O mój Zboże! / Oh My Goods! (Alexander Pfister)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: krecony1 »

Odnoszę wrażenie, że w przypadku OMZ stosunkowo często występuje rozczarowanie wynikające z tego, że niektórzy gracze podchodzą do tej gry z konkretnym nastawieniem. A opinie o niej są biegunowo różne. Z jednej strony niektórzy przekonują, że to zamknięte w malutkim pudełeczku "karcianie euro" do móżdżenia. No cóż, nie jest - nie dajcie się zwieść agricolowym grafikom :D Z drugiej strony, jeśli ktoś się nastawi, że to fillerek typu weź kartę, rzuć kartę, to już przy tłumaczeniu zasad się zniechęci. A zasady, choć przy tłumaczeniu wydają się nieintuicyjne, to summa summarum są naprawdę banalne.
Co do zarzutów, że może się zdarzyć, że nie zdążymy zrobić wymarzonego silniczka, bo ktoś szybko wybuduje najtańsze budynki, to zgoda. Ale tylko częściowo. Oczywiście będziemy zgrzytać zębami, gdy zabraknie nam jednej tury, by wystawić konkretny budynek. Ale granie na najtańsze budynki, to - moim zdaniem - najkrótsza droga... do przegranej. Możliwe, że raz czy dwa uda się tak wygrać, ale raczej w przypadku, gdy przeciwnikowi tatalnie nie podejdą karty. Nawet nie najlepsze, ale powiązane ze sobą budynki w ostatniej turze dadzą przewagę nad kupowaną na chybił-trafił taniochą.
Cóż, nie jest to gra wybitna, ale naprawdę porządnie zrobiona, losowość jak na karciankę jest wystarczająco do opanowania. No i - o czym już wielokrotnie wspomniano - stosunek ceny do tego co otrzymujemy jest naprawdę świetny.
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: mate00 »

Zgadzam się. Trafiłem na tą gierkę trochę przypadkowo. Cały czas szukam czegoś równie wspaniałego jak RftG i cały czas nie udaje mi się znaleźć. OMZ oczywiście nie może się z Racem równać, ale i tak daje sporo frajdy. Tłukliśmy w nią raz za razem i naprawdę w każdej partii musiałem się zastanowić, zaplanować coś, dostrzec pojawiające się kombo. No i ta cena...
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: Miszon »

Czy wiadomo coś na temat polskiego wydania dodatku?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: akahoshi »

Jest planowany na przyszły rok.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: krzyss »

Co wnosi dodatek?
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: akahoshi »

Wg. info z BGG:
Rozszerzenie zawiera 4 kart postaci, 34 nowe budynki (w siedmiu rodzajach), 22 karty zdarzeń, oraz 14 kart rozdziałów.
Dzięki kartom zdarzeń i rozdziałów zostało wprowadzone coś na zasadzie kampanii.
Prócz tego poszerza grę o wariant solo.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: Miszon »

Przy czym ja dużo grałem w podstawkę solo i jest to chyba mja ulubiona gra w wersji solo ;) (rekord solo: 32p. Rekord na 2 os: 35p, rekord na 4 os: 28. na 3 nie grałem).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: crazygandalf »

Wiadomo może w jakim miesiącu tego 2017 roku planowany jest dodatek? Na stronie Lacerty nie znalazłem info.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: gafik »

Czytam i widzę, że OMZ jest słabe. Część ludków pisze, że za taką cenę warto mieć. Po co? Po co, jak nie będzie grany, bo jest słaby i lepiej zagrać w 100 innych ciekawszych-lepszych gier w tym samym czasie? Rozumiem, że może to napisać ktoś, kto prowadzi klub i często pokazuje nowe gry... wtedy warto mieć na półce, bo nawet jak zniszczą/ukradną/zgubią/popsują... to nie szkodzi...

