Vast: The Crystal Caverns (Patrick Leder, David Somerville)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4479
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1434 times
Been thanked: 1102 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: garg »

Bludgeon pisze:Poczekaj aż ta guma Ci zostawi trwałe ślady na kartach....
Właśnie to samo chciałem napisać. Oczy mi krwawią i serce się kraje, jak to widzę :cry: . Ale poza tym fajny pomysł na wkładkę :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: as.nielo »

Przekonaliścid mnie, gumki odłożyłem i upakowałem karty w pudełka wydrukowane ze wzoru znalezionego na BGG. Mam nadzieje że nic się nie wysypie :) A dla gumek znajdę inne zastosowanie ;-))
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 606
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 89 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: Bludgeon »

bravo :)
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: rattkin »

A ja mam gumeczki wszedzie i z radością - na pohybel antygumkowcom - i nie zauważyłem przez lata, by się cokolwiek uszkodziło przez takie przechowywanie. No, ale ja jestem też z tych, którzy nie koszulkują kart (wyjątek: LCGi).

"Trwałe ślady" to taki mit powtarzany chyba z dawnych czasów, bo już parę lat temu słyszałem, że gumki się przyklejają do kart i zostawiają odbarwione paski. Dzisiaj cardstock, z którego robione są karty jest dużo lepszy, a karty złożone w jeden bloczek zaczynają współpracować z fizyką i stawiają odpowiedni opór gumce, przez co nawet na kantach (górna i dolna karta) nie ma wgnieceń. Sama gumka też pracuje i naturalnie się trochę rozciąga, dostosowując do tego co obejmuje. Oczywiście, wszystko kwestia odpowiedniej gumki (nie tylko w grach planszowych!) i nie forsowania zbyt dużego obciążenia. Także: nie dajmy się zwariować, wszystko dla ludzi. Gumki ułatwiają trzymanie kart w kupie i segregację.

http://imgur.com/a/Kudu4
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: stalker7 »

Ktoś ma zrobionego pledge? jak wyglądają koszty przesyłki w parę osób? bo może bym się zainteresował :roll:
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: as.nielo »

Na kickstarterze jest link do print and play, najprościej samemu zorganizować sobie kompletnego vasta z dodatkami. 75 usd to żadne mało a tyle wychodzi mi za dodatki z wysyłką.

Pozdrawiam :-)
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: stalker7 »

as.nielo pisze:Na kickstarterze jest link do print and play, najprościej samemu zorganizować sobie kompletnego vasta z dodatkami. 75 usd to żadne mało a tyle wychodzi mi za dodatki z wysyłką.

Pozdrawiam :-)
True ale figurek i innych znacznikow to juz nie ogarne:P
Same karty się zgodzę i karty postaci też myślałem, żeby druknąc podkleić na tekture i mam do przeżycia, ale figurki i znacziki już gorzej

A same addony to karty za 5 + postacie za 30 (figurki zbedne za taką cenę chociaż kuszą ale...:D)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: rattkin »

Być może najtaniej, na pewno nie najprościej.

Zbieram się do spisania uwag, ale muszę jeszcze więcej pograć wszystkimi rolami. Niech o moim zachwycie świadczy fakt, że zamówiłem niedawno w preorderze figsy, dodatkowe karty i 3 dodatkowe role.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: stalker7 »

rattkin pisze:A ja mam gumeczki wszedzie i z radością - na pohybel antygumkowcom - i nie zauważyłem przez lata, by się cokolwiek uszkodziło przez takie przechowywanie. No, ale ja jestem też z tych, którzy nie koszulkują kart (wyjątek: LCGi).

"Trwałe ślady" to taki mit powtarzany chyba z dawnych czasów, bo już parę lat temu słyszałem, że gumki się przyklejają do kart i zostawiają odbarwione paski. Dzisiaj cardstock, z którego robione są karty jest dużo lepszy, a karty złożone w jeden bloczek zaczynają współpracować z fizyką i stawiają odpowiedni opór gumce, przez co nawet na kantach (górna i dolna karta) nie ma wgnieceń. Sama gumka też pracuje i naturalnie się trochę rozciąga, dostosowując do tego co obejmuje. Oczywiście, wszystko kwestia odpowiedniej gumki (nie tylko w grach planszowych!) i nie forsowania zbyt dużego obciążenia. Także: nie dajmy się zwariować, wszystko dla ludzi. Gumki ułatwiają trzymanie kart w kupie i segregację.

http://imgur.com/a/Kudu4
To chyba by trzeba było te karty bardzo mocno ścisnąć + wystawiać ciągle na działanie słońca wtedy na pewno by był problem, ale tak... a jescze jak karty w foliach to już żaden problem
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: stalker7 »

rattkin pisze:Być może najtaniej, na pewno nie najprościej.

