(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Uuu no to kolejno odlicz. Ja (i pewnie Ania): 1 (i pewnie 2)...
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 46 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Jak widać nie wiadomo do ostatniej chwili kto będzie wiec na tą chwilę mamy szansę na: Hutriel, (Ania?), Drako11, Habert, Agnes. Gdyby ktoś nie dotarł z wyżej wymienionych to zagramy w zaplanowany tytuł. Jeżeli będą wszyscy zagramy na 5 osób w (?) i tu do wyboru proponuję:
Keyflower, Caylus, Mare Nostrum, W roku smoka, Odlotowy Wyścig, Jorvik, Simurgh, Belfort, Bruxelles 1893.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

OK. Z tytułów na 5-tkę głosuję na Odlotowy Wyścig (chyba lżej i rozrywkowo) lub Keyflower.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 46 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Odlotowy Wyścig to dobry wybór na niezobowiązujące spotkanie ;) Keyflower ma bardzo emocjonujący system licytacji :) zatem spróbuję przygotować oba.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

habert pisze:spróbuję przygotować oba.
No to chyba możemy między bajki włożyć (przynajmniej do czasu aż pracownicy kawiarni nie będą zostawiać nam kluczy do lokalu). :D Ustalmy lepiej od której pozycji zaczynamy.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 46 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Keyflower ! ale gramy w gołą podstawkę bez dodatków Merchants i Farmers !

Będziemy około 19:00
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 46 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Jakie to planszowe szczęście, że zabrałem dzisiaj na rozgrywkę Keyflowera, który pozwolił nam na grę aż w 6 osób. Limit wykorzystano dzisiaj na maxa dzięki obecności nowych graczy w Cafe Nero, tj. Konuhageruke i Draken11. Co ciekawe uwinęliśmy się w 2,5h z tłumaczeniem zasad gry. Gratulacje dla Konuhageruke i jego "zielonych ludzików" i podziękowania dla wszystkich uczestników spotkania.

Na drugie danie miała być Gra ze Śliwką i liczbą Pi i prawie była, tyle, że właśnie ta śliwka stanęła nam w gardle i spowodowała problemy z trawieniem kolekcji owoców. Skończyło się przerwaniem partii z powodów technicznych, ale jeszcze do tego owocu wrócimy. Na deser było karciane Bang! w 5 osób. Żeśmy sobie trochę postrzelali, zabili szeryfa i uciekli z lokalu jeszcze przed godziną policyjną (choć w tle słychać było tajemniczą syrenę).

Jest szansa, że na następnym spotkaniu pojawią się kolejne nowe osoby :) The Gallerist nie mają szczęścia na razie, ale może następnym razem się uda. W przyszłą środę (6.12 - mikołajki) czy ten termin wydaje się być dla Was sensowny na kolejne spotkanie ? Draken11 zapowiedział, że może przynieść coś ze swojej kolekcji. Jest nadzieja, że odpalimy minimum 2 różne tytuły w jednym czasie. Ja mogę zaproponować np.: Gallerist, Lisboa, Anachrony, Transatlantic, Wendake, Agra, Altiplano.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2017, 15:27 przez habert, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Cieszę się, że udało się zorganizować kolejne udane spotkanie :)
Mikołajkowe granie to fantastyczny pomysł jeśli grupa będzie za, to z chęcią się pojawię!

Jako że habert dał nam tak długą listę gier do wyboru, to czuję się zobligowany do zapewnienia czegoś ze swojej strony...






Gotowi?





Spoiler:
Przepraszam :oops:


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
konuhageruke
Posty: 22
Rejestracja: 27 lis 2017, 14:33

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: konuhageruke »

Dzięki za meczyk. Byłem w szoku, że zielone ludki aż tak dały radę. Trochę sąsiadki pomogły dając możliwość lepszej wymiany i zabranie 2-ma zielonymi 12p rzutem na taśmę - to odwróciło wynik gry.

Za tydzień na 95% mnie nie będzie, na ten dzień planujemy ze znajomymi Cichą noc. Jednak zapraszam na 10.12 w niedzielę na granie przy okazji turnieju Infinity, i ewentualne demówki tejże gry... może Jakub będzie też chciał pokazać Ogniem i Mieczem a na pewno na planszówki przyjdzie. Poniżej link do wydarzenia.

https://www.facebook.com/events/252297281964877/

Dodatkowo. Wszystkie planszówki LKMF trafią niedługo, mam nadzieję, do Poczytalni i tam będą dostępne na miejscu w czasie działania miejscówki. Planujemy zrobić wtorki spotkaniami klubowymi, bo wtedy mamy dostępną jedną z sal od 17:00 do ok 20-20:30.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Mikołajki pasują.. Nie mówię, że na 100% będę, bo jak widać różnie to bywa, ale plan jest dotrzeć.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Od teraz honorujemy wyłącznie zwolnienia lekarskie, akty urodzenia, ślubu i zgonu (w dowolnej kolejności). I raz miesiącu można nie przyjść jak Eclipse jest grane. ;-)
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

Cieszę się, że kolejne spotkanie się udało.