BTW Czy ktoś może porównać OMZ do Zbuduj Swoje Miasto?
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: Coen »

Miszon pisze:Przy czym ja dużo grałem w podstawkę solo i jest to chyba mja ulubiona gra w wersji solo ;) (rekord solo: 32p. Rekord na 2 os: 35p, rekord na 4 os: 28. na 3 nie grałem).
To jest tutaj jakiś wariant solo?
Grę mam, ale jakoś nie kojarzę [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
A że często grywam solo, to też z chęcią bym spróbował. To jakiś nieoficjalny wariant?
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: Tycjan »

gafik pisze:BTW Czy ktoś może porównać OMZ do Zbuduj Swoje Miasto?
OMG to bardzo fajna gra, do której trzeba dobrze podejść, bez oczekiwań, że dostaniemy tutaj mega killer mózgu, ale nie powiedziałbym żeby było dużo gier dających taką satysfakcję z gry jak właśnie ten tytuł. A na pewno nie 100 ;)
Nawet nie staram się porównywa OMG do ZSM, bo ta ostatnia, to jest jakiś koszmarek chcący coś zyskać poprzez nazwisko autora. Grałem dwa razy, zaraz po premierze i do tej pory nie wiem po co ją wydano. Znaczy wiem, dla kasy.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: Miszon »

Coen pisze:
Miszon pisze:Przy czym ja dużo grałem w podstawkę solo i jest to chyba mja ulubiona gra w wersji solo ;) (rekord solo: 32p. Rekord na 2 os: 35p, rekord na 4 os: 28. na 3 nie grałem).
To jest tutaj jakiś wariant solo?
Grę mam, ale jakoś nie kojarzę [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
A że często grywam solo, to też z chęcią bym spróbował. To jakiś nieoficjalny wariant?
Tak, nieoficjalny. Ale z racji na charakter gry aż dziwne że nie dali go oficjalnie bo w 4 os tez gra się niemalże solo, tylko pomocnika ktoś może podebrać.

W tym wariancie w który gram, bierzesz 4 pomocników jako dostępnych do zakupu. Resztę kart nie biorących udziału w grze (3 karty pracownika, 3 wypalarnie, 4 pomocnikow) tworzą stos który odmierza czas w grze. Co rundę odkładasz 1 z tych kart oznaczajac upływ czasu, zatem gra trwa max.10 rund. W ostatniej z nich odpalasz łańcuchy we wszystkich budynkach niezależnie od tego ile zbudowałeś . Przy czym:
- jesli wybudujesz 7 budynek w 9 rundzie - w 10 normalnie odpalasz wszędzie łańcuchy
- jeśli wybudujesz 7 budynek w 8 rundzie - w 9 rundzie odpalasz łańcuchy i doliczasz sobie 3p.
- jeśli wybudujesz 7 bud w 7 rundzie - w 8 odpalasz łańcuchy i doliczasz 5p
- jeśli wybudujesz w 6 rundzie (nierealne raczej) - w 7 odpalasz łańcuchy i doliczasz 6p
Możesz mieć max.2 pomocników.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: Coen »

Dzięki. Muszę spróbować.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: Pastorkris »

Co do gry to uważam, że jest świetna w swojej półce cenowej. Serio, jest pełno gier, które przebijają ją dwukrotnie ceną a gameplay'em stoją daleko w tyle. Wydawca mógł wrzucić grę do większego pudła i kroić kasę, ale tego nie zrobił i chwała mu za to.

To lekka gra euro, w której trochę balansujemy ryzykiem bawiąc się w ruletkę, w której nie wszystko idzie zgodnie z naszym planem i musimy radzić sobie z zaistniałą, ciągle zmieniającą się sytuacją. Do tego dochodzi znany mechanizm wielofunkcyjnych kart, który bardzo dobrze się sprawdza.
Wg. mnie bardzo dobra pozycja.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: Apos »

Hej, odkopię temat.

Autor jakiś czas temu wrzucił usprawnioną wersję zasad (2.0) do O mój zboże! Rahdo w kilku miejscach ją bardzo zachwalał i mówił że gra się o wiele lepiej, a nowy dodatek wymusza grę właśnie z nowymi regułami. Z tego co się orientuję (nie mam gry przy sobie), polskie wydanie posiada stare zasady. Po ograniu OMZ miałem mieszane uczucia. Tematycznie gra jest bardzo fajna, grafiki są ok, aczkolwiek mechanicznie coś kulało i było bez rewelacji, gdy inne gry Phistera jak Great Western Trail, Mombasa, Wyspa Skye czy Port Royal są super. Teraz mam zamiar wrócić do tej karcianki i sprawdzić jak się gra na wersji 2.0. Czy już ktoś grał?