Zbieram się do spisania uwag, ale muszę jeszcze więcej pograć wszystkimi rolami. Niech o moim zachwycie świadczy fakt, że zamówiłem niedawno w preorderze figsy, dodatkowe karty i 3 dodatkowe role.
No gra mi się bardzo spodobała i ta rola gry jaskinią no rewelacja! Dlatego chciałem zamówić postacie i dodatkowe karty ale paczka 20.... ehh to już chyba łatwiej byłoby zamówić wszystko. Z drugiej strony wychodzi skromne 115 dolcow. Na planszomanii z rabatem podstawka za mniej niz 210zł jak bym wiedział, że ściągną dodatkowe postacie na pewno wyszłoby taniej i lepiej bo sklep nasz zarobi :roll:
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: as.nielo »

Fakt gra to kupa zabawy :-) goblinami najlepiej chyba gra się z drewnianymi klockami, łatwo połapać się ile strendżu ma konkretny meepl jak jego znacznik leży na kupce żetonów. Chętnie przekonam się jak to by było z plastikową figurkom i markerami na planszy gracza.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: stalker7 »

as.nielo pisze:Fakt gra to kupa zabawy :-) goblinami najlepiej chyba gra się z drewnianymi klockami, łatwo połapać się ile strendżu ma konkretny meepl jak jego znacznik leży na kupce żetonów. Chętnie przekonam się jak to by było z plastikową figurkom i markerami na planszy gracza.
Na pewno bardziej klimatycznie i przyjemniej dla oka. Większy fun z gry ale stojac z boku za 100zł dostajesz nic do gry tyle, że walory wizualne. Jak bym zarabiał w euro to bym się nawet nie zastanawiał ba mało tego zamówiłbym 2 paczki figurek :mrgreen:
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

VAST: The Crystal Caverns

Post autor: as.nielo »

Mnie szare figurki za bardzo nie kręcą a nie mam zbytnio talentu żeby samemu pomalować (Descent 2nd ed lesson learned). Pozatym Smok wygląda jakby miał żelazną szczękę :D

Update: IMHO kartonowe figurki z przeźroczystymi podstawkami są najfajniejsze, nie lubię wizualnych wodotrysków w grach planszowych
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: stalker7 »

Ale koniec końców jak to z tym zamówieniem? ktoś złożył i się można podczepić? ( ile paczka wtedy?)
Ewentualnie czy ktoś byłby chętny na zamówienie paczka (20 dolarów) widzę można na 2 podzielić (w sensie 2 zestawy wszystkiego można na jedną przesyłkę zrobić

Ktoś byłby chętny?
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: as.nielo »

Widać, że Vast nie cieszy się dużą popularnością. Prawdopodobnie za trudna, albo co...
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: stalker7 »

as.nielo pisze:Widać, że Vast nie cieszy się dużą popularnością. Prawdopodobnie za trudna, albo co...
raczej prędzej rzadka ja dopiero wczoraj na nią wpadłem przez przypadek oczywiście :roll: bardziej powiedziałbym że małą popularnością cieszy się shadowrift albo core worlds;p
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: as.nielo »

zagrałbym jeszcze kiedyś w Zabójce Troli
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: as.nielo »

a tak w temacie, w Vasta grałem kilka razy dla wprawy solo i tylko jeden raz w grupie, która zresztą zrezygnowała po 2 rundach. W ten weekend spotykamy się znowu i może tym razem się uda. Początyki wymagają dużo cierpliwości.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: crsunik »

Hej. 2 pytania. Działa ta gra na 2 osoby?
Można jeszcze domawiac dodatki z ks?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

VAST: The Crystal Caverns

Post autor: as.nielo »

crsunik pisze:Hej. 2 pytania. Działa ta gra na 2 osoby?
Można jeszcze domawiac dodatki z ks?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Można grać we dwoje, są warianty vs na 2,3,4 i 5 (niedługo 7) graczy. Każda z postaci jest do wyboru a jaskinia układa się sama, jeżeli nikt nie zdecyduje się nią grać*

Na drugie pytanie nie znam odpowiedzi :whistle:
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: rattkin »

crsunik pisze:Hej. 2 pytania. Działa ta gra na 2 osoby?
Działa, jak cholera.
crsunik pisze:Można jeszcze domawiac dodatki z ks?
Można. Jest link do preordera przez backerkit na stronie kampanii.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: crsunik »

rattkin pisze:
crsunik pisze:Hej. 2 pytania. Działa ta gra na 2 osoby?
Działa, jak cholera.
crsunik pisze:Można jeszcze domawiac dodatki z ks?
Można. Jest link do preordera przez backerkit na stronie kampanii.
Znaczy dobrze działa? ;P
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: rattkin »

Jak cholera :)

Całe założenie tej gry polegało na tym, by działała w każdym układzie od 1 do 5, w dowolnym mixie ról. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, to z mojego doświadczenia wychodzi, że to się udało. Niesamowite to jest.
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: as.nielo »

zupełnie zapomniałem że można grać w wariant solo :facepalm:
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: stalker7 »

Przy grze solo jak to wygląda?
ODPOWIEDZ