(Warszawa) Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okolice!

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Jaki tytuł wyleciał, bo serio nie zauważyłem widocznie? Masz na myśli Zombie 15?- dla mnie no problem (nie wiem jak inni), abyśmy nim poprzedzili granie w inne rzeczy, mamy na to 5 godzin (do +/-21), a to chyba filler jeżeli dobrze zrozumiałem.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: awawa »

Kod: Zaznacz cały

Jaki tytuł wyleciał, bo serio nie zauważyłem widocznie? 
Faktycznie, okaże się to w sobotę. To co, zapisy na konkretne tytuły jednak nie na PW tylko w tym wątku aby nie było nieporozumień? Albo jakiś zbiór tytułów preferowanych np: chinczyk itp? Nie jestem pewien co z tego ostatecznie wynikło w kontekście tego Twojego dzisiejszego wejścia smoka? ;)
Granie na Bemowie
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Ja tu widzę iskrę/potencjał, aby ludzie konkretnie się umawiali, ja, Ty, wszyscy. Chyba, że pasuje większości obecna formuła tj. mini listy życzeń- np. kiedy dopiero co pisałem przed poprzednią sobotą "może w Scythe, może w A4?".

Nie wiem- zastanawiam się publicznie poza PM, zachęcam do dyskusji i tyle :roll:
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: jakmis83 »

Tak, był taki chłopak z Cykladami pod pachą...no może się nie obraził, ale grając w Eldritcha widać było, że się absolutnie w tę grę nie wciągnął...no cóż, nie trzeba lubić wszystkich gier, ale szanujmy się...

Zombie 15' ja proponowałem, tylko pytanie czy jest jakiś odtwarzacz CD w 3 pokojach? I chętni na tytuł akurat w tę sobotę?
Tak, jest to filler z trybem kampanii.

W Blood Rage chętnie zagram, jest nas już trzech :)
Ostatnio zmieniony 29 sie 2017, 23:56 przez jakmis83, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

W "naszej" dużej sali, dopiero z końcem tego tygodnia skończą wyciskanie miodu, tego którym częstowali ostatnio ;]

Więc mamy do wykorzystania salę z akwarium - z radiem (CD) o ile się nie mylę oraz drugie pomieszczenie do uzgodnienia które.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: jakmis83 »

Pytam, ponieważ akurat mechanika Zombie 15 współdziała ze zmysłem słuchu, czyli zawartością gry jest m.in. płyta ze ścieżką dźwiękową odmierzającą czas gry.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

Co tu się wyprawia? ;)

Już jakiś czas temu chciałem przeforsować dopisywanie się do konkretnych gier, ale jakoś wtedy nie chwyciło:
Kilson pisze:Terra Mystica (max 5 osób):
- Szadoł
- Puppet_Master
- Kilson

Eldritch Horror (max 8 osób):
- jakmis83
- awawa
- Sopor
Spróbujmy jeszcze raz ;)

Posiadłość Szaleństwa (max 5 osób):
- janmega
- awawa

Tylko dogadajcie się, bo temat zarzucił janmega, który chyba posiadłości nie ma, to żebyście nie skończyli przy pustym stole 8)

Blood Rage (max 4 osoby):
- stan29
- Puppet_Master
- jakmis83

I jak ktoś ma ochotę się dopisać, to proszę skopiować powyższą listę i dopisać do niej swój nick w kolejnym poście. I wtedy mamy pewniaki na konkretne tytuły i nie będzie sytuacji, że ktoś komuś zajmie miejsce.
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Jak to co się dzieje, burza mózgów! Spróbujmy z tym zapisywaniem się, a temat i same spotkania muszą ewoluować.

Kilson, przecież awawa ma Posiadłość nie pamiętasz? Oj chłopie, wracaj z tego urlopu już lepiej! 8) Zresztą i tak będzie padać, a jeszcze kuny Ci kable w aucie przegryzą na tej obczyźnie (czyt. poza Wawą).
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

Puppet_Master pisze: Kilson, przecież awawa ma Posiadłość nie pamiętasz? Oj chłopie, wracaj z tego urlopu już lepiej! 8) Zresztą i tak będzie padać, a jeszcze kuny Ci kable w aucie przegryzą na tej obczyźnie (czyt. poza Wawą).
Dlatego napisałem, żeby awawa miał świadomość, że to on musi przynieść posiadłość :P Bo jak ktoś zaproponował, to w domyśle zazwyczaj ma i przyniesie :)
A na urlop jeszcze nawet nie wyjechałem :P
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: awawa »

Puppet_Master pisze:Jak to co się dzieje, burza mózgów! Spróbujmy z tym zapisywaniem się, a temat i same spotkania muszą ewoluować.

