Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Underworld Kingdom
Posty: 30
Rejestracja: 29 maja 2017, 22:03

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Underworld Kingdom »

AkitaInu pisze:
misioooo pisze:Panowie, ale serio? Robicie powtórkę z Cthulhu Wars? Cel 95tys zł? Tyle to sporo hiciorów nie uzbierało na wspieram... :( Smuci mnie to - nie wesprę bo obstawiam, że się nie ufunduje i nie mam zamiaru mrozić kasy na miesiąc tylko po to, by mi bez % ją wspieram oddało :/
http://wspieram.to/stworze

Ulala ale doje... ekh .. 95 000 ? Mega odważnie.

Życzę powodzenia ale nie wierzę że tyle się uzbiera.

Mimo wszystko dziękujemy, prosimy również o trochę wiary, to właśnie podejście "nie wierzę, że się uda" może uniemożliwić zebranie sumy.
Underworld Kingdom
Posty: 30
Rejestracja: 29 maja 2017, 22:03

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Underworld Kingdom »

misioooo pisze:Panowie, ale serio? Robicie powtórkę z Cthulhu Wars? Cel 95tys zł? Tyle to sporo hiciorów nie uzbierało na wspieram... :( Smuci mnie to - nie wesprę bo obstawiam, że się nie ufunduje i nie mam zamiaru mrozić kasy na miesiąc tylko po to, by mi bez % ją wspieram oddało :/
http://wspieram.to/stworze

Kto nie próbuje niczego nie osiąga. Przykro nam widząc taką postawę, bo to właśnie ona może doprowadzić do niepowodzenia. Spróbujcie uwierzyć, wesprzeć i może wtedy się uda. U nas tak i Panowie jak i Panie wierzą w to co robią, bo tylko wtedy działanie ma sens. Sztuczne zaniżenie progu spowodowałoby, że nie byliśmy w stanie wydać gry.
Underworld Kingdom
Posty: 30
Rejestracja: 29 maja 2017, 22:03

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Underworld Kingdom »

BrigadeGeneral pisze:próg ufundowania jest nieco duży. Tak bardzo nieco za duży. Ze trzy razy. Historia planszwówek na ws.to pokazuje, jakie są szanse na sukces...
Miejmy wiarę w ludzi :) Doceńmy rodaków:) Przecież nie może być tak, że na Kickstarterze można podawać rzeczywiste koszty i je zbierać a u nas na siłę je zaniżać, a potem kombinować jak koń pod górę, starając się wydać mimo, że braknie funduszy.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4039
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: AkitaInu »

To ja bym prosił jeszcze doprecyzowanie ile kopii gry (może być w setkach) za te pieniądze chcecie wydrukować, jeżeli można zapytać.

Myślę że pewnie kilka tysięcy spokojnie, jeżeli nie to polecam zmienić drukarnię :) Bo grę z celem np. 40 tysięcy da się bez problemu wydrukować na normalnej jakości komponentów.

A tak na poważnie, wiem mniej więcej ile kosztuje wydrukowanie gry z planszą, kartami i żetonami. Wszystko zależy od tego ile tego chcecie drukować.


Negatywne emocje niestety się udzielą, próg jest naprawde wysoki jak na polskie realia i np. ja nie wesprę bo, tak jak ktoś już wcześniej pisał, uważam że się nie ufunduje. W związku z tym nie będę mroził kasy na miesiąc bo to nie ma sensu. A czemu to nie ma sensu? Bo wole kupić za to coś innego - proste.

Zobaczcie co uzbierało więcej, jedynie Pan Lodowego ogrodu uzbierał dużo. Mówie tutaj o tytułach nowych co jest kluczowe. Według mnie to jest warte zastanowienia się, znam ludzi którzy tylko i wyłacznie przez to że mamy na rynku książki zainteresowali się tym tytułem. Tu nie ma takiej sytuacji, owszem, temat macie chwytliwy ale to nie to co już wydana i lubiana przez wielu ksiażka :)
Underworld Kingdom
Posty: 30
Rejestracja: 29 maja 2017, 22:03

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Underworld Kingdom »

BrigadeGeneral pisze:Ale serio, liczysz, że autorska gra uzbiera 100k na wspieram.to?

