szkoda jedynie, że gra będzie bazowała na 3 i 4 części, czyli nie będą to złote lata Fallouta...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Dwntn »

Bary pisze:Oo, mają moją uwagę! :) O polską wersję można być spokojnym, nie jest to jakiś specjalnie "ryzykowny" produkt, więc pewnie Galakta wyda. Trochę szkoda jedynie, że gra będzie bazowała na 3 i 4 części, czyli nie będą to złote lata Fallouta...
Bethesda o ile wiem posiada pełne prawa do całej marki, w tym wydawanych niegdyś przez Interplay FO1, FO2 i FO:T. Jestem pewien że pojawi się coś w dodatkach. Marzy mi się gra w klimacie FO1 z Children's of the Cathedral i Masterem.

Pozdrawiam,

- K.
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: DEATHLOK »

Wyrobią się na listopad/grudzień waszym zdaniem ?
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: misioooo »

Byle zrobili to jak DOOMa - czyli kompletna gra w jednym pudle, a nie jak Descenty etc - bazylion dodatków za grubą kasę ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Bary »

DEATHLOK pisze:Wyrobią się na listopad/grudzień waszym zdaniem ?
FFG tak, Galakta nie, bo pewnie będzie czekała na druk międzynarodowy.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: c08mk »

misioooo pisze:Byle zrobili to jak DOOMa - czyli kompletna gra w jednym pudle, a nie jak Descenty etc - bazylion dodatków za grubą kasę ;)
Obstawiam to drugie i niestety nie mam nic przeciwko : )
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: DEATHLOK »

To FFG - oni musza zrobić dodatki

Byle tylko robili duże pudełkowe dodatki a nie minidodatki typu dodatkowa postac i karty do niej za 49zł...
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: rastula »

DEATHLOK pisze:To FFG - oni musza zrobić dodatki

Byle tylko robili duże pudełkowe dodatki a nie minidodatki typu dodatkowa postac i karty do niej za 49zł...


Będą robić i takie i takie ... bo klienci kupują, nie widzę sensu się ograniczać. Jeśli liczysz na to że będzie inaczej to pograj w to u kolegi, po co się zawieść. Oczywiście jeśli gra odniesie sukces a nie okaże się takim sobie przebojem ( vide Xcom). Problem z takimi grami to docelowy odbiorca - dla zapalonych graczy komputerowych planszówki to wciąż terra incognita ( zmiany są powolne). Liecencja sprzedaje ( np monoploy assasin creed) ale bardziej skomplikowane tytuły potem leżą na półce bo próg wejścia jest za wysoki dla niedoświadczonego gracza, który kupuje pierwszą nowoczesną grę planszową. I nie , nie wymyślam tego sobie sam - rozmawiałem właśnie przed chwilą z redaktorem naczelnym sekcji gamingowej serwisu Benchmark ... który właśnie w ten sposób mówił o xcom, doom czy gears of war.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Szaweł »

Wreszcie! Tyle czasu na to czekałem. Przyszłe wakacje staną chyba pod znakiem Fallouta.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: misioooo »

DEATHLOK pisze:To FFG - oni musza zrobić dodatki

Byle tylko robili duże pudełkowe dodatki a nie minidodatki typu dodatkowa postac i karty do niej za 49zł...
Nie muszą, DOOM jest kompletny ;) W pudle jest tyle zabawy, że starczy spokojnie na kilkadziesiąt gier. CHoć fallout patrząc na bogactwo uniwersum i mnogość przygód w grach komputerowych - prosi się o taką formę sprzedaży... Kolejny może Fallout LCG? :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 460
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 86 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Zaan84 »

