(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 46 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Zakładając, że dalej środa jest dniem zbiórki (?) [patrz - zapytanie Vir3ns] to aktualizacja może wyglądać tak:

Wallenstein - Hutriel, Brat_j, Habert, Agnes, Monika,

Posiadłość Szaleństwa - Taperonix, Artur, Geoburak,

Jeżeli Vir3ns będzie w środę to Nexus Ops pewnie weźmie i wtedy roszady dalsze możliwe są.
Raczej 3 stołów nie uruchomimy zbyt szczupły skład. Czekamy na Maańka, Szwagra, Anię.

Jeszcze przy okazji jedna sprawa - wybiegając już myślami do kolejnego spotkania, które wypada nam 1 listopada, musimy zmienić jego termin albo na 31 października wtorek albo na 2 listopada czwartek ? Jaki komu termin pasuje ? Zapowiadam, że prawdopodobnie wtedy na stole wyląduje z mojej strony Trickerion (ciężkie dobre euro :) albo Lancaster (lekkie dobre euro :)
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

habert pisze:Zakładając, że dalej środa jest dniem zbiórki (?) [patrz - zapytanie Vir3ns] to aktualizacja może wyglądać tak:

Wallenstein - Hutriel, Brat_j, Habert, Agnes, Monika,

Posiadłość Szaleństwa - Taperonix, Artur, Geoburak
Dla mnie środa to chyba jedyna opcja w tym tygodniu.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Jeżeli chodzi o dzień, to w tym tygodniu niestety chyba nadal bez Ani, więc jestem bardziej elastyczny i dostosuje się do woli większości.
artur407
Posty: 104
Rejestracja: 08 mar 2015, 19:47
Been thanked: 1 time

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: artur407 »

Ja poza środą mogę być też w piątek. Póki co, bo u mnie to wiecie jak jest :)

Korzystając z okazji potwierdzam, że w środę będę siadał do stołu z Posiadłością i podbijam pomysł Pawła z zagraniem z Ashes - mam podstawkę i dwie dodatkowe talie. Gra jest prosta do wytłumaczenia i dynamiczna, więc jak są chętni to dajcie znać :)

Zresztą jakby piątek w większym gronie nie wypalił to możemy vir3ns poratować się Diskwarsem :)
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 46 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Ja nie obiecuję jeszcze na pewno, ale jest cień szansy, że pojawię się także w piątek na drugim w tym tygodniu spotkaniu !
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Chętnie bym zaliczył dwa spotkania w jednym tygodniu, niestety ten piątek mam już zaplanowany.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Czy na Posiadłość spotykamy się nieco wcześniej?? czy równa 19:00?
artur407
Posty: 104
Rejestracja: 08 mar 2015, 19:47
Been thanked: 1 time

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: artur407 »

Ja będę nie wcześniej niż na 19, ale Paweł ostatnio wytłumaczył mi zasady, więc ewentualne wcześniejsze spotkanie mogłoby przysluzyc się do wprowadzenia nowych, nie znających zasad, graczy.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 46 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

"Grupa Wallensteina" rozpoczyna rozgrywkę tradycyjnie ok. 19-tej. Wallenstein wjeżdża do Gondoli w mojej honorowej asyście już ok. 18:40. Jego przyjazdowi przyglądają się jak zawsze tłumy gapiów, przepychanki z plebsem i gawiedzią bardzo prawdopodobne. Samo przetransportowanie Wieży przysparza zawsze niemało kłopotów, wiecie, ach te niebotyczne gabaryty. Jej Wysokość Cafe Nero postara się przy pomocy długiego drewnianego "dywanu" i klimatycznych wrzośców sprostać tej niecodziennej wizycie ;) Niech Wasze konie będą wypoczęte, a strawy i talarów zabierzcie na zapas ! W dniu jutrzejszym wydano zgodę na wnoszenie wszelakiej broni do lokalu.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

artur407 pisze:Ja będę nie wcześniej niż na 19, ale Paweł ostatnio wytłumaczył mi zasady, więc ewentualne wcześniejsze spotkanie mogłoby przysluzyc się do wprowadzenia nowych, nie znających zasad, graczy.
@Taperonix: Spotkanko na zasady parę minut wcześniej??
Taperonix
Posty: 50
Rejestracja: 11 cze 2015, 21:08

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Taperonix »

Spoko pojawię się na 18:30
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

To dzięki wielkie. Też tak dojadę.
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

Niestety mnie też nie będzie. Mam nadzieję, że znajdziecie piątą osobę do Wallensteina (chociaż z czwórką graczy też nie powinno być źle). Bawcie się dobrze!

Podpowiedź dla grających w Posiadłość, nie dajcie się zamienić w przynętę dla potworów, to nie dokońca gra kooperacyjna...
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 46 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

aktualizacja:

Wallenstein - Hutriel, Habert, Agnes, Monika

Posiadłość Szaleństwa - Taperonix, Artur, Geoburak

W przypadku gdyby jeszcze kogoś dzisiaj zabrakło i została nas tylko piątka to łączymy siły w jednej z tych gier. Ponieważ jest nas 4 do Wallensteina to jest szansa, że zdążymy odpalić kolejny lżejszy tytuł, proponuję np.: Taluva, Bang, Gra ze Śliwką. Jeżeli skład do Wallensteina skurczy się do 3 osób to zamiast Wallensteina odpalimy Lancastera. Jeżeli do Posiadłości zostaną tylko 2 osoby to robimy roszadę i 1 osoba dołączy do Posiadłości od nas, chyba, że w Posiadłość jest sens grać w 2-osoby ? A Wallensteina zamienimy u nas na Lancastera.
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Hej!

