Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: EsperanzaDMV »

KOSHI pisze: 11 gru 2023, 18:04 Po kolei: dodatek medyk, Nemesis, pewnie jakiś dodatek fanowski, Lockdown. Tak to widzę.
Hm tylko zapomniałem wspomnieć, że Nemesis mam ENG, a obie te karty w górnym rzędzie są po polsku...
A ta ostatnia karta do wylosowania Medyka w Lockdown to jesteście pewni że jest w pudełku od podstawki (czy SG)? Bo nie ma jej nigdzie w spisie elementów. Jest możliwe, że przy kampanii Lockdown dodawali do zamówionego wtedy Medyka karty do losowania postaci do Lockdown właśnie?
Homer pisze: 11 gru 2023, 17:52 Na bgg była chyba tabelka w excelu po angielsku z kartami i do jakiej cześci są, a przynajmniej ja kiedyś się nią posiłkowałem jak swoje ogarniałem :P

A to przypadkiem te fajowskie dodatki o których piszesz nie namieszały tu aby?
Dzięki, poszukam w takim razie (chyba, że masz może gdzieś pod ręką, to będę wdzięczny). Dodatki fanowskie w większości są zafoliowane i niegrane, poza właśnie jedną podejrzaną paczuszką, z której mogłem coś wyjąć :D

EDIT: Przyjrzałem się tym dwóm kartom z górnego rzędu (Wybór postaci do pierwszego Nemesis) i one się trochę różnią odcieniami rewersów. Czy jest możliwe, że ta druga karta z górnego rzędu była częścią pakietu naprawczego, który dosyłał Rebel (bo takie też mam)?
Awatar użytkownika
Homer
Posty: 84
Rejestracja: 06 wrz 2017, 13:36
Been thanked: 27 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Homer »

Bodajże to to było - https://boardgamegeek.com/filepage/2354 ... down-expan

Ja co prawda Lockdawn i fajowskich nie mam, ale mam Medyka z Pokłosiem i SG do Lockdown. Medyk ma kartę wyboru do podstawki. a w SG jest karta wyboru Medyka do Lockdown. Także podejrzewam, że pozostałe to raczej fanowskie bo sam Lockdown nie ma chyba kart dla innych postaci.

e: ja mam tylko zestaw naprawczy do Lockdown, gdzie była m,.in karta z wyborem postaci z poprawioną nazwą pistoletu
Awatar użytkownika
Gun3R
Posty: 127
Rejestracja: 13 wrz 2020, 23:10
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 34 times
Been thanked: 44 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Gun3R »

EsperanzaDMV pisze: 11 gru 2023, 17:40 Robię porządek w swoich pudłach (mam Nemesis, Lockdown + SG, Medyka i fanowskie dodatki - wszystko leci na sprzedaż (tak, wiem, moment wybrałem pewnie nienajlepszy ale ceny będą myślę konkurencyjne) i zastanawiam się skąd pochodzą te cztery karty?
Spoiler:
Tak samo czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy/gdzie znajdę spis kart, które powinny znaleźć się w pakiecie Medyka?
a co masz na awersie niebieskiej karty WYBÓR POSTACI (ta w prawym górnym rogu)? Bo sama karta jest do pierwszej części nemesis, ale może masz ją z jakiegoś zestawu naprawczego/dodatku
rhetor
Posty: 38
Rejestracja: 20 kwie 2020, 23:03
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: rhetor »

Z jakiego powodu ludzie zakładają gumowe osłonki na kafle pomieszczeń i żetony intruzów? Czy one są jakoś źle wykonane, łatwo się niszczą? Komuś się coś takiego przydarzyło?
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KOSHI »

Z pierwszą wersją KS było coś nie tak. Rozłażące się tokeny i pozalewane pudełka. Chyba Curiosity o tym pisał. Ja potem miałem z 2 źródeł i nic się nie działo. Tokeny wkładasz i wykładasz z wora. Coś się tam może obcierać. Kafelki leżą tylko. Możesz je co najwyżej porysować figsami od góry.
rhetor
Posty: 38
Rejestracja: 20 kwie 2020, 23:03
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: rhetor »

