Warhammer Underworlds - cała seria (David Sanders)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Dabi »

Również zakupiłem i jestem bardzo zadowolony z poziomu wydania. Modele są ładne i składa się je bardzo dobrze. Kleju użyłem tylko dosłownie kropli w stosunku do jednego elementu (Khornita w hełmie do przyklejenia głowy).

Co do band to mają być tańsze niż odpowiednie drużyny do Blood Bowla - dla mnie strzał w 10.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Dabi pisze: Co do band to mają być tańsze niż odpowiednie drużyny do Blood Bowla - dla mnie strzał w 10.
Są po około 80zł. Moim zdaniem nieźle. Ciekawe czy faktycznie będą jakieś turnieje, ale nawet jak nie, to pierwszą serię na bank chcę mieć całą.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Wieści prosto ze strony GW:

"Firstly, we’re happy to officially announce that you won’t have long to wait before you can get your hands on the next two expansions for Shadespire. You can expect two new warbands, alongside a range of new cards that every faction can use, in the first quarter next year. In addition to these, we’ll be supporting the game competitively more than any other before. We’ve revealed how the Grand Clash works, but Shadespire will also make for a great competitive game on a local level, too.

Your local gaming store will be able to subscribe to two organised play packs, each full of prizes to reward the best players in your area, on both a monthly or a quarterly basis. These range from practical essentials every Shadespire player is going to want, like acrylic activation markers and the rather splendid looking Shadespire deck box, to trophies like Fighter and Ploy cards with alternative art – with these, you’ll be able to show your prowess wherever you take your deck. If you want your chance to win any of these prizes, encourage your local gaming store to subscribe to the Shadespire prize packs."
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

IseeWinner pisze:Wieści prosto ze strony GW:

"Firstly, we’re happy to officially announce that you won’t have long to wait before you can get your hands on the next two expansions for Shadespire. You can expect two new warbands, alongside a range of new cards that every faction can use, in the first quarter next year. In addition to these, we’ll be supporting the game competitively more than any other before. We’ve revealed how the Grand Clash works, but Shadespire will also make for a great competitive game on a local level, too.

Your local gaming store will be able to subscribe to two organised play packs, each full of prizes to reward the best players in your area, on both a monthly or a quarterly basis. These range from practical essentials every Shadespire player is going to want, like acrylic activation markers and the rather splendid looking Shadespire deck box, to trophies like Fighter and Ploy cards with alternative art – with these, you’ll be able to show your prowess wherever you take your deck. If you want your chance to win any of these prizes, encourage your local gaming store to subscribe to the Shadespire prize packs."
Na poziomie deklaratywnym to ja jestem świętszy od papieża, sprytniejszy od Rockefellera i inteligentniejszy od Bourdieu. ;)
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Jacek_PL »

Czy ktoś zwrócił uwagę na element kolekcjonerski tego całego przedsięwzięcia, a mianowicie na magiczny zestaw zbroi czy raczej reliktów dodawany po jednym elemencie do każdego dodatku ? Być może nie jest to jakieś mega zgięte kombo, bo mimo wszystko trzeba to pod jednego woja wcisnąć, ale trzeba kupić wszystkie dodatki jeśli chciało by się oprzeć na tym jakąś strategię. Podobnie jest z kartami ogólnymi z dodatków, są karty na tyle ciekawe że prawdopodobnie będą must have na turniejach. Z jednej strony trochę się spodziewałem, z drugiej zawsze człowiek ma nadzieję że może jednak nie tym razem :D Mimo wszystko i tak wydaje mi się że GW aż tak bardzo nie zaszalało w temacie dodatków i ich cen.

