Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
erpe
Posty: 25
Rejestracja: 27 sty 2019, 05:21
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: erpe »

Dwa pytania:

Czy Pandemic 10th Anniversary - poza tym, że ma figurki, a nie pionki - jest w pełni kompatybilny z dodatkami do zwykłego Pandemica (Na krawędzi, Laboratorium, Stan Zagrożenia)?

Czy po przejęciu serii od Lacerty przez Rebela, Rebel drukował swoje wersje i różnią się one od wydania Lacerty?
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: E2MD »

erpe pisze: 23 kwie 2020, 23:48 Czy Pandemic 10th Anniversary - poza tym, że ma figurki, a nie pionki - jest w pełni kompatybilny z dodatkami do zwykłego Pandemica (Na krawędzi, Laboratorium, Stan Zagrożenia)?
Prócz figurek są inne karty (wszystkie) oraz inna mapa. (uwaga! - na mapie brakuje jednego połączenia - Rebel dosyła naklejkę)
Nie wiem jak z dodatkami bo nie grałem, ale w porównaniu do "zwykłego" Pandemica wersja rocznicowa jest na mega wypasie (również cenowym).

Właśnie wczoraj zagraliśmy w trójkę - w tym 18-latka jako nowy gracz. Pierwszy gra z wybranymi postaciami oraz na na cztery karty pandemii. Dociąg kart okazał się idealny i wygraliśmy łatwo. Młodzieży się spodobało i nie wiedziała czemu się tak cieszymy że poszło bo "to łatwe". No to zagraliśmy drugi raz na sześć pandemii z losowymi postaciami i przed wynalezieniem trzeciego lekarstwa poszła taka fala uderzeniowa że tor chorób i brak czerwonych znaczników załatwiły nas jednocześnie.

Myślę, że ze słabymi postaciami (np.szef planu B + kierownik budowy + logistyk) nie da się wygrać przeciwko sześciu epidemiom.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: bdm »

Kierownik budowy to bardzo dobra postać. :)

A szefem planu B jeszcze nie wygrałem żadnej gry. :D
erpe
Posty: 25
Rejestracja: 27 sty 2019, 05:21
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: erpe »

A Logistyk to niby słaba postać? Zakładam, że wymienienie Logistyka w kontekście słabej postaci było raczej ze względu na kontekst pozostałych dwóch wyżej wymienionych ;)
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: E2MD »

erpe pisze: 24 kwie 2020, 08:54 A Logistyk to niby słaba postać? Zakładam, że wymienienie Logistyka w kontekście słabej postaci było raczej ze względu na kontekst pozostałych dwóch wyżej wymienionych ;)
Dokładnie tak - chodzi o zależności pomiędzy postaciami. Przenosisz logistykiem kierownika budowy żeby zbudować stację badawczą. Generalnie całkiem sprawnie przemieszczacie się po mapie, ale co dalej.

W grze na trzech:
- logistyk + szef planu B + kierownik to najgorszy zestaw (prócz sprawnego przenoszenia się po mapie brak innych zalet)
- najlepszy zestaw to badacz (bo dystrybucja kart) + naukowiec (bo 4 karty zamiast 5) + specjalisty ds kwarantanny (typowy blokujący)
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 931
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: louiscyphre »

Z coraz większą liczbą partii zaczynam doceniać i uczyć się grać Szefem Planu. Wadą tej postaci jest podatność na losowość. O ile pozostałe postacie mogą wykorzystywać zdolność cały czas, tutaj wszystko zależy od dociągu kart.
Awatar użytkownika
Dianne
Posty: 168
Rejestracja: 15 kwie 2020, 08:49
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 61 times
Been thanked: 87 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: Dianne »

