Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: Gizmoo »

Ja chcę KONIECZNIE w to zagrać! dołączę chętnie do każdej ekipy, byleby tylko wypróbować ten tytuł. :wink:
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: Hardkor »

Jeśli ktoś z Krakowa nie ma planów na środowy wieczór (bo w środową noc to wiadomo co się robi) to serdecznie zapraszam do Boardowej na naukę gry w Heroes of Air, Land and Sea. Prowadziłem już szkółkę na inna grę w tym lokalu, a samemu od lat gram i tłumacze innym gry (więc z tego co mi ludzie mówią jest dobrze, co też parę osób z forum potwierdzi). Przesyłam link do wydarzenia :

https://www.facebook.com/events/1194907327822688/

Są 3 miejsca do grania. Gra w języku angielskim (w innym nie została wydana), ale jest to angielski na średnio zaawansowanym poziomie. Startujemy o 17 (ale jest tu możliwość negocjacji godziny). Serdecznie zapraszam, bo gra nie jest zbyt znana w polsce, a naprawdę jest super :) Zapisy albo w wydarzeniu (napisać post/napisać priv do organizatora), ale można po prostu do nich zadzwonić (na ich stronie jest numer telefonu). Prosiłbym tylko o rzetelność - jak ci coś wypadnie to daj znać i będziemy szukać nowej osoby, a nie, że po prostu nie przyjdziesz :)

Zapraszam!
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: Mr_Fisq »

Galakta wyda polską wersję.

Źródło: FB Galakty
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: CrossSleet »

Mr_Fisq pisze: 09 lut 2023, 14:08 Galakta wyda polską wersję.

Źródło: FB Galakty
Jestem w szoku, świetna wiadomość, bo gra już trudno dostępna. Ciekawe jaka będzie cena :)
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: nidhog »

CrossSleet pisze: 11 lut 2023, 05:47
Mr_Fisq pisze: 09 lut 2023, 14:08 Galakta wyda polską wersję.

Źródło: FB Galakty
Jestem w szoku, świetna wiadomość, bo gra już trudno dostępna. Ciekawe jaka będzie cena :)
E tam ciężko dostępna. Moja druga kopia ciągle wisi na olx. A ledwo poszła zapowiedź pojawiły się 3 inne :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: CrossSleet »

nidhog pisze: 11 lut 2023, 08:37
CrossSleet pisze: 11 lut 2023, 05:47
Mr_Fisq pisze: 09 lut 2023, 14:08 Galakta wyda polską wersję.

Źródło: FB Galakty
Jestem w szoku, świetna wiadomość, bo gra już trudno dostępna. Ciekawe jaka będzie cena :)
E tam ciężko dostępna. Moja druga kopia ciągle wisi na olx. A ledwo poszła zapowiedź pojawiły się 3 inne :)
I dobrze, że teraz będzie łatwiej dostępna. Jednak zgodzisz się, że 3-4 egzemplarze w kraju to nie jest "duża dostępność" 😁 Dla mnie super gra, więc spoko sprawa. Nie widzę konieczności zamiany mojej edycji na polską, ale jak pojawi się dodatek to zobaczymy.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: nidhog »

CrossSleet pisze: 11 lut 2023, 15:29
nidhog pisze: 11 lut 2023, 08:37
CrossSleet pisze: 11 lut 2023, 05:47

Jestem w szoku, świetna wiadomość, bo gra już trudno dostępna. Ciekawe jaka będzie cena :)
E tam ciężko dostępna. Moja druga kopia ciągle wisi na olx. A ledwo poszła zapowiedź pojawiły się 3 inne :)
I dobrze, że teraz będzie łatwiej dostępna. Jednak zgodzisz się, że 3-4 egzemplarze w kraju to nie jest "duża dostępność" 😁 Dla mnie super gra, więc spoko sprawa. Nie widzę konieczności zamiany mojej edycji na polską, ale jak pojawi się dodatek to zobaczymy.
Zgadzam się. Miałem na myśli co innego. Zapowiedź wersji PL drastycznie zwiększyła dostępność ;)
A ja też nie będę wymieniał. Ta kopia nie na sprzedaż to all in w wersji KS, Zanim się do tego Galakta doturla przy wielkości swoich nakładów - będzie 2030 rok :P
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: nidhog »