My liczymy, powiem dlaczego. Gra jest piękna to raz - ja wiem, jest nasza i może to brzmieć jak autopromocja, ale szczerze? Kiedy Ilustrator narysował pierwsze postaci to nas zatkało. No cudowne są po prostu. Po drugie, gra jest ciekawa, jest autorska ale ma potencjał, zeby zostać hitem i znowu wiem, że to brzmi jak autopromocja, ale zbieramy naprawdę pozytywny feedback u testerów, których dobieraliśmy spośród wyjadaczy i spośród zwykłych ludzi, którzy dotychczas grali w przysłowiowego chińczyka. Mamy szansę wpuścić na rynek grę wyjatkową. Może odrobina wiary od każdego, kto się grą zainteresował, przełamałaby ten strach przed wysokim progiem i pozwoliła nam zrealizować cel? Poza tym jak pisaliśmy wcześniej, to jest rzeczywista cena, niższy próg nie pozwoliłby nam wydać gry, a mógłby tylko przynieść rozczarowanie czekającym ludziom.

Naprawdę mielibyśmy obniżyć próg np do 35 tysięcy i mieć nadzieję, że jakoś to będzie? A gdybyśmy go obniżyli, mielibyście więcej wiary i wpłacilibyście pieniądze? W końcu, gdybyśmy uzbierali 100K, przy niskim wyjściowym progu to byłoby lepiej? Jaka to jest różnica? Finalna cena gry się przecież nie zmieni.
Underworld Kingdom
Posty: 30
Rejestracja: 29 maja 2017, 22:03

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Underworld Kingdom »

AkitaInu pisze:To ja bym prosił jeszcze doprecyzowanie ile kopii gry (może być w setkach) za te pieniądze chcecie wydrukować, jeżeli można zapytać.

Myślę że pewnie kilka tysięcy spokojnie, jeżeli nie to polecam zmienić drukarnię :) Bo grę z celem np. 40 tysięcy da się bez problemu wydrukować na normalnej jakości komponentów.

A tak na poważnie, wiem mniej więcej ile kosztuje wydrukowanie gry z planszą, kartami i żetonami. Wszystko zależy od tego ile tego chcecie drukować.


Negatywne emocje niestety się udzielą, próg jest naprawde wysoki jak na polskie realia i np. ja nie wesprę bo, tak jak ktoś już wcześniej pisał, uważam że się nie ufunduje. W związku z tym nie będę mroził kasy na miesiąc bo to nie ma sensu. A czemu to nie ma sensu? Bo wole kupić za to coś innego - proste.

Zobaczcie co uzbierało więcej, jedynie Pan Lodowego ogrodu uzbierał dużo. Mówie tutaj o tytułach nowych co jest kluczowe. Według mnie to jest warte zastanowienia się, znam ludzi którzy tylko i wyłacznie przez to że mamy na rynku książki zainteresowali się tym tytułem. Tu nie ma takiej sytuacji, owszem, temat macie chwytliwy ale to nie to co już wydana i lubiana przez wielu ksiażka :)
Ale to właśnie takie podejście nam szkodzi, nie spróbuję bo i tak się uda. Gdybyśmy mieli takie podejście nigdy nie podjęlibyśmy się projektowania gier, bo po co, przecież i tak się nie uda bo u nas się nie ufunduje. A co do drukarni, proszę podeślij nam namiary, chętnie sprawdzimy. Wysłaliśmy zapytanie do 10 renomowanych drukarni w Polsce i wierz mi to nie jest cena za kilka tysięcy sztuk. Zresztą zasada jest taka, ze im więcej sztuk tym taniej.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4039
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: AkitaInu »

Underworld Kingdom pisze:
AkitaInu pisze:To ja bym prosił jeszcze doprecyzowanie ile kopii gry (może być w setkach) za te pieniądze chcecie wydrukować, jeżeli można zapytać.

Myślę że pewnie kilka tysięcy spokojnie, jeżeli nie to polecam zmienić drukarnię :) Bo grę z celem np. 40 tysięcy da się bez problemu wydrukować na normalnej jakości komponentów.