Ja się może wypowiem o Pandemii z perspektywy kompletnego laika. W świat planszówek wprowadza mnie mój facet, który trochę tytułów już w swoim życiu ograł, ale ja... no ja jestem świeżak :P I tak sobie gramy głównie we dwójkę, chociaż zdarzył się nam również skład 4-osobowy.
Mniej więcej z początkiem narodowej izolacji podjęliśmy decyzję, że kupujemy planszówkę. Z tytułu otaczającej rzeczywistości Pandemia była naszym pierwszym wyborem (drugim była Pangea - bo co oprócz pandemii trawiącej ludzkość może być w tej chwili bardziej klimatyczne niż wymieranie gatunków?).
Po wybraniu tytułu trzeba było zdecydować się na wydanie. Ja chciałam iść budżetowo, ale mój towarzysz przekonał mnie, że warto doinwestować w edycję Jubileuszową. Z perspektywy uważam, że była to świetna decyzja. Jest bardzo estetyczna. Oryginalne wydanie Pandemii nie przemawia do mnie kompletnie. Ma może klimat jakichś programów puszczanych na Polsacie na przełomie wieków. Natomiast Pandemia w miętowej walizeczce to jest cudo. Mapka jest miła dla oka, karty wydane przepięknie, w stonowanych kolorach, przemyślane. Karty postaci również cieszą oko. Figurki są bardzo klimatyczne. Uważam, że w porównaniu z pionkami pozwalają o wiele lepiej zidentyfikować się z granymi postaciami i wczuć w zadanie do wykonania. W tej edycji zagrało wszystko poza jednym nie takim znowu małym szczegółem... O którym później.

Zdjęcia z naszej pierwszej rozgrywki:
Spoiler:
Tutaj ja (naukowiec) i mój facet (szef planu B) ruszamy ratować świat :D
Spoiler:
Rozgrywka w dwie osoby na 4 karty epidemii nie jest zbyt emocjonująca... chyba że w fazie Nowych Infekcji dokładacie nie po jednej kostce, a tyle ile pokazuje Wskaźnik Poziomu Zachorowań. Zorientowaliśmy się dopiero po 3 albo 4 rozgrywce, sfrustrowani, ale podekscytowani. Mocno powątpiewam czy da się wygrać z taką modyfikacją, może z nieco silniejszą postacią niż Szef Planu B. Jak komuś gra się za łatwo to niech sobie spróbuje naszej modyfikacji ;P ;P ;P

Jak już ogarnęliśmy, że twórcy gry byli dla nas łaskawsi niż my sami, to 4 karty epidemii właściwie przestały stanowić wyzwanie. 5 było optymalne, 6... Chyba raz czy dwa udało się nam wygrać na 6 kartach. Gra się fajnie, chociaż w dwie osoby gra nie jest aż tak emocjonująca jak w 4. Element kooperacji dla mnie jest super, bo generalnie okazuje się, że nie potrafię przegrywać (z drugą osobą, z grą mnie to bardziej ekscytuje), za to uwielbiam obmyślać strategię z innymi i planować ruchy na kilka tur do przodu, co przy więcej niż 2 osobach staje się bardziej skomplikowane i wymaga więcej główkowania.

Jeszcze jedno zdjęcie z rozgrywki.
Spoiler:
Ostatecznie jednak rozgrywka w 2 osoby z samą podstawką jest tak sobie ekscytująca, ale za to w dobie pandemii irl - bardzo klimatyczna.

To teraz o problemie, o którym wspominałam na początku. Po jakimś (dość krótkim) czasie zdecydowaliśmy się na zakup dodatków. I... fakap. Nie ma dodatków, które pasowałyby do tej edycji gry. Mimo to kupiliśmy Pandemię: Stan Zagrożenia. Dość szybko doszliśmy do wniosku, że wolelibyśmy dopłacić do edycji Jubileuszowej, ale żeby przyszła do nas już z kompletem PASUJĄCYCH dodatków.

