Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
claymore77
Posty: 34
Rejestracja: 22 kwie 2020, 22:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 16 times

Re: Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: claymore77 »

Witam,
jako początkujący gracz, który zderzył się z pierwszym scenariuszem, ogarnął instr. wprowadzającą i poskakał po kompletnej księdze zasad mam pytanie jak to jest z tym wyczerpaniem potworów.

W którym momencie należy wyczerpać wroga? W momencie walki (udanego/nieudanego ataku), czy również kiedy wymknę się potworowi?
Czy jeśli kilka potworów jest w mojej lokacji a ja wymknę się tylko jednemu, kolejne w fazie ataku wrogów zadadzą mi obrażenia? Czy jeśli zmienię lokalizację to dopadną mnie i również sponiewierają?
Nie mając pewności nie wyczerpywałem kapłana ghuli a ten ranił okrutnie i bezwzględnie.
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: nolify »

Wyczerpujesz się wrogom pojedyńczo. Zawsze wyczerpujesz wroga, któremu się wymknąłeś. Wyczerpany wróg nie atakuje. Przygotowany wróg, który jest w zwarciu z badaczem, atakuje. Wyjątkiem są wrogowie z cechą masywny, którzy nie są w zwarciu z badaczami ale i tak atakują gdyż uznaje się, że są w zwarciu z każdym badaczem w swojej loksie.

Pytasz o zmienianie loksy. Nie wiem dokładnie, o jaką sytuację pytasz.
Jeżeli jesteś w zwarciu z wrogiem, to akcja ruchu spowodowuje tzw. towarzysza czyli atak towarzyszący. Dostajesz fangę w nos. Co więcej, wróg podąży z tobą. Wyczerpani wrogowie nie są w zwarciu z badaczem, więc nie sprzedają towarzyszy . Jeżeli przygotowany wróg w loksie innej niż Twoja ma keyworda łowca , to w fazie wrogów poruszy się raz w Twoją stronę i dopiero zaatakuje. Więc zmienianie loksy może być rozwiązaniem jedynie na chwilę.

Teoria mówi, że w fazie wrogów każdego wroga, który przeprowadził atak, należy wyczerpać. W praktyce często się fizycznie tego nie robi, ponieważ w kolejnej fazie wszyscy wrogowie zostają przygotowani. Wystarczy przeprowadzić ataki wrogów uważnie i nie ma potrzeby fizycznego ruszania karty wroga.

Kapłan ghuli to taki cham, który ma słowo kluczowe mściwy . Takim lepiej się wymknąć i dopiero atakować, bo ewentualne pudła nie spowodują ataku wroga w fazie badaczy.
Awatar użytkownika
claymore77
Posty: 34
Rejestracja: 22 kwie 2020, 22:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 16 times

Re: Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: claymore77 »

Dzięki!
Uściślając - w fazie badaczy, jeśli nie podejmę walki/nie wymknę się, a wróg jest w zwarciu to dostaję od niego po głowie atakiem towarzyszącym (za każdym razem gdy każda z trzech akcji nie byłaby walką/wymykaniem?).
Rozumiem, że w fazie wrogów ten sam potwór znowu mnie leje i dopiero wtedy się wyczerpuje ale zaraz potem, w fazie utrzymania aktywuje się by znowu "zewrzeć się" z bohaterem w tej samej lokacji.
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: nolify »

claymore77 pisze: 16 lut 2024, 05:02 Dzięki!
Uściślając - w fazie badaczy, jeśli nie podejmę walki/nie wymknę się, a wróg jest w zwarciu to dostaję od niego po głowie atakiem towarzyszącym (za każdym razem gdy każda z trzech akcji nie byłaby walką/wymykaniem?).
Rozumiem, że w fazie wrogów ten sam potwór znowu mnie leje i dopiero wtedy się wyczerpuje ale zaraz potem, w fazie utrzymania aktywuje się by znowu "zewrzeć się" z bohaterem w tej samej lokacji.
Dokładnie tak, z jednym dopowiedzeniem.
Jeżeli jesteś w zwarciu z wrogiem są w sumie 4 akcje, nie wywołujące ataku towarzyszącego. Wróg nie bije Cię kiedy wykonujesz walkę, wymykanie się, rezygnację lub pertraktację. Za każdą z 3 dostępnych akcji, która nie jest jedną z powyższych, wróg wykonuje atak towarzyszący. Następnie będzie atakować raz w fazie wrogów.
Awatar użytkownika
claymore77
Posty: 34
Rejestracja: 22 kwie 2020, 22:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 16 times

Re: Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: claymore77 »

