Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: Elemenek »

kilpopx pisze: 12 paź 2020, 19:45 Ciężko mi coś z tego wywnioskować. Wydaje mi się że celowo nie udostępniono prototypu nowej edycji recenzentom by uniknąć negatywnych opinii.
Za to na GTTV juz byly zachwyty nad nowa, ulepszona wersja :wink:
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: itsthisguyagain »

Elemenek pisze: 13 paź 2020, 18:07 Za to na GTTV juz byly zachwyty nad nowa, ulepszona wersja :wink:
Nie oglądałem ale pozapercepcyjnie wyczuwam, że największą zaletą był klimat.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: Elemenek »

itsthisguyagain pisze: 13 paź 2020, 18:15
Elemenek pisze: 13 paź 2020, 18:07 Za to na GTTV juz byly zachwyty nad nowa, ulepszona wersja :wink:
Nie oglądałem ale pozapercepcyjnie wyczuwam, że największą zaletą był klimat.
Piotrek reklamowal nowa kampanie i mowil ze wie cytuje "ze bedzie gownoburza w komentarzach" ale mu naprawde sie podoba a tym co sie nie podobalo to beda zmiany I ze bedize sie podobac. Oczywiscie byl to "news" czy tam "szok tygodnia".

A co do klimatu to raz jak zapomnialem zaplacic rachunku za prad bo sie gdzies zawieruszyl I mi wylaczyli I zalozyli plomby w moje urodziny to mialem super klimat. Siedizalem przy swieczkach bez tortu. Tyle na temat klimatu :D
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: dwaduzepe »

Nie ma osobnego watku dla Stworze Odrodzenie, wiec napisze tutaj - gdyby ktos sie zastanawial to nowa edycja Stworze jest tragiczna tak samo jak pierwsza. Mechanicznie to jakis koszmarek ze zle napisana instrukcja. Jedyny plus to bardzo ladne wykonanie, mocno klimatyczne.
Awatar użytkownika
Dianne
Posty: 168
Rejestracja: 15 kwie 2020, 08:49
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 61 times
Been thanked: 87 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: Dianne »

Zagraliśmy dzisiaj w Stworze: Odrodzenie. Był to nasz pierwszy bezpośredni kontakt z tytułem. Podejrzewam, że ta gra to taki trochę casus Trzewiczkowego Wiedźmina. Byłaby ok, gdyby była czymś innym, ale jest tym czym jest i spodziewaliśmy się czegoś więcej. Na szczęście przynajmniej instrukcja jest krótsza ;) Mój facet stwierdził, że dla niego ta gra ma więcej klimatu niż Nemesis. Tyle że on bardzo Nemesisa nie trawi, a ja wręcz odwrotnie, więc kompletnie się z nim zgodzić nie mogłam.
Mechanicznie gra ma proste rozwiązania, tyle że w instrukcji są one opisane w zagmatwany sposób. Gdyby instrukcja była bardziej przystępna, to gra prostą drogą trafiłaby do miłośników słowiańskich klimatów i byłoby po sprawie.
Wykonywanie zadań za pomocą prostych rzutów na test taki czy inny to jest mechanika do wyrzucenia z tej gry według mnie. Biorąc pod uwagę jak dużo opiera się na zrealizowaniu zadania bądź pomocy postaciom, to pozwalanie losowi zadecydować czy mi się to uda czy nie jest mocno kontrowersyjne. Ja wiem, że jest ameri to są kostki, ale tutaj naprawdę można było popracować nad różnorodnością zadań.
Z minusów to na pewno figurki, ich szczegółowość jest bardzo mizerna. W sumie trochę dla nich kupiliśmy grę, bo na wizualizacjach bardzo nam się podobały, a dostaliśmy coś co wygląda jak chińska podróbka. xd
Podoba mi się za to, że w grze nie ma zbierania punktów, nie ma toru punktów, nie ma zwycięstwa na punkty. Jest jasno oskreślony cel. Podoba mi się to, że jak już się ogarnie różne miejsca w których czają się akcje, a potem jakie mogą to być akcje i jak nauczy się je ładnie składać, to gra na pewno może przynieść trochę satysfakcji.
Tytuł raczej dla pasjonatów. Myślę, że kto ma kupić ten kupi, bo jest to na pewno coś wyjątkowego na rynku. Grałam w gorsze gry, w które zagrywa się z radością mnóstwo osób i nie uważam, żeby Stworze było od nich gorsze. Ot, ciekawostka z rodzimego rynku. Jesteśmy przyzwyczajeni do innej jakości, ale nie każda gra ma szansę stać się wybitną. Jasne, miło byłoby, gdyby każdy tytuł w kolekcji mógł nosić to miano, ale cudów nie ma ;)
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: dwaduzepe »

Tak, figurki to bylo cos co mnie tez zszokowalo po ich zobaczeniu - mialy byc recznie robione figurki z zywicy, a dostalem jakies najtansze, chinskie potworki, niektore mialy tak malo szczegolow, ze ciezko bylo je od siebie odroznic.
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: smalco »

Twórcy gry wielokrotnie udowodnili, że nie należy im wierzyć na słowo. Zareklamuje.
ODPOWIEDZ