Zdjęcie dla zobrazowania problemu:
Spoiler:
Problem niepasujących rewersów rozwiązaliśmy doraźnie dociągając karty w zmienionej orientacji - ze spodu talii, a przy epidemii infekowane miasto z wierzchu. Przy czym nie jest to rozwiązanie na zawsze, bo jednak nie da się do końca dociągnąć tych kart tak, żeby nie widzieć nawet "rzutem oka", że kolejna jest z dodatku. Pomysłów na rozwiązanie tego impasu mamy dwa: 1) koszulki z kolorowymi rewersami - nie podoba mi się do końca, bo bardzo podobają mi się rewersy kart z podstawki i nie chciałabym się pozbywać tego wizualnego aspektu rozgrywki 2) wydrukowanie rewersów i powkładanie ich w koszulki, tak żeby zasłonić rewersy dodatku, przy czym podejrzewam, że trzeba by ten zabieg wykonać na wszystkich kartach, bo jednak będzie widać, że karta jest "zmanipulowana".
[Update] Dokupiliśmy w końcu koszulki z zielonymi i czarnymi tyłami i wygląda ok, chociaż trochę tęsknię za oryginalnymi rewersami. :(
Drugi aspekt to karty postaci, które mi odbierają przynajmniej 15% radości z gry. Nie szukałam jeszcze, ale jeśli ktoś słyszał o fanowskiej edycji kart postaci z dodatku pasujących do wydania jubileuszowego to proszę o kontakt. Nowi bohaterowie mają ciekawe nowe zdolności i graliśmy już rozgrywkę tylko z nimi, ale te karty... Ech :(
Trzeci problem to brak szalki Petriego na znaczniki fioletowej choroby i szczepionki. Znowu - doraźnie znaleźliśmy w mieszkaniu pojemniczek, który był OK. W praktyce zamówimy najpewniej plastikową szalkę Petriego albo dwie i będziemy je trzymać w nich.
O nie pasujących planszach prowincji już nie wspominam, bo jest to ten sam temat i tak na dobrą sprawę ciężko będzie go samemu naprawić.
Aha, pionki z dodatku dopasowane do kart postaci zastąpiliśmy figurkami z podstawki mniej więcej pasującymi do naszych nowych postaci, bo... no, chyba nie muszę tłumaczyć :P Na dwie osoby działa, w więcej nie wiem czy by się nie myliło.
Ostatecznie jednak stwierdziliśmy, że jak tylko (jeśli w ogóle) wyjdą dodatki pasujące do naszej edycji to je kupimy, a ten sprzedamy, bo jednak wizualny aspekt gry jest dla nas ważny. Szkoda, że trzeba tak kombinować, bo sam dodatek gra się bardzo fajnie i potrafi ładnie pokrzyżować plany. W rozgrywce na zdjęciu graliśmy wszystkie wyzwania na raz (ja Genetykiem, facet Farmaceutą) i już prawie wygraliśmy (mieliśmy lekarstwo na wszystkie 4 choroby, szczepionkę na fioletową, byliśmy jedną turę od wyeradykowania fioletowej choroby) i... załatwił nas koniec kart miast. Ale rozgrywka była dużo bardziej emocjonująca niż z samą podstawką, więc generalnie dodatek uznaliśmy za wart zakupu. Tylko ta szata graficzna...

Docelowo chcemy mieć jeszcze Na krawędzi i Laboratorium. Klimat Pandemii jest bardzo w naszym stylu. Mechanika i zasady gry jak już się raz zrozumie to później są intuicyjne, co dla mnie jako osoby początkującej było ważne. Generalnie podstawkę ogrywamy po kilka razy pod rząd, z dodatkiem rozgrywka jest dłuższa, więc na razie jedna partia na wieczór nam wystarcza. Ja jestem bardzo zadowolona :)

[Edit] Bonus, bo mi własnie wyskoczyło na fb ;p
Spoiler:
itam07
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2020, 05:12

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: itam07 »

Witam,

Jestem nowy w swiecie gier planszowych i prosze o pomoc w dokonaniu wyboru, przy zakupie gry pandemic

1. Czy kupujac pandemic legacy sezon 1 moge potem grac normalnie w pandemica i dokupic 3 kolejne dodatki jak do podstawki? to w 100% to samo? (czy cos zle rozumiem)

2. Interesuje mnie wersja 10th pandemic anniversary ale wiem ze nie pasuja do niej dodatki, czy taka wersja szybko sie znudzi? czy warto miec dodatki?

3. czy kupujac podstawowa wersja pandemica, to sa do niego 3 dodatki czy wiecej? jaka jest regyrwalnosc gry aby za szybko sie nie znudzila i jakos wykonanych elementow? (w razie czego moge dokupic dla lepszej zabawy figurki pomalowane, czy to wystaczy? czy wtedy nie beda pasowaly do dodatkow?

4. jakie sa inne wersje pandemica i czym sie roznia,bo nic nie ogarniam...

Zalezy mi na grze na WIELE ROZGRYWEK i jak najlepszej jakosci wykonanych elementow.. głównie do grania z żona, albo czasami z Gośćmi.

Prosze o pomoc kogos kto sie zna.