Zasady: http://www.mayfairgames.com/files/suppo ... s_v2_0.pdf

Rahdo na temat rozszerzenia do OMZ - Oh My Goods: Longsdale in Revolt: https://www.youtube.com/watch?v=bwGi4FmOMIc
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: Bea »

Samo założenie gry mi się bardzo podoba (łańcuchy produkcyjne) jednak zauważyłam że ze względu na dużą losowość dochodzących kart czasami te łańcuchy strasznie słabo wyglądają w praktyce, jakby duży potencjał ale słabo wykorzystany. Tez muszę ponarzekać na asystentów w grze 2 osobowej. jest ich tylko 4 do wyboru, mało!!!
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: kmd7 »

No tak, tylko 4 (i tak można mieć maksymalnie 2 asystentów wg polskiej instrukcji), ale można spojrzeć inaczej - dochodzi jeszcze aspekt wyścigu po asystentów. Jak na tak małą grę jest mnóstwo decyzji do podjęcia - jak dobrać budynki, żeby produkowały z różnych produktów aby choć trochę zminimalizować zły dociąg kart rynku, po drugie jak stworzyć z budynków jakiś łańcuszek a po trzecie dobrać takie budynki, aby pozwoliły zatrudnić asystentów. Zgadzam się, że losowość przeszkadza, ale z reguły udaje się stworzyć przynajmniej jeden - dwa łańcuchy 2-elementowe.
A porównanie OMZ z GWT czy Wyspa Skye, moim zdaniem mija się z celem, nie ta kategoria (wypowiem się, choć nie grałem w dwie ostatnie :)).
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: Tycjan »

Mam wrażenie, że sporo ludzi zarzuca OMG "wady", którym nigdy ona nie chciała sprostać. To nie ten kaliber gry, który co poniektórzy chcieli by w niej widzieć. Mówimy o grze, która w zamyśle ma trwać 30 minut, a wymaga się od niej mózgożernych rozwiązań. Losowość jest, taktyczność jest, ale nie róbmy z niej chaotycznej gry, w której nic nie można zaplanować i wszystko jest winą "bo innym bardziej podeszłą karta".

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: cezarr »

Apos pisze: Autor jakiś czas temu wrzucił usprawnioną wersję zasad (2.0) do O mój zboże! Rahdo w kilku miejscach ją bardzo zachwalał i mówił że gra się o wiele lepiej, a nowy dodatek wymusza grę właśnie z nowymi regułami. Z tego co się orientuję (nie mam gry przy sobie), polskie wydanie posiada stare zasady.
Polskie wydanie ma te nowe, zmienione zasady...
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: vincentblack »

cezarr pisze:
Apos pisze: Autor jakiś czas temu wrzucił usprawnioną wersję zasad (2.0) do O mój zboże! Rahdo w kilku miejscach ją bardzo zachwalał i mówił że gra się o wiele lepiej, a nowy dodatek wymusza grę właśnie z nowymi regułami. Z tego co się orientuję (nie mam gry przy sobie), polskie wydanie posiada stare zasady.
Polskie wydanie ma te nowe, zmienione zasady...
Z jednym wyjątkiem: w polskiej instrukcji jest wciąż mowa o ograniczeniu do 2 asystentów na gracza, wersja angielska 2.0 znosi to ograniczenie.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: Miszon »

Przyznam że w moich grach (ok. 40-50 rozgrywek) zdarzyło się ze 3 razy że ktoś (konkretniej ja) miał 2 asystentów. Przy czym raz na pewno było to w ostatniej rundzie gdzie i tak nie kupiłem go aby użyć tylko aby tanio dostać PZ.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: Apos »