KOSHI pisze: 12 gru 2023, 16:53 Z pierwszą wersją KS było coś nie tak. Rozłażące się tokeny i pozalewane pudełka. Chyba Curiosity o tym pisał. Ja potem miałem z 2 źródeł i nic się nie działo. Tokeny wkładasz i wykładasz z wora. Coś się tam może obcierać. Kafelki leżą tylko. Możesz je co najwyżej porysować figsami od góry.
Czyli nim mi się zniszczą tekturowe, w retailu pewno będą te akrylowe z kampanii - bo przecież nie są exclusive zdaje się.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KOSHI »

Po 15 partiach 0 oznak czegokolwiek na tokenach. Na kaflach jakieś ślady, ale jakoś szczególnie nie uważałem przy przesuwaniu postaci.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

KOSHI pisze: 12 gru 2023, 16:53 Z pierwszą wersją KS było coś nie tak. Rozłażące się tokeny i pozalewane pudełka. Chyba Curiosity o tym pisał. Ja potem miałem z 2 źródeł i nic się nie działo. Tokeny wkładasz i wykładasz z wora. Coś się tam może obcierać. Kafelki leżą tylko. Możesz je co najwyżej porysować figsami od góry.
Mam wersję z pierwszego KS, dziesiątki partii za mną i wszystko okej.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KOSHI »

To może jemu trafił się bubel. Wydaje mi się, że były też inne przypadki tego typu. Nawet coś z zapleśniałymi woreczkami na tokeny.
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: dispe »

KOSHI pisze: 12 gru 2023, 17:45 To może jemu trafił się bubel. Wydaje mi się, że były też inne przypadki tego typu. Nawet coś z zapleśniałymi woreczkami na tokeny.
To był chyba pierwszy dodruk Nemesisa czy coś w tym stylu a nie pierwszy KS.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: BOLLO »

rhetor pisze: 12 gru 2023, 16:06 Z jakiego powodu ludzie zakładają gumowe osłonki na kafle pomieszczeń i żetony intruzów? Czy one są jakoś źle wykonane, łatwo się niszczą? Komuś się coś takiego przydarzyło?
Wydaję mi się że dla samego pimpowania gry. Mam za sobą 18partii i nic się nie dzieję z żadnym komponentem. No może widać pod odpowiednim kątem jakieś mikro-uszkodzenia planszy. Ale tego przy figurkowej grze raczej tego nie unikniesz.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: flissak »

Polecacie sobie wziąć aftermatcha + medyka z nowej kampanii? Te nowe postacie są ciekawsze od podstawowych?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

flissak pisze: 13 gru 2023, 12:54 Polecacie sobie wziąć aftermatcha + medyka z nowej kampanii? Te nowe postacie są ciekawsze od podstawowych?
Tak, są ciekawsze, aczkolwiek wstrzymałbym się do końcówki PM, bo Rebel ma wydać swój aftermath.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Marokin21
Posty: 95
Rejestracja: 11 lut 2018, 21:12
Has thanked: 61 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Marokin21 »

Hardkor pisze: 13 gru 2023, 12:59
flissak pisze: 13 gru 2023, 12:54 Polecacie sobie wziąć aftermatcha + medyka z nowej kampanii? Te nowe postacie są ciekawsze od podstawowych?
Tak, są ciekawsze, aczkolwiek wstrzymałbym się do końcówki PM, bo Rebel ma wydać swój aftermath.
Co masz na myśli przez "swój aftermath"?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: BOLLO »

Marokin21 pisze: 13 gru 2023, 14:12
Hardkor pisze: 13 gru 2023, 12:59
flissak pisze: 13 gru 2023, 12:54 Polecacie sobie wziąć aftermatcha + medyka z nowej kampanii? Te nowe postacie są ciekawsze od podstawowych?
Tak, są ciekawsze, aczkolwiek wstrzymałbym się do końcówki PM, bo Rebel ma wydać swój aftermath.
Co masz na myśli przez "swój aftermath"?
Oficjalnie Aftermath nie wychodził do sprzedaży. Został drukowany jako dodatek dla wspierających i nie jest do kupienia w sklepach. Ostatnio można było go również dokupić przy kampanii Nemesis Lockdown co też uczyniłem. Chyba że coś przeinaczyłem to przepraszam.
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Pomnik »

