Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: grzeslaw90 »

dragonkce pisze: 02 sty 2020, 18:33 Więc jak tam można wejść? Mam jeszcze pytanko, jeśli w fazie mitów badacz znajdujący się w zasięgu potwora ma wykonać test przerażenia, a w zasięgu jest 2 badaczy to czy obaj wykonują ten test?
Wychodzi na to, że w taki sposób :
Spoiler:
Rzeczywiście, jeśli na jednym kafelku masz drzwi a na kolejnym przyległym ścianę albo ciągłą linię to nie można przejść - zapewne zapomniałeś postawić na tamtych drzwiach kafla ściany/szafy.

Co do testu to my tak gramy w celu oszczędzania czasu i nie wiem czy to jest oficjalna reguła :D pewnie tak.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: sirafin »

Budka z jedzeniem to osobne pole. Da się do niej wejść tylko z pola Molo, jak pokazuje czerwona strzałka. Żeby wejść do niej z żółtego kółka, musisz się ruszyć o trzy pola, jak narysował grzeslaw90 w poście powyżej.

Co do testu przerażenia, zerknij do Kompletnej Księgi Zasad na str. 7 i przeczytaj zasady pod hasłem "Etap przerażenia", jest tam odpowiedź dokładnie na twoje pytanie.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
dragonkce
Posty: 108
Rejestracja: 02 lis 2015, 18:05
Been thanked: 1 time

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: dragonkce »

Nasunęło mi się kolejne pytanie, na które w instrukcji nie znalazłem wyjaśnienia - co si e stanie, jeśli w fazie mitów potwór ma zaatakować bohatera w zasięgu o najmniejszej sile, a w zasięgi jest 2 badaczy z taka samą wartością siły? Atakuje obu czy się wybiera, którego zaatakuje?
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: arian »

Gracze wybierają kogo atakuje.
dragonkce
Posty: 108
Rejestracja: 02 lis 2015, 18:05
Been thanked: 1 time

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: dragonkce »

Właśnie mam wątpliwości, bo skoro test przerażenia robią obaj badacze, dlaczego potwór również ma nie atakować obu badaczy?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: sirafin »

dragonkce pisze: 06 sty 2020, 22:16Nasunęło mi się kolejne pytanie, na które w instrukcji nie znalazłem wyjaśnienia - co si e stanie, jeśli w fazie mitów potwór ma zaatakować bohatera w zasięgu o najmniejszej sile, a w zasięgi jest 2 badaczy z taka samą wartością siły?
To taka sama sytuacja, jak we wcześniejszym pytaniu.
dragonkce pisze: 29 gru 2019, 12:121. Jeśli potwór ma się przesunąć o 2 pola do np. najbliższego badacza o najmniejszej sile, a obaj maja taką samą wartość siły, to do którego się przesunie?
Wyjaśnienie jest na samym początku Kompletnej Księgi Zasad.
Obrazek

dragonkce pisze: 06 sty 2020, 23:26Właśnie mam wątpliwości, bo skoro test przerażenia robią obaj badacze, dlaczego potwór również ma nie atakować obu badaczy?
Z tego samego powodu, z którego badacz atakuje tylko jednego potwora, nawet jeśli na polu jest ich kilka – taka jest mechanika gry.

Czasem potwór atakuje "obszarowo" kilku badaczy, ale jest to wtedy wyraźnie zaznaczone w poleceniu. Tak samo badaczom, jeśli mają szczęście, zdarza się zranić jednym atakiem kilka potworów naraz (zwłaszcza niektórymi zaklęciami).
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Keep Walking
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2018, 21:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: Keep Walking »

Cześć,

jestem świeżo po pierwszej partii PS 2ed. Nie do końca rozumiem polecenia związane z przemieszczeniem potworów. Prosiłbym o pomoc w zrozumieniu niektórych poleceń z aplikacji:

1. Jaka jest różnica między sformułowaniem:
(A)".... przemieszcza się maksymalnie o 2 pola.... " VS.(B) " przemieszcza się o 2 pola...".
A) Czyli słowo MAKSYMALNIE sugeruje, że potwór ma do wyboru pozostać w miejscu, przemieścić się o 1 albo o 2 pola, w zależności gdzie jest badacza o wskazanej cesze (np. który ma największe zdrowie)?
B) Natomiast jeśli nie ma słowa MAKSYMALNIE potwór musi zawsze przemieścić się o wskazana wartość bez względu, że po drodze mija badacza?

