[Imagine Realm] - Plan na ten rok

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

[Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: Imagine Realm »

Witam was, graczy!

Mam na imię Jarek, mieszkam i pracuję w Opolu, założyłem wydawnictwo Imagine Realm aby realizować swoją pasję. Od bardzo dawna projektuję gry planszowe, mam w głowie wiele pomysłów i kilka gier mocno dopieszczonych, a także tuzin wymagających małych szlifów. Ale do rzeczy:


We wrześniu podbój rynku gier planszowych rozpoczyna nowe wydawnictwo, Imagine Realm. Zaczarowane, nieco z kapelusza, ale w pełni rozwinięte za sprawą wieloletniej pracy twórczej związanej z grami planszowymi, które wprowadzą powiew świeżości dla fanów tej rozrywki. Wydawnictwo ma jasno określone cele, przygotowane tytuły i już niebawem,
w bardzo bliskiej przyszłości, pierwsza gra zawita na sklepowe półki. Gra nie byle jaka,
bo nader oryginalna i całkiem towarzyska; Wieże Magów.

To tylko początek, bo tak jak przygoda Imagine Realm z grami daleko sięga, tak wizja gier tego wydawnictwa patrzy w odległą przyszłość, i na horyzoncie jest wiele tytułów, które – zgodnie z ich misją – dadzą wiele radości graczom i pozwolą na chwilę oderwać
się od codzienności.

Studio tworzy od lat gry planszowe przeznaczone dla szerokiej gamy odbiorców; od gier towarzyskich do rozbudowanych planszówek dla zaawansowanych graczy. Choć portfolio Imagine Realm nie ma do tej pory na koncie wydanej pozycji, to wśród stworzonych tytułów są już takie, które zyskały zainteresowanie i zdobyły pierwszych fanów oraz pozytywne opinie. Najnowsza gra, Wieże Magów, zapewni dużo dobrej zabawy, co jest misją tej marki.

Imagine Realm jest świeże, jak świeże są pomysły studio: nietuzinkowe, oferujące proste rozwiązania dostarczające wiele możliwości, a to zaledwie początek. Już w listopadzie gracze będą mogli posmakować całkowicie nowej rozrywki.

Kontakt z Imagine Realm można uzyskać przez stronę Facebook https://www.facebook.com/ImagineRealmStudio na której studio będzie regularnie zamieszczać informacje związane z działalnością, a całkiem niedługo uchyli rąbka tajemnicy o nadchodzącym wydaniu Wież Magów!



Niektórzy mogli zobaczyć grę Rulers and Empires w pełnej wersji na Opolconie 2015 i na konwencie Ruda Mithrilu, gdzie prezentowałem także koncept innej gry, równie dobrze odebranej jak RaE. Choć oba tytuły są w planach wydawniczych, jest to odległa przyszłość. Jak napisałem wyżej, przygotowałem grę dość oryginalną, bardzo przyjemną, i to ona będzie pierwszym tytułem, jaki pojawi się pod szyldem Imagine Realm.

Początek jest najważniejszy, w tej chwili skupiam się na przygotowaniu do wydania Wież Magów, a kiedy zakończę pracę z tym związane, przygotuję egzemplarze pokazowe trzech kolejnych gier: Dookoła Świata, Arena Robotów oraz Giełda!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: rastula »

bardzo siebie pochwaliłeś, nie napisałeś nic a nic konkretnego i na koniec chyba ci się daty pomyliły


poza wszystkim, oczywiście forum to nie cały planszówkowy świat... ale kurteczka, od latbtworzycie gry, a ja nic a nic o tych rewolucyjnych rozwiązaniach nie słyszałem...


pożyjemy zobaczymy


na przyszłość, mniej pustosłowia, więcej konkretów...
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2016, 07:19 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: Wincenty Jan »

Wejście smoka można powiedzieć!
Zabrzmiało tak groźnie, że szefowie polskich wydawnictw zastanawiają się nad dalszym sensem działaności. :D
A tak serio już... Planujesz wydawać gry tradycyjnie czy przez wspieram.to?
Może jakieś konkrety napiszesz?
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: Imagine Realm »

Wincenty Jan pisze:Wejście smoka można powiedzieć!
Zabrzmiało tak groźnie, że szefowie polskich wydawnictw zastanawiają się nad dalszym sensem działaności. :D
A tak serio już... Planujesz wydawać gry tradycyjnie czy przez wspieram.to?
Może jakieś konkrety napiszesz?
Myślę, że dogadam się z tymi szefami i jakoś podzielimy rynek :wink:
A tak na serio, mam własne środki na wydanie gry, aczkolwiek wydanie przy współudziale crowdfundingu dałoby mi znacznie więcej możliwości, i jeśli uda mi się skontaktować z wspieram.to, będę drążyć temat.

