Zombicide: Green Horde (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
DeBOB
Posty: 74
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:32
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Zombicide: Green Horde (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: DeBOB »

Bary pisze: 20 gru 2019, 10:21 Wiadomo mniej więcej, kiedy Portal wypuści dwa duże dodatki do Hordy?
Kompani i Wrogowie (Friends & Foes) lada chwila - być może do odebrania na Portalkonie. O drugim nic na razie nie wiadomo.
Awatar użytkownika
Ambious
Posty: 37
Rejestracja: 16 lut 2020, 18:15
Has thanked: 22 times

Re: Zombicide: Green Horde (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Ambious »

Szukałem jakiegoś figurkowego ameri do mojej kolekcji i zastanawiałem się nad BP i GH. Wybór padł na Zieloną Hordę, jestem po pierwszej rozgrywce. Pierwsze wrażenia - super. Już mi po głowie chodzi zakup dodatku :shock: :roll: .

Podejrzewam, że przejdę wszystkie 10 scenariuszy i kupię Kompani i wrogowie. Co myślicie? Głównie przekonują mnie - nowe kafle, 6 nowych scenariuszy, nowi bohaterowie, chowańce - myślę, że w stosunku cena - zawartość dostajemy najwięcej. Z tego co się zorientowałem to jedyną stratą będzie 4 scenariusze do BP, a całą resztę będę mógł wykorzystać z Zieloną Hordą, mam racje?

Potem ewentualnie no rest of the wicked i Heroes Box, ale i tak gra wydaje mi się kompletna bez dodatku. Wiem, że po 1 rozgrywce to trochę kuriozalne, ale głównym polem manewru jakie widzę to scenariusze, nowe figurki to fajny element, ale aż tyle do gry nie wprowadzą. Jakie są Wasze przemyślenia? :D
MManiekM
Posty: 197
Rejestracja: 15 lut 2019, 11:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Zombicide: Green Horde (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: MManiekM »

Ambious pisze: 05 mar 2020, 12:33 Szukałem jakiegoś figurkowego ameri do mojej kolekcji i zastanawiałem się nad BP i GH. Wybór padł na Zieloną Hordę, jestem po pierwszej rozgrywce. Pierwsze wrażenia - super. Już mi po głowie chodzi zakup dodatku :shock: :roll: .

Podejrzewam, że przejdę wszystkie 10 scenariuszy i kupię Kompani i wrogowie. Co myślicie? Głównie przekonują mnie - nowe kafle, 6 nowych scenariuszy, nowi bohaterowie, chowańce - myślę, że w stosunku cena - zawartość dostajemy najwięcej. Z tego co się zorientowałem to jedyną stratą będzie 4 scenariusze do BP, a całą resztę będę mógł wykorzystać z Zieloną Hordą, mam racje?

Potem ewentualnie no rest of the wicked i Heroes Box, ale i tak gra wydaje mi się kompletna bez dodatku. Wiem, że po 1 rozgrywce to trochę kuriozalne, ale głównym polem manewru jakie widzę to scenariusze, nowe figurki to fajny element, ale aż tyle do gry nie wprowadzą. Jakie są Wasze przemyślenia? :D
Sam zacząłem od Czarnej Plagi. Potem na gwałt szukanie Wulfsburga, bo powoli się kończył w sklepach. Później podstawko/dodatek czyli Zielona Horda, od razu wzięte i rozegrane wszystko. Hero Box i Abomination Box? Pewnie od razu. Dodatek Adriana Smitha z nekromanta i dwoma abominacjami? No jasne, że tak w końcu nowy nekromanta! Strzelcy i Kruki?! O jezu dawaj to! (człowiek już szukał na ebayu i łapał się za głowę przy cenach, warto było poczekać), Kompanii i Wrogowie? Fajnie, pieski i inne pierdółki, nowe rzeczy. No Rest for The Wicked? Też super, a bo smok, bo nowa artyleria i nowy rodzaj zombie.

W skrócie... nie oszukuj się, kup wszystko i ciesz się, że masz taki rozpierdziel na planszy, że aż boisz się chowania tego potem do wyprasek. Scenariuszy w internecie jest cała masa, mając obie podstawki i wszystkie dodatki to tak z pamięci 60-70 scenariuszy? Pewnie znajdziesz więcej, a i samemu zrobisz coś w edytorku jak trochę pograsz.

Wpadłeś, pożegnaj się z pieniędzmi. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Zombicide: Green Horde (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Elrond »

Brać wszystko jak leci...więcej zombiaków...więcej rozwałki :)
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Green Horde (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Hh453 »

Mam pytanie , jak i czy rozwiązaliscie problem splitowania zombich , czy stosujecie jakieś house rules przy zachowaniu poziomu trudnosci? Bo jest to dosyć pogmatwane przy wielu zombiakach na mapie i dochodzi do absurdów .
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Zombicide: Green Horde (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Darkstorm »

Hh453 pisze: 14 cze 2021, 17:31 Mam pytanie , jak i czy rozwiązaliscie problem splitowania zombich , czy stosujecie jakieś house rules przy zachowaniu poziomu trudnosci? Bo jest to dosyć pogmatwane przy wielu zombiakach na mapie i dochodzi do absurdów .
My olewamy tę zasadę. Jak się mają rozdzielić to się rozdzielają "jak wyjdzie".
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Green Horde (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Portal Games »

Serwis BoardGameGeek.com to miejsce w sieci, które zdecydowanie warto poznać! Dla nas jako graczy to kopalnia inspiracji, na której spędzamy naprawdę sporo czasu. Na przykład dzisiaj szperaliśmy i znaleźliśmy masę fanowskich materiałów do gry Zombicide: Zielona Horda. Podajemy linki, może Wam się przyda :)

https://boardgamegeek.com/filepage/1638 ... r-skills
https://boardgamegeek.com/filepage/1594 ... apeditor
https://boardgamegeek.com/filepage/1671 ... d-borders
https://boardgamegeek.com/filepage/1836 ... t-s08e03
https://boardgamegeek.com/filepage/2250 ... mbicide-gh

PS. Przypominamy, że do końca października do każdej wychodzącej z naszego magazynu paczki dorzucamy dwa scenariusze do Zombicide!

Obrazek
ODPOWIEDZ