GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4045
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: AkitaInu »

Hej,

Nie ma chyba takiego wątku jeszcze więc zakładam :)

Pomysł mam taki żeby wrzucać tutaj wszelkie informacje o nowych grach, wydarzeniach, prototypach, pierwszych wrażeniach z gier itym podobne. Oczywiście większość albo i prawie całość pochodziła by z innych serwisów jako że nas pewnie niewiele na genconie :)

Uważacie że coś takiego ma miejsce bytu?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: KubaP »

Mamy już coś takiego. Nazywa się "dział >>Gry planszowe i karciane<<" :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4045
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: AkitaInu »

Dzięki Kuba :) Podaj mi prosze w takim razie linka do tematu (jednego) w którym jasno i wyraźnie widać gry wydane na tegorocznym Genconie. Zebrane w jedno miejsce. Do tego najlepiej żeby tam były zapowiedzi gier :P

No a tak na poważnie, wiem że możemy dyskutować o grach w odpowiednim dziale. Ale jeżeli nie wiesz czy dana gra wypłynęła na genconie bądź nie to możliwe że nie przeczytasz wątku z nią związanego :)

Tak czy siak dzięki za opinię.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: BartP »

Ja też wolę oddzielne działy o grach do tego typu dyskusji. A czy wyjdzie na GenConie czy na Spiel czy może tylko demo czy tylko pudełko pokażą, to nie ma dla mnie większej różnicy, bo i tak nie planuję lecieć na GenCon.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1036 times

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: Trolliszcze »

A ja akurat popieram ideę, bo zakładanie wątków każdej nowości mija się z celem, szczególnie gdy chodzi o gry mniej popularne - za chwilę te wątki znikną ze strony głównej i wszyscy o nich zapomną, a temat zbiorczy zwykle jest podbijany i łatwiej być na bieżąco (Essen co roku ma chyba własny temat).
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4109
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2654 times
Been thanked: 2563 times

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: Gizmoo »

Sam miałem założyć taki temat! :lol:

Głowa rozbolała mnie od ilości ciekawych tytułów, które przedstawił na GenConie CMON. To jakiś totalny kataklizm. Nie dość, że doprowadzi mnie do bankructwa, to jeszcze zredukuje powierzchnie mieszkaniową. Oczywiście na razie mogę jedynie ocenić estetykę zaprezentowanych tytułów, ale jest na czym zawiesić oko. Polecam sprawdzić ich stronę na FB, gdzie znajduje się sporo zdjęć z tej imprezy.

A tytuły, które mnie zainteresowały, to:

75 GNOM' STREET - Ze zdjęć widać, że będzie to jakieś area control napędzane kartami.
RISE OF MOLOCH - przygodowy ameritrash w steampunkowym świecie Molocha. Figurki są świetne!
UNFAIR - Karcianka o budowaniu wesołego miasteczka. Wygląda bardzo smakowicie.
BRUTI - karcianka (hand managment)z kapitalnymi grafikami.
GATEWAY UPRISING - deckbuilder z rewelacyjnymi grafikami i klimatem.
VAMPIRE FATE - o tym wiadomo najmniej, poza tym, że to karcianka wampirach i że ma kapitalne grafiki.

Zaprezentowano też pudełko HATE, na które czekam ze względu na arty Adriana Smitha.

Stoisko CMON było naprawdę imponujące, prezentowali mnóstwo gier. Na zdjęciach było też widać stosy sprzedawanej na GenConie Masmorry, więc pudła z grą są już wyprodukowane. Oraz Arcadia Quest: Inferno, co pozwala mieć nadzieję, że zobaczymy swoje egzemplarze we wrześniowym terminie. ;)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: KubaP »

AkitaInu pisze:Dzięki Kuba :) Podaj mi prosze w takim razie linka do tematu (jednego) w którym jasno i wyraźnie widać gry wydane na tegorocznym Genconie. Zebrane w jedno miejsce. Do tego najlepiej żeby tam były zapowiedzi gier :P

No a tak na poważnie, wiem że możemy dyskutować o grach w odpowiednim dziale. Ale jeżeli nie wiesz czy dana gra wypłynęła na genconie bądź nie to możliwe że nie przeczytasz wątku z nią związanego :)

Tak czy siak dzięki za opinię.
Pardon, nie zrozumiałem, że chodzi Ci o zapowiedzi z GenConu.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4045
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: AkitaInu »

Nic sie nie stalo :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4045
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: AkitaInu »

Gizmoo pisze:Sam miałem założyć taki temat! :lol:

Głowa rozbolała mnie od ilości ciekawych tytułów, które przedstawił na GenConie CMON. To jakiś totalny kataklizm. Nie dość, że doprowadzi mnie do bankructwa, to jeszcze zredukuje powierzchnie mieszkaniową. Oczywiście na razie mogę jedynie ocenić estetykę zaprezentowanych tytułów, ale jest na czym zawiesić oko. Polecam sprawdzić ich stronę na FB, gdzie znajduje się sporo zdjęć z tej imprezy.