A tak na poważnie, wiem mniej więcej ile kosztuje wydrukowanie gry z planszą, kartami i żetonami. Wszystko zależy od tego ile tego chcecie drukować.


Negatywne emocje niestety się udzielą, próg jest naprawde wysoki jak na polskie realia i np. ja nie wesprę bo, tak jak ktoś już wcześniej pisał, uważam że się nie ufunduje. W związku z tym nie będę mroził kasy na miesiąc bo to nie ma sensu. A czemu to nie ma sensu? Bo wole kupić za to coś innego - proste.

Zobaczcie co uzbierało więcej, jedynie Pan Lodowego ogrodu uzbierał dużo. Mówie tutaj o tytułach nowych co jest kluczowe. Według mnie to jest warte zastanowienia się, znam ludzi którzy tylko i wyłacznie przez to że mamy na rynku książki zainteresowali się tym tytułem. Tu nie ma takiej sytuacji, owszem, temat macie chwytliwy ale to nie to co już wydana i lubiana przez wielu ksiażka :)
Ale to właśnie takie podejście nam szkodzi, nie spróbuję bo i tak się uda. Gdybyśmy mieli takie podejście nigdy nie podjęlibyśmy się projektowania gier, bo po co, przecież i tak się nie uda bo u nas się nie ufunduje. A co do drukarni, proszę podeślij nam namiary, chętnie sprawdzimy. Wysłaliśmy zapytanie do 10 renomowanych drukarni w Polsce i wierz mi to nie jest cena za kilka tysięcy sztuk. Zresztą zasada jest taka, ze im więcej sztuk tym taniej.

Słuchajcie - nie może być tak że tylko Wy oszacowaliście prawidłowy koszt wydruku gry a inni wydawcy którzy maja próg 30,40,50 czy 60k mają go niedoszacowany.

Naprawde wydaje mi się że jest na odwrót.

Może napisze inaczej. Załózmy że wydruk jednej sztuki to 50zł, przy powiedzmy 500 sztukach. Jestem przekonany że wydruk Stworze napewno nie kosztuje 50zł ;) (tzn inaczej mówiąc, 50zł to za dużo)

jak policzymy prostą matematyką to 500 kopii gry to będzie 25.000 zł. Czyli cel wydania można ustawić na powiedzmy 30 tys, żeby w ogóle zebrać od ludzi pieniądze.

Musicie zapłacić VAT, zarobić itp itd. Zwiększmy cel dwukrotnie, wychodzi nam 60zł. Przy założeniu że druk gry to 50zł a tak napewno nie jest.

No naprawde nie zgadza mi się ten cel 95000z :)

p.s. Axel i Trefl.
Underworld Kingdom
Posty: 30
Rejestracja: 29 maja 2017, 22:03

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Underworld Kingdom »

AkitaInu pisze:
Underworld Kingdom pisze:
AkitaInu pisze:To ja bym prosił jeszcze doprecyzowanie ile kopii gry (może być w setkach) za te pieniądze chcecie wydrukować, jeżeli można zapytać.

Myślę że pewnie kilka tysięcy spokojnie, jeżeli nie to polecam zmienić drukarnię :) Bo grę z celem np. 40 tysięcy da się bez problemu wydrukować na normalnej jakości komponentów.

A tak na poważnie, wiem mniej więcej ile kosztuje wydrukowanie gry z planszą, kartami i żetonami. Wszystko zależy od tego ile tego chcecie drukować.


Negatywne emocje niestety się udzielą, próg jest naprawde wysoki jak na polskie realia i np. ja nie wesprę bo, tak jak ktoś już wcześniej pisał, uważam że się nie ufunduje. W związku z tym nie będę mroził kasy na miesiąc bo to nie ma sensu. A czemu to nie ma sensu? Bo wole kupić za to coś innego - proste.

