Runebound (3rd edition) - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 84
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Runebound (3rd edition) - pytania i wątpliwości

Post autor: Grzeg0rz »

aaxxee pisze: 05 lut 2022, 02:30 Witam. Co należy rozumieć poprzez "przerzuć żeton o najwyższej wartości"? Zapis ten znajduje się na karcie walki Mistyczny.
Nie mam pod ręką instrukcji. Nie pamiętam dokładnie kolejności żetonów, ale było to mniej więcej tak. Odrzucasz żeton o największej wartości (2x umiejętność, 2x atak...), jeżeli nie masz takich to lecisz w określonej kolejności. Chyba najpierw podwojenie, umiejętność, taktyka (dodatek), ataki, szarża (dodatek), "skrzydełko", tarcza, "pusty" żeton. Zaznaczam, że nie pamiętam dokładnie kolejności "starszeństwa" żetonów, ale działa to wbten sposób 😁.
Awatar użytkownika
aaxxee
Posty: 231
Rejestracja: 08 wrz 2014, 17:14
Lokalizacja: Ciechocinek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Runebound (3rd edition) - pytania i wątpliwości

Post autor: aaxxee »

Nigdzie w instrukcji nie napotkałem zapisu o tym. Muszę sprawdzić.
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 84
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Runebound (3rd edition) - pytania i wątpliwości

Post autor: Grzeg0rz »

aaxxee pisze: 05 lut 2022, 09:13 Nigdzie w instrukcji nie napotkałem zapisu o tym. Muszę sprawdzić.
Właśnie przeglądam pudełko z grą aby odnaleźć źródło tych fanaberi, które wypisałem powyżej, na temat "starszeństwa" żetonów 🤦🏻‍♂️. Znalazłem wydruk (prawdopodobnie z BGG), zapis mówi o stosowaniu się do kolejności przedstawionej na karcie ataku wroga (dodatek Nierozerwalne Więzi), z którym akurat walczysz. Czyli najpierw żeton, na którym jest "2", a następnie tak jak na karcie, o ile je posiadasz.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Runebound (3rd edition) - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

TL:DR Czy dodatki z 2e są jakkolwiek kompatybilne z 3e?

W planszówkach siedzię od niedawna, więc ominęły mnie czasy takich tytułów jak chociażby Runebound 3e. Nie zamierzałem wydawać majątku na egzemplarz z drugiej ręki, ale niejednokrotnie o tej grze słyszałem i nie ukrywam, że chciałem zagrać.

Odkryłem, że mają ją w lokalnej bibliotece! Mieli też do tego jeden mały dodatek, więc od razu go wypożyczyłem.
Jeszcze nie miałem okazji zagrać, przeczytałem tylko instrukcję do podstawki. I teraz dopatrzyłem się, że na dodatku widnieje malutki napis "druga edycja". Jest to dodatek wprowadzający 3 nowe talie postaci - maga bojowego, mistrza runów i pobratymca duchów. Ogólnie karty są jeszcze w oryginalnej folii, więc nie mam nawet jak ich przejrzeć. I teraz pytanie - czy da się je wykorzystać w trzeciej edycji, czy muszę powiedzieć paniom z biblioteki, że mają dodatek do złej gry (aczkolwiek pewnie sporo dzisiaj warty) xd
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Runebound (3rd edition) - pytania i wątpliwości

Post autor: tomekmani3k »

Seraphic_Seal pisze: 16 lip 2022, 14:28 TL:DR Czy dodatki z 2e są jakkolwiek kompatybilne z 3e?

W planszówkach siedzię od niedawna, więc ominęły mnie czasy takich tytułów jak chociażby Runebound 3e. Nie zamierzałem wydawać majątku na egzemplarz z drugiej ręki, ale niejednokrotnie o tej grze słyszałem i nie ukrywam, że chciałem zagrać.

Odkryłem, że mają ją w lokalnej bibliotece! Mieli też do tego jeden mały dodatek, więc od razu go wypożyczyłem.
Jeszcze nie miałem okazji zagrać, przeczytałem tylko instrukcję do podstawki. I teraz dopatrzyłem się, że na dodatku widnieje malutki napis "druga edycja". Jest to dodatek wprowadzający 3 nowe talie postaci - maga bojowego, mistrza runów i pobratymca duchów. Ogólnie karty są jeszcze w oryginalnej folii, więc nie mam nawet jak ich przejrzeć. I teraz pytanie - czy da się je wykorzystać w trzeciej edycji, czy muszę powiedzieć paniom z biblioteki, że mają dodatek do złej gry (aczkolwiek pewnie sporo dzisiaj warty) xd
Dodatki z 2 ed. nie są kompatybilne z 3 ed. To zupełnie dwie różne gry.
Akurat ten dodatek do 2 też nie będzie wart wiele bo najdłużej zalegał na półkach, nawet gdy nie dało się od dawna kupić podstawki.
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Runebound (3rd edition) - pytania i wątpliwości

