Szybka gra na 3-4 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Dj_Andzia
Posty: 102
Rejestracja: 03 paź 2014, 11:07
Lokalizacja: Gdynia

Szybka gra na 3-4 osób

Post autor: Dj_Andzia »

Witam,
Niestety mamy mało czasu i szukam szybkiej gry na 3-4 osoby. Obecnie zasiadamy tylko do tych gier: kakao, wyspy sky, splendor, Szeryf z Nottingham.
Czy coś znajdzie się tego pokroju tak do 30-45min?
proszę o propozycję :)
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2017, 22:00 przez Dj_Andzia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Szybka gra na 3-4 osób

Post autor: RunMan »

Sprawdź:
- mniejsze fillerki: Wiarusi, Na sprzedaż, Hanabi, Sushi Go, Biblios, List Miłosny
- dłuższe: Race/Roll for the Galaxy, 7 Cudów, Pandemic, Colt Express, Tokaido
Awatar użytkownika
Dj_Andzia
Posty: 102
Rejestracja: 03 paź 2014, 11:07
Lokalizacja: Gdynia

Re: Szybka gra na 3-4 osób

Post autor: Dj_Andzia »

Bardziej chodzi o większe gry. 7 Cudów, Colt Express, Tokaido - mam w kolekcji.

Coś z kafelkowych gier jest coś godnego jeszcze uwagi ? (carcassonne również w kolekcji)
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 932
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 70 times

Re: Szybka gra na 3-4 osób

Post autor: louiscyphre »

Dj_Andzia pisze:Bardziej chodzi o większe gry. 7 Cudów, Colt Express, Tokaido - mam w kolekcji.

Coś z kafelkowych gier jest coś godnego jeszcze uwagi ? (carcassonne również w kolekcji)
Galaxy of Trian, Taluva
Specyficzną grą z układaniem kafli w czasie rzeczywistym jest też Ciężarówką Przez Galaktykę. W 30-45 min nie rozegracie 3 rund ale jest do zgodne z regułami (w 3 kolejnych rundach budujesz coraz większe statki ale można mieszać, skracać, dokładać rundy dowolnie)
Awatar użytkownika
reguuu
Posty: 142
Rejestracja: 11 gru 2014, 18:10
Lokalizacja: Chorzów

Re: Szybka gra na 3-4 osób

Post autor: reguuu »

Kafelkowe i dość szybkie są jeszcze Kingdomino i Alhambra.
Om nom nom
Posty: 114
Rejestracja: 29 wrz 2012, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Szybka gra na 3-4 osób

Post autor: Om nom nom »

Na chwałę Rzymu przy dobrym ograniu, Roll for the Galaxy (symultaniczne ruchy)
.
vincencik
Posty: 103
Rejestracja: 10 mar 2011, 23:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Szybka gra na 3-4 osób

Post autor: vincencik »

Może wyspa skye? Zbiera dobre opinie. Do mnie właśnie jedzie kurierem ;) z tego co czytałem świetnie chodzi na 3-4 osoby

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 980
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 359 times
Been thanked: 770 times
Kontakt:

Re: Szybka gra na 3-4 osób

Post autor: Apos »

vincencik pisze:Może wyspa skye? Zbiera dobre opinie. Do mnie właśnie jedzie kurierem ;) z tego co czytałem świetnie chodzi na 3-4 osoby

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Autor pisał że posiada już Wyspę Skye - super tytuł w swojej kategorii ;).

Dj_Andzia pisze:Witam,
Niestety mamy mało czasu i szukam szybkiej gry na 3-4 osoby. Obecnie zasiadamy tylko do tych gier: kakao, wyspy sky, splendor, Szeryf z Nottingham.
Czy coś znajdzie się tego pokroju tak do 30-45min?
proszę o propozycję :)
Hej,
po pierwsze dodam +1 do Kingdomino oraz Alhambra. Są to gry, które pasują do Twoich wymagań, głównie dlatego że są to tytuły lekkie i "sympatyczne". Alhambra już trochę "trąci myszką". Kingdomino to tytuł rodzinny.

Do 30-45 minut mogę polecić:
- Carcassonne i jej różne wersje, klasyka. Polecam ponieważ jest to szybsza i lżejsza gra niż Wyspa Skye. Mimo upływu lat nadal sprawia frajdę dzięki wychodzącym dodatkom. Oprócz podstawowej wersji, wyszły inne wydania np. Carcassonne: Gold Rush - mocno losowa, ale szybka wersja.
- Imhotep, nowość 2016. O budowie piramid. Ładna oprawa i gra została u nas wydana przez Galaktę. Dość różni się od posiadanych przez Was już gier.
- Century: Korzenny Szlak, "gra dla fanów Splendoru", premiera na dniach. Może też warto rzucić okiem?
vincencik
Posty: 103
Rejestracja: 10 mar 2011, 23:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Szybka gra na 3-4 osób

Post autor: vincencik »

Przepraszam musiałem nie doczytać że wyspa skye już jest w kolekcji autora :) hmmm może wiertła skały minerały? Na 3-4 osoby nie jest łatwo zaplanować ponieważ sytuacja zmienia się szybko na planszy. To jak szybko się skończy gra zależy od tego jak szybko dotrzecie do ostatniego artefaktu. Troszkę dłużej niż 30-45min. Myślę że w godzinę spokojnie się uda :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