kmd7 pisze:(...)
A porównanie OMZ z GWT czy Wyspa Skye, moim zdaniem mija się z celem, nie ta kategoria (wypowiem się, choć nie grałem w dwie ostatnie :)).
Nie miałem na myśli porównywania tych gier pod względem ciężkości bądź kategorii, a czy widać w niej rękę Phistera. We wszystkich innych grach tego autora jakie grałem, było czuć spryt i dynamikę w mechanice. Nawet partyjka Port Royal kończyła się stwierdzenie "ej, kiedy zagramy jeszcze raz?", nie mówiąc tu o najlepszy tytułach Phistera: Great Western Trail, Mombasa, Wyspa Skye.
Po prostu należy zagrać jeszcze raz ;).
vincentblack pisze:
cezarr pisze:
Apos pisze: Autor jakiś czas temu wrzucił usprawnioną wersję zasad (2.0) do O mój zboże! Rahdo w kilku miejscach ją bardzo zachwalał i mówił że gra się o wiele lepiej, a nowy dodatek wymusza grę właśnie z nowymi regułami. Z tego co się orientuję (nie mam gry przy sobie), polskie wydanie posiada stare zasady.
Polskie wydanie ma te nowe, zmienione zasady...
Z jednym wyjątkiem: w polskiej instrukcji jest wciąż mowa o ograniczeniu do 2 asystentów na gracza, wersja angielska 2.0 znosi to ograniczenie.
O tym nie wiedziałem, jak mówiłem - gry nie mam przy sobie, a ostatnio OMZ wylądował na stole kilka miesięcy temu. Dzięki za wypowiedź ekspertów :)
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: ChlastBatem »

Niech mi ktoś lepiej powie czy w końcu jakiś wydawca wyda dodatek do OMG (OMZ). Rahdo tak zachwala, że aż beagle pouciekały z domu :wink: . Wydawco, dasz nam znak?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: Bea »

Apos pisze:
kmd7 pisze:(...)
A porównanie OMZ z GWT czy Wyspa Skye, moim zdaniem mija się z celem, nie ta kategoria (wypowiem się, choć nie grałem w dwie ostatnie :)).
Nie miałem na myśli porównywania tych gier pod względem ciężkości bądź kategorii, a czy widać w niej rękę Phistera. We wszystkich innych grach tego autora jakie grałem, było czuć spryt i dynamikę w mechanice. Nawet partyjka Port Royal kończyła się stwierdzenie "ej, kiedy zagramy jeszcze raz?", nie mówiąc tu o najlepszy tytułach Phistera: Great Western Trail, Mombasa, Wyspa Skye.
Po prostu należy zagrać jeszcze raz ;).
Teoretycznie tak, dlatego właśnie grę kupiłam. A w praktyce jest tak, że tych łańcuchów zazwyczaj jest co kot napłakał. I to mnie głównie gryzie. Ale dam jej jeszcze szansę.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: O mój zboże! (Oh My Goods!)

Post autor: Rafal_Kruczek »

ChlastBatem pisze:Niech mi ktoś lepiej powie czy w końcu jakiś wydawca wyda dodatek do OMG (OMZ). Rahdo tak zachwala, że aż beagle pouciekały z domu :wink: . Wydawco, dasz nam znak?
Jakiś wydawca?
Mayfair i lookout przecież wydali.
I kilka sztuk im zostało.
https://shop.lookout-spiele.de/produkte ... n-aufruhr/
Dodatek miał być limitowany, ale teraz mają plan wydac wersje tylko angielska https://www.boardgamegeek.com/article/25499768#25499768
A co do Lacerty to pewnei sie odezwa :)
Ale jak zwykle pewnie decydują 2 podsatwowe czynniki.
1. Sprzedaz podstawki - jak nie ma odpowiedniej liczby posiadaczy postawki wydawanie dodatku jest ryzykowne.
2. Kwestia wyceny dodatku - ile może kosztować dodatek do gry sprzedawanej za około 30 PLN?
(Ja na Essen dałem 8 EUR - teraz Lookut wyprzedaje resztki po Essen za 10 EUR za wersję dwujezyczna en/de. I pewnie warto - jak ktoś sie naprawde nie moze doczekać.)
Ale jaką cenę wyznaczyć, by to było przyjęte przez rynek? Czy uda się podpiąc pod któreś miedzynarodowe wydanei w celu redukcji kosztów? itp. itd.
Wiec jak sobie to skalkulują, zaplanują i uzgodnią licencje, to pewnie dadzą znać. :)
Oczywiscie gra jak na ta niska cenę, ma niesamowita regywalność, kampania to jeszcze poteguje, ale na pólce gra wygląda niepozornie i niesłusznie moze byc niedoceniana ( dosłownie).
ODPOWIEDZ