Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
sadziu
Posty: 42
Rejestracja: 06 sie 2016, 11:03

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: sadziu »

Gdzieś zniknął próg 149 PLN?
W opisie kampanii jest, a w nagrodach nie ma do wyboru.
KQuest
Posty: 600
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 60 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: KQuest »

sadziu pisze:Gdzieś zniknął próg 149 PLN?
W opisie kampanii jest, a w nagrodach nie ma do wyboru.
jest na samej górze
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: grzemek »

Będzie wesoło jak przebije kwotowo pewną grę, która jest zbudowana na podstawie książek znanych i czytanych przez więcej osób ;)
Tamta gra zebrała 124 511zł, Stworza po kilku dniach już ma prawie tyle ;)

I całe te malkontenctwo "za dużo", "za wysoko", "nie znany temat" idą o kant d... trzasnąć. Sam nie wspieram tej gry bo nie lubię tej tematyki ale wiara w bogaty Polski naród wraca ;)

Ciekawe ile finalnie uzbierają tak czy inaczej ja już gratuluje gdzieś znaleźli cudowny target bo na pewno nie tu na forum :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4045
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: AkitaInu »

grzemek pisze: I całe te malkontenctwo "za dużo", "za wysoko", "nie znany temat" idą o kant d... trzasnąć. Sam nie wspieram tej gry bo nie lubię tej tematyki ale wiara w bogaty Polski naród wraca ;)
Czytałeś co kilka osób pisało powyżej odnośnie progu i ilości wsparcia? :)
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: grzemek »

AkitaInu pisze:
grzemek pisze: I całe te malkontenctwo "za dużo", "za wysoko", "nie znany temat" idą o kant d... trzasnąć. Sam nie wspieram tej gry bo nie lubię tej tematyki ale wiara w bogaty Polski naród wraca ;)
Czytałeś co kilka osób pisało powyżej odnośnie progu i ilości wsparcia? :)

Czytałem i rozumiem, że tak to działa i tak samo było ze wsparciem PLO, chodzi mi bardziej o "mało znaną i lubianą tematykę" i o brak wysokich wsparć Polskiego konsumenta w projektach na wspieram.to a tu taki myk, że idzie jak burza i się okaże jednym z lepszych wsparć na stronie jeśli chodzi o uzbieraną kwotę i ilość zainteresowanych.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Wspieram.to »

Kampania jest naprawdę interesująca pod względem niektórych statystyk: póki co jest 14 najczęściej odwiedzaną kampanią na blisko 100 pozostałych gier planszowych; sprzedało się już prawie 700 pudełek (co chyba jest rekordem), wszystkie wpłaty dokonane zostały przez wspierających (nie było żadnych sklepów do tej pory), a 31% to wspierający pierwszy raz (co jest rekordem). Zakładam, że teraz po EB trochę ucichnie i zrobi się znów głośniej w ostatnich paru dniach, mimo tego pare rekordów tutaj padnie, jak jeżeli jeszcze zrealizują wszystko na grudzień to mamy bardzo interesujące case study . Trzymam kciuki, aby tak się stało :)
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Kosternik »

grzemek pisze: Czytałem i rozumiem, że tak to działa i tak samo było ze wsparciem PLO, chodzi mi bardziej o "mało znaną i lubianą tematykę" i o brak wysokich wsparć Polskiego konsumenta w projektach na wspieram.to a tu taki myk, że idzie jak burza i się okaże jednym z lepszych wsparć na stronie jeśli chodzi o uzbieraną kwotę i ilość zainteresowanych.
Od akcji PLO do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu. PLO była jedną z pierwszych gier planszowych na wspieraczce. A rynek z roku na rok mocno rośnie. Pojawia się teraz efekt skali, no i większej penetracji i znajomości rynku gier planszowych przez potencjalnych klientów.
Moja mała kolekcja, a myślę o...
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: konrad.rymczak »

Wspieram.to pisze:... a 31% to wspierający pierwszy raz (co jest rekordem)...
A ile % wspierających wsparło coś pierwszy raz przy pierwszej grze (nie wiem co było pierwsze, ale np. PLO)?
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Wspieram.to »

konrad.rymczak pisze:
Wspieram.to pisze:... a 31% to wspierający pierwszy raz (co jest rekordem)...
A ile % wspierających wsparło coś pierwszy raz przy pierwszej grze (nie wiem co było pierwsze, ale np. PLO)?
Piwne Imperium było pierwsze w 2013 roku i tam 50% to byli nowi wspierający
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: KamradziejTomal »

Ja bym strzelał, że prawdopodobnie autorzy gry znaleźli dobry rynek zbytu i trafili do pasjonatów kultury słowiańskiej, odtwórstwa historycznego, itp. Być może korzystając jednocześnie z fali popularności Wiedźmina (który mocno ociera się o tematykę słowiańską). Nie wiem gdzie dokładnie gra była promowana ale wygląda na to, że hype został nakręcony tylko być może nie w środowisku gier planszowych.