Moonday pisze: 11 lut 2023, 19:05
nidhog pisze: 11 lut 2023, 16:16 Ta kopia nie na sprzedaż to all in w wersji KS, Zanim się do tego Galakta doturla przy wielkości swoich nakładów - będzie 2030 rok :P
Akurat Galakta bardzo sprawnie wypuszcza kolejne dodatki, o ile gra się przyjmie. Popatrz na Paxy, w tamtym roku dostaliśmy pierwszego Paxa, gracze przyjęli go z entuzjazmem, to w tym roku mamy mieć już całą masę kolejnych Paxów. Horror w Arkham LCG też pojawia się sprawnie i to już od lat. Jeżeli podstawka dobrze się sprzeda, to stawiam, że dodatki będą już w 2024.
Gamelyn games zapowiedziało druk w 2024. Galakta na bank z nimi drukuje.
Więc bez szans na to. Pewnie się holas pojawi w 1 kwartale 2024. Sprzeda się i wjedzie razem z order and chaos pod koniec roku. Merch packi, nomadzi to najwcześniej połowa 2025
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: antonio3333 »

Temat mi się podoba, szukałem takie warcrafta na planszy, że nie jacyś kosmici tylko właśnie jakieś maszyny oblężnicze i w tym ludzie jak i inne fantastyczne rasy. Pytanie czy warto wydać 400 zł około za podstawkę i jak wejdzie to szukać dodatków? Ktoś poradzi? Jak coś to wojnę o pierścień już mam jakby ktoś chciał mi doradzić inne uniwersum gdzie są fantastyczne rasy :P
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: qreqorek »

Moonday pisze: 11 lut 2023, 19:05
nidhog pisze: 11 lut 2023, 16:16 Ta kopia nie na sprzedaż to all in w wersji KS, Zanim się do tego Galakta doturla przy wielkości swoich nakładów - będzie 2030 rok :P
Akurat Galakta bardzo sprawnie wypuszcza kolejne dodatki, o ile gra się przyjmie. Popatrz na Paxy, w tamtym roku dostaliśmy pierwszego Paxa, gracze przyjęli go z entuzjazmem, to w tym roku mamy mieć już całą masę kolejnych Paxów. Horror w Arkham LCG też pojawia się sprawnie i to już od lat. Jeżeli podstawka dobrze się sprzeda, to stawiam, że dodatki będą już w 2024.
Popatrz na Sword & Sorcery od Galakty. Leże Vastaryous w wersji EN wyszło w 2017. Dopiero teraz jest zapowiedziane. A mniejsze dodatki, jak np Sword & Sorcery: Ghost Soul Form Heroes? W zeszłym roku wyszło z nienacka, bez zapowiedzi. Ludzie się dopytywali i nie było żadnego info. I ja się zaopatrzyłem w wersję EN. Podstawkę wydali w 2019, dwa lata po oficjalnej premierze EN. Na co mi alternatywne figurki do pierwszego aktu 3 lata po wydaniu, który już rozegrałem kilka razy na oficjalnych i fanowskich scenariuszach?

Tak więc ani szybko, ani pewności że wyjdą wszystkie dodatki PL.

HLAS ma 8 dodatków, dwa duże (wielkości pudła podstawki), niektóre malutkie (małe pudełko lub wręcz cardboard do wypchnięcia katapult). Osobiście już dawno się wyleczyłem z kupowania czegokolwiek z większych gier po polsku. Nie wspominając później o kwestiach zasad. Jak coś masz przetłumaczone na karcie i nie wiesz jak się to nazywa oryginalnie, to powodzenia w szukaniu odpowiedzi na BGG. A HLAS ma oficjalne 9-stronicowe FAQ i ponad 400 wątków w dziale Rules na BGG.

Żeby nie było, bardzo się cieszę że HLAS wyjdzie w PL, bo będzie bardziej popularny i łatwiej znajdę graczy do jednej z moich ulubionych gier, ale doświadczonych graczy, lubiących grać zgodnie z zasadami wyczulam.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 229 times
Been thanked: 233 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: Moonday »