Pozdrawiam.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: feniks_ciapek »

itam07 pisze: 30 sty 2021, 22:44 1. Czy kupujac pandemic legacy sezon 1 moge potem grac normalnie w pandemica i dokupic 3 kolejne dodatki jak do podstawki? to w 100% to samo? (czy cos zle rozumiem)
Od razu odpowiem, że w zasadzie nie na oba. Niby plansza zostaje, ale będzie najprawdopodobniej zmieniona bardzo mocno, więc raczej granie w podstawkę już odpada. No i postaci mają swoje własne schematy rozwoju.

Dodatki są całkowicie niekompatybilne z Legacy, chociaż samo Legacy zawiera część elementów z dodatku "Na krawędzi".
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: TV3 »

Moje wypociny a propos Pandemii:
Spoiler:
Na początek - regularna Pandemia (lub wariacje na jej temat - choć tych nie znam, nie grałem w inne wersje). Również do pogrania z gośćmi okazjonalnie. Jeśli podejdzie - szczerze polecam Legacy. To można oczywiście z gośćmi również, ale od początku do końca - z tymi samymi gośćmi. Jednak zdecydowanie sugeruję obczaić najpierw wersję podstawową, by wiedzieć, z czym Pandemię się je, zanim wystartuje się do jednorazówki.
zajudzony
Posty: 103
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:46
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: zajudzony »

Witam,

Mam tylko szybkie pytanie czy dodruk pandemica legacy sezon 1 jest potwierdzony? Pozdrawiam !!
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: Torquemada666 »

zajudzony pisze: 13 lut 2021, 16:20 Witam,

Mam tylko szybkie pytanie czy dodruk pandemica legacy sezon 1 jest potwierdzony? Pozdrawiam !!
Podobno tak, ale mimo tego zamówiłem w Gandalfie :) z opcją tradycyjny przelew, mam jeszcze czas w weekend żeby zakup przemyśleć :)
zajudzony
Posty: 103
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:46
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: zajudzony »

Torquemada666 pisze: 13 lut 2021, 20:39
zajudzony pisze: 13 lut 2021, 16:20 Witam,

Mam tylko szybkie pytanie czy dodruk pandemica legacy sezon 1 jest potwierdzony? Pozdrawiam !!
Podobno tak, ale mimo tego zamówiłem w Gandalfie :) z opcją tradycyjny przelew, mam jeszcze czas w weekend żeby zakup przemyśleć :)
Zrobiłem identycznie :) jednak potem przemyślałem zakup i dokonałem przelewu. Primo ciekaw jestem systemu legacy a secundo jak będzie dodruk to cena pewnie i tak będzie ok 200 wzwyż. Pozdro!!
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: Kin@a »

itam07 pisze: 30 sty 2021, 22:44
Zalezy mi na grze na WIELE ROZGRYWEK i jak najlepszej jakosci wykonanych elementow.. głównie do grania z żona, albo czasami z Gośćmi.

Prosze o pomoc kogos kto sie zna.

Pozdrawiam.
Skoro tak to kup zestaw podstawka + co najmniej dwa dodatki: "Na krawędzi" i Laboratorium", które dają możliwość gry w więcej niż cztery osoby. "Stan zagrożenia" też jest ok i warto nabyć, mimo iż dubluje niektóre elementy z dodatku "Na krawędzi".
Jednak pojawia się problem bo dodatku "Na krawędzi" Lacerty już nie ma chyba na rynku, zdaje się, że miał też inne rewersy kart od kart z podstawki Rebela.
Może więc warto poczekać na kpl dodatków od Rebela aby był w pełni ujednolicony graficznie z podstawką.

dannte pisze: 07 kwie 2020, 19:22 Swoją drogą, ostatnio na BGG pojawiło się kilka scenariuszy do Pandemii, wyglądają obiecująco, ale jeszcze ich nie testowałem. Grał ktoś w jakiekolwiek scenariusze fanowskie i może polecić?
Też mnie to ciekawi.
mich81
Posty: 36
Rejestracja: 18 gru 2020, 20:59
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Pandemic PL

Post autor: mich81 »

Gdzie można kupić figurki postaci do gry? Wszędzie gdzie sprawdzałem towar niedostępny :(
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Pandemic PL

Post autor: sirafin »

W październiku zeszłego roku kupowałem w Trzech Trollach, ale mieli chyba ostatnie sztuki. Teraz nigdzie nie widzę, więc pewnie tylko z drugiej ręki, albo w pełnym pakiecie z edycją rocznicową Pandemica.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Pandemic PL