Zobaczcie co uzbierało więcej, jedynie Pan Lodowego ogrodu uzbierał dużo. Mówie tutaj o tytułach nowych co jest kluczowe. Według mnie to jest warte zastanowienia się, znam ludzi którzy tylko i wyłacznie przez to że mamy na rynku książki zainteresowali się tym tytułem. Tu nie ma takiej sytuacji, owszem, temat macie chwytliwy ale to nie to co już wydana i lubiana przez wielu ksiażka :)
Ale to właśnie takie podejście nam szkodzi, nie spróbuję bo i tak się uda. Gdybyśmy mieli takie podejście nigdy nie podjęlibyśmy się projektowania gier, bo po co, przecież i tak się nie uda bo u nas się nie ufunduje. A co do drukarni, proszę podeślij nam namiary, chętnie sprawdzimy. Wysłaliśmy zapytanie do 10 renomowanych drukarni w Polsce i wierz mi to nie jest cena za kilka tysięcy sztuk. Zresztą zasada jest taka, ze im więcej sztuk tym taniej.

Słuchajcie - nie może być tak że tylko Wy oszacowaliście prawidłowy koszt wydruku gry a inni wydawcy którzy maja próg 30,40,50 czy 60k mają go niedoszacowany.

Naprawde wydaje mi się że jest na odwrót.

Może napisze inaczej. Załózmy że wydruk jednej sztuki to 50zł, przy powiedzmy 500 sztukach. Jestem przekonany że wydruk Stworze napewno nie kosztuje 50zł ;) (tzn inaczej mówiąc, 50zł to za dużo)

jak policzymy prostą matematyką to 500 kopii gry to będzie 25.000 zł. Czyli cel wydania można ustawić na powiedzmy 30 tys, żeby w ogóle zebrać od ludzi pieniądze.

Musicie zapłacić VAT, zarobić itp itd. Zwiększmy cel dwukrotnie, wychodzi nam 60zł. Przy założeniu że druk gry to 50zł a tak napewno nie jest.

No naprawde nie zgadza mi się ten cel 95000z :)

p.s. Axel i Trefl.
Nie możemy się wypowiadać za innych wydawców, nie wiemy skąd się biorą ich kalkulacje, możemy się tylko domyślać. Znamy za to odpowiedzi drukarni, do których my wysyłalismy prośby o wycenę i Axel był jedną z nich. Pamiętaj, że do cen dochodzi Vat, podatek i 20% na dodatkowe koszty, które się zawsze pojawiają. Jezeli bysmy zbierali sumę netto, która jest ponad połową ustalonego celu i tak nie wydalibyśmy gry.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Bart Henry »

Nawet rekordowe Time Stories zaczynało od 60 tys. celu, ale możemy przyjąć, że Rebel mógł sobie pozwolić na dopłatę. Problem w tym, że wy Rebelem nie jesteście, i nie mówię tu nawet o funduszach, tylko o wyrobionej marce na rynku, której z tego, co widzę, w ogóle nie macie. 95 tys. naprawdę, w kontekście dotychczasowych zbiórek, wygląda nierealnie. Pamiętajmy, że mowa tu o grze autorskiej, a nie o hype'owanym hicie z Kickstartera. Nawet polskie wydania uznanych gier, jak Trajan, przy progu 50 tys. drżały o sfinansowanie. Jeżeli mnie pamięć nie myli, to zagwarantowały to sklepy.

Powodzenia! Przyda się. ;)
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: olsszak »

Przy wydawaniu na wspieram dochodzi jeszcze jeden czynnik - pobieranie środków z konta od razu.

Przy takim celu niestety wielu ludzi zniechęci do mrożenia kasy. Nie odbierajcie tego źle. Potraktujcie to jako opinię kogoś kto wspierał dziesiątki kampanii na KS i kilka na wspieram. Pieniądz musi krążyć - nie zamrożę pieniędzy na miesiąc plus okres zwrotu (miesiąc?) jeśli nie uda Wam się zebrać środków, bo w tym czasie mogę te pieniądze przeznaczyć na inny cel.

Przy ograniczonym przekazie marketingowym niestety wątpię w powodzenie akcji przy takim celu, natomiast rozumiem, że tak Wam wyszło z kalkulacji :(


Ile gra będzie kosztować? Jakoś musiało mi umknąć :)

Pozdrawiam i powodzenia.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: raj »

Jesteście nowym wydawnictwem, bez żadnego doświadczenia. Nie macie nic co stanowiłoby gwarancję, że wydacie tę grę, czyli że wpłacone pieniądze nie przepadną. Może Wam się uda a może nie - i to już w sytuacji gdyby się Wam udało uzyskać założone cele w kampanii.
A sądząc po reakcjach czytelników tego forum - nie uda Wam się. Byłbym bardzo zdziwiony jakby się Wam udało zebrać choćby połowę.

