Ocaleni / Outlive (Grégory Oliver)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Ocaleni / Outlive (Rebel)

Post autor: kwiatosz »

Blue pisze: 05 lut 2019, 11:43 Metal albo deski. Wsadzasz kawałek dechy tak żeby zasłaniał dziurę i dociskasz potem wsadem. Chyba, że to rozprucie, to ciężko by tak było zrobić, ale jak materiał dobry, a poszedł np "dół", to można nożem zrobić po bokach "dziury" żeby belkę zamontować poprzecznie i na niej opierać wsad. Jak ma działać na zasadzie prowizorki, byle spełniało cel na jakiś czas, to może dać radę.

Zależy jakie to uszkodzenie, ale część by się dało ogarnąć z wykorzystaniem tych desek ;).
Mozna jeszcze deski namoczyc, rozbic na wlokna, wlokna splesc i wysuszyc i tym zacerowac. Mozna z nich zbic kufer i przyczepic do niego ramiona od zepsutego plecaka. Mozna zrobic naciecie na szyje i ramiona i uzywac do noszenia wiader z ekwipunkiem. Mozna pomagac autorom na wiele sposobow, ale to trzeba umiec utrzymac powage, ja poleglem.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Ocaleni / Outlive (Rebel)

Post autor: Blue »

W każdym razie jeżeli to jest koronny argument przeciw, to ja go nie kupuję. Na BGG od groma 8 i 9/10. Z PL recek wychodzi mi obraz co najwyżej 6/10 zwykle. Jedni chwalą klimat inni go w ogóle nie widzą - czyli chyba dobre euro ;).
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Ocaleni / Outlive (Rebel)

Post autor: kwiatosz »

Nie wiem czy jest koronny, jak pisalem rozczarowanie moglo dodac swoje. W niektorych euro brak klimatu nie przeszkadza, ale klimat wbrew to juz za duzo!
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10938
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3223 times

Re: Ocaleni / Outlive (Rebel)

Post autor: japanczyk »

Blue pisze: 05 lut 2019, 12:52 W każdym razie jeżeli to jest koronny argument przeciw, to ja go nie kupuję. Na BGG od groma 8 i 9/10. Z PL recek wychodzi mi obraz co najwyżej 6/10 zwykle. Jedni chwalą klimat inni go w ogóle nie widzą - czyli chyba dobre euro ;).
Bo to przyjemna gra, nie za trudna, troche losowa i niezbalansowana jak kolega wyzej wspomnial, ale ogólnie dobra.

Może też patrzę na nią przez pryzmat ceny jaką za nią zapłaciłem - 35 zł ;-)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5218
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Ocaleni / Outlive (Grégory Oliver)

Post autor: BOLLO »

Lubię odkrywać fajne rzeczy w grach które miały już swoje 5min w tym hobby i podchodzić do nich bez zbędnego hajpu jaki towarzyszy przeważnie nowościom. I co prawda w Ocalonych grałem już 4 lata temu to dziś po ponownym ograniu mogę powiedzieć co myślę o tej grze.
Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moją opinią

ODPOWIEDZ