Konkretów garstka:

Wieże Magów to gra towarzyska przeznaczona dla 2-4 graczy. Gracz wciela się w rolę Maga i jego zadaniem jest zbudowanie jak najwyższej wieży. Konstrukcję buduje się z drewnianych elementów pobieranych ze Źródła (stos drewienek) przy użyciu Kart Przywołania. Przeciwni gracze mogą próbować przeszkodzić nam, używając wrogich czarów na naszej wieży, i np. zburzyć jej część albo nawet całą. Do ataku na budowlę przeciwnika używa się Kart Żywiołów, z których układa się zaklęcia. Gra ma dwa tryby: podstawowy, w którym interakcja negatywna jest minimalna i jest to raczej wyścig budowlany, i zaawansowany, gdzie tej interakcji jest znacznie więcej a i taktyka działania zaczyna odgrywać kluczową rolę.

Gra dla graczy w wieku od 8 do 115 lat. Czas rozgrywki wynosi od 15 do 30 minut (zależnie od rodzaju), gra jest dynamiczna, zasady bardzo łatwe do zapamiętania.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: Wincenty Jan »

Napisz do Kamila ze Wspoeram.to. Zapewne udzieli Ci wszelkich informacji. Bardzo miły człowiek, mnie za każdym razem rzetelnie odpowiadał na wiadomość. Co do Twoich planów to podziwiam odwagę i samo zapał, aczkolwiek doskonale pewnie wiesz, że to gracze zweryfikują na ile Twoje słowa są tylko słowami , a na ile przekładają się na rzeczywistość. I polecam wysłanie gier recenzentą.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: rastula »

i zmień podpis...


PISAŁEM CI JUŻ ŻE MASZ BŁĄD W DACIE
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: wrzesien »

Gry polskich autorów są dość niechętnie wspierane na WT, więc może rozważ Kickstartera.
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: Imagine Realm »

Wincenty Jan pisze:Napisz do Kamila ze Wspoeram.to. Zapewne udzieli Ci wszelkich informacji. Bardzo miły człowiek, mnie za każdym razem rzetelnie odpowiadał na wiadomość. Co do Twoich planów to podziwiam odwagę i samo zapał, aczkolwiek doskonale pewnie wiesz, że to gracze zweryfikują na ile Twoje słowa są tylko słowami , a na ile przekładają się na rzeczywistość. I polecam wysłanie gier recenzentą.
Napisałem do Kamila, czekam na ewentualny kontakt. Egzemplarze recenzenckie wysyłam w środę, więc gra zaliczy tournee w parę miejsc. W przyszłym tygodniu postaram się zmontować krótki film pokazujący rozgrywkę, aby na weekend go wrzucić na facebooka.
wrzesien pisze:Gry polskich autorów są dość niechętnie wspierane na WT, więc może rozważ Kickstartera.
Obserwuje krajowy CF od ponad roku, i faktycznie tak jest. Mam swoje przemyślenia na ten temat, dlatego decydując się na wydanie Wież Magów, przede wszystkim liczyłem na siebie w zakresie finansowania. Moje środki są ograniczone, ale wystarczające, aby całościowo wydać jeden nakład i operować przez pewien czas na rynku. Byłoby wspaniale skorzystać z CF w Polsce, dałoby mi to solidnego rozpędu, ale nie czaruję się że to w ogóle pójdzie, a nawet jeśli, że przyniesie oczekiwany rezultat. Z drugiej strony, mam nadzieje, że pokazanie gry w pełnym świetle przybliży temat graczom, tu, na forum, co być może przełoży się ewentualnie na lepszy efekt, w przypadku rozruchu CF przez wspieram.to

Wszelkie informacje z tym związane będę przesyłać na bieżąco.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: Błysk »

rastula pisze:i zmień podpis...