Hmm... Widzę, że draken11 posiada Descenta (5 graczy to optimum wg BGG), może warto by zagrać, zwłaszcza że mamy tutaj jednego takiego co się świetnie sprawdza w grach typu "wszyscy na jednego" i pisane jest mu bycie "overlordem". :wink: Jeśli, oczywiście, chociaż na chwilę oderwie się od sprawdzania newsów na tablecie o grze na literę "E", zaczynam się poważnie martwić...
Awatar użytkownika
draken11
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2015, 23:28
Lokalizacja: Legionowo

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: draken11 »

Żaden problem mozna sie kiedys na Descenta umòwić :)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Ponieważ maniakalne fiksacje są obecnie modne w grupie... Jak to mawiają prawdziwi koneserzy: "Do trzech razy Sztuka". Kolejne podejście do Gallerista. Wydaje mi się, że przynajmniej na Agnieszkę mogę liczyć. ;-)
Awatar użytkownika
draken11
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2015, 23:28
Lokalizacja: Legionowo

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: draken11 »

Jezeli bede w srode wezme Yamatai jest to gra co mnie ostatnio bardzo pozytuywnie zaskoczyla :)
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

To ja chętnie do Yamatai usiądę :)
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

A Żaba mówi że jak Gallerist, to też bedzie :)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Geoburak pisze:A Żaba mówi że jak Gallerist, to też bedzie :)
To czekamy jeszcze na deklarację Agnes, bo wygląda na to że bedziemy mieli jeden tytuł "obsadzony".
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 46 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Ponieważ Hutriel jest ze sztuką za Pan Brat_J (?) bierze The Gallerist i Anię :)

Draken11 bierze Yamatai, nowe osoby i ewentualnie rezerwowo Descenta

Ja biorę Agnes, Azul (do 4 osób), Altiplano (do 5 osób), Ewolucję (do 6 osób) i Odlotowy Wyścig (do 8 osób)
oraz fillerki: Grę ze Śliwką i liczbą Pi (do 5 osób) oraz Bang (do 8 osób) i Red7 (do 4 osób)

Agnes idzie do Galleriista, ja jakby co też mógłbym, ale z racji współgospodarowania nerowskim stołem służę wachlarzem tytułów dla innych ;)

Vir3ns bierze Brata_J, Geoburak bierze Monikę Bu

i przy dobrych grudniowych wiatrach jesteśmy prawie w pełnym składzie znowu all together, a może i więcej nowych nas będzie :) Bravo My
Ostatnio zmieniony 03 gru 2017, 18:50 przez habert, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Możecie wszyscy podziękować bratu_j, poświęcił się dla dobra grupy i rozegrał ze mną dzisiaj partię w Eclipsa :D To oznacza, że moja maniakalna fiksacja została na jakiś czas zaspokojona i mogę przejść do porządku dziennego :)

Szykują się może 3 grupy na środę?

@habert, zamiast Eclipsa vir3ns weźmie tylko kosmiczną matę ;)


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 46 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Na tą chwilę we środę 6.12 ma być: Hutriel, Ania, Geoburak, MonikaBu, Vir3ns, Brat_J, Habert, Agnes, Draken11 i być może ktoś nowy ?

Siłą rzeczy, w takim składzie podzielimy się na 3 grupy. Jedna pod wezwaniem sztuki z Gallerist, druga pod wezwaniem Yamatai (lub Descenta), trzecia pod wezwaniem innym, jeszcze ostatecznie nie wiadomo jakim. Generalnie do ostatniej chwili pewnie będziemy się klarowali ;)
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

O, są i nowości z 2017, zwłaszcza Altiplano ciekawe, choć nie wiem czy słyszałeś habert o kontrowersjach, które wywołało umieszczenie w tej grze akurat alpak. Eee... Ta Śliwka ma średnią ocen poniżej siedmiu przy niecałym tysiącu głosów, radziłbym zostawić ten kompot -- mamy tyle lepszych trunków (a poza tym ludolfina zawiesza mi kalkulator).

No ja bym najchętniej zagrał w Descenta w rodzinnym gronie ze względu na możliwość "wyrwania chwasta"... :mrgreen: Ale jak zwykle się dostosuję, tylko poinformujcie mnie wcześniej.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 46 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Z Descentem może być problem bo Draken11 rozgrywa Yamatai i nie ma komu nauczyć Nas Descenta. Chyba, że Wy i Ja nauczymy się jak grać, Draken11 przyniesie Descenta i wtedy zagramy. W innym wypadku biorę dwie z: Altiplano / Azul / Wendake / Transatlantic.
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Weź Azul! :D


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

The Gallerist, Azul i Yamatai. Będziemy przyciągać spojrzenia.
ODPOWIEDZ