A tytuły, które mnie zainteresowały, to:

75 GNOM' STREET - Ze zdjęć widać, że będzie to jakieś area control napędzane kartami.
RISE OF MOLOCH - przygodowy ameritrash w steampunkowym świecie Molocha. Figurki są świetne!
UNFAIR - Karcianka o budowaniu wesołego miasteczka. Wygląda bardzo smakowicie.
BRUTI - karcianka (hand managment)z kapitalnymi grafikami.
GATEWAY UPRISING - deckbuilder z rewelacyjnymi grafikami i klimatem.
VAMPIRE FATE - o tym wiadomo najmniej, poza tym, że to karcianka wampirach i że ma kapitalne grafiki.

Zaprezentowano też pudełko HATE, na które czekam ze względu na arty Adriana Smitha.

Stoisko CMON było naprawdę imponujące, prezentowali mnóstwo gier. Na zdjęciach było też widać stosy sprzedawanej na GenConie Masmorry, więc pudła z grą są już wyprodukowane. Oraz Arcadia Quest: Inferno, co pozwala mieć nadzieję, że zobaczymy swoje egzemplarze we wrześniowym terminie. ;)
Gizmo, Rise of Moloch wygląda ciekawie, pewnie bedzie na kicku niedługo. Reszte musze przejrzeć

A na hejta czekam już długo :)
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: Carmash »

No to lecimy z wiadomościami od FFG:

1. Potwierdzono, że trwają prace nad "Legend of the Five Rings LCG". Na grę poczekamy do przyszłego Genconu.
2. Opracowywana jest aplikacja do "Imperium Atakuje", identyczna jak ta do "Descenta".
3. Zapowiedziano dodatki do drugiej edycji "Posiadłości Szaleństwa", które posiadać będą zawartość podstawki i dodatków do pierwszej edycji.
4. Będzie cała masa dodatków do "Star Wars: Armada".
5.Powstaje nowy dodatek do "Imperium Atakuje" o tytule "Królestwo Jabby". Będzie także dużo nowych figurek, w tym Luke jako jedi.
6. Powstanie dodatek do "XCOM" o nazwie "XCOM: Evolution".
7. W linii wydawniczej FFG pojawi się "Runewars: Miniatures Game" - czyli X-Wing na lądzie.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: kudlacz135 »

Eric Lang zapowiedział coś w stylu Blood Rage'a ale w klimatach Japońskich: https://twitter.com/eric_lang/status/761619458792226816

Chociaż, biorąc pod uwagę informację, że negocjacje będą odgrywały większą rolę, porównanie do Blood Rage'a pewnie będzie wynikało z czego innego w trakcie rozgrywki :)
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: bulaxyz82 »

Carmash pisze:No to lecimy z wiadomościami od FFG:

1. Potwierdzono, że trwają prace nad "Legend of the Five Rings LCG". Na grę poczekamy do przyszłego Genconu.
2. Opracowywana jest aplikacja do "Imperium Atakuje", identyczna jak ta do "Descenta".
3. Zapowiedziano dodatki do drugiej edycji "Posiadłości Szaleństwa", które posiadać będą zawartość podstawki i dodatków do pierwszej edycji.
4. Będzie cała masa dodatków do "Star Wars: Armada".
5.Powstaje nowy dodatek do "Imperium Atakuje" o tytule "Królestwo Jabby". Będzie także dużo nowych figurek, w tym Luke jako jedi.
6. Powstanie dodatek do "XCOM" o nazwie "XCOM: Evolution".
7. W linii wydawniczej FFG pojawi się "Runewars: Miniatures Game" - czyli X-Wing na lądzie.
Mam nadzieje, że FFG ma jeszcze kilka niespodzianek w rękawie. Tak bardzo wyczekuję dodatku do WQ: Adventure Cards Game :(
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: Carmash »

bulaxyz82 pisze:
Carmash pisze:No to lecimy z wiadomościami od FFG:

1. Potwierdzono, że trwają prace nad "Legend of the Five Rings LCG". Na grę poczekamy do przyszłego Genconu.
2. Opracowywana jest aplikacja do "Imperium Atakuje", identyczna jak ta do "Descenta".
3. Zapowiedziano dodatki do drugiej edycji "Posiadłości Szaleństwa", które posiadać będą zawartość podstawki i dodatków do pierwszej edycji.
4. Będzie cała masa dodatków do "Star Wars: Armada".
5.Powstaje nowy dodatek do "Imperium Atakuje" o tytule "Królestwo Jabby". Będzie także dużo nowych figurek, w tym Luke jako jedi.
6. Powstanie dodatek do "XCOM" o nazwie "XCOM: Evolution".
7. W linii wydawniczej FFG pojawi się "Runewars: Miniatures Game" - czyli X-Wing na lądzie.
Mam nadzieje, że FFG ma jeszcze kilka niespodzianek w rękawie. Tak bardzo wyczekuję dodatku do WQ: Adventure Cards Game :(
To raczej na Gencon nie uświadczysz już żadnych nowych informacji, ponieważ zdradzono plany na cały rok. Trochę to zastanawiające, bo brak jakiejkolwiek zapowiedzi z uniwersum Warhammera, ożywia nieco plotki na temat skomplikowania się spraw związanych z licencją.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4045
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: AkitaInu »