W każdym razie gratuluję bo pomysł wykonania jest fajny i cały projekt zaczyna naprawdę nabierać rumieńców. :)

Ze względów budżetowych dalej waham się czy wspierać. Czekam na recenzję bo nie miałem chwili żeby zerknąć na instrukcję. Myślę, że kilka dobrych recenzji mogłoby naprawdę wywindować ten tytuł na wyżyny zbiórki. Czekam z niecierpliwością! :)
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: misioooo »

Na pewno promują poza gronem planszowkowym. Wystarczy spojrzeć ilu nowych wspierających się pojawiło :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
babayaga0
Posty: 78
Rejestracja: 12 sty 2015, 22:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 5 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: babayaga0 »

Mam nadzieję, że jakieś sklepy wesprą. Wiadomo coś w tym temacie?
tom.jaskulski
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2017, 03:52

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: tom.jaskulski »

Czy ktoś z Wawy pisałby się na grupowe zamówienie (po 10.07 :P)
mrozy16
Posty: 292
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: mrozy16 »

Ja się wstrzymałem do czasu obejrzenia porządnej recenzji. Jak takowa będzie i mnie przekona to chętnie.
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Kosternik »

Geek Faktor opisuje wrażenie z pierwszej gry.
https://youtu.be/qBpXZHMdbs4
Moja mała kolekcja, a myślę o...
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 344
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 24 times
Been thanked: 26 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Dr_Kecaj »

By zdecydować się wesprzeć zabrakło mi obiektywnej recenzji. Takiej w której autor nie siedzi obok recenzenta
Kupię Szczura rogatego PL
olsszak
Posty: 1824
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: olsszak »

Dr_Kecaj pisze:By zdecydować się wesprzeć zabrakło mi obiektywnej recenzji. Takiej w której autor nie siedzi obok recenzenta
Obiektywna recenzja to oksymoron :)

Ja bym chcial, aby tutaj wypowiedział się ktoś, kto mial przyjemność zagrać na żywo.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Retro »

No trudno, to w dalszym ciągu musicie czekać na recenzję która was w pełni usatysfakcjonuje a my tymczasem lecimy dalej ku nowym celom w kampanii :D
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: ostoja »

Czy tylko ja odczuwam lekkie zażenowanie oglądając kolejne filmiki z wrażeniami z rozgrywki z autorem gry siedzącym obok?
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: crus221 »

Ostoja, nie tylko tylko ty. Też chciałbym zobaczyć recenzje bez autora obok.
Czy to już koniec celów kampanii? Skończyły się na 95tyś?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: rattkin »

- Czym gra różni się od Runebound 3ed?
- Czym gra różni się od Witcher: TAG?

Gry "przygodowe" mają ogólnie ciężko, gatunek się trochę zastał. Jest na nie hype, a potem spadają z półek za pół ceny, bo okazuje się, że nawet wiedźmin nie pomoże, kiedy gra się nijako. Chętnie bym usłyszał, czym ta gra się chce wybić, poza samą "słowiańskością"?
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: grucha »

crus221 pisze:Ostoja, nie tylko tylko ty. Też chciałbym zobaczyć recenzje bez autora obok.
Czy to już koniec celów kampanii? Skończyły się na 95tyś?
Ciężko mówić o recenzji, bo autorzy gry mają przygotowanych za mało prototypów by zostawić je recenzentom na dłuższy czas do ogrania. Dlatego też mamy tylko wrażenia z pierwszej rozgrywki, choć faktycznie obecność autora może mieć tutaj wpływ na ocenę.

Jeśli zaś chodzi o kolejne progi to w komentarzach na wspieram.to pisali , że po weekendzie coś wejdzie.
rattkin pisze:- Czym gra różni się od Runebound 3ed?
- Czym gra różni się od Witcher: TAG?

Gry "przygodowe" mają ogólnie ciężko, gatunek się trochę zastał. Jest na nie hype, a potem spadają z półek za pół ceny, bo okazuje się, że nawet wiedźmin nie pomoże, kiedy gra się nijako. Chętnie bym usłyszał, czym ta gra się chce wybić, poza samą "słowiańskością"?
Nie grałem to się wypowiem.
-wydaje się być troszkę bardziej złożona, dużo rzeczy wzajemnie powiązanych do ogarnięcia
-większy nacisk na taktykę niż na przygodę, to co zrobimy zależy od akcji które nie zawsze są dla nas dostępne oraz od żetonów oddziaływania które posiadamy lub nie
-asymetryczność misji/celów
-większa interakcja między graczami, blokowanie wspomnianych akcji, polowanie na siedzibę stworza, woj i guślarz, wyścig po zadania, manipulacja żetonami oddziaływania

No ale mimo wszystko nie da się ukryć, że największą robotę (IMO) robi klimat.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2017, 11:14 przez grucha, łącznie zmieniany 1 raz.
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: ostoja »

rattkin pisze:Chętnie bym usłyszał, czym ta gra się chce wybić, poza samą "słowiańskością"?
Mi się np. podoba oprawa graficzna, poza tym dużym plusem jest to, że to autorski, polski projekt. Niestety brak recenzji, brak gameplay'a, dołożenie trybu 2-osobowego w ostatniej chwili to zbyt dużo czerwonych flag, żeby zaryzykować. Mam nadzieję, że po premierze doczekam się prawdziwych recenzji* i wtedy jeszcze raz się nad sprawą zastanowię.

*najlepiej takich, w których recenzent ani gry nie dostał od wydawcy ani jej nie kupił za swoje pieniądze :D #pdk
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 41 times
Been thanked: 30 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: kmd7 »

Mam to samo, co przedmówca, interesuję się i kibicuję tytułowi, ale brak informacji (a szczególnie gameplay'a) o trybie dwuosobowym skutecznie mnie zniechęca do wsparcia. Zakładam, że w końcu się jakiś filmik z przebiegu rozgrywki pojawi, wtedy wyrobię sobie własną opinię. A póki co gratuluję wyniku.
ODPOWIEDZ