Intryguje mnie banda szkieletorów, niby mają te fajne bonusy za wskrzeszanie, możliwość masowego poruszania się, co przy ich liczebności jest jak najbardziej logiczne, ale zastanawiam się jak to się ma do punktacji bo najwyraźniej ich taktyka zawiera również ginięcie co daje punkty przeciwnikowi. Czuje że granie nimi może być bardzo ciekawe ale też trudne.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Jacek_PL pisze:Czy ktoś zwrócił uwagę na element kolekcjonerski tego całego przedsięwzięcia, a mianowicie na magiczny zestaw zbroi czy raczej reliktów dodawany po jednym elemencie do każdego dodatku ? Być może nie jest to jakieś mega zgięte kombo, bo mimo wszystko trzeba to pod jednego woja wcisnąć, ale trzeba kupić wszystkie dodatki jeśli chciało by się oprzeć na tym jakąś strategię. Podobnie jest z kartami ogólnymi z dodatków, są karty na tyle ciekawe że prawdopodobnie będą must have na turniejach. Z jednej strony trochę się spodziewałem, z drugiej zawsze człowiek ma nadzieję że może jednak nie tym razem :D Mimo wszystko i tak wydaje mi się że GW aż tak bardzo nie zaszalało w temacie dodatków i ich cen.

Intryguje mnie banda szkieletorów, niby mają te fajne bonusy za wskrzeszanie, możliwość masowego poruszania się, co przy ich liczebności jest jak najbardziej logiczne, ale zastanawiam się jak to się ma do punktacji bo najwyraźniej ich taktyka zawiera również ginięcie co daje punkty przeciwnikowi. Czuje że granie nimi może być bardzo ciekawe ale też trudne.
Reliktów nie zauważyłem, ale całą resztę tak. W sumie wolę to, niż dokupowanie samych jakiś "card deck 8000" dla jednostek, który jeszcze jest wydany w jakimś ograniczonym nakładzie.

Co do szkieletów, to też mnie ciekawi jak to będzie działać, bo jak gram Chaosem to strasznie ciężko mi oddawać pkt. na śmierci jednostek, nie zmienia to faktu, że wskrzeszanie to bardzo fajna opcja. Możliwe, że to będzie działało na zasadzie "teraz mu dam trochę punktów, ale zranię co się da, a potem wrócę potężniejszy i dobiję, tak żeby potracił aktywacje". Zobaczymy.
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: lunatykuku »

W FGB w Warszawie na listopad zapowiedzieli pierwszy turniej Shadespire ;)

Ja skończyłem malować dwie podstawki- jedna moja, druga klienta:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Jak zrobiłeś te krople krwi? Może kiedyś się zmotywuję i kupię farbki, bo wygląda to świetnie.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Zacnie pomalowane (choć nie trawię aerografu). Cóż, turnieje w lokalnych sklepach współpracujących w GW to tylko kwestia czasu.
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: lunatykuku »

IseeWinner pisze:Zacnie pomalowane (choć nie trawię aerografu).
W jakim sensie nie trawisz aerografu?
Błysk pisze:Jak zrobiłeś te krople krwi?
Tamiya Clear red (x-27 z tego co pamiętam) z dodatkiem czarnego washa. Nakładam najpierw pędzlem odrobinę, a później porwaną gąbką z blisterka delikatnie rozmazuję i kropkuję. Na ostrzach robiłem później jeszcze jedną warstwę jaśniejszym (z mniejszą ilością washa) żeby zrobić grubszą warstwę.
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Martin_Valdez »

Jacek_PL pisze:Podobnie jest z kartami ogólnymi z dodatków, są karty na tyle ciekawe że prawdopodobnie będą must have na turniejach.
W zasadzie, jak wyszło, że mają być karty ogólne w każdym dodatkowym zestawie, to było wiadomo, że trzeba będzie kupować wszystko :) Z drugiej strony sądzę, że i tak nie jest to takie złe. Kupując dodatek dostajesz kompletny warband i bez strasznego drenowania kieszeni możesz przerzucić się na inną ekipę :) Ja jestem w stanie sobie wyobrazić jedną z formuł turniejowych, gdzie gamy best of 3 i w każdym meczu musisz wystawić inny warband :P
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Dobra, nie umiem grać Chaosem. Bilans z dwóch dni 6-1. Wprawdzie przy trzech grach miałem wrażenie, że to jak grałem jest nieważne w obliczu kości (nie wiem jak przez całą grę można rzucać za każdym razem krytyk na obronę, ale można), ale podejrzewam, że można było zagrać lepiej. :)

