Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Muad'Dib »

Mam takie pytanie, swego czasu Awaken organizowało zamówienia na maty ale jakoś wtedy ten temat zlałem. Czy był gdzieś udostępniony plik do samodzielnego wydruku? Tak mi coś świta ale nie jestem pewien.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 847 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Muad'Dib pisze: 24 kwie 2023, 11:45 Mam takie pytanie, swego czasu Awaken organizowało zamówienia na maty ale jakoś wtedy ten temat zlałem. Czy był gdzieś udostępniony plik do samodzielnego wydruku? Tak mi coś świta ale nie jestem pewien.
Wydaje mi się, że wrzucali gdzieś w update swojej kampanii. Ewentualnie zawsze można do nich napisać czy nie dadzą :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
AmdyPL
Posty: 13
Rejestracja: 06 kwie 2022, 10:51

Lords of Hellas 2 - 3 osoby

Post autor: AmdyPL »

Witam czy jest ktoś w stanie mi odpowiedzieć czy któryś z dodatków sprawi że rozgrywka dwuosobowa lub trzyosobowa stanie się bardziej grywalna? Zastanawiam się nad wersją z warlord box i nie wiem czy któryś dodatek pomaga z grą poniżej 4 osób.
Pozdrawiam
ta.skunk.manitou
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas 2 - 3 osoby

Post autor: ta.skunk.manitou »

AmdyPL pisze: 26 kwie 2023, 17:13 Witam czy jest ktoś w stanie mi odpowiedzieć czy któryś z dodatków sprawi że rozgrywka dwuosobowa lub trzyosobowa stanie się bardziej grywalna? Zastanawiam się nad wersją z warlord box i nie wiem czy któryś dodatek pomaga z grą poniżej 4 osób.
Pozdrawiam
To jest area control. Nie ma sensu iść w dodatki by grać w 2-3 osoby... albo zbierz 4-6 osób, albo graj w inne gry.
dziku
Posty: 68
Rejestracja: 15 paź 2019, 20:50
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Lords of Hellas 2 - 3 osoby

Post autor: dziku »

AmdyPL pisze: 26 kwie 2023, 17:13 Witam czy jest ktoś w stanie mi odpowiedzieć czy któryś z dodatków sprawi że rozgrywka dwuosobowa lub trzyosobowa stanie się bardziej grywalna? Zastanawiam się nad wersją z warlord box i nie wiem czy któryś dodatek pomaga z grą poniżej 4 osób.
Pozdrawiam

Dodatki głównie zwiększają regywalność, ponieważ wprowadzają nowych bogów (plus zaawansowane formy), nowych bohaterów itp. oraz dodają możliwość grania na 5 lub 6 osób. Grałem trochę w składzie 3 osobowym i jest całkiem ok, ale nie porywa. Za to w 4 osoby jest to jedna z moich ulubionych gier. W mniejszym gronie wole zagrać w inne gry.

Może w Lords of Ragnarok coś w tą stronę poprawili.
Awatar użytkownika
Quaku
Posty: 29
Rejestracja: 11 maja 2015, 12:46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Quaku »

Poniżej możecie przeczytać, jak redakcja Okiem Gracza ocenia jeden z pierwszych hitów wydawnictwa Awaken Realms :D
https://www.okiemgracza.pl/recenzja-lords-of-hellas/
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2024, 21:58 przez Quaku, łącznie zmieniany 1 raz.
ta.skunk.manitou
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Quaku pisze: 19 kwie 2024, 15:35 Poniżej możecie przeczytać, jak redakcja Okiem Gracza ocenia jeden z pierwszych hitów wydawnictwa Awaken Realms :D
https://www.okiemgracza.pl/recenzja-lords-of-hellas/
Szkoda, że bardziej szczegółowo nie opisali te home rules, lub nie dali linka.
Awatar użytkownika
Quaku
Posty: 29
Rejestracja: 11 maja 2015, 12:46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Quaku »