Post autor: rutra1992 »

Czy ktoś się spotkał z jakimiś rozsądnymi zasadami solo do gry w podstawkę? Czy bez dodatku "nierozerwalne więzi" nie ma takiej możliwości?
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 84
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Runebound (3rd edition) - pytania i wątpliwości

Post autor: Grzeg0rz »

rutra1992 pisze: 17 lip 2022, 18:02 Czy ktoś się spotkał z jakimiś rozsądnymi zasadami solo do gry w podstawkę? Czy bez dodatku "nierozerwalne więzi" nie ma takiej możliwości?
Istniały, chyba również w wersji PL, karty walki z Nierozerwalnych... przerobione tak, aby działały z samą podstawką.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Runebound (3rd edition) - pytania i wątpliwości

Post autor: Emil_1 »

Możesz zagrać 2 bohaterami w trybie kooperacyjnym.
Miłego dnia! :)
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Runebound (3rd edition) - pytania i wątpliwości

Post autor: rutra1992 »

Grzeg0rz pisze: 17 lip 2022, 22:26
rutra1992 pisze: 17 lip 2022, 18:02 Czy ktoś się spotkał z jakimiś rozsądnymi zasadami solo do gry w podstawkę? Czy bez dodatku "nierozerwalne więzi" nie ma takiej możliwości?
Istniały, chyba również w wersji PL, karty walki z Nierozerwalnych... przerobione tak, aby działały z samą podstawką.
Wlasnie słyszałem o tym, ale na bgg nie widzę nawet w wersji angielskiej. Wiesz może gdzie to można znaleźć?
Emil_1 pisze: 17 lip 2022, 23:02 Możesz zagrać 2 bohaterami w trybie kooperacyjnym.
Jest w samej podstawce tryb kooperacyjny? Przejrzałem wlasnie instrukcje i nic napisanego wielkimi literami mi się nie rzuciło w oczy
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Runebound (3rd edition) - pytania i wątpliwości

Post autor: Emil_1 »

Potrzebujesz dodatku by móc zagrać w wersję koop ( nierozerwalne więzi). Nie doczytałem info, że jedynie podstawka, przepraszam.
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 84
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Runebound (3rd edition) - pytania i wątpliwości

Post autor: Grzeg0rz »

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 84
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Runebound (3rd edition) - pytania i wątpliwości

Post autor: Grzeg0rz »

Niestety, nie znalazłem już plików. Podsyłam fotki.
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Runebound (3rd edition) - pytania i wątpliwości

Post autor: rutra1992 »

Dzięki spróbuję coś na tym zaradzić!
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Runebound (3rd edition) - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Wiem, że wewnątrz jednej akcji ruchu nie można zagnieździć innej akcji. A co z możliwością przekazywania złota/przedmiotów między graczami, które akcją nie jest? Czy mogę rzucić 5 kośćmi, zużyć 2, żeby wejść na pole z innym graczem, przekazać przedmioty i jeszcze zużyć pozostałe 3 kości na dalszy ruch?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 84
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Runebound (3rd edition) - pytania i wątpliwości

Post autor: Grzeg0rz »

Tak. Nawet możecie zdecydować się, że dalej pójdziecie jako drużyna i dalej idziecie razem. W żaden sposób nie zmienia to zasad poruszania się.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Runebound (3rd edition) - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Grzeg0rz pisze: 20 lip 2022, 15:42 Tak. Nawet możecie zdecydować się, że dalej pójdziecie jako drużyna i dalej idziecie razem. W żaden sposób nie zmienia to zasad poruszania się.
Pójść razem? To chyba z dodatkiem wprowadzającym co-op, a ja o podstawce mówię xd
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 84
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Runebound (3rd edition) - pytania i wątpliwości

Post autor: Grzeg0rz »

Zgadza się. Nie pamiętałem, że w podstawce również można się wymieniać sprzętem. My już bez Nierozerwalnych więzi nie gramy, a tryb rywalizacyjny to tylko z Upadkiem Mrocznej Gwiazdy :mrgreen:
Dasher
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2020, 18:17

Re: Runebound (3rd edition) - pytania i wątpliwości

Post autor: Dasher »

Cześć, temat może banalny ale nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi. Chodzi o podwajanie tarcz na żetonach. Załóżmy, że w wyniku rzutu bohater wyrzucił 2tarcze na jednym żetonie oraz żeton podwojenia i jakiś żeton ataku. W tym samym czasie wróg wyrzucił 4 żetony z jedną czaszka. Bohater podwaja swoje tarcze - dysponuje więc 4 tarczami i tu rodzi się moje pytanie. Czy podczas ataku wroga 1 czaszka traci wszystkie "nazbierane" tarcze czy zachowują mu się do końca rundy walki.
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 84
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Runebound (3rd edition) - pytania i wątpliwości

Post autor: Grzeg0rz »

Nie. Aby się obronić, "wydajesz" żetony. Reszty nikt nie wydaje :wink:
ODPOWIEDZ