Kolejny zakup:)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Kolejny zakup:)

Post autor: ShareAze »

Witam. Chciałbym się doradzić jaką grę wybrać.
Ostatni dostałem Small World. Gra się bardzo dobrze przyjęła w gronie. Ale oczekujemy czegoś bardziej "ambitnego".
Chodzi o walkę pomiędzy wszystkimi bez kooperacji, fajnie gdyby była duża dobrze wydana i posiadała dodatki.
Cena do 300 PLN.
Awatar użytkownika
Marudka
Posty: 138
Rejestracja: 13 lip 2015, 09:09
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Kolejny zakup:)

Post autor: Marudka »

Terra mystica albo Gra o tron? :mrgreen:

ja czekam na przesyłkę z Blood rage :mrgreen:
McAron
Posty: 83
Rejestracja: 12 kwie 2016, 09:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Kolejny zakup:)

Post autor: McAron »

Nie wiem jak licznym gronem gracie, ale do pięciu osób polecić mogę Cyklady. W 300zł to jeszcze się zmieścisz z dodatkiem Tytani, który zdecydowanie rozpędza grę i wprowadza (oficjalnie) możliwość grania w zespołach.
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Kolejny zakup:)

Post autor: arracan »

Może Fief?
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Ultimajt
Posty: 27
Rejestracja: 01 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Kolejny zakup:)

Post autor: Ultimajt »

Ja polecam: Cyklady, Kemet, Terra Mystica i Chaos w starym świecie.
WarHammster
Posty: 70
Rejestracja: 05 lip 2012, 13:17
Kontakt:

Re: Kolejny zakup:)

Post autor: WarHammster »

Runewars, Zakazane Gwiazdy. Ambitne i bitne pozycje ;).
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Kolejny zakup:)

Post autor: bukimi »

Z ambitnych gier wszyscy przeciw wszystkim polecam (jak inni) Terra Mystica. Możesz też śmiało zerknąć na Dominant Species.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kolejny zakup:)

Post autor: misioooo »

Moje ostatnie odkrycie - Battalia. Działa bardzo dobrze na 2 osoby i świetnie na 3/4. W tym roku ma ruszyć kampania dodatku - a w nim między innymi rozszerzenie do 6 graczy.
Mechanika deckbuildingu, do tego plansza, którą sami budujemy (drogi, miasta), herosi... Losowość niemal zerowa, ale jak ktoś lubi - da się też poturlać kostką i zaryzykować (jak ktoś chce - można tego nie robić!). Mechanicznie świetne i z ogromnym potencjałem - jak dla mnie można z tego zrobić nawet typową przygodówkę, grę ekonomiczną czy wojenną. Na chwilę obecną jest to strategia z mocnym naciskiem na... obranie strategii i jej sukcesywne realizowanie :) Zdecydowanie hard to master, ale zasady bardzo przystępne - zwłaszcza dla ludzi ogranych i tych, którzy wiedzą co to jest deckbuilding.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