Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: gogovsky »

bdm pisze: 15 gru 2023, 07:14 Mnie z kolei uszkodził się jeden kafel pomieszczenia (rewers). Jest możliwość dosłania przez Rebel?
Nie jestem ekspertem, ale chyba dział obsługi klienta Rebela lepiej na to odpowie, niż forum.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bdm »

gogovsky pisze: 15 gru 2023, 08:40
bdm pisze: 15 gru 2023, 07:14 Mnie z kolei uszkodził się jeden kafel pomieszczenia (rewers). Jest możliwość dosłania przez Rebel?
Nie jestem ekspertem, ale chyba dział obsługi klienta Rebela lepiej na to odpowie, niż forum.
Ale może ktoś z forum już miał taką sytuację i mógłby podpowiedzieć.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bdm »

Napisałem maila do Rebela. Na chwilę obecną nie są w stanie pomóc ale mam się odezwać za 2-3 miesiące.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: flissak »

bdm pisze: 15 gru 2023, 11:26 Napisałem maila do Rebela. Na chwilę obecną nie są w stanie pomóc ale mam się odezwać za 2-3 miesiące.
Dziwne rzeczy, żeby nie mieli rozgrzebanej jednej gry dla reklamacji.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

flissak pisze: 15 gru 2023, 13:39
bdm pisze: 15 gru 2023, 11:26 Napisałem maila do Rebela. Na chwilę obecną nie są w stanie pomóc ale mam się odezwać za 2-3 miesiące.
Dziwne rzeczy, żeby nie mieli rozgrzebanej jednej gry dla reklamacji.
Pisałem do nich ostatnio z reklamacja Nemesis Lockdown to mi odpisali, że mają urwanie głowy, bo święta i nikt tego teraz nie ogarnie z wysyłką i mam się w styczniu odezwać z przypomnieniem.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bdm »

Kiedy ostatnio dostępny był Aftermath PL? Ktoś się orientuje? I jakie są szanse na dodruk w najbliższym czasie? Medyczka w sumie też mnie interesuje.
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Pomnik »

bdm pisze: 16 gru 2023, 10:46 Kiedy ostatnio dostępny był Aftermath PL? Ktoś się orientuje? I jakie są szanse na dodruk w najbliższym czasie? Medyczka w sumie też mnie interesuje.
Teraz jest, AM i Medyczka są ekskluzywne dla kampanii. Ma być retailowy AM ale to tyle.
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bdm »

Teraz jest w kampanii ale kiedy oni to będą rozsyłać, chyba raczej razem z Retaliation za 2 lata. :roll:

Pytanie czy będzie szybciej Aftermath w retailu?
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 234
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 35 times
Been thanked: 36 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: DaaV »

bdm pisze: 16 gru 2023, 11:58 Teraz jest w kampanii ale kiedy oni to będą rozsyłać, chyba raczej razem z Retaliation za 2 lata. :roll:

Pytanie czy będzie szybciej Aftermath w retailu?
Będzie szybciej, ale będzie miał inne obrazki i figurki.
Irenicus
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2021, 14:56
Been thanked: 2 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Irenicus »

Można wybrać wysyłkę wcześniejszą dla poprzednich tytułów i dodatków. Różnica wychodzi chyba pół roku, oczywiście za dodatkową opłatą.
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: sopel82 »

Irenicus pisze: 16 gru 2023, 12:19 Różnica wychodzi chyba pół roku, oczywiście za dodatkową opłatą.
Wysyłka tzw old stuff jest dokładnie planowana na październik 2024. Co prawda opóźnienia na kampaniach to już standard, ale tu właściwie mają wszystkie pliki gotowe do druku, więc to tylko kwestia produkcji i wysyłki.

W FAQ jest napisane że inne wersje językowe będą min pół roku po angielskiej ale chyba dotyczy to tylko Retaliation.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
VonBarnaky
Posty: 39
Rejestracja: 19 mar 2020, 20:11
Lokalizacja: Łódź-BOAT CITY
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: VonBarnaky »

Mam pytanie. Dość głupie z punktu logiki gier.