2) Jaka jest różnica między poleceniem (A)" .... przemieszcza się o 2 pola w kierunku najbliższego badacza " VS. (B)"... przemieszcza się o 2 pola w kierunku tego badacza w ZASIĘGU... " Mam to rozumiec w ten sposób, że:
A) ruszam potworem w taki sposób aby zbliżył się do najbliższego badacza? A co jeśli badacz oddalony jest tylko o jedno pole - potwór przemieszcza sie tylko o jedno pole i zatrzymuje się koło badacza, czy ląduje pole za badaczem, bo miał przemieścić się o 2 pola?

B) Gdy występuje słowo W ZASIEGU to patrzymy, który z badaczy jest w obrębie 3 pul (nie liczymy pół za ścianami) a następnie patrzymy, który z nich spełnia cechę wymieniona w poleceniu (np. który ma największą siłę) i w ten sposób wyłaniamy badacza, który staje się celem potwora. Wówczas przemieszczamy potwora o X pół i jeżeli potwór nie dotarł to badacza bo miał np. przemieścić się o 2 pola a badacz był oddalony o 3 to potwór nie atakuje, tak to mam rozumieć?
Ostatnio zmieniony 14 sty 2020, 00:09 przez Keep Walking, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: grzeslaw90 »

Keep Walking pisze: 13 sty 2020, 18:08 Cześć,

jestem świeżo po pierwszej partii PS 2ed. Nie do końca rozumiem polecenia związane z przemieszczeniem potworów. Prosiłbym o pomoc w zrozumieniu niektórych poleceń z aplikacji:

1. Jaka jest różnica między sformułowaniem:
(A)".... przemieszcza się maksymalnie o 2 pola.... " VS.(B) " przemieszcza się o 2 pola...".
A) Czyli słowo MAKSYMALNIE sugeruje, że potwór ma do wyboru pozostać w miejscu, przemieścić się o 1 albo o 2 pola, w zależności gdzie jest badacza o wskazanej cesze (np. który ma największe zdrowie)?
B) Natomiast jeśli nie ma słowa MAKSYMALNIE potwór musi zawsze przemieścić się o wskazana wartość bez względu, że po drodze mija badacza?

2) Jaka jest różnica między poleceniem (A)" .... przemieszcza się o 2 pola w kierunku najbliższego badacza " VS. (B)"... przemieszcza się o 2 pola w kierunku tego badacza w ZASIĘGU... " Mam to rozumiec w ten sposób, że:
A) ruszam potworem w taki sposób aby zbliżył się do najbliższego badacza? A co jeśli badacz oddalony jest tylko o jedno pole - potwór przemieszcza sie tylko o jedno pole i zatrzymuje się koło badacza, czy ląduje pole za badaczem, bo miał przemieścić się o 2 pola?

B) Gdy występuje słowo W ZASIEGU to patrzymy, który z badaczy jest w obrębie 3 pul (nie liczymy pół za ścianami) a następnie patrzymy, który z nich spełnia cechę wymieniona w poleceniu (np. który ma największą siłę) i w ten sposób wyłaniamy badacza, który staje się celem potwora. Wówczas przemieszczamy potwora o X pół i jeżeli potwór nie dotarł to badacza bo miał np. przemieścić się o 2 pola a badacz był oddalony o 3 to potwór nie atakuje, tak to mam rozumieć?
Komunikaty trzeba traktować indywidualnie, np. Wiedźma przemieszcza się maksymalnie 2 pola tak żeby mieć jak najwięcej badaczy w zasięgu - maksymalnie tutaj odnosi się do tego, że jeśli najwięcej badaczy w zasięgu miałaby po jednym kroku to się zatrzymuje.
Wiedźma przemieszcza się o 2 pola w kierunku badacza - to jest akurat komunikat, który wychodzi jak wcześniej jest zapytanie o badaczy w zasięgu. Jeśli badacz jest akurat krok za drzwiami to wtedy wiedźma zatrzymuje się po jednym kroku.
O 3 pola łowcy - jak powyżej.
O 3 pola do badacza w zasięgu z najmniejszą cechą - najpierw patrzysz na badaczy w zasięgu, jeśli jest jeden to na niego pada atak nieważne jaką ma cechę, jeśli jest dwóch to decyduje cecha, jeśli jest dwóch i remis to decydujecie Wy, jeśli nie ma to klikasz odpowiednią opcję.