qreqorek pisze: 11 lut 2023, 19:39
Popatrz na Sword & Sorcery od Galakty [...]
Tu jest chyba dużo łatwiej, bo jest mało tekstu do tłumaczenia. Nie wiem, jak S&S ma się do kwestii międzynarodowych dodruków i tak samo nie wiem, jak to będzie w przypadku HoLA&S, ale zakładam, że przy dużym zainteresowaniu Galakta będzie chciała wydać wszystko w miarę szybko, póki to zainteresowanie będzie. Wiadomo, że kwestia druku najpewniej nie zależy tylko od nich. Podobnie jest (było) z dodatkami do gier FFG. Niemniej, patrząc na samo wydawnictwo, to widać, że chcą wydawać wszystkie dodatki. Osobiście obstawiam, że przy odpowiednim zainteresowaniu dostaniemy dodatki tak szybko, jak to będzie możliwe.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: nidhog »

antonio3333 pisze: 11 lut 2023, 19:30 Temat mi się podoba, szukałem takie warcrafta na planszy, że nie jacyś kosmici tylko właśnie jakieś maszyny oblężnicze i w tym ludzie jak i inne fantastyczne rasy. Pytanie czy warto wydać 400 zł około za podstawkę i jak wejdzie to szukać dodatków? Ktoś poradzi? Jak coś to wojnę o pierścień już mam jakby ktoś chciał mi doradzić inne uniwersum gdzie są fantastyczne rasy :P
To ciężkie pytanie, bo są i fani i antyfani gry. Tak naprawdę musiałbyś zagrać, by znac odpowiedź :)
Ja uważam ze gra jest super. i że warto
400 kosztuje teraz. a można było nawet za 300 dostać. -Cena podyktowana jest dostępnością. Natomiast Galakta zwykle wydaje w cenie SCD. A SCD to 110 USD 😉
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 229 times
Been thanked: 233 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: Moonday »

antonio3333 pisze: 11 lut 2023, 19:30 Temat mi się podoba, szukałem takie warcrafta na planszy, że nie jacyś kosmici tylko właśnie jakieś maszyny oblężnicze i w tym ludzie jak i inne fantastyczne rasy. Pytanie czy warto wydać 400 zł około za podstawkę i jak wejdzie to szukać dodatków? Ktoś poradzi? Jak coś to wojnę o pierścień już mam jakby ktoś chciał mi doradzić inne uniwersum gdzie są fantastyczne rasy :P
Osobiście, to nie widzę aktualnie realnej konkurencji dla tej gry, czyli prostej nawalanki RTS, bez dyplomacji i nadmiernej ekonomii. Z tego, co się pobieżnie zorientowałem (głównie czytając ten wątek) to niektórzy gracze narzekają na nudę i powtarzalność w pierwszej fazie rozgrywki, no ale takie są przecież klasyczne RTSy. Wiem, że mamy fajne 4X takie jak Twilight Imperium, Eclipse, Clash of Cultures, ale klasycznego RTSa w stylu Warcrafta, to chyba nie ma. Ja się napaliłem i czekam na druk. Podstawkę na pewno wypróbuję.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: Hardkor »

antonio3333 pisze: 11 lut 2023, 19:30 Temat mi się podoba, szukałem takie warcrafta na planszy, że nie jacyś kosmici tylko właśnie jakieś maszyny oblężnicze i w tym ludzie jak i inne fantastyczne rasy. Pytanie czy warto wydać 400 zł około za podstawkę i jak wejdzie to szukać dodatków? Ktoś poradzi? Jak coś to wojnę o pierścień już mam jakby ktoś chciał mi doradzić inne uniwersum gdzie są fantastyczne rasy :P
Co do opinii o grze - na poprzednich stronach masz minimum 1 mój długi wpis na temat gry. Tam dałem chyba z 9/10. Teraz po roku ogrywania gry chyba bym został przy tej ocenie, ewentualnie zmniejszył na 8.5 ze względu na losowość (żetony eksploracji) i snowball. Owszem są lekarstwa na jedno i drugie, ale to bardziej robienie homerules i/lub dogadywanie się graczy niż zasady gry.

Co do gry - BIERZ TAM GDZIE TANIEJ. W tej chwili to będzie pewnie druga ręka z olx. Widać, że lecą, bo ludzie chcą wersję PL - ponegocjuj i Ci pewnie zejdą z ceny. Owszem angielski jest w grze, ale moim zdaniem nie jest na wysokim poziomi i nie ma go bardzo dużo. Jaką polityke ma galakta co do dodatków nie wiem, ale co do cen wiem i tanio nie będzie. A co warto wziąć?
Order And Chaos - stanowczo warto, 4 nowe rasy.
Pestilance - Zależy. 2 rasy zawsze na plus, ale są już stanowczo bardziej skomplikowane oraz to nowe kolejne pudełko (duże) do noszenia. Dla mnie najwiekszym plusem dodatku są nowe karty czarów.
Najemnicy - warto, fajne urozmaicenie i wychodzą grosze (koło 50 zł pudełko), w każdym 2-4 figurki najemników.
Nomadzi - nie grałem, z tego co wiem to nowe zaklecia i postacie do grania
Machiny Obleznicze - imo bez sensu, nie ma to pudła, a tyle już dodatków jest do tej gry, że je odpuściłem.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: nidhog »