Gdyby to była gra, która ma już egzemplarze przedprodukcyjne, jest promowana na konwentach i od jakiegoś czasu ma budowany hype to można by rozmawiać, a tak to jest wielka niewiadoma. Przecież nawet instrukcji nie macie. Marketingowo skopaliście to na całej linii.

Oczywiście mogę się mylić i wszystkich nas zaskoczycie wielkim sukcesem, ale jednak nie podejrzewam, żebym musiał odszczekiwać swoją wypowiedź.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: kmd7 »

No właśnie, jak dla mnie gra kosztuje niemało - EB 159, potem 179 zł. Więcej niż inna autorska gra aktualnie na wspieram.to, także z ładnymi grafikami i dużo bardziej urozmaiconą zawartością. A gdybym porównał do np. Najeźdźców, to różnica w cenie gry jest jeszcze większa. Ja odpadam, oprócz ceny brak trybu dwuosobowego też jest ważnym argumentem przeciw wsparciu.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Muad'Dib »

Nie wiem czy nie dochodzi tu do pewnej nadinterpretacji. Pamiętam różne dyskusje (min ze strony GFP), że "kwota ufundowania" nie zawsze pokrywa całość produkcji. Gdzieś nawet padały słowa, że w poszczególnych przypadkach miała ona pokryć 50% całości. To tyle ode mnie :)

Ja bym chciał wierzyć w powodzenie tego projektu ale faktycznie, potrzeba kwota jest wysoka, jak na nasze warunki. Gry, które tyle zebrały albo były już uznanymi za granicą i po prostu ludzie czekali na polską wersję (jak Time Stories) albo wykorzystywały znany świata (jak Pan Lodowego Ogrodu). Wyjątkiem od tej zasady jest Simurgh, gra fajna ale zebrana kwota do tej pory jest dla mnie zagadką :) Projekt musi mieć bardzo mocny marketing a do tego równie mocny start. Jeśli ludzie nie zobaczą, że faktycznie jest szansa na ufundowanie to nie będą chcieli mrozić kasy na ponad miesiąc. Tym bardziej, że większość ma ograniczone fundusze i wolą je zainwestować w coś pewnego.

Radzę się przyjrzeć aktualnej kampanii na wspieram.to - Karciane Podziemia. Czacha Games testuje nowe podejście i wygląda to dosyć ciekawie, choć oczywiście projekt innego kalibru.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: olsszak »

kmd7 pisze:No właśnie, jak dla mnie gra kosztuje niemało - EB 159, potem 179 zł. Więcej niż inna autorska gra aktualnie na wspieram.to, także z ładnymi grafikami i dużo bardziej urozmaiconą zawartością. A gdybym porównał do np. Najeźdźców, to różnica w cenie gry jest jeszcze większa. Ja odpadam, oprócz ceny brak trybu dwuosobowego też jest ważnym argumentem przeciw wsparciu.

Właśnie zajrzałem na stronę wspieram to i zobaczyłem cenę....

Za taką zawartość:

40 żetonów Witalności
8 kart postaci
5 kostek K6
50 żetonów Oddziaływania (po 25 żetonów Strachu i Przychylności)
8 żetonów Wpływu
32 żetony Stworzy (po 4 dla każdej postaci)
4 żetony Myśliwego
4 żetony Zagubionych Dzieci
4 żetony Śladów
1 żeton Woja
1 żeton Guślarza
8 znaczników Stworzy (z plastikowymi podstawkami)
Talia Nocy (8 kart)
Talia Dnia (8 kart)
48 kart talii Zadań (24 karty talii Wiosek i 24 karty talii Okolicy)
96 kart Misji Stworzy (8 talii po 12 kart)
48 kart Lokacji (6 talii po 8 kart)
5 kart Wydarzeń
10 kart Akcji
4 karty zasad dla Myśliwego, Zagubionych Dzieci, Woja i Guślarza
5 kart skróconych zasad
Mapa / plansza gry



Panowie i Panie żarty sobie robicie :) Taka cena za taką zawartość?