PISAŁEM CI JUŻ ŻE MASZ BŁĄD W DACIE
I wszystko jak krew w piach :D
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: GFP »

Imagine Realm pisze:
Napisałem do Kamila, czekam na ewentualny kontakt.
Kamil jest na urlopie, chyba jeszcze kilka dni. Jeśli to nie pilne, to sugeruję poczekać na niego- obsługiwał z ramienia wspieram.to wszystkie planszówkowe kampanie na ich portalu, więc wiedzę na ten temat ma naprawdę nielichą. :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: Wincenty Jan »

Drogi kolego! W swoim opisie masz błąd przy dacie premiery Wiezy Magów. Data wskazuje , że grę wydałeś w zeszłym roku w listopadzie. Obecny rok to 2016. Czyli data premiery przypada na listopad 2016 , a nie jak masz w opisie na listopad 2015 roku. Popraw i wszystko będzie ok.
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: Imagine Realm »

Już poprawiam! Ech, ale ten czas leci :p
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: wrzesien »

Kiedy możemy się spodziewać pierwszych recenzji?

Jest już znana zawartość pudełka?
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: Imagine Realm »

Zawartość pudełka gry Wieże Magów:

126 elementy drewniane (Konstrukcje)
55 kart (24 Karty Przywołania, 20 Kart Żywiołów, 11 Karty Specjalne)
12 dużych kafli (sekcje)
Instrukcja
Tabela pomocnicza ataków

Gra będzie nieco ważyć ze względu na dużą ilość elementów drewnianych: wg tego co zważyłem, to 880g (aczkolwiek waga końcowa może nieco wzrosnąć).

Pierwsze recenzje powinny pojawić się w następnym tygodniu. Dzisiaj wysłałem grę w dwa miejsca i będę nadstawiać uszu na ten weekend. Następnie gra trafi w kolejne ręce recenzentów.

Za dwa lub trzy dni przedstawię gotowe karty z opracowaną grafiką (aktualnie prezentowana była użyta na potrzeby prototypu). Muszę jeszcze wykonać kilka próbnych wydruków.
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: Imagine Realm »

Wieże Magów trafiły do pierwszych recenzji. Można nadstawiać uszu, aby poznać zewnętrzne opinie.
Zgodnie z zapowiedzią, na Facebooku pojawił się opis kart wraz z wizualizacją.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: Wincenty Jan »

Cieszy to, że poważnie podchodzisz do sprawy. Czekam na recenzje! Jak masz zamiar wydać Wieże Magów?
PanOddjob
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: PanOddjob »

Szkoda że nie wystartowaliście z czymś bardziej zaawansowanym, ale trzymam kciuki za kolejne wydawnictwo z Opola i czekam na kolejne gry :)
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: Imagine Realm »

PanOddjob pisze:Szkoda że nie wystartowaliście z czymś bardziej zaawansowanym, ale trzymam kciuki za kolejne wydawnictwo z Opola i czekam na kolejne gry :)
Decyzję podjąłem do wielomiesięcznym namyśle, aby to Wieże Magów były pierwsza wydaną grą. Stoi za tym wiele rzeczy związanych z branżą, którą dopiero poznaję od strony biznesowej. Mógłbym być niepoprawnym optymistą, i próbować jako zupełnie nieznany człowiek wydać droższą grę, np. bitewniaka Rulers and Empires czy przygodówkę Dookoła Świata albo luźną ekonomiczną Pogoda dla Qwarków, lub też grę o giełdzie, ale nie jestem wstanie samotnie pociągnąć tych projektów graficznie na poziomie, który chciałbym, aby gracze otrzymali. Poza tym, tytuły te reprezentują przestrzeń raczej zagospodarowaną bardzo dobrze, więc zwrócenie uwagi graczy na nowe wydawnictwo z tytułami, które reprezentują znane tematy byłoby bardzo trudnym zadaniem. Wieże Magów są raczej świeże, to gra typowo rodzinna i towarzyska, którą w pełni wykonałem sam (także od strony graficznej), a jej wydanie jest w moim zasięgu...
Wincenty Jan pisze:Cieszy to, że poważnie podchodzisz do sprawy. Czekam na recenzje! Jak masz zamiar wydać Wieże Magów?
... mam własne środki na sfinansowanie pierwszej partii. Tak jak pisałem, kampania CF z wielu względów umożliwiłaby większe pole manewru odnośnie tej gry, jak chociażby zwiększenie ilości pierwszego druku i tym samym zmniejszenie ceny SCD, być może podniesienie jakości kart i/lub wielkości kart, zdecydowanie lepsze promowanie gry na konwentach/imprezach.