Kilson, przecież awawa ma Posiadłość nie pamiętasz? Oj chłopie, wracaj z tego urlopu już lepiej! 8) Zresztą i tak będzie padać, a jeszcze kuny Ci kable w aucie przegryzą na tej obczyźnie (czyt. poza Wawą).
g*wnoburza która wzięła się z niczego i nie ja rozpocząłem, zasady zostały po staremu i nic konstruktywnego z tego nie wynikło poza tym iż składy i plan gry (oraz aktualnie również moje plany) na tą sobotę się zmieniły ;) Jak dla mnie OK, takie zapisywanie składów i formułę ćwiczyliśmy przecież wcześniej i się sprawdzała. I ktoś się właśnie o to przecież przyczepił (a może chodziło tylko o wybrany tytuł).

Własnie takie sprawy organizacyjne można wyjaśniać najpierw na PW, gdyż efekt jest jaki jest. No nic, peace 4 all :)
Granie na Bemowie
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Żaden pax nie jest potrzebny, bo nie widziałem, aby był jakiś spór (LOL). Choć z tego ostatniego postu wnioskuję, że chyba zbyt poważnie odebrałeś to co napisałem na samym początku wczoraj (pierwsze zdanie w zasadzie). Miało Was to zachęcić- do umówienia się na Posiadłość, konkretnie i skoro macie na nią ochotę. Pozostała część posta była luźną dywagacją nt. całej grupy, bo uważam że zagląda tu do tego tematu regularnie kilka osób na zasadzie "hmmm jak inni zaproponują coś co mi pasuje to przyjadę, jak nie to olać" (czyt. zamiast samemu coś zaproponować- olać).

Teraz rozumiem Twoje kolejne posty (chyba dopiero)- nie awawa, przecież już się trochę znamy- w moim pierwszym poście nie było żadnego "ale", źle to odebrałeś i chyba zbyt personalnie. Zupełnie niepotrzebnie, a gównoburzy to ja tu nie widzę/nie widziałem.

By the way, chyba jednak lepiej abyśmy zbierali teraz dwa stoły pod konkretne tytuły, niż znowu pisali co kto weźmie ze sobą i że zdecydujemy na miejscu, co samo w sobie może już kogoś zniechęcić, bo dojdzie do wniosku --> patrz punkt pierwszy "... jak nie to olać"?

Kilson--> Teraz to muszę jednak zgłosić jedno "ale" do Ciebie, nie uzgodniłeś z nami tego urlopu... nie chce nic mówić, ale chyba go cofniemy :evil:
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

Puppet_Master pisze:Kilson--> Teraz to muszę jednak zgłosić jedno "ale" do Ciebie, nie uzgodniłeś z nami tego urlopu... nie chce nic mówić, ale chyba go cofniemy :evil:
Powiedz to przy mojej żonie ;)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: jakmis83 »

awawa - nie zgodzę się z Tobą. Po pierwsze, jak zauważył Puppet_Master, musimy rozwijać naszą grupę.
Mi się średnio podoba umawianie się na zasadzie "wezmę 3 gry Ty 2 i zobaczymy". Ta burza mózgów jest dobra, nie wiem jakie masz ALE.
Po drugie, wszelkie sprawy organizacyjne załatwiamy na forum, a nie ukradkiem przez PW. JeŚli chcesz tak zalatwiac sprawy, to świadczy o braku szacunku do reszty członków grupy.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: awawa »

@jakmis83
Oczywiście masz prawo do swojego zdania, ja swojego tez nikomu nie narzucam tylko reaguje jak ktoś się odnosi do mnie osobiście.
Wielka prośba o nie imputowanie mi czegoś innego np: stania okoniem odnośnie zmian BTW na razie jak widzę jest kręcenie się w kolko, wycofywanie się ze wcześniejszych propozycji itp. Organizator oczywiście ma prawo do zmian o czym też juz pisałem wcześniej (po co o tym pamiętać, prawda?), ale wchodzenie nagle w mało elegancki sposób w coś co przebiegało tak jak do tej pory i nie łamało konwencji, rozbijanie planów itp to co innego. I tak, wtedy takie rzeczy lepiej załatwiać przez PW, choć jak kto koniecznie chce to może to załatwić tak jak tutaj z ciekawym 'rezultatem' wynikłym z powodu użytej formy. Do tego się odnosiłem skoro zostałem wywołany do tablicy i mam nadzieje że wszystko jest już jasne a każdy i tak pozostanie przy swojej opinii.
Granie na Bemowie
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Ja mam tylko nadzieję, że nie zaczniemy się tu wszyscy zaraz kłócić o byle co, bo to by było kompletnie bez sensu i chyba trochę jednak bez powodu.