Rekordem było 5 moich kości na 1 przeciwnika. Ja nie rzuciłem krytyka, przeciwnik rzucił :D Jak tylko dojdą karty, które mówią "przerzuć swoje kości ataku" albo "przerzuć kości obrony przeciwnika" i "powtórz atak" to frakcja, która je dostanie będzie moją ulubioną. :D
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: zioombel »

Gdzieś czytałem w tym watku, że da się grać na 4 osoby. Są jakieś oficjalne zasady? Rozumiem, że trzeba mieć 4 kafle terenu? Czy jak się ma 1 podstawę i te 2 dodatki to to wystarczy?
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Bardok »

zioombel pisze:Gdzieś czytałem w tym watku, że da się grać na 4 osoby. Są jakieś oficjalne zasady? Rozumiem, że trzeba mieć 4 kafle terenu? Czy jak się ma 1 podstawę i te 2 dodatki to to wystarczy?
Niestety musisz mieć dodatkowe kafle terenu :/ Pytałem na Essen o to i facet twierdził, że możliwe, że wydadzą same te kafelki terenu osobno.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: zioombel »

A są jakieś oficjalne zasady do tego? Ktoś z Was próbował na 2 podstawkach?
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Martin_Valdez »

@ up
tak są oficjalne zasady w instrukcji. Można grać w 3 i 4 osoby. Oczywiście trzeba mieć wtedy 2 podstawki.

Ja z kolei mam problem z rozumieniem zapisów w Shadespire. Mój angielski nie jest wybitny, ale tutaj mnie pokonało stosowanie liczby mnogiej. Jako przykład podam zapisy z dwóch kart:
- Choose a friendly fighter and push them one hex
- Choose a friendly fighter. They suffer 1 damage. Roll two extra attack dice for their first Attack action in the next activation.

W instrukcji też natknąłem się na podobne łączenie liczby pojedynczej i mnogiej. Czy ktoś może mnie naprowadzić "co ja paczę"?
Awatar użytkownika
MaxiCas
Posty: 133
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:52
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: MaxiCas »

Martin_Valdez pisze:@ up
tak są oficjalne zasady w instrukcji. Można grać w 3 i 4 osoby. Oczywiście trzeba mieć wtedy 2 podstawki.

Ja z kolei mam problem z rozumieniem zapisów w Shadespire. Mój angielski nie jest wybitny, ale tutaj mnie pokonało stosowanie liczby mnogiej. Jako przykład podam zapisy z dwóch kart:
- Choose a friendly fighter and push them one hex
- Choose a friendly fighter. They suffer 1 damage. Roll two extra attack dice for their first Attack action in the next activation.

W instrukcji też natknąłem się na podobne łączenie liczby pojedynczej i mnogiej. Czy ktoś może mnie naprowadzić "co ja paczę"?
"They" może być używany w liczbie pojedynczej jako określenie obiektu o nieokreślonej płci. Także bez wątpienia cały efekt dotyczy jednej przyjaznej figurki.
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Martin_Valdez »

@ up
Bardzo Ci dziękuję. Jakoś do tej pory ominęło mnie takie "they". Człowiek uczy się przez całe życie :)
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Bardok »

Kto składał modele wie, że jeden element nie wchodzi na styk i trzeba go przykleić - głowa jednego z Khornitów.
Ileż radości sprawiło mi na Essen oglądanie na każdym stole do prezentacji gry bezgłowego Khornity :P
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Jacek_PL »

Bardok pisze:Kto składał modele wie, że jeden element nie wchodzi na styk i trzeba go przykleić - głowa jednego z Khornitów.
Ileż radości sprawiło mi na Essen oglądanie na każdym stole do prezentacji gry bezgłowego Khornity :P
A mnie głowa wskoczyła i się trzyma, ale trzeba było dobrze wszystko oczyścić.