To teraz jestem już praktycznie pewien, że szkoda kasę wrzucać, bo skończy się porażką :(
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Bardok »

"My liczymy, powiem dlaczego. Gra jest piękna to raz - ja wiem, jest nasza i może to brzmieć jak autopromocja, ale szczerze? Kiedy Ilustrator narysował pierwsze postaci to nas zatkało. No cudowne są po prostu. Po drugie, gra jest ciekawa, jest autorska ale ma potencjał, zeby zostać hitem i znowu wiem, że to brzmi jak autopromocja, ale zbieramy naprawdę pozytywny feedback u testerów, których dobieraliśmy spośród wyjadaczy i spośród zwykłych ludzi, którzy dotychczas grali w przysłowiowego chińczyka. Mamy szansę wpuścić na rynek grę wyjatkową."
Niestety po tym wpisie widać, że to "Heart Breaker" - zakochaliście się za bardzo w swoim "dziecku" i nie potraficie spojrzeć na to realnie pomimo tak wielu sygnałów dookoła. Przykra sprawa, bo o ile gra jest rzeczywiście AŻ tak dobra to sami ją dobijecie tą miłością. Szkoda.

Powodzenia mimo wszystko, a nóż widelec wasza prawie nie znana w światku gra osiągnie sukces większy niż akcje znanych i lubianych gier.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: misioooo »

olsszak pisze:
Właśnie zajrzałem na stronę wspieram to i zobaczyłem cenę....

Za taką zawartość:
Spoiler:
Panowie i Panie żarty sobie robicie :) Taka cena za taką zawartość?

To teraz jestem już praktycznie pewien, że szkoda kasę wrzucać, bo skończy się porażką :(
Spokojnie, na koszt gry składa się też wynagrodzenie dla grafika, studia co (ładny) film przygotowało fajnie etc :) Gdyby liczyć cenę gry tylko kosztami komponentów, to time stories powinno kosztować z 50zł :) Cena ceną - wg mnie jest OK jeśli chodzi o zawartość (przynajmniej to, co dotychczas widziałem). Natmiast próg 95tys... Nadal Patrycjo nie odpowiedziałaś jaki nakład planujecie wydrukować za zebraną kwotę :) Tak jak wyżej ktoś pisał - taką ilość katonu i papieru da się wydrukować <50zł, i to w porządnej drukarni. Nawet doliczając do tego inne koszty (grafiki, marketing, nieprzewidziane etc) koszt produkcji nie przekroczy powiedzmy 70zł... (jeśli przy takich komponentach przekroczy - to coś zje****ście po prostu biznesowo wg mnie) Przy drukowaniu 500 egzemplarzy! Czyli pokrycie całej produkcji i kosztów "dookoła" zamyka się w 35tys zł. Sprzedawajcie po 150zł. Niech sprzeda się na wspieram 200 sztuk... I macie zebrane już 30tys zł. I TO jest realny cel do osiągnięcia (popatrzcie statystycznie na inne gry na wspieram ile sztuk się sprzedaje), który nie odrzuci od wspierania jak obecny, zapewni kasę na produkcję...

PS. Wchodząc w produkcję 1000+ egzemplarzy pewnie z 15-20zł jeszcze się utnie z kosztu produkcji.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: olsszak »

misioooo pisze:
olsszak pisze:
Właśnie zajrzałem na stronę wspieram to i zobaczyłem cenę....

Za taką zawartość:
Spoiler:
Panowie i Panie żarty sobie robicie :) Taka cena za taką zawartość?