Z przykrością opuszczam dzisiejsze spotkanie. Na pocieszenie rano odebrałem dodatek do Eclipsa i porozkładałem sobie wszystkie nowe komponenty... Trochę tego jest, pudło ledwo się teraz zamyka, ale jednocześnie gra stała się DUŻO lepsza :mrgreen: Nie mogę się doczekać przetestowania w jakimś sympatycznym gronie.

@artur407 jestem jak najbardziej chętny na partyjkę Diskwars w tym tygodniu. Moja dostępność to piątek i sobota, daj znać!

Do zobaczenia w przyszłym tygodniu.


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Zanim Habert w kwiecistych i niekrótkich słowach wygłosi peany na temat mojego zwycięstwa (bądź epicediony na temat swojej haniebnej porażki) kilka słów prozą ode mnie. Wallenstein to wybitnie nie jest gra dla ludzi z nadpobudliwością ruchową, słabą koordynacją ręka-oko lub po prostu nie potrafiących zapamiętać o zasadzie "zabierz wszystkie resztki z miski". Wieża i jej obsługa dostarczyła nam całą masę rozrywki. W zasadzie to nawet lepsze niż kręcenie kołami w Tzolkinie! Ruchu i śmiechu było więcej niż w grającym z nami przy jednym stole Klubie Szaradzisty. Nie wiem do końca czy jego członkowie rozwiązywali razem Sudoku na iPadzie czy też uderzali do jakiejś dziewczyny na Tinderze ("nie no weź, ty do niej zagadaj") ale cały ten potworny plastik kupiony za ciężkie pieniądze stał i kurzył się bezużytecznie. :D

Suma summarum, kolejne rewelacyjne spotkanie.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 46 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

hutriel pisze:Zanim Habert w kwiecistych i niekrótkich słowach wygłosi peany na temat mojego zwycięstwa (bądź epicediony na temat swojej haniebnej porażki) kilka słów prozą ode mnie. Wallenstein to wybitnie nie jest gra dla ludzi z nadpobudliwością ruchową, słabą koordynacją ręka-oko lub po prostu nie potrafiących zapamiętać o zasadzie "zabierz wszystkie resztki z miski". Wieża i jej obsługa dostarczyła nam całą masę rozrywki. W zasadzie to nawet lepsze niż kręcenie kołami w Tzolkinie! Ruchu i śmiechu było więcej niż w grającym z nami przy jednym stole Klubie Szaradzisty. Nie wiem do końca czy jego członkowie rozwiązywali razem Sudoku na iPadzie czy też uderzali do jakiejś dziewczyny na Tinderze ("nie no weź, ty do niej zagadaj") ale cały ten potworny plastik kupiony za ciężkie pieniądze stał i kurzył się bezużytecznie. :D

Suma summarum, kolejne rewelacyjne spotkanie.

Bravo Hutriel ! :))
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 46 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

W ...ieża, wiara i walka, ich podłoże nieistotne, liczył się tylko wynik,
A ...jak Atak i B jak Barbara, te słowa unosiły się niczym poranna mgła nad zdeptaną Saksonią,
L ...os bywał okrutny nie tylko dla Czarnej, kolor skóry nikomu nie gwarantował bezpieczeństwa,
L ...wią część punktów zgarnął na koniec Krwawy Krzysztof Graf zu Mansfeld, cześć Mu i chwała,
E ...legia o śmierci walecznej Barbary napisana przez Wallensteina to memento morii z Gondoli,
N ...iemcy rozbite w trakcie wojny 2-letniej przedstawiały kolorowy militarno-ziemski landschaft,
S ...amopomoc chłopska (czyli bojówki Partii Zielonych) powstały już w XVII wieku w Niemczech, a nie jak mylnie sądzono w PRL-u,
T ...alary wbrew obiegowej opinii szczęście wczoraj dawały, choć z oczu zbyt szybko znikały,
E ...mocje bez których nikt by dzisiaj nie pamiętał czym było wczoraj, targały mną ze wschodu na zachód all night long,
I … tu proszę wstawić swoje trzy po trzy, czyli to o czym zapomniałem,
N ...ie rzucim ziemi skąd nasz ród, Nie będzie …… pluł nam w twarz, Ni dzieci nam ……..
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

Dzięki Waszym opisom normalnie czuję się jakbym tam był. :) Jakieś propozycje na przyszły tydzień?
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Może najpierw, kiedy się spotykamy? My w następnym tygodniu tylko w pt dysponujemy czasem.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 46 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Proponuję wstępnie w przyszłym tygodniu dwa spotkania :) bo wiem, że nie wszyscy będą mogli być w jednym i tym samym dniu.
Pierwsze spotkanie proponuję na wtorek, a drugie na piątek. Wstępna propozycja z mojej strony mogłaby wyglądać tak:

wtorek 31.10.17:

Trickerion (4) / Lancaster (5) / Forbidden Stars (4) / Krwawa Oberża (4)

- Habert, Agnes, Hutriel, Ania (?), Artur (?)

piątek 03.11.17:

Martwa Zima (5) / Chaos w Starym Świecie (5) / The Others (5)

- Habert, Geoburak, Monika, Agnes
Ostatnio zmieniony 27 paź 2017, 12:45 przez habert, łącznie zmieniany 3 razy.
artur407
Posty: 104
Rejestracja: 08 mar 2015, 19:47
Been thanked: 1 time

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: artur407 »

Ja pewnie będę tylko we wtorek, ale jeszcze potwierdzę ten termin.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Tytuły zacne: Martwa Zima, Chaos w... I Pan Lodowego Ogrodu. Chętnie zagram. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Jeżeli chodzi o termin to raczej wtorek. Są nawet pewne szanse na to że Ania się tym razem pojawi.
ODPOWIEDZ