Hardkor pisze: 13 lut 2023, 13:37
antonio3333 pisze: 11 lut 2023, 19:30 Temat mi się podoba, szukałem takie warcrafta na planszy, że nie jacyś kosmici tylko właśnie jakieś maszyny oblężnicze i w tym ludzie jak i inne fantastyczne rasy. Pytanie czy warto wydać 400 zł około za podstawkę i jak wejdzie to szukać dodatków? Ktoś poradzi? Jak coś to wojnę o pierścień już mam jakby ktoś chciał mi doradzić inne uniwersum gdzie są fantastyczne rasy :P
Co do opinii o grze - na poprzednich stronach masz minimum 1 mój długi wpis na temat gry. Tam dałem chyba z 9/10. Teraz po roku ogrywania gry chyba bym został przy tej ocenie, ewentualnie zmniejszył na 8.5 ze względu na losowość (żetony eksploracji) i snowball. Owszem są lekarstwa na jedno i drugie, ale to bardziej robienie homerules i/lub dogadywanie się graczy niż zasady gry.

Co do gry - BIERZ TAM GDZIE TANIEJ. W tej chwili to będzie pewnie druga ręka z olx. Widać, że lecą, bo ludzie chcą wersję PL - ponegocjuj i Ci pewnie zejdą z ceny. Owszem angielski jest w grze, ale moim zdaniem nie jest na wysokim poziomi i nie ma go bardzo dużo. Jaką polityke ma galakta co do dodatków nie wiem, ale co do cen wiem i tanio nie będzie. A co warto wziąć?
Order And Chaos - stanowczo warto, 4 nowe rasy.
Pestilance - Zależy. 2 rasy zawsze na plus, ale są już stanowczo bardziej skomplikowane oraz to nowe kolejne pudełko (duże) do noszenia. Dla mnie najwiekszym plusem dodatku są nowe karty czarów.
Najemnicy - warto, fajne urozmaicenie i wychodzą grosze (koło 50 zł pudełko), w każdym 2-4 figurki najemników.
Nomadzi - nie grałem, z tego co wiem to nowe zaklecia i postacie do grania
Machiny Obleznicze - imo bez sensu, nie ma to pudła, a tyle już dodatków jest do tej gry, że je odpuściłem.
Ja tylko pozwolę sobie doprecyzować
Order An Chaos dodaję dokładkę mapy - pozwala grać w 5-6 osób,
a Pestilence ostatecznie w 7 - przy czym 7 to latająca wyspa nad mapą
Są jeszcze Pestilence Booster pack - czyli takie trochę rozwinięcie Pestilence (nowe cary- 2 "łódki")

A z niegameplayowych -
dedykowana mata - tu kwestia gustu - jest ogromna, bo 120 x 80 bodajże i zastępuje sama planszę. Granie na niej przyjemność, ale i wymaga ogromnego stołu
dedykowane koszulki - to już jest kwestia czy ktoś lubi :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: SwistakCZC »

Z ciekawości dobrze chodzi z dodatkiem na 5-6 osób? Czy jednak 4 z podstawki to optimum?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: nidhog »

SwistakCZC pisze: 13 lut 2023, 14:05 Z ciekawości dobrze chodzi z dodatkiem na 5-6 osób? Czy jednak 4 z podstawki to optimum?
Wszystko zależy od ekipy. Moim zdaniem najlepiej w 4 osoby, ale też nie odstaje na te 5-6 znacznie. na pewno zacząłbym od 4 grę, a potem się ewentualnie rzucił na więcej.
W tej grze dodatki, to tak jak dodatki root. Dokładają nowe jednostki i czary, a nie komplet całkowicie nowych mechanik zmieniających oblicze gry.
Chociaż każda rasa jest inna, więc nowe rasy tez maja widoczny wpływ na rozgrywkę.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: Hardkor »