To teraz jestem już praktycznie pewien, że szkoda kasę wrzucać, bo skończy się porażką :(
Spokojnie, na koszt gry składa się też wynagrodzenie dla grafika, studia co (ładny) film przygotowało fajnie etc :) Gdyby liczyć cenę gry tylko kosztami komponentów, to time stories powinno kosztować z 50zł :) Cena ceną - wg mnie jest OK jeśli chodzi o zawartość (przynajmniej to, co dotychczas widziałem). Natmiast próg 95tys... Nadal Patrycjo nie odpowiedziałaś jaki nakład planujecie wydrukować za zebraną kwotę :) Tak jak wyżej ktoś pisał - taką ilość katonu i papieru da się wydrukować <50zł, i to w porządnej drukarni. Nawet doliczając do tego inne koszty (grafiki, marketing, nieprzewidziane etc) koszt produkcji nie przekroczy powiedzmy 70zł... (jeśli przy takich komponentach przekroczy - to coś zje****ście po prostu biznesowo wg mnie) Przy drukowaniu 500 egzemplarzy! Czyli pokrycie całej produkcji i kosztów "dookoła" zamyka się w 35tys zł. Sprzedawajcie po 150zł. Niech sprzeda się na wspieram 200 sztuk... I macie zebrane już 30tys zł. I TO jest realny cel do osiągnięcia (popatrzcie statystycznie na inne gry na wspieram ile sztuk się sprzedaje), który nie odrzuci od wspierania jak obecny, zapewni kasę na produkcję...

PS. Wchodząc w produkcję 1000+ egzemplarzy pewnie z 15-20zł jeszcze się utnie z kosztu produkcji.
Misioo mam tego świadomość, nawet w rozmowie telefonicznej z kolegą wspominałem o kosztach grafików itp. jednakże wciąż jest to zbyt mało jak na tą cenę.

Natomiast kalkulacje Andrzeja i Twoje co do kosztów produkcji są moim zdaniem zbliżone do rzeczywistości i też zastanawiam się jakim cudem niezbyt tania, nieznanej firmy, niezbyt rozreklamowana gra ma zebrać 95000 zł.

To już lepiej iść na KS, bo zgarnie się zapewne te 25 tys. USD bez problemu (szczególnie z add-onem figurkowym) ale tam rozbija się o język zapewne.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Pan_K »

olsszak pisze: To już lepiej iść na KS, bo zgarnie się zapewne te 25 tys. USD bez problemu (szczególnie z add-onem figurkowym) ale tam rozbija się o język zapewne.
I o tematykę
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: olsszak »

Pan_K pisze:
olsszak pisze: To już lepiej iść na KS, bo zgarnie się zapewne te 25 tys. USD bez problemu (szczególnie z add-onem figurkowym) ale tam rozbija się o język zapewne.
I o tematykę
True. To też :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: misioooo »

Szybki retheme na (brak licencjonowania) Cthulhu i pójdzie z figurkami jak kiełbasa śląska w gorącą sobotę w żabce :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Nadis »

Planujecie jakieś granie pokazowe np. w Katowicach, Zabrzu (Smocze Oko by pasowało klimatycznie :P)? 160 zł mrozić na miesiąc bez przekonania nie chcę, gdybym zagrała i by siadło, to kto wie.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: raj »

Wbrew pozorom taka tematyka mogłaby być plusem na KS. Ludzie często wolą egzotykę zamiast wielokrotnie wałkowanego tematu.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Paskuder »

Czy projekt jest już na wspieramto bo nie widzę?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: kmd7 »

misioooo, czyli wg Ciebie grafiki w Wyścigu Odkrywców zostały zrobione za miskę ryżu? ;) Ja wiem, że ilość elementów z reguły nie ma przełożenia na cenę, ale dla mnie, biorąc pod uwagę przedstawione materiały, jednak Stworze jest trochę za drogie. A T.I.M.E. Stories z dodatkami wsparłem bez mrugnięcia okiem :). I nie żałuję.
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: olsszak »

kmd7 pisze:misioooo, czyli wg Ciebie grafiki w Wyścigu Odkrywców zostały zrobione za miskę ryżu? ;) Ja wiem, że ilość elementów z reguły nie ma przełożenia na cenę, ale dla mnie, biorąc pod uwagę przedstawione materiały, jednak Stworze jest trochę za drogie. A T.I.M.E. Stories z dodatkami wsparłem bez mrugnięcia okiem :). I nie żałuję.

Nie chciałem tego pisać dotąd, ale na moje ktoś chce zarobić sporo i szybko :) I bynajmniej nie uważam chęci zarobku za złą, ale mając bazę porównawczą do innych pozycji to na ten moment poza słowiańskim klimatem nie widzę nic co wołałoby: "Weź mnie grrrr...!"
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
ODPOWIEDZ