Agricola (Uwe Rosenberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: Pomnik »

Irka pisze: 01 gru 2023, 00:01 No tak, teraz rozumiem. Rzeczywiście szkoda.
Tu by trzeba było chyba jakiegoś wydawcy-hobbysty.
A własne/fanowskie tłumaczenie i druk nie wchodzi pewnie w grę ze względu na koszty?
Koszty jak koszty, schodków jest więcej:

1. To strasznie dużo roboty żeby te karty odpowiednio przetłumaczyć i przygotować do druku, zasadniczo non-profit. Na forum jest kilku wariatów którzy takie rzeczy robią ale...

2. Gra żyje. W sensie, to nie jest jakiś zapomniany przez wydawców tytuł (albo taki na który nikt już licencji nie ma) więc takie tłumaczenie i zrzutka mogą wejść któremuś wydawnictwu w interes. Szczególnie że prawa do wydawania Agricoli w Polsce dalej ma chyba Lacerta która technicznie rzecz biorąc wciąż istnieje.
Większość zbiórek tutaj dotyczy jednak dodatków fanowskich a nie oficjalnych dodatków nie wydanych po polsku.


Polecam stara edycje - Torfowisko, Talia Graczy i Talia Z starczą na duuuuzo grania :D
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Janusz_Wykidajlo
Posty: 54
Rejestracja: 11 kwie 2022, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 216 times
Been thanked: 39 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: Janusz_Wykidajlo »

Irka pisze: 01 gru 2023, 00:01
Spoiler:
No tak, teraz rozumiem. Rzeczywiście szkoda.
Tu by trzeba było chyba jakiegoś wydawcy-hobbysty.
A własne/fanowskie tłumaczenie i druk nie wchodzi pewnie w grę ze względu na koszty?
W sumie to dobre pytanie o fanowskie tłumaczenie i druk. Myślę, że na forum znalazłoby się kilku fanatyków (w tym ja), którzy by łyknęli temat.
Póki co mam większość dodatków w języku angielskim (nawet rozszerzenie na 5-6 graczy) - parę razy mieszałem talie i dobrze się przy tym bawiłem :)
Rabaty: portal = 6%, planszostrefa = 10%, planszomania = 10%, 3trolle = 2%.
boonki
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2023, 11:18

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: boonki »

boonki pisze: 29 lis 2023, 19:59 No nic napisze maila do Rebela zobaczę co powiedzą.
Zapomniałem updateować tego posta. Napisałem maila do Rebela jakoś w styczniu czy planują wydanie decków C,D oraz E do Agricoli i odpowiedź jak sie pewnie domyślacie była przecząca..

Także zostałem zmuszony zakupić wersję angielską. pzdr
bourbon
Posty: 108
Rejestracja: 17 maja 2019, 10:26
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 32 times
Been thanked: 23 times

Re: Agricola (Uwe Rosenberg)

Post autor: bourbon »

hej, czy do agricoli starej edycji (second printing 2012) bedzie pasowal dodatek torfowisko z 2022?
ODPOWIEDZ