Roll Player (Keith Matejka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: Bart Henry »

feniks_ciapek pisze: 17 lip 2023, 12:56 Każdy z dodatków wprowadza też nowe karty rynku. Grając z oboma na 3 graczy odrzucamy aż 40 kart pierwszego poziomu z około 60 (licząc okazyjne promki). W tym momencie naprawdę nie wiadomo, co się w nim pojawi i nie można już liczyć dosłownie na nic.
To był jeden z głównych powodów sprzedaży big boxa w moim przypadku. Często gram dwuosobowo, a powodowało to odrzucanie jeszcze większej liczby kart przed rozgrywką. Zazwyczaj denerwuje mnie, gdy setup na mniejszą liczbę osób wymaga wyciągnięcia jakichś elementów, a w tym przypadku dodatkowo wzmaga losowość. Zestawy stały się po prostu bezsensowne.
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: Kal-El83 »

Ostatnio wróciłem do RP po dłuższej przerwie (~2 lata) i … jejku jak ja tę grę lubię :) pokazałem na spotkaniu planszówkowym 4 nowym osobom i 75% było zaskoczonych jaka ta gra jest (co do zasad) prosta, a ile kminienia i radości z kombinowania daje :)
W trzech ostatnich grach 2 razy przegrałem a dopiero wczoraj z żonà mi się udało odkręcić złą passę (32-28) grajàc w podstawkę (mamy jeszcze potwory i sługusy)

Przypomnienie zasad to 2’ a wytłumaczenie 5’ z przerwà na kawę ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
ODPOWIEDZ