BOLLO pisze: 13 gru 2023, 14:48
Marokin21 pisze: 13 gru 2023, 14:12
Hardkor pisze: 13 gru 2023, 12:59

Tak, są ciekawsze, aczkolwiek wstrzymałbym się do końcówki PM, bo Rebel ma wydać swój aftermath.
Co masz na myśli przez "swój aftermath"?
Oficjalnie Aftermath nie wychodził do sprzedaży. Został drukowany jako dodatek dla wspierających i nie jest do kupienia w sklepach. Ostatnio można było go również dokupić przy kampanii Nemesis Lockdown co też uczyniłem. Chyba że coś przeinaczyłem to przepraszam.
Aftermath Rebela będzie miał zmienione grafiki (które są KS only). Na wszystkich postaciach zastosowano gender swap, są grafiki od ukraińskiego wydawcy.
Obrazek

Obrazek
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Marokin21
Posty: 95
Rejestracja: 11 lut 2018, 21:12
Has thanked: 61 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Marokin21 »

Pomnik pisze: 13 gru 2023, 16:22
BOLLO pisze: 13 gru 2023, 14:48
Marokin21 pisze: 13 gru 2023, 14:12
Co masz na myśli przez "swój aftermath"?
Oficjalnie Aftermath nie wychodził do sprzedaży. Został drukowany jako dodatek dla wspierających i nie jest do kupienia w sklepach. Ostatnio można było go również dokupić przy kampanii Nemesis Lockdown co też uczyniłem. Chyba że coś przeinaczyłem to przepraszam.
Aftermath Rebela będzie miał zmienione grafiki (które są KS only). Na wszystkich postaciach zastosowano gender swap, są grafiki od ukraińskiego wydawcy.
Obrazek

Obrazek
To mnie tylko utwierdza w zakupie przez gamefound, dzięki za info.
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Pomnik »

Marokin21 pisze: 13 gru 2023, 16:33
No weź, to jest jedyna możliwość by 2 postacie na wózkach mogły walczyć o przetrwanie na statku pełnym obcych, Ksowy aftermath tego nie daje :D
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Irenicus
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2021, 14:56
Been thanked: 2 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Irenicus »

Ja też zamówiłem teraz za 27 $, tylko że trzeba będzie poczekać półtora roku przy jednej przesyłce z Retaliation.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: flissak »

Gender Swap, to jest możliwość obrócenia planszetki na inną płeć, czy o co kampanii?
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: antonio3333 »

flissak pisze: 13 gru 2023, 21:46 Gender Swap, to jest możliwość obrócenia planszetki na inną płeć, czy o co kampanii?
Oryginalnie na grafikach i jako figurki były postacie przeciwnej płci.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: flissak »

Porównałem sobie grafiki i figurki i bez zastanowienia wchodzę w gamefounda :)
supergracz
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2023, 22:28

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: supergracz »

Witam,
Szanowne forum, mam pytanie odnośnie poszczególnych elementów gry Nemesis Rebel. Czy jest jakakolwiek możliwość kupienia, bądź którykolwiek z forumowiczów sprzedaje karty akcji poszczególnych postaci? Niestety po jednej z wciągających rozgrywek, zaginęła mi karta postaci Zwiadowcy- "Przeszukanie" :( Jeśli ktokolwiek wie, słyszał bądź posiada- będę wdzięczny za feedback. Pozdrawiam,
SuperGracz ;)
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: gogovsky »

supergracz pisze: 14 gru 2023, 22:35 Witam,
Szanowne forum, mam pytanie odnośnie poszczególnych elementów gry Nemesis Rebel. Czy jest jakakolwiek możliwość kupienia, bądź którykolwiek z forumowiczów sprzedaje karty akcji poszczególnych postaci? Niestety po jednej z wciągających rozgrywek, zaginęła mi karta postaci Zwiadowcy- "Przeszukanie" :( Jeśli ktokolwiek wie, słyszał bądź posiada- będę wdzięczny za feedback. Pozdrawiam,
SuperGracz ;)
Napisz do Rebela lub Awaken Realms przyślą :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bdm »

Mnie z kolei uszkodził się jeden kafel pomieszczenia (rewers). Jest możliwość dosłania przez Rebel?
ODPOWIEDZ