Co do balansu trudno mi się wypowiedzieć ale na trzy gry jakie grałem dwa razy wygrali czerwoni, więc chyba się da. Myślę że to będzie kwestia ogrania.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Jacek_PL pisze:
Bardok pisze:Kto składał modele wie, że jeden element nie wchodzi na styk i trzeba go przykleić - głowa jednego z Khornitów.
Ileż radości sprawiło mi na Essen oglądanie na każdym stole do prezentacji gry bezgłowego Khornity :P
A mnie głowa wskoczyła i się trzyma, ale trzeba było dobrze wszystko oczyścić.

Co do balansu trudno mi się wypowiedzieć ale na trzy gry jakie grałem dwa razy wygrali czerwoni, więc chyba się da. Myślę że to będzie kwestia ogrania.
Jasne, że da się. Mi ich styl gry nie pasuje i zawsze szarżuję jak debil z okrzykiem "BLOOD FOR THE BLOOD GOOOOOOOD!"
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Rogue30 »

Poszukuję przeciwnika w Warszawie.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

No i są dodatkowe bandy.

"Relikty" sugerują, że będą jeszcze NAJMNIEJ 4 dotaki, bo reliktów ma być sześć, a w każdym dodatku był jeden.

Co do reszty, to nie złożyłem figurek, przeglądnąłem karty.

Uwaga, w dodatkach nie ma "decków startowych" dla frakcji, którą się kupiło, więc nie obejdzie się bez deckbuildingu.

Po drugie: kart jest tyle, że już widać iż można z sensem customizować frakcję. Nie chcesz grać Chaotami na kontrolę? Nie musisz, jest tyle kart, że spokojnie możesz grać na mordowanie, albo generalne "zniszczenie".

Chcesz grać Stormcastami bez potrzeby wchodzenia na terytorium przeciwnika? Też powinno się udać, bo jest dosyć kart, które opierają się na "utrzymaj objective przez 2 rundy, utrzymaj objectiv 1-2, zrób tak, żeby nikt nie zginął, zrób tak, żeby nikt Cię nie zranił" itd.

Generalnie mając oba dodatki da się na pewno zmienić styl warbandu, rysą jest to, że są karty, które chciałoby się mieć w dwóch warbandach, ale sztuka karty jest jedna, więc jak się kupiło z myślą o grze z drugą połówką, to albo będą szarpaniny o karty, albo będzie się grało takimi warbandami, które pasują do różnych stylów gry i to tyczy się kart celów jak i ulepszeń czy akcji.

Póki co wszystko wygląda smakowicie.
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: lunatykuku »

Wygląda na to, że GW będzie co miesiąc wypuszczało kolejną bandę. Pojawił się filmik promujący Skavenów. Modele bardzo fajne, szef będzie boski w malowaniu :)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

lunatykuku pisze:Wygląda na to, że GW będzie co miesiąc wypuszczało kolejną bandę. Pojawił się filmik promujący Skavenów. Modele bardzo fajne, szef będzie boski w malowaniu :)
Ja słyszałem, że krasnoludy i skaveni wyjdą na początku przyszłego roku. Nie mogę się doczekać krasnali.

Póki co grałem wczoraj orkami 2 razy i raz trupami. Orkowie super. Trupy trudne, chyba trzeba grać nimi na kontrolę, dodać dużo kart do szybkości i przemieszczania się i jednocześnie stworzyć jakoś mur jednostek, który będzie osłaniał szefa.
ODPOWIEDZ