Czy karty itemów z Nemesis 1 dla postaci graczy są takie same z Nemesis Lockdown? Bo nie mam N.1 i zastanawiam się nad sensem miksu i homerules. (i czy w ogóle brać N.1 obok dalszych części). *(gram w większości solo więc mi to rybka czy instrukcja ma sens. :roll: :wink: :mrgreen: ) - po prostu pytam bo nie lubię wydawać kasy w ciemno.

2. Jak fajne spoilerowo są scenariusze z Untold Story w Nemesis - bo je chcę dołożyć w pledge menager.
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: gogovsky »

Zupelnie inne ale jak chcesz homerules bez postaci z 1?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
VonBarnaky
Posty: 39
Rejestracja: 19 mar 2020, 20:11
Lokalizacja: Łódź-BOAT CITY
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: VonBarnaky »

gogovsky pisze: 16 gru 2023, 14:52 Zupelnie inne ale jak chcesz homerules bez postaci z 1?
Jak inne to pomyślę nad zakupem.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KOSHI »

Jak działają postacie z Aftermatch w podstawce? Bo czytałem, że średnio i bardziej były stworzone pod ten dodatek.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

KOSHI pisze: 08 sty 2024, 20:33 Jak działają postacie z Aftermatch w podstawce? Bo czytałem, że średnio i bardziej były stworzone pod ten dodatek.
Dobrze. Są mocniejsze, ale bardziej skomplikowane.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Pynio »

Czy ktoś ma u siebie (pewnie Paru się znajdzie ;) ). Całość Nemesis + Nemesis Lockdown z Aftermath, strecz gole do Lockdown + praktycznie wszystkie dodaki?

Pytanie mam takie:
Ponieważ jest tysiąc opcji łączenia wszystkich ras, postaci pomiędzy grami itp itd, a nie zauważyłem na żadnych kartach żadnych oznaczeń, która należy do czego. Czy macie jakiś sposób ogarnięcia tego totalnego bałaganu? Chyba raz czy dwa planowałem się za to zabrać, ale jak zobaczyłem, że potem przydałoby się to wszystko z powrotem podzielić, to odeszła mi ochota na jakiekolwiek manewry tymi taliami...

Doskonały pomysł nic nie oznaczać i w obu grach mieć trzy tysiące kart ;) Gratuluję AR.

ps. no chyba, że są na wszystkich jakieś tajne oznaczenia, a ja ich po prostu nie widzę.
Dante
Posty: 38
Rejestracja: 09 sie 2015, 00:12
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Dante »

Pynio pisze: 09 sty 2024, 19:34 Czy ktoś ma u siebie (pewnie Paru się znajdzie ;) ). Całość Nemesis + Nemesis Lockdown z Aftermath, strecz gole do Lockdown + praktycznie wszystkie dodaki?

Pytanie mam takie:
Ponieważ jest tysiąc opcji łączenia wszystkich ras, postaci pomiędzy grami itp itd, a nie zauważyłem na żadnych kartach żadnych oznaczeń, która należy do czego. Czy macie jakiś sposób ogarnięcia tego totalnego bałaganu? Chyba raz czy dwa planowałem się za to zabrać, ale jak zobaczyłem, że potem przydałoby się to wszystko z powrotem podzielić, to odeszła mi ochota na jakiekolwiek manewry tymi taliami...

Doskonały pomysł nic nie oznaczać i w obu grach mieć trzy tysiące kart ;) Gratuluję AR.

ps. no chyba, że są na wszystkich jakieś tajne oznaczenia, a ja ich po prostu nie widzę.
Nie mieszam, pilnuję, po grze dzielę oraz odkładam na swoję miejsce w pudełku. :D

Zastanawia mnie właśnie, że nie ma tam żadnego nawet malutkiego symbolu dodatku na kartach.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Pynio »

Dante pisze: 09 sty 2024, 19:58
Nie mieszam, pilnuję, po grze dzielę oraz odkładam na swoje miejsce w pudełku. :D

Zastanawia mnie właśnie, że nie ma tam żadnego nawet malutkiego symbolu dodatku na kartach.