rastula pisze: Problem z takimi grami to docelowy odbiorca - dla zapalonych graczy komputerowych planszówki to wciąż terra incognita ( zmiany są powolne). Liecencja sprzedaje ( np monoploy assasin creed) ale bardziej skomplikowane tytuły potem leżą na półce bo próg wejścia jest za wysoki dla niedoświadczonego gracza, który kupuje pierwszą nowoczesną grę planszową. I nie , nie wymyślam tego sobie sam - rozmawiałem właśnie przed chwilą z redaktorem naczelnym sekcji gamingowej serwisu Benchmark ... który właśnie w ten sposób mówił o xcom, doom czy gears of war.
Klientem docelowym jesteśmy my, świadomi gracze planszówkowi, gdyż śmiem twierdzić 90% z nas zna uniwersum Fallouta. Nie widze tutaj zadnego problemu. Co z tego że nieświadomy konsolowiec kupi tę grę (chociaż nie wydaje mi sie ze znajdzie się wielu konsolowców, którzy od tak sobie wydzadzą 250 zł na planszówkę)? Wydawca na tym zarobi, a Ty na pewno nie ucierpisz. Lepiej by było wydać Fallout monopoly tylko po to żeby gra sie nie kurzyła u kogośtam?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Trolliszcze »

Na szczęście będzie taniej. Na stronie FFG jest już podana sugerowana cena: 59,99 dolarów, tyle samo co Eldritch Horror, więc można sobie już sprawdzić, po ile mniej więcej będzie chodził Fallout. W każdym razie poniżej 200 złotych, co dla mnie jest świetną wiadomością.
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: DEATHLOK »

Dla mnie to raczej zła wiadomość cena 60 USD.
Sugeruje pośrednio mało zawartości i dużo małych dodatków wydawanych regularnie.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Trolliszcze »

Rzeczywiście, w pudełku Eldritch Horroru hula wiatr.
Dla mnie to raczej oznacza: brak plastiku (poza 5-cioma figurkami bohaterów), czyli wielki plus, bo nie będzie zawyżania ceny, a co za tym idzie, dużo papieru i kartonu. Przynajmniej taką mam nadzieję - na grę z mnóstwem kart wydarzeń, ekwipunku itd., żeby zwiększyć regrywalność. A ta przynajmniej na razie wydaje się być niezła: z artykułu FFG wynika, że do każdego scenariusza (w pudełku są 4) przypisanych jest kilka głównych kafli lokacji, a pozostałe są losowane; dodatkowo wybory podejmowane w trakcie scenariusza w różny sposób wpływają na talię wydarzeń, więc to też kolejny kroczek w stronę większej regrywalności. Z każdego scenariusza powinno dać się wycisnąć przynajmniej kilka partii.

Jeśli chodzi o model, nie miałbym absolutnie nic przeciwko, gdyby kopiował on właśnie model EH: na zmianę małe i duże dodatki, małe z dodatkowymi scenariuszami, duże z większą liczbą scenariuszy, może nowymi bohaterami itd.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 460
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 86 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Zaan84 »

A jak dla mnie to bardzo dobra wiadomość. Przy dzisiejszych cenach 60 baksów za nietypowe planszetki graczy, sporo kart, heksów planszy, parę figurek i zobaczymy co jeszcze to nie tak dużo. Oczywiście o ile w podstawce nie będzie tylko jednego scenariusza, ale o tym to sie przekonamy wkrótce.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Trolliszcze »

Sprawdziłem. Na pudełku Fallouta jest oznaczenie, ile koszulek trzeba zakupić: 4 paczki Standard American i 3 paczki Mini American. Oznacza to 151-200 dużych kart i 101-150 małych kart. Dokładnie takie samo oznaczenie jest na pudle EH, co oznacza, że zawartość będzie podobna. Podobnie jak przedpiśca, uważam, że za tyle kart, zapewne masę żetonów, hexy lokacji, parę figurek i fajne planszetki bohaterów z tłoczeniami to bardzo przyzwoita cena.
EDIT: Zaan, jest w artykule informacja, że scenariusze są 4.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: karawanken »

Tyle samo kosztuje Runebound a do niego już wydają małe i duże dodatki (przynajmniej jeden zapowiedzieli). Sądząc po opisie Fallout będzie grą zbliżoną w odbiorze.
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: DEATHLOK »

Trolliszcze pisze: A ta przynajmniej na razie wydaje się być niezła: z artykułu FFG wynika, że do każdego scenariusza (w pudełku są 4) przypisanych jest kilka głównych kafli lokacji, a pozostałe są losowane;

Alleluja. Losowanie planszy choćby tylko częściowe to ogromny plus !
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: c08mk »

Jak tylko zobaczyłem żetony kapsli to biorę w ciemno niezależnie od zawartości : )
ODPOWIEDZ