SwistakCZC pisze: 13 lut 2023, 14:05 Z ciekawości dobrze chodzi z dodatkiem na 5-6 osób? Czy jednak 4 z podstawki to optimum?
+1 do nidhoga. Ta gra jest długa przy zaawansowanych niezamulujących graczach. U mnie partia to średnio 3-4h. Wg bgg stats dokładnie to 4h, ale ja wliczam w to tłumaczenie, rozłożenie i złożenie gry. Najlepiej się gra na 4 osoby. 5 i 6? Też fajnie (raz tak grałem), ale to tylko gdy mamy cały dzień i wiemy, że chcemy go spędzić z 1 grą albo gdy wszyscy już są ograni. Dodatkowo warto bić po łapach graczy by szybko robili tury.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: antonio3333 »

Dziękuję Panowie, właśnie idzie do mnie podstawka. Jak siądzie to pewnie będę szukał dodatków :D
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: BOLLO »

Bardzo bylem nahajpowany na ten tytul a jak oglosila go Galakta to juz prawie pewniak. Teraz jak juz emocje opadly to mam watpliwosci. Gra tego samego autora i wydawnictwa bardzo zblizona do Tiny Epic Kingdoms ktory byly takie se....plus plansza jak w Andor Junior.

Obejrzalem gamplay i kilka recenzji. Gra nie powala albo ja nie moge dostrzec w niej jakiegos wiekszego fenomenu. No i bardzo podobna jest do wspomnianych TEKingdoms.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: Hardkor »

BOLLO pisze: 14 lut 2023, 15:57 Bardzo bylem nahajpowany na ten tytul a jak oglosila go Galakta to juz prawie pewniak. Teraz jak juz emocje opadly to mam watpliwosci. Gra tego samego autora i wydawnictwa bardzo zblizona do Tiny Epic Kingdoms ktory byly takie se....plus plansza jak w Andor Junior.

Obejrzalem gamplay i kilka recenzji. Gra nie powala albo ja nie moge dostrzec w niej jakiegos wiekszego fenomenu. No i bardzo podobna jest do wspomnianych TEKingdoms.
W to po prostu trzeba zagrać. Co do Tiny - nie lubie tej serii, ale Holas uwielbiam :) Moim zdaniem po prostu:
1. Klimat Warcrafta
2. Ciekawe rozwiązania wizualne - masa rzeczy z kartonu, w tym pojazdy na jednostki! Znacie jakieś inne gry, które to mają i to działa?
3. 4X, a w nim całkiem inne rasy, jednak też nie na tyle inne by paść pod ilością różnic i rzeczy do zapamiętania, proste zasady walki na kamien papier i nozyce

Wpadaj bollo do Krakowa to Ci pokaże z czym to się je :D
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: Gizmoo »

Gizmoo pisze: 14 wrz 2022, 23:02 Ja chcę KONIECZNIE w to zagrać! dołączę chętnie do każdej ekipy, byleby tylko wypróbować ten tytuł. :wink:
No więc zagrałem. Nie porwało. Konkurencja na rynku w tym segmencie gier jest zwyczajnie lepsza i bardzo obfita. Dla mnie to takie 5/10 w porywach do 6/10.
Moonday pisze: 11 lut 2023, 20:23 Osobiście, to nie widzę aktualnie realnej konkurencji dla tej gry, czyli prostej nawalanki RTS
Prosta? W którym miejscu? Bez znajomości umiejętności drzewek technologicznych i dobrej znajomości zasad w to się nie da przyjemnie grać. Pierwsze tłumaczenie zasad to jak nic 30-40 minut. Oczywiście jeżeli gracze mają grać świadomie, a nie zadawać co chwila pytania.
Moonday pisze: 11 lut 2023, 20:23 RTSa w stylu Warcrafta
Sorry, ale nie ma tu ani RTS-a, ani Warcrafta. Chyba graliśmy w inną grę.
Hardkor pisze: 14 lut 2023, 16:16 1. Klimat Warcrafta
Co Wy z tym Warcraftem. Jako wieloletni gracz we wszystkie części Warcrafta widzę tu ZERO nawiązań mechanicznych. Sam fakt, że gra wykorzystuje grafiki podobne to "trójeczki", nie czyni od razu z tego "Warcrafta".
Hardkor pisze: 14 lut 2023, 16:16 2. Ciekawe rozwiązania wizualne - masa rzeczy z kartonu, w tym pojazdy na jednostki! Znacie jakieś inne gry, które to mają i to działa?
Pojazdy na jednostki są w co drugiej grze bitewnej. Wizualne gimmiki, czy transportowanie jednostek za pomocą pojazdów jest np. w D.E.I. Divide et Impera.
Hardkor pisze: 14 lut 2023, 16:16 3. 4X, a w nim całkiem inne rasy, jednak też nie na tyle inne by paść pod ilością różnic i rzeczy do zapamiętania, proste zasady walki na kamien papier i nozyce
Osobiście uważam, że tych różnic jest na tyle dużo, że świadome granie w to jest bardzo kłopotliwe, jeżeli nie masz za sobą przynajmniej kilkunastu rozgrywek na koncie. Asymetria jest ciekawa, jeżeli da się ją łatwo śledzić. Tutaj nie masz szans zobaczyć jakie technologie ma gracz po drugiej stronie stołu. Jedyny patent który mi się spodobał, to walka na kartach, ale też nie jest to jakieś "odkrycie ameryki".