Hmm fajne gry, najwyzej nie bede jadl :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: BartP »

Ufff, prawie nic mnie nie interesuje na szczęście ;]. Młócą te Star Warsy, dobrze, że ten świat mi nie leży, boby kasa leciała. Ale Runewars na lądzie można obczaić. Strach tylko przed milionem dodatków :/.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: Bary »

Cisza FFG wobec dodatków do ZG i WH:Q, a także nowy figurkowy tytuł jedynie potwierdza przypuszczenia, że ich drogi z GW się rozeszły.
Zaskoczony jestem natomiast, że nie pojawił się nowy dodatek do Eldritch. Czyżby bali się, że fani Cthulhu zbankrutuja? ;) W każdym razie pięknie rozwija się to uniwersum. Jeszcze mi tylko do kompletu brakuje nowej edycji AH (EH to niby spadkobierca, ale fajnie jakby wydali też AH 2.0, wszak wielu uważa, że jej klimat lepiej nawiązuje do twórczości Lovecrafta).

@Akitalnu- zawsze wzorem Stachurskiego można spróbować odżywiać się energią słońca...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: Tony23 »

nikt nie wspomina o Seafall, który chyba jest najbardizej cozekiwaną grą na GenConie w tym roku
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: bulaxyz82 »

Bary pisze:Cisza FFG wobec dodatków do ZG i WH:Q, a także nowy figurkowy tytuł jedynie potwierdza przypuszczenia, że ich drogi z GW się rozeszły.
Na BGG w jednym z wątków o WQ toczy się dyskusja o współpracy GW z FFG i ludzie też sceptycznie na to wszystko patrzą, ehh...
https://boardgamegeek.com/thread/161499 ... con/page/1
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: Salemmtg »

Nie wiem czy ktoś z Was gra w Shadows of Brimstone lub śledzi tą grę ,ale twórcy zapowiedzieli nową grę bardzo podobną do SoB ,lecz w świecie Feudalnej Japonii. Gra ma nosić tytuł Forbidden Fortress. Ma być to odrębna gra nie wymagający podstawki z SoB ale co najważniejsze ma być kompatybilne z oryginalnym SoB. Więc grając w Shadows of Brimstone będzie można odwiedzić Forbidden Fortress jako inny OtherWorld (Design kart ma być podobny, artefakty itp.) . Na odwrocie kafli do gry ma być już zaimplementowany dodatek Belly the Beast który pierwotnie miał być stretch goal w kampanii Shadows of Brimstone.
Kilka figurek z Facebooka z zamkniętej grupy SoB.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kampania KS ma ruszyć najprawdopodobniej w październiku.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: KrzysiekL »

A Brimstone mozna jeszcze gdzieś dostać w miarę normalnej cenie?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: Salemmtg »

Pewnie. Najtaniej w Gamelord. Różnica między tym sklepem a innymi to ponad 70 zł więc dużo. Nie znalazłem taniej.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: Wallenstein »

Fajnie, oby nie było broni palnej tylko same ciach, ciach.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
pendzik
Posty: 81
Rejestracja: 04 kwie 2015, 22:42
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 4 times

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: pendzik »

Wygląda fajnie. Oby figsy były lepszej jakości niż w podstawkach do SoB.
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: Salemmtg »

Z tego co piszą na Facebooku , Scot powiedział że figurki będą staranniejsze , więcej detali itp. Wspominał też że poprzednia kampania KS z SoB wiele ich nauczyła i nie popełnią takiego błędu jak np. Długi termin dostarczenia paczek do wspierających. Kampania ma najprawdopodobniej ruszyć pod koniec października . Prócz FF ,żaby mają wypuścić masę dodatków do SoB, już przy dodatku delux z flesh stalkerami i dronami widać inną jakość figurek. Kumpel kupił mi na GenConie trochę dodatków jak przyjdą to sam ocenie.
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: GenCon 2016 - Nowości, Zapowiedzi, wrażenia

Post autor: cohlerc1 »

Mogliby w końcu wysłać wave 2 z kickstartera SoB zanim znow się zakopia w kolejnym... jeżeli dobrze się orientuję to nie ma zadnego przybliżonego terminu nawet kiedy to będą wysyłać. Gdyby co niektórzy z forum brali udział w tej kampanii gra miała by najczęściej podbijany wątek na forum ;)
ODPOWIEDZ