Proponuję wszystkim wyluzować, a przynajmniej ja się do tej własnej sugestii z pewnością zamierzam zastosować 8)

pzdr
Mln
Posty: 229
Rejestracja: 24 cze 2015, 11:32
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Mln »

Cześć,

chciałem się zapytać czy jest możliwość dołączenia do gry z wami w sobotę ? Widzę, że proponujecie Posiadłość Szaleństwa i Blood Rage. W pierwsze nie grałem, drugie mam i gram, ale chętnie zagram w obie, o ile ktoś przybliży mi na miejscu zasady Posiadłości. Dodam, że nie jestem początkującym graczem, grywam regularnie od kilku lat i obecnie mam w kolekcji niecałe 30 tytułów.
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Zapraszamy --> Jak widzisz w postach wyżej, jest jeszcze jedno miejsce do Blood Rage'a i 2 w porywach do 3 miejsc na Posiadłość.

Nie będę się wypowiadał za kolegów janmega i awawa czy to nie będzie dla nich problem, aby wytłumaczyć Ci zasady (może sami tu zajrzą). Ze swojej strony mogę tylko zapewnić Cię, że w wersji z aplikacją (2 edycja) to dość łatwa gra do ogarnięcia, a instrukcję znajdziesz pod linkiem, gdybyś chciał przeczytać ją we własnym zakresie:

http://galakta.pl/download/Posiad%C5%82 ... rukcja.pdf
Mln
Posty: 229
Rejestracja: 24 cze 2015, 11:32
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Mln »

Super, dzięki. Mogę dopisać się do 2 tytułów czy raczej gracie w tym samym czasie w obie gry 2 ekipami ? Co do posiadłości to postaram się przejrzeć instrukcję jak zdążę, bo niestety jeszcze jutro idę do roboty, ale mam i sporo grałem w Eldritch Horror, a chyba mechanicznie mają ze sobą wiele wspólnego.
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Zazwyczaj gramy w dwie gry w tym samym czasie. Czasem zdarza się choć rzadko, że jedna ekipa zaczyna drugi tytuł po skończeniu pierwszego. Ciężko powiedzieć jak będzie jutro.

Zróbmy tak, dopiszę Cię na razie do ekipy grającej jutro w Posiadłość (do potwierdzenia przez nich, że są z tym ok), w razie czego zmienimy.

Posiadłość Szaleństwa (max 5 osób):
- janmega
- awawa
- Mln (do potwierdzenia)

Blood Rage (max 4 osoby):
- stan29
- Puppet_Master
- jakmis83
Mln
Posty: 229
Rejestracja: 24 cze 2015, 11:32
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Mln »

Ok,w takim razie czekam na potwierdzenie :)
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: stan29 »

Jutro gramy tylko w Blood Rage (w sensie team nr 2)? Powinno to zająć 1,5h, więc można też wziąć jakąś inną lekką gierkę?
Mln
Posty: 229
Rejestracja: 24 cze 2015, 11:32
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Mln »

Jeśli nie gracie w Posiadłość to ja chętnie zagram w Blood Rage, jeżeli macie miejsce?
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Tak, jeżeli janmega/awawa się nie odezwą- to oczywiście wpadaj na Blood Rage.

stan29- jakmis83 chętnie pokaże nam Zombie 15 (fillerek), ale oczywiście każdy może coś przynieść i jeśli będzie czas to czemu nie zagrać.
Mln
Posty: 229
Rejestracja: 24 cze 2015, 11:32
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Mln »

Ok, równo o 16:00 sie ustawiacie ? Ja chetnie zagram w Zombie 15, bo nie grałem, ale moge tez wziac cos lekkiego ze swojej kolekcji.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Tak, zawsze od 16:00
ODPOWIEDZ