BTW - Nie przesadzałbym z tym 4X, bo eksploracja tutaj jest na znikomym (i losowym) poziomie, a i też Exploit jest słaby, bo źródła surowców się nie wyczerpują. ;)

Przepraszam z góry, że gra mi nie podeszła, ale zwyczajnie kocham area control i mam na półce od groma lepszych gier, lepiej ociosanych. HoLAS jest dla mnie niestety zbyt kanciaste i zdecydowanie za długie, jak na dawkę przyjemności, jaką dostarcza. :wink:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: BOLLO »

A wiec Gizmoo tylko potwierdziles moje obawy a grac nie gralem. Kurcze szkoda ale pesbie gra bedzie chodzila po 400-500pln nie wiem czy to wydanie z figurkami czy standisami. Ale w tej cenie faktycznie lepiej kupic CryHavoc Kemeta Ankha czy pk prostu nawet BloodRage...raczej odpuszcze chyba ze Hardkor masz jeszcze jakies asy w rekawie?
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 229 times
Been thanked: 233 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: Moonday »

Gizmoo pisze: 14 lut 2023, 16:36 Przepraszam z góry, że gra mi nie podeszła, ale zwyczajnie kocham area control i mam na półce od groma lepszych gier, lepiej ociosanych.
Ok, każda opinia jest w cenie. Co proponujesz lepszego ale nawiązującego do starych gier RTS, czyli budowy jednostek za surowce z możliwością ich ulepszania i pojedynkowaniem się ale bez nadmiernej ekonomii i dyplomacji? Tylko coś, co jest dostępne i po polsku.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: nidhog »

BOLLO pisze: 14 lut 2023, 17:44 A wiec Gizmoo tylko potwierdziles moje obawy a grac nie gralem. Kurcze szkoda ale pesbie gra bedzie chodzila po 400-500pln nie wiem czy to wydanie z figurkami czy standisami. Ale w tej cenie faktycznie lepiej kupic CryHavoc Kemeta Ankha czy pk prostu nawet BloodRage...raczej odpuszcze chyba ze Hardkor masz jeszcze jakies asy w rekawie?
Wersja z figurkami - ze standami nie było i nie będzie.

Trochę mnie to smieszy. Że mniej słuchasz opinii osób, którym siadła gra tak, że mają all-in od osoby, która zagrała raz i narzeka, że 4x trzeba tłumaczyć 30 minut ;)
O Ile szanuje Gizmoo jako forumowicza, o tyle jego opinie o grach w żaden sposób jeszcze nie trafiły do mnie ( co z resztą widzę w konstrukcji poprzedniego posta z informacjami o grze);)

No ale ma prawo o swojego zdania, łącznie z tym, że ma prawo uważać HoLAS za kasztan. I możliwe, że dla Ciebie też tak będzie.
Nie każda gra jest dla każdego, bo każdy ma inny gust.

A Hardcor nie musi Cie przekonywać, bo to bez sensu. I ja i on się wypowiedzieliśmy. Jeżeli Cie nie przekonaliśmy - nikt tu niczego nie traci, bo jest tyle gier, że każdy spokojnie coś dla siebie znajdzie i będzie szczęsliwy.
Po prostu jak będziesz miał okazję zagraj i wtedy zobaczysz czy się gra podoba.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
ODPOWIEDZ