Tzn... wiesz co... Szczerze? Zablokowano by mi tutaj konto dożywotnio, jeśli chciałbyś wiedzieć jakie mam zdanie na temat takiego "rozwiązania". W tych grach można pomieszać dosłownie wszystko - rasy obcych, postaci, wydarzenia itp itd. Dołożyć jedno, odjąć drugie.
Same instrukcje do tego zachęcają.
Jednak ja nie widzę żadnej szansy by chciało mi się to robić, myśląc jak to potem poskładać z powrotem. Chciałem swego czasu sporządzić jakiś spis kart, ale stwierdziłem, że przy takiej ilości to chore i nie zamierzam tego robić. Prędzej po prostu sprzedam w cholerę te dodatki, skoro i tak nie rozłożę tego na stół.
Jest Kingdom Death, jest Spirit Island, Magic the Gathering... jest mnóstwo różnych tytułów, w których ktoś poświęcił 1 sekundę czasu i stwierdził, że może przydałoby się oznaczyć karty, skoro ludzie będą chcieli mieszać różne zawartości.
Widać w AR brakuje tak światłych umysłów. Gratulacje.
Trudno. Obecnie zatem nadal te wszystkie dodatki będą zbierać kurz.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bdm »

Jak koszulkujesz Nemesis to oznacz sobie rewersy kart z dodatków np jakimiś kolorowymi kropkami samoprzylepnymi albo bez przyklejania jakieś oznaczenia wsuń na spód między kartę a koszulkę.
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: gogovsky »

Ty no ale zaraz co Wy tam mogliście pomieszać?:D Głębokie rany i skażenie?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Pomnik »

gogovsky pisze: 10 sty 2024, 01:02 Ty no ale zaraz co Wy tam mogliście pomieszać?:D Głębokie rany i skażenie?
Wydarzenia, ataki obcych, karty postaci
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: gogovsky »

Pomnik pisze: 10 sty 2024, 01:40
gogovsky pisze: 10 sty 2024, 01:02 Ty no ale zaraz co Wy tam mogliście pomieszać?:D Głębokie rany i skażenie?
Wydarzenia, ataki obcych, karty postaci
karty postaci są podpisane na dole to chyba łatwo rozróżnić, karty z lockdowna maja info o świetle, karnomorfy i koszmary maja zupełnie inne wyglądowo karty ciężko pomylić, jedynie z wydarzeniami może być problem, ale dosyć sporo odnosi się do konkretnych miejsc jak kokpit na statku czy nie archiwum w lockdownie czy do konkretnej rasy :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Pomnik »

gogovsky pisze: 10 sty 2024, 02:10 karty postaci są podpisane na dole to chyba łatwo rozróżnić, karty z lockdowna maja info o świetle, karnomorfy i koszmary maja zupełnie inne wyglądowo karty ciężko pomylić, jedynie z wydarzeniami może być problem, ale dosyć sporo odnosi się do konkretnych miejsc jak kokpit na statku czy nie archiwum w lockdownie czy do konkretnej rasy :p
W SG do LD masz dodatkowe karty dla niektórych postaci z Core/AM których używasz tylko w LD.
Tak samo Karno i Koszmary.
Co do reszty - jeden symbol na karcie wystarczyłby żeby ten problem zupełnie nie istniał ale AR uznało inaczej. xD
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: gogovsky »

Pomnik pisze: 10 sty 2024, 02:22
gogovsky pisze: 10 sty 2024, 02:10 karty postaci są podpisane na dole to chyba łatwo rozróżnić, karty z lockdowna maja info o świetle, karnomorfy i koszmary maja zupełnie inne wyglądowo karty ciężko pomylić, jedynie z wydarzeniami może być problem, ale dosyć sporo odnosi się do konkretnych miejsc jak kokpit na statku czy nie archiwum w lockdownie czy do konkretnej rasy :p
W SG do LD masz dodatkowe karty dla niektórych postaci z Core/AM których używasz tylko w LD.
Tak samo Karno i Koszmary.
Co do reszty - jeden symbol na karcie wystarczyłby żeby ten problem zupełnie nie istniał ale AR uznało inaczej. xD
Pełna zgoda, ale znowu bym nie przesadzał :D Ale dla mnie tak czy siak play stupid games, win stupid prizes ;p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
ODPOWIEDZ