Post autor: bdm »

Też kupowałem w Trzech Trollach w zeszłym roku. Była aukcja na Allegro i wówczas dostępność była duża a zainteresowanie małe.
Gra figurkami nieporównywalnie fajniejsza niż pionkami, gdzie zdarzało mi się często mylić postacie.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Pandemic PL

Post autor: Gromb »

Może zamiast figurek, pomyśleć trzeba o innym zamienniku np.
Przy okazji mamy załatwione dodatki.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Pandemic PL

Post autor: bdm »

Szczerze to wygladają okropnie, ale zawsze lepsze takie niż pionki. :)

Na eBayu są oryginalne figurki, ale ceny zawrotne. Taniej wyjdzie wydanie Anniversary.
mich81
Posty: 36
Rejestracja: 18 gru 2020, 20:59
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Pandemic PL

Post autor: mich81 »

Dzięki za wszystkie informacje. Bardziej kolorystycznie podoba mi się plansza niebiesko-granatowa Pandemic. Anniversary ma pewnie lepiej wykonaną i większą planszą ale trochę ta kolorystyka przypomina mi mapę. Mogę się mylić i na żywo mógłbym mieć inne skojarzenia. Otrzymałem też odpowiedź, że figurki nie są w planach wydawniczych. Pozostaje odkupić używane lub jakieś zamienniki.
Ubaew
Posty: 5
Rejestracja: 08 lut 2020, 17:38
Been thanked: 3 times

Re: Pandemic PL

Post autor: Ubaew »

Może takie?
https://www.topshelfgamer.com/products/ ... -set-of-30

Tanie nie są, ale nie było by problemu z dodatkami....
Czarnyx
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2015, 00:40
Lokalizacja: Ryki (woj. Lubelskie)
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Pandemic PL

Post autor: Czarnyx »

Chciałbym zapytać o łączenie elementów gry wydanych przez Lacertę z tymi wydanymi przez Rebel, np. podstawka i jeden dodatek Lacerty oraz dwa dodatki Rebela. Czy będą one ze sobą w pełni kompatybilne, czy też będą jakieś zgrzyty pomiędzy elementami Lacerty i Rebela (a jeśli tak to jakie konkretnie)?
Czarnyx
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2015, 00:40
Lokalizacja: Ryki (woj. Lubelskie)
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Pandemic PL

Post autor: Czarnyx »

Pytanie o dodatek "Stan Zagrożenia (nowa edycja)". Czym on się różni od poprzedniej edycji? Czy są to jakieś modyfikacje i/lub nowe elementy, które jakoś zmieniają rozgrywkę? Czy tylko różnice w grafice i/lub wykonaniu elementów gry?
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: Pandemic PL

Post autor: dannte »

Czarnyx pisze: 17 wrz 2022, 16:25 Pytanie o dodatek "Stan Zagrożenia (nowa edycja)". Czym on się różni od poprzedniej edycji? Czy są to jakieś modyfikacje i/lub nowe elementy, które jakoś zmieniają rozgrywkę? Czy tylko różnice w grafice i/lub wykonaniu elementów gry?
Co masz na myśli mówiąc "poprzedniej edycji"?

Oryginalny Pandemic angielski ma dwie edycje: tę nową i tę starą.
Pandemic: On the Brink (polskie "Na krawędzi") zostało wydane dla starej edycji (bo nowa wtedy nie istniała) oraz dla nowej.
Wszystkie pozostałe dodatki zostały wydane tylko dla nowej edycji (chodzi o szatę graficzną i plastik zamiast drewna oraz nowe role).

Polska lokalizacja była zrobiona tylko dla nowej edycji (zarówno Lacerta jak i Rebel) i nie wiem nic o żadnych "poprzednich" edycjach.
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 772
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Pandemic PL

Post autor: raphaell7 »

dannte pisze: 17 wrz 2022, 16:44Wszystkie pozostałe dodatki zostały wydane tylko dla nowej edycji (chodzi o szatę graficzną i plastik zamiast drewna oraz nowe role).
Pierwsze wydania angielskich dodatków "On the Brink" i "In the Lab" dla nowej edycji podstawki miały jeszcze drewniane pionki, domki i znaczniki. Dopiero chyba gdzieś w 2014 wydawca zamienił drewno na plastik w kolejnych dodrukach.
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
ODPOWIEDZ