Chyba starczy tyle :D
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: sirafin »

Hej, Keep Walking! Jedna prośba, edytuj post i weź screeny w tagi spoiler, bo zajmują strasznie dużo miejsca i będą utrudniać przeglądanie wątku.

Co to pytań

Ad 1)
Słowo maksymalnie pojawia się przy efektach, w których potwór ma się ustawić na takim polu, żeby mieć najwięcej badaczy w zasięgu (w oryginale np. "moves up to 2 spaces to be within range of as many investigators as possible"). "Maksymalnie" ma na celu jedynie doprecyzować, że to miejsce, gdzie ma się ruszyć potwór jest ważniejsze, a nie liczba pól.

Gdy potwór ma się ruszyć w kierunku najbliższego badacza, tego doprecyzowania nie ma, bo gdy potwór znajdzie się na polu z badaczem, już "bliżej" podjeść nie może, więc ignoruje resztę ruchu, jeśli mu jakiś został (w oryginale np. "moves 2 spaces toward the nearest investigator.").

Tak więc w obu przypadkach może ruszyć się mniej, ważne żeby jak najlepiej spełnić warunek ruchu.


Ad 2)
Zasięgu nie liczymy przez drzwi – to najważniejsza różnica. Nawet jeśli badacz jest oddalony o 1 pole, ale stoi po drugiej stronie drzwi, to nie jest w zasięgu potwora. Ma to znaczenie przy ustalaniu, w kierunku którego badacza ruszy się potwór. Jeśli polecenie wiąże się z atakiem, a potwór nie jest w stanie ruszyć się tak, żeby zaatakować, nie rusza się wcale i gracze zaznaczają odpowiednią opcję (nie może się przemieścić/nie ma badaczy) – wtedy potwór powinien otrzymać nowe polecenie, które każe mu jedynie się ruszyć w stronę badacza.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7331
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: detrytusek »

Ile przedmiotów naraz można podnieść?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: grzeslaw90 »

Tyle ile leży
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7331
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: detrytusek »

To jeszcze jedno. Można sobie przekazywać wskazówki?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: sirafin »

Kompletna Ksiega Zasad str. 17 - Wyposażenie pisze:Wyposażenie to rodzaj elementów, które można upuszczać, podnosić i przekazywać w ramach akcji przekazywania i innych efektów.
> Wyposażeniem są: Przedmioty powszechne, Przedmioty unikatowe oraz Zaklęcia.
> Wszelkie inne elementy nie są wyposażeniem
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
dragonkce
Posty: 108
Rejestracja: 02 lis 2015, 18:05
Been thanked: 1 time

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: dragonkce »

Mam takie pytanko, czy ktoś wygral jakiś scenariusz? Ja zagrałem 2 postaciami w 3 scenariusze z podstawki, 3 podejściado każdego scenariusza i za każdym razem porażka
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: gogovsky »

jeśli licząc insane win jako win mamy 90 % winrate:)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: Halloween »

Jest gdzies lista lamiglowek z rozwiazaniami?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: grzeslaw90 »

Halloween pisze: 09 mar 2020, 22:46 Jest gdzies lista lamiglowek z rozwiazaniami?
A to one nie są generowane?
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: Halloween »

Ta na koniec 1szego scenariusza z 5 niewiadomymi zepsula nam zabawe. Wiele razy trzeba bylo probowac. Juz w ogole oszukiwalismy z liczba prob byleby tylko to sie otwarlo. 5x niebieski kolor zeby ustalic ile jest niebieskich itd.

To moze jest jakis trick jak je szybko robic? Kolejna z 5 niewiadomymi to bedzie udreka a raczej znowu oszukiwanie bo czasu nie mamy za wiele na to do stracenia.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: grzeslaw90 »

Halloween pisze: 10 mar 2020, 20:15 Ta na koniec 1szego scenariusza z 5 niewiadomymi zepsula nam zabawe. Wiele razy trzeba bylo probowac. Juz w ogole oszukiwalismy z liczba prob byleby tylko to sie otwarlo. 5x niebieski kolor zeby ustalic ile jest niebieskich itd.

To moze jest jakis trick jak je szybko robic? Kolejna z 5 niewiadomymi to bedzie udreka a raczej znowu oszukiwanie bo czasu nie mamy za wiele na to do stracenia.
To muszę Cię zmartwić, że nie ma rozwiązania ale jest sposób jak z takimi zagadkami postępować :) Spoiler dla ciekawskich (resztę też proszę o ukrywanie swoich porad ;))
Spoiler:
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: arian »

Niestety gra premiuje podejście, w którym w jednej próbie trzeba wyeliminować więcej możliwości. To jest fajna zabawa, jak się gra samemu. W więcej osób, jak już tu kiedyś pisałem, potrafi bardzo wybić z gry, gdy od szybkiego (zużywającego mało akcji) rozwiązania łamigłówki zależy powodzenie scenariusza, szczególnie przy tych długich ciągach z dużą ilością możliwych symboli.

Chyba jedyna opcja, żeby tempo zabawy nie spadło, jak ktoś nie radzi sobie w takich grach, to założyć sobie, że np. dla każdego symbolu i lokalizacji trzeba zużyć jeden ruch, a faktycznie próbować do skutku. Czyli np. cztery pola i trzy symbole zużyje 7 ruchów, czyli dwie akcje dla postaci z wiedzą 4. A podczas rozwiązywania próbować różnych kombinacji do skutku.
Awatar użytkownika
megrim
Posty: 23
Rejestracja: 02 sie 2007, 17:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: megrim »

Witam. Gra jest świetna ale mam kilka pytań, bo nigdzie w stu procentach nie mogę tego ogarnąć.

1) Przyklad: biorę dwie karty przerazenia (mając już dwie zakryte), odkrywam je i mam informacje że jedna daje mi zakryte obrażenie i mam ja odrzucić, a druga nic, mam ją zakryć. Co okazuje się, że miałem 4 karty przerazenia, a teraz mam 3 w tym 3 zakryte. Pytanie brzmi czy dobrze to rozumiem. Czy one będą w tej samej puli kart zakrytych? Bo później mam "odkryj zakryte przerażenie," a tu może być karta która przed chwilą odkrywałem. Czy to o to w tym chodzi ? Może być tak że będę w kółko odkrywał ta sama zakrytą kartę ?
1a)Czy może być tak, że jak mam 7 life'a i biorę siódme obrażenie które mi mówi że mam je odrzucić to czy jestem ranny albo wyeliminowany, czy normalnie żyje, bo przed chwilą te siódme odrzuciłem więc tak jakby go nie otrzymałem ?
2) Mam stwora przy sobie. I ma info, że rusza się do gracza w zasięgu który jest weganem (nie ma to znaczenia). I teraz pytanie jest takie, czy on mnie olewa i idzie w kierunku tego gracza czy ze względu na to że jest przy mnie nie rusza się i atakuje mnie?
3)Barykady - czy one działaja tylko wtedy kiedy pomieszczenie jest odkryte za drzwiami które mamy zablokować? Bo w przeciwnym wypadku to chyba nie ma sensu ich stawiac? Czy w ogóle jest sens ich używać ?

Odpowiedzi na to powinny mi pomóc w zrozumieniu tej mechaniki.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

megrim pisze: 13 kwie 2020, 00:25
Do pytań o zasady jest osobny wątek, ale może komuś będzie się chciało przenieść oba posty, to odpowiem tutaj:

1) Robisz tak jak opisałeś. Kartę która każe Ci dobrać zakrytą kartę obrażenia odrzucasz (czyli wtasowujesz spowrotem do talii przerażenia), a kartę przerażenia z tekstem "zakryj tę kartę" dokładasz do pozastałych zakrytych kart przerażania. W momencie, gdy jakaś karta każe Ci odkryć zakrytą kartę przerażania robisz to zawsze losowo, czyli przetasowujesz zakryte karty, a później odkrywasz jedną. Gdyby karta przerażenia, którą odrzuciłeś, była tą równą wytrzymałości psychicznej postaci, to najpierw ją rozpatrujesz i odrzucasz, a dopiero później sprawdzasz stan obrażeń i przerażenia, czyli w takim wypadku nie bierzesz karty Ranny/Obłąkany.

2) Jeśli ma w zasięgu takiego gracza, to idzie do tego gracza. Zawsze starasz się wypełnić polecenia aplikacji w jak największym stopniu i robisz to po kolei. Czyli jeśli nie byłoby takiego gracza w zasięgu, to zostaje przy Tobie. Jeśli byłoby dwóch takich graczy w zasięgu, to gracze decydują do którego idzie.

3) Barykady działają, jak uciekasz z jakiegoś pomieszczenia przed wrogiem, ale szczerze mówiąc, to chyba tylko raz na kilkanaście rozgrywek udało mi się użyć barykady, która realnie w czymś pomogła. Zwykle jeśli potwór jest silny, to i tak ją rozbije, a jeśli to jakiś pomniejszy stwór, to wydaje mi się, że lepiej z nim walczyć niż odkładać nieuniknione, szczególnie jeśli to nie jest jeszcze koniec scenariusza i mogą pojawić się kolejni przeciwnicy, którzy zwykle szybko przemieszczają się po mapie.
Awatar użytkownika
megrim
Posty: 23
Rejestracja: 02 sie 2007, 17:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 2 times

Re: Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness - Zasady

Post autor: megrim »

Dziękuję Ci bardzo za to, rozwiało to trochę moich wątpliwości. I jeszcze pytanie bonusowe.
B) Mamy dwa hole połączone ze sobą i tworzą nam plansze w kształcie litery L. Ja jestem na początku holu a stwór na końcu holu b. Oddzielają nas tylko poszegolne pola bez żadnych drzwi itp. Pytanie brzmi, czy mimo tego że się nie widzimy to ja jestem w jego zasięgu ? I czy w takim razie pomimo tego że się nie widzimy mogę do niego strzelać z jakiej broni ? Jak mam interpretowac ten zasięg w tej sytuacji ?
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness - Zasady

Post autor: arian »

megrim pisze: 13 kwie 2020, 13:00 B) Mamy dwa hole połączone ze sobą i tworzą nam plansze w kształcie litery L. Ja jestem na początku holu a stwór na końcu holu b. Oddzielają nas tylko poszegolne pola bez żadnych drzwi itp. Pytanie brzmi, czy mimo tego że się nie widzimy to ja jestem w jego zasięgu ? I czy w takim razie pomimo tego że się nie widzimy mogę do niego strzelać z jakiej broni ? Jak mam interpretowac ten zasięg w tej sytuacji ?
Zasięg wynosi zawsze trzy pola, nawet jeśli potwór jest za rogiem. Możesz więc do niego strzelać. Zauważ, że białe linie na planszy specjalnie są narysowane nie jako proste linie, ale mają zwykle specyficzne załamanie. Jak na dwóch wysuniętych częściach tego załamania postawisz dwie figurki w zasięgu trzech pół to okaże się, że można się widzieć nawet stojąc teoretycznie za rogiem. ;)
mk_1984
Posty: 10
Rejestracja: 19 sty 2020, 05:05
Has thanked: 1 time

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: mk_1984 »

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem gry... Od 5dni 🤣 mam kilka pytań.
1. Zasięg liczony jest od miejsca w którym stoi potwór czy od kolejnego-następnego obok?
2. Czy przejście z jednego pomieszczenia do drugiego (o jedno pole) na którym znajduje się "?" i odkrycie go jest liczone jako jedna czy dwie akcje?
3. Ile można podnieść przedmiotów w jednej akcji (np. Jeśli leżą dwie karty przedmiotów w tym samym miejscu) i czy to jest akcja?
4. Czy przed rozpoczęciem gry rozdziela się jakoś karty z cyframi w zależności od ilości graczy? (chodzi ki o karty tylko z samymi cyframi od 1 do 5)
Z góry dziękuję za pomoc
ODPOWIEDZ