Dwa komplety Carcassonne - czy to ma sens ?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Marcin1974
Posty: 112
Rejestracja: 14 gru 2015, 20:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Dwa komplety Carcassonne - czy to ma sens ?

Post autor: Marcin1974 »

Czy ktoś grał może dwoma kompletami podstawki lub dwie podstawki + Karczmy i Katedry + Kupcy i Budowniczowie na 2 lub więcej osób ? Jakieś opinie ? Ma to sens aby dokupić drugi komplet ? Dla nas obecnie podstawka + 2 pierwsze dodatki + rzeka to fajny wybór tylko na 2-3 osoby. Na 4 i więcej za szybko się kończy...
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4132
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 313 times
Been thanked: 343 times

Re: Dwa komplety Carcassonne - czy to ma sens ?

Post autor: tomb »

Ja nie grałem na dwie podstawki, ale mam kolegę, który długo grywał ze znajomymi na dwa pudła, bez żadnych dodatków. Namawiałem go, żeby jakiegoś spróbował i kiedyś dokupił dwa (jeden to na pewno były Owce). Przyznał mi się, że z dodatkami jest lepiej i że mógł od razu tak grać, bo przecież nie trzeba stosować wszystkich zasad z dodatków, a same kafle dają więcej możliwości ukladania.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 325
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Dwa komplety Carcassonne - czy to ma sens ?

Post autor: AiS »

Dochodzi jeszcze element planowania przestrzennego - jak to wszystko zmieścić na stole?

2 podstawki to będzie zwyczajne dokładanie kafelków, a dodatki jednak wnoszą coś nowego.
edytao3
Posty: 26
Rejestracja: 12 paź 2015, 19:32

Re: Dwa komplety Carcassonne - czy to ma sens ?

Post autor: edytao3 »

My graliśmy w składzie 6-7 osobowym na dwie podstawki, ale z dodatkami:karczmy i katedry+budowniczowie. Przy takiej ilości osób, to z jedną podstawką nie było sensu zaczynać. Na pewno trzeba mieć spory stół, bo jednak taka ilość kafelków sporo miejsca zajmuje. Natomiast tak jak poprzednicy, polecam dokupić też dodatek, wtedy gra jest fajniejsza :)
Marcin1974
Posty: 112
Rejestracja: 14 gru 2015, 20:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dwa komplety Carcassonne - czy to ma sens ?

Post autor: Marcin1974 »

Mamy obecnie Carcassonne z rzeką , "Kupców i Budowniczych" , "Karczmy i Katedry" oraz "Świtę". Wszystko z nowej edycji . Próba rozgrywki na więcej niż 2 osoby wydaje się mijać z celem , gdyż szansa trafienia konkretnego kafelka bardzo spada , przez co całość robi się strasznie losowa. Na 2 osoby, zestaw który posiadamy, jest niezły ale zawsze jest mały niedosyt na koniec rozgrywki ,że już kafelki się skończyły :shock: Wiemy , że "Księżniczka i Smok" oraz "Wieża" czyli dwa zaplanowane najbliżej dodatki z reedycji mocno zmieniają grę... Stąd właśnie pomysł dokupienia kolejnej podstawki ze zwykłymi kafelkami ( bez smoków :lol: ) . Cena za 1 kafelek w przeliczeniu na zestaw też najkorzystniej wypada z podstawki.

Ktoś grał jeszcze dwoma podstawkami ?
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Dwa komplety Carcassonne - czy to ma sens ?

Post autor: krzyss »

Ja nie widzę sensu dwóch podstawek. Jeśli chodzi o większą ilość graczy to zawsze można dokupić pionki na sztuki.
Wg mnie lepiej w dodatki zainwestować, które urozmaicają rozgrywkę, dają także nowe kafelki niż kupować drugą podstawkę.
...średniowiecze, rycerze, zamki, piwo, magia, smoki...
ODPOWIEDZ