Odnośnie recenzji. Jedna gra zawitała do Wrocławia i być może tam zagości na dłużej, ale o tym napiszę, jak informacja będzie potwierdzona. Jeszcze w tym tygodniu postaram się wykonać kolejny egzemplarz, aby ruszył w swoją trasę (ten będzie miał już grafiki docelowe). Postaram się również w nadchodzący weekend zorganizować małe spotkanie w Opolu, w jednym z pubów, gdzie będzie można zagrać w Wieże Magów i porozmawiać o kolejnych grach.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: Yavi »

Wincenty Jan pisze:Cieszy to, że poważnie podchodzisz do sprawy. Czekam na recenzje! Jak masz zamiar wydać Wieże Magów?
Pfff, albo jesteś wszędzie, albo wyjątkowo zaglądamy zawsze do tych samych tematów :P
Zostawiam post żeby być na bieżąco!
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: wrzesien »

Imagine Realm pisze: ... mam własne środki na sfinansowanie pierwszej partii. Tak jak pisałem, kampania CF z wielu względów umożliwiłaby większe pole manewru odnośnie tej gry, jak chociażby zwiększenie ilości pierwszego druku i tym samym zmniejszenie ceny SCD, być może podniesienie jakości kart i/lub wielkości kart, zdecydowanie lepsze promowanie gry na konwentach/imprezach.
Nie wiem czy dużo osób będzie wspierać promocję gry, być może lepiej będzie ją najpierw wypromować z własnych funduszy a potem dzięki temu zebrać dużo więcej na WT - chociaż jak pisałem wcześniej, więcej chyba być zebrał na KS.
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: Imagine Realm »

Nie zamierzam złotówki przeznaczyć na promowanie gry z zebranych środków w sensie, w jaki zrozumiałeś (najpewniej źle to ująłem). Mnie chodziło o to, że ja będę ją sam promować, ale jeżeli tytuł pojawi się w kampanii CF, uzyska patronaty, mecenasa itd. to WM dotrą do większej ilości ludzi.
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: Imagine Realm »

Rzeczy się dzieją:

Dzisiaj kolejny egzemplarz został wysłany do recenzji. Do tej pory wysłałem dwa, wstępnie opinie były dla mnie wielce zadowalające, aczkolwiek nie wiem czy znajdzie to potwierdzenie w recenzjach, wszak to prototypy.

Na dniach ogłoszę też dwa konkursy, z dość ciekawą nagrodą (żadne tam lajkowanie na facebooku czy udostępnianie - kreatywnie ma być, a jak!)

W ciągu dwóch tygodni pojawią się też dwa newsy związane z działaniem Imagine Realm, a także więcej szczegółów dotyczących gry Wieże Magów. Jeśli nie pojawią się przeszkody, zaprezentuję pełną wizualizację gry, włączając w to opakowanie.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: misioooo »

Spoiler:
Dziś dwie rozgrywki - bardzo to przyjemne, szybkie - takie "rodzinne" :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: Planszman »

Podrasowana Jenga :?:
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: [Imagine Realm] - Plan na ten rok

Post autor: Yavi »

Planszman pisze:Podrasowana Jenga :?:
Nie do końca. Element zręcznościowy tutaj stoi na dużo dalszym planie - czasami przy wysokiej wieży powstaje ryzyko jej przewrócenia, ale chodzi głównie o dobieranie kart i zarządzanie zebranymi drewienkami - konstrukcjami (czy budować, wydawać je na karty czarów, a może zbierać na później). Do tego dochodzi interakcja w postaci czarów pozwalających na usuwanie drewienek z wież przeciwników. Wygrywa ten, kto po wyczerpaniu zasobów będzie miał najwyższą budowlę :)
ODPOWIEDZ