ta.skunk.manitou pisze: 19 kwie 2024, 16:27
Quaku pisze: 19 kwie 2024, 15:35 Poniżej możecie przeczytać, jak redakcja Okiem Gracza ocenia jeden z pierwszych hitów wydawnictwa Awaken Realms :D
https://www.okiemgracza.pl/recenzja-lords-of-hellas/
Szkoda, że bardziej szczegółowo nie opisali te home rules, lub nie dali linka.
Link już się pojawił, do znalezienia na samym końcu. W razie dalszych pytań można też komentować na stronie :)
ta.skunk.manitou
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Nie napisaliście, że gra jest 2-6 osób, a nie 3-4.
To wy wymyśliliście te home rule, czy ktos inny?
Zakadam, ze chodzi o to co w załączniku i widzę, że chodziło tu komuś o maksymalne wydłużenie rozgrywki, natomiast ja uważam że olusem tej gry jest właśnie to, że daje świetny feeling z gry w ok 2,5 godziny... i nie musi trwać dalsze długie godziny, by było co wspominać.
Obrazek
Czy tylko to są wasze zmiany, czy w tym pliku są jeszcze jakieś inne modyfikacje?
Home rule z 4 żetonami chwały sam zawsze stosuje (zamiast 3 potworów), pomysł z potworami poprzez wprowadzenie kronosa jest ciekawy i moze to przetestuje... natomiast nie rozumiem po co ta zasada, że trzeba kontrolować aż 3 krainy na 4 graczy... to grube przegięcie i bezsensowne przedłużanie rozgrywki, praktycznie nie do zrobienia.
To, że musisz kontrolować region z 2gim ukończonym monumentem pod koniec 3 rundy to też jest mega przedłużające. Ja rozegrałem w LOH około 20 rozgrywek i chyba raz tylko zdarzyło się by gra się skończyła przez monument.
Z tego wszystkiego wygląda na to, że jedyne zwycięstwo u was które jest normalne i osiągalne w zwykłym czasie to świątynie lub żetony chwały. Jak dla mnie do dopracowania.
Fokie
Posty: 6
Rejestracja: 18 cze 2017, 16:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fokie »

Dzięki za feedback. Pozwolę sobie napisać jak i po co powstały te nasze zasady. Chodziło przede wszystkim o to, że posiadając tyle fajnych dodatków, figurek i wszystkiego, kiedyś zapytano mnie dlaczego nie gramy tamtą całą resztą komponentów, ponieważ maksymalnie gramy w składzie czteroosobowym. I zacząłem szukać, przeglądać bgg i przez zbitek kilku różnych pomysłów powstały nasze home rules.
I tak, nastawione są one na wydłużenie rozgrywki, co rozumiem, że nie każdemu przypadnie do gustu. My odpalamy to na męski wieczór, gdzie rozgrywka trwa te 4-5h. Rozwiązanie z Kronosa jest troszkę zaczerpnięta z Lords of Ragnarok, gdzie tam też walczy się z pewnego typu bossem (fajnie wygląda taka wielka figurka ładująca na planszy). Co do zwiększenia ilości krain do kontroli - zawsze gramy z Atlantyda i Troja, co zwiększa ilość krain.
Chciałem po prostu spróbować stworzyć możliwość połączenia kilku modułów na raz, gdzie instrukcja mówi o tym żeby duży moduł dokładać tylko jeden.
I jak to jest z home rules, każdy home ma własne. Więc jeśli Tobie one nie pasują, można zostać przy regułach oryginalnych, bo trzeba to podkreślić, że Lords of Hellas dobra gra jest!
A jeśli któreś z rozwiązań, które my stosujemy komuś podejdą, warto testować i dopasować je pod własną ekipę. Oto chodzi żeby fun z gry był jak największy, więc też nie męczę moim wariantem osób, które nie mają ochoty na tak długą rozgrywkę
ta.skunk.manitou
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Ok... jesli gracie we 4 z mapą na 6 graczy to to trochę zmienia sytuację... o tym nie doczytałem w waszej instrukcji.
W tym wypadku zmiana zasady na kontrole 3 krain na 4 graczy ma sens.
Mi 3 razy udało się zebrać pełen 6 osobowy skład by zagrać na największej planszy... i bardzo miło te rozgrywki wspominam.
Udało wam się kiedykolwiek zakończyć grę na monumenty? To co proponujecie extremalnie wydłuża gre.
Zgadzam się, że LOH to bardzo dobra gra... skąd jesteście, może uda się kiedyś połączyć ekipy na rozgrywkę?
ODPOWIEDZ