Massive Darkness (Raphael Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
grom44
Posty: 13
Rejestracja: 18 paź 2015, 10:20
Lokalizacja: śląsk

Re: Massive Darkness

Post autor: grom44 »

Ja mam pojedynczy pledge z dwoma addonami i wpakowali mnie do Inpostu
drzewko
Posty: 293
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 46 times
Been thanked: 295 times

Re: Massive Darkness

Post autor: drzewko »

Do mnie właśnie przyszła gra :) Niestety dopiero w niedzielę sprawdzę czy mam źle wydrukowane karty...
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Massive Darkness

Post autor: lynwith »

U mnie też ponoć już jest pudło xD Niby była planowana dostawa według DPD w Londynie na środę 23.08.2017... Także mocno się zdziwiłem rano widząc mail od rodzimego DPD, że dzisiaj przyjdzie paczka. :D Także no... Nie mogę się doczekać powrotu do domu xD
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: Massive Darkness

Post autor: Salemmtg »

drzewko pisze:Do mnie właśnie przyszła gra :) Niestety dopiero w niedzielę sprawdzę czy mam źle wydrukowane karty...
Karty masz na 100% złe. Poprawione karty dla EU i RoW będą rozsyłane nieco później (wrzesień/październik)
Awatar użytkownika
skadam
Posty: 168
Rejestracja: 29 lis 2011, 10:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 1 time

Re: Massive Darkness

Post autor: skadam »

U mnie InPost właśnie drgnął. Paczka w sortowni.
nostah
Posty: 8
Rejestracja: 09 sie 2017, 13:23

Re: Massive Darkness

Post autor: nostah »

same here: "Przesyłka trafiła do oddziału InPost, skąd wkrótce wyruszy w dalszą drogę."
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Ramzeseba »

nostah pisze:same here: "Przesyłka trafiła do oddziału InPost, skąd wkrótce wyruszy w dalszą drogę."
To samo..
ajvven
Posty: 126
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:02
Lokalizacja: Nadolice Wielkie koło Wrocławia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Massive Darkness

Post autor: ajvven »

Hej,

1. Czy gra jest na max 6 graczy? Nie widze nawet w dodatkach nowych nakladek, podstawek dla dodatkowych figurek jak np. zombicide black plague. Jest tego lacznie 6. Oczywiscie sa arkusze nowych klas.

2. Arkuszy papierowych kazdej klasy jest tylko 20 sztuk. Nie czytalem jeszcze instrukcji, ale chyba nalezy na nich pisac. Czy sa jakies pdf z wzorek do dodruku?

3. Orientujecie sie moze jakie koszulki ffg pasuja na duze i male karty?

Ps.

Te duze figurki jako dodatek do kampanii sa mega wielkie i szczegolowe jak w zadnej innej grze cmon:).
nostah
Posty: 8
Rejestracja: 09 sie 2017, 13:23

Re: Massive Darkness

Post autor: nostah »

ajvven pisze:
2. Arkuszy papierowych kazdej klasy jest tylko 20 sztuk. Nie czytalem jeszcze instrukcji, ale chyba nalezy na nich pisac. Czy sa jakies pdf z wzorek do dodruku?
widziałem na stronie cmon: o tutaj
Awatar użytkownika
skadam
Posty: 168
Rejestracja: 29 lis 2011, 10:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 1 time

Re: Massive Darkness

Post autor: skadam »

ajvven pisze:Orientujecie sie moze jakie koszulki ffg pasuja na duze i male karty?
Kompletne info:
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... tem5544360
nostah
Posty: 8
Rejestracja: 09 sie 2017, 13:23

Re: Massive Darkness

Post autor: nostah »

OMG! OMG! kurier inpost dzwonił, że dzisiaj przywiezie paczkę
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Massive Darkness

Post autor: lynwith »

ajvven pisze:Te duze figurki jako dodatek do kampanii sa mega wielkie i szczegolowe jak w zadnej innej grze cmon:).
Abominatroll i Abominarat z Z:BP były równie mega wielkie :P

Swoją drogą wydaje mi się, że kilka figurek z tych dodatkowych faktycznie ma o wiele lepszą jakość od innych robionych przez CMON. Nad Low Trollem do tej pory się zachwycam.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Massive Darkness

Post autor: bubu »

Ja z kolei dzwoniłem do DHL i dowiedziałem się, że na razie wygenerowano numer listu przewozowego ale paczki nie zostały wysłane. Czyli ten tydzień raczej odpada : /
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 510 times
Kontakt:

Re: Massive Darkness

Post autor: pan_satyros »

bubu pisze:Ja z kolei dzwoniłem do DHL i dowiedziałem się, że na razie wygenerowano numer listu przewozowego ale paczki nie zostały wysłane. Czyli ten tydzień raczej odpada : /
Ależ dziś miałem idiotyczną historię XD

najpierw o 15:00 na stronie DHL wywaliło mi "Please contact DHL" no to dzwonie - 30 minut czekania, po czym okazało się że na międzynarodowe inne biuro, klejne 10 minut. Tyle czekania by dowiedzieć się, ze to info dla nadawcy było, by "ruszył dupe". no to dzwonię do centrum logistycznego w UK, ci mi dają numer do nadawcy (też uk), a nadwca na to, ze już biuro obsługi poszło do domu loool
po czym zrezygnowany odświeżam stronę dhl a tam: Processed at LONDON-HEATHROW - UK
słowem piękne kilkadziesiąt minut zabawy tylko po to by samo ruszyło :D
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Massive Darkness

Post autor: sewhoe »

U mnie InPost już dostarczył. Wzięta podstawka.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 510 times
Kontakt:

Re: Massive Darkness

Post autor: pan_satyros »

sewhoe pisze:U mnie InPost już dostarczył. Wzięta podstawka.
no my braliśmy tego sporo więcej i to te zamówienia mają najdłuższy czas realizacji.
nostah
Posty: 8
Rejestracja: 09 sie 2017, 13:23

Re