Dzięki!
Jednym zdaniem - pasywne podejscie do wroga może zakończyć żywot mojego badacza w ciągu zaledwie jednej tury
Czrupek
Posty: 1
Rejestracja: 02 sie 2020, 08:51
Has thanked: 1 time

Re: Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Czrupek »

Cześć. Mam pytanie odnośnie tali graczy. Z tyłu jest sprecyzowane jakie karty można dobierać ale czy podczas ulepszania talii dalej trzeba się sztywno trzymać tych kryteriów czy można dobierać już dowolne?
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: nolify »

Podczas ulepszenia talii trzeba trzymać się określonych wymogów danego badacza. Każdy ma różną pulę dostępnych kart.
Awatar użytkownika
claymore77
Posty: 34
Rejestracja: 22 kwie 2020, 22:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 16 times

Re: Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: claymore77 »

I jeszcze jedno zapytanie o "zajęte ręce", bo instrukcja tłumaczy to mało przejrzyście. Jeśli jako Roland mam wystawiony atut jednego pistoletu (jedna ręka), mogę wystawić drugi pistolet na drugą rękę? Rozumiem, że broń z oznaczeniem dwuręcznym zajmuje całą przestrzeń rąk.
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: nolify »

Dokładnie tak.
PawelGd
Posty: 47
Rejestracja: 10 gru 2018, 10:01
Has thanked: 38 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: PawelGd »

PawelGd pisze: 08 lut 2024, 10:06
McNab pisze: 28 lut 2023, 12:12
Rafal1970 pisze: 28 lut 2023, 11:57 Mam problem w kwestii zdawania testów. Podam przykład: Gram Rolandem zdaje test na przeszukanie. Moja stała zdolność postaci (wiedza/książka) to 3, zasłona miejsca to 3, używam latarki -2 do zasłony, losuję żeton o wartości -4. Jak ocenić, czy przeszukanie się udało lub nie ? Może ktoś doświadczony podpowie – chodzi mi o kolejność kroków ?

Przykładowo: poziom zasłony to 3, obniżam go za pomocą latarki o 2 – czyli wysokość testu to 1. I teraz mam zdolność osobistą na poziomie 3, a wylosowałem – 4. Czyli, osiągnąłem wynik testu -1 , a to oznacza, że test nie zdałem i przeszukanie się nie udało. Czy tak to powinno być rozpatrzone ?
Tak, sukces będzie jeśli po tych obliczeniach uzyskasz 0 lub więcej.
No to się zakręciłem:
Lokacja zasłona 3, - 2 za latarkę = zasłona wartość 1.
Roland umiejętność 3, żeton -4 = -1 czyli 0, ponieważ umiejętność nie może spaść poniżej 0.
Zasłona 1 vs Roland 0 - czyli sukces byłby jeśli Roland uzyskałby wynik 1 lub więcej, a nie 0 lub więcej. Czy coś przeoczyłem?
Czy pomogli byście mi z tym przykładem? Bo ja w takiej sytuacji gram tak, że nie zdaję tego testu. Gdzie robię błąd?
Awatar użytkownika
Koslaz
Posty: 105
Rejestracja: 03 paź 2022, 19:22
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Koslaz »

PawelGd pisze: 21 lut 2024, 07:05 Czy pomogli byście mi z tym przykładem? Bo ja w takiej sytuacji gram tak, że nie zdaję tego testu. Gdzie robię błąd?
Grasz dobrze. W sytuacji gdy wartość zasłony to 1, a wartość zmodyfikowanej wartości jest niższa - test kończy się porażką.

Całe zamieszanie polega na często przeoczanym fakcie (który nie ma zastosowania w Twoim przykładzie) - jeśli trudność testu jest równa 0, a wylosujemy modyfikator, który obniża statystykę poniżej zera. Niektórzy wtedy oblewają test, zapominając, że statystyka po modyfikacjach nie może być niższa od zera.
Ashcan
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2024, 12:00
Has thanked: 7 times

Re: Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Ashcan »

Witam wszystkich,
przejdę od razu do rzeczy. Mam na początku dwie kwestie do rozwiązania:
1. Jak należy rozumieć kartę "Gęsta mgła" z podstawki https://pl.arkhamdb.com/find?q=g%C4%99s ... ilers=hide. Czy karta leży na lokalizacji do momentu aż znikną wszystkie żetony wskazówek, czy może wystarczy jednorazowo przebić się przez zwiększoną zasłonę (zdobyć jeden żeton wskazówki ) i można "gęstą mgłę" odrzucić z lokalizacji?
2. Pytanie drugie dotyczy sprzymierzeńców, a w zasadzie różnicy w traktowaniu sprzymierzeńców. Tych "wyjątkowych" oznaczonych gwiazdką* ( czyli mających nazwy własne ) np.https://pl.arkhamdb.com/find?q=peter+sy ... ilers=hide, a sprzymierzeńców powiedzmy "zwykłych" jak np.https://pl.arkhamdb.com/card/01018. Czy jedyna różnica w ich traktowania podczas rozgrywki jest taka, że tych "wyjątkowych" nie mogę mieć na ręce w dwóch kopiach, a zwykłych mogę? Czy przypadkiem nie jest tak, że jeśli zginie sprzymierzeniec "wyjątkowy" to muszę jego kopię odrzucić z talii, bo konkretna ( z nazwy ) postać nie żyje?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Chudej »

Ashcan pisze: 26 lut 2024, 12:48 Witam wszystkich,
przejdę od razu do rzeczy. Mam na początku dwie kwestie do rozwiązania:
1. Jak należy rozumieć kartę "Gęsta mgła" z podstawki https://pl.arkhamdb.com/find?q=g%C4%99s ... ilers=hide. Czy karta leży na lokalizacji do momentu aż znikną wszystkie żetony wskazówek, czy może wystarczy jednorazowo przebić się przez zwiększoną zasłonę (zdobyć jeden żeton wskazówki ) i można "gęstą mgłę" odrzucić z lokalizacji?
2. Pytanie drugie dotyczy sprzymierzeńców, a w zasadzie różnicy w traktowaniu sprzymierzeńców. Tych "wyjątkowych" oznaczonych gwiazdką* ( czyli mających nazwy własne ) np.https://pl.arkhamdb.com/find?q=peter+sy ... ilers=hide, a sprzymierzeńców powiedzmy "zwykłych" jak np.https://pl.arkhamdb.com/card/01018. Czy jedyna różnica w ich traktowania podczas rozgrywki jest taka, że tych "wyjątkowych" nie mogę mieć na ręce w dwóch kopiach, a zwykłych mogę? Czy przypadkiem nie jest tak, że jeśli zginie sprzymierzeniec "wyjątkowy" to muszę jego kopię odrzucić z talii, bo konkretna ( z nazwy ) postać nie żyje?
Pozdrawiam
1. Odrzucasz po udanej akcji badania, nieważne ile zdobędziesz przy tym wskazówek (może być i 0, np. wykonując badanie z Włamania u zielonego).
2. Sprzymierzeńców z gwiazdką możesz mieć zagranych w ilości 1 na stole, tych bez gwiazdki możesz mieć więcej (np. gliniarzy albo psy strażnicze). Na ręku nie ma znaczenia. Nie ma powiązania między sprzymierzeńcami na ręku a zagranymi, jak ci zginie jeden to możesz bez problemu zagrać drugiego. Tematycznie można to sobie wytłumaczyć, że jest to np. wspomnienie tego sprzymierzeńca, które Ci pomaga ;)
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: kmd7 »

Czy ktoś wyjaśni precyzyjnie wyrażenie "pod swoją kontrolą"? Rozkładam właśnie Morderstwo w hotelu Excelsior i w przygotowaniu nakazane jest umieścić atut Zakrwawiony sztylet pod swoją kontrolą. W zasadach jest mowa, że gracz kontroluje karty poza grą (na ręce, w talii, na stosie kart odrzuconych). Zakladam, że sztylet umieszczam w talii mojej postaci (do dobierania) a nie na ręce? Bo stosu kart odrzuconych jeszcze przecież nie mam. Z góry dziękuję!
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: nolify »

kmd7 pisze: 05 mar 2024, 21:13 Czy ktoś wyjaśni precyzyjnie wyrażenie "pod swoją kontrolą"? Rozkładam właśnie Morderstwo w hotelu Excelsior i w przygotowaniu nakazane jest umieścić atut Zakrwawiony sztylet pod swoją kontrolą. W zasadach jest mowa, że gracz kontroluje karty poza grą (na ręce, w talii, na stosie kart odrzuconych). Zakladam, że sztylet umieszczam w talii mojej postaci (do dobierania) a nie na ręce? Bo stosu kart odrzuconych jeszcze przecież nie mam. Z góry dziękuję!
Sztylet zaczyna w grze. Główny badacz ma go w ręku.

Trzeba pamiętać, że nie możesz umieścić żadnej karty w swojej talii (tj. również na ręce, stosie kart odrzuconych), dopóki gra jednoznacznie nie wskaże, że "dowolny badacz może umieścić kartę X w swojej talii".

Tego typu hasła padają często po scenariuszu. Zdobywamy jakiś artefakt lub sprzymierzeńca (Necronomicon czy Litę Chantler) i gra pozwala nam dodać daną kartę do talii.

Jeżeli sztylet z Hotelu odpadnie z gry, nie ląduje w stosie odrzuconych kart, ponieważ nie jest częścią talii. Wypada z gry na ameno.
agipacz
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2020, 16:55
Has thanked: 5 times

Re: Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: agipacz »

Cześć,
po pierwszej rozgrywce nasuwa mi się parę pytań:

1.Jeżeli jestem w lokalizacji z potworem i zdecyduje się na ucieczkę, to taki potwór jest od razu wyczerpany, tak?
I teraz:
- czy taka ucieczka traktowana jest jako akcja i dalej mogę wykonać dwie pozostałe akcje, będąc w tej samej lokalizacji? Czy moje akcje się już skończyły i nie robię nic wiecej?
- czy z takim od razu wyczerpanym przeze mnie potworem, może stanąć do walki inny badacz w tej samej lokalizacji? (A ten potwór przestaje być automatycznie wyczerpany?)

2. Co się stanie gdy w pierwszej fazie dociągnę potwora? On jest do mnie przywiazany automatycznie i w ramach akcji mogę albo uciec albo z nim walczyc? Nic poza tym? A gdy uda mi się zdać mu tylko jedno obrażenie? Zostaje w lokalizacji w której był mój badacz czy jest przywiązany do mnie?

W ogóle coś nie ogarniam tej części związanej z potworami.

Dzięki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Koslaz
Posty: 105
Rejestracja: 03 paź 2022, 19:22
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Koslaz »

Spoiler:
1) Wymykanie się (bo podejrzewam, że to masz na myśli) to jedna z akcji jakie możesz podjąć. Nie kończy ona Twojej tury i możesz ją zrobić jako dowolną z trzech akcji. Jeśli test się uda, to potwór jest wyczerpany i wychodzi ze zwarcia z badaczem.
Potwór przygotowuje się tylko w fazie odświeżania kart (który następuje po fazie aktywacji potworów, więc ten nikogo nie zaatakuje). Każdy badacz może atakować wroga, nawet wyczerpanego (o ile nie ma on słowa kluczowego "Powściągliwy"). Taki atak nie przygotowuje potwora.
Oczywiście zasady scenariusza/potwora mogą zmienić te zasady, ale tak to działa w ogólnej sytuacji.

2) Wszystko zależy od potwora. Jeśli ma on słowo kluczowe "Rozstawienie" - ląduje w miejscu wyznaczonym przez ten tekst. W innym przypadku jest rozstawiony w lokacji Twojego badacza, w zwarciu z tymże. Dopóki mu się nie wymkniesz albo go nie zabijesz - pozostanie z Tobą w zwarciu. Możesz robić dowolne akcje, nawet z przeciwnikiem "na plecach", ale każda akcja poza Walką, Wymykaniem się, Pertraktacją i Rezygnacją spowoduje atak towarzyszący (potwór zadaje badaczowi zaznaczone na nim obrażenia fizyczne i psychiczne). Dodatkowo zagrywanie kart z cechą "Szybka" również nie powoduje ataków towarzyszących.
Ashcan
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2024, 12:00
Has thanked: 7 times

Re: Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Ashcan »

Witam wszystkich,
mam kolejne pytanie, które urodziło się podczas rozgrywek. Jak zachowuje się wróg z cechą "Łowca" w takim przypadku, mianowicie, wyczerpuję Łowcę wymknięciem się i przechodzę do innej lokalizacji. Jak zachowa się wróg w fazie wrogów? Czy zostanie przygotowany i jednocześnie poruszy się do lokalizacji, w której jest najbliższy badacz, czy też, w fazie wrogów zostanie przygotowany ale pogoń za graczem będzie mógł rozpocząć dopiero w kolejnej turze?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Chudej »

Ashcan pisze: 11 mar 2024, 11:40 Witam wszystkich,
mam kolejne pytanie, które urodziło się podczas rozgrywek. Jak zachowuje się wróg z cechą "Łowca" w takim przypadku, mianowicie, wyczerpuję Łowcę wymknięciem się i przechodzę do innej lokalizacji. Jak zachowa się wróg w fazie wrogów? Czy zostanie przygotowany i jednocześnie poruszy się do lokalizacji, w której jest najbliższy badacz, czy też, w fazie wrogów zostanie przygotowany ale pogoń za graczem będzie mógł rozpocząć dopiero w kolejnej turze?
Pozdrawiam.
Faza wrogów, gdzie odbywa się ruch wrogów następuje przed fazą utrzymania, w której wyczerpani wrogowie się przygotują. Także wyczerpany łowca zostanie w tym samym miejscu.
Awatar użytkownika
Koslaz
Posty: 105
Rejestracja: 03 paź 2022, 19:22
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Koslaz »

Ashcan pisze: 11 mar 2024, 11:40 Witam wszystkich,
mam kolejne pytanie, które urodziło się podczas rozgrywek. Jak zachowuje się wróg z cechą "Łowca" w takim przypadku, mianowicie, wyczerpuję Łowcę wymknięciem się i przechodzę do innej lokalizacji. Jak zachowa się wróg w fazie wrogów? Czy zostanie przygotowany i jednocześnie poruszy się do lokalizacji, w której jest najbliższy badacz, czy też, w fazie wrogów zostanie przygotowany ale pogoń za graczem będzie mógł rozpocząć dopiero w kolejnej turze?
Pozdrawiam.
Wszystkie karty (w tym wyczerpani wrogowie) przygotowują się w fazie utrzymania, a więc po fazie wrogów.
Zatem taki wróg "traci kolejkę" - nie porusza się ani nikogo nie atakuje.
Awatar użytkownika
Wazanaczole
Posty: 71
Rejestracja: 17 lut 2020, 14:01
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Wazanaczole »

Spoiler:
A co gdy w fazie badacza jestem w lokalizacji z wrogiem, który został przygotowany? Wróg automatycznie wchodzi w zwarcie czy zależnie od jego typu dopiero w fazie potworów?
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Miszon »

Wchodzi w zwarcie w momencie przygotowania. Chyba że jest Powściągliwy.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Wiśnia978
Posty: 8
Rejestracja: 26 lut 2024, 11:56

Re: Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Wiśnia978 »

Pytanie podobne do tego co wyżej ale jednak inne.
Badacz kończy swoją kolejkę. W lokalizacji obok jest przygotowany wróg z cechą łowca i przychodzi faza wrogów. Czy on się porusza do mojej lokalizacji, następnie wchodzi w zwarcie i od razu atakuje? Takie 3w1?
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Chudej »

Wiśnia978 pisze: 19 mar 2024, 13:52 Pytanie podobne do tego co wyżej ale jednak inne.
Badacz kończy swoją kolejkę. W lokalizacji obok jest przygotowany wróg z cechą łowca i przychodzi faza wrogów. Czy on się porusza do mojej lokalizacji, następnie wchodzi w zwarcie i od razu atakuje? Takie 3w1?
Tak, dlatego łowców trzeba pilnować ;)
Ashcan
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2024, 12:00
Has thanked: 7 times

Re: Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Ashcan »

Witam,
kolejne pytania do rozwiązania, oba z innej beczki.
1. Posiadając kartę charyzmy ( która pozwala zagrać dodatkowego sprzymierzeńca ) czy można zagrać dwóch takich samych sprzymierzeńców ( pomijając wyjątkowych oznaczonych gwiazdką* ) np. Gliniarz
. Jeśli tak, czy jednocześnie będzie to oznaczało, że do umiejętności mogę liczyć +2 do ataku i czy wykorzystując ich szybką akcję, będę mógł zadać wrogowi 2 dodatkowe obrażenia? Pytanie nie dotyczy tylko tego przypadku, ale niemal każdego atutu, które posiadamy w dwóch kopiach i teoretycznie możemy je wykupić. Kolejny przykład:
Czy mając w grze dwie takie karty mogę z obu skorzystać w tym samym okienku i zadać sobie dwa pkt przerażenia za 2 żetony zasobów z tych kart?
2. Dotyczy Diuka ( psa Peta "Ashcana" ). Jedną z akcji jaką mogę zagrać tym świetnym kundlem jest -Akcja: Wyczerp Diuka: Badanie. Badasz z podstawową umiejętnością równą 4. Możesz poruszyć się do połączonej lokalizacji natychmiast, zanim zbadasz przy pomocy tego efektu.
Czy przy pomocy tej akcji mogę badać wskazówki umieszczone w lokalizacjach, które nie były jeszcze odkryte przez żadnego z badaczy? Jeśli tak, co się dzieje jeżeli po jej odkryciu, przy pomocy akcji Diuka, okaże się, że nie ma na niej żadnej wskazówki do przeprowadzenia badania ? Cofam akcję, czy poprzestaję na wejściu do lokalizacji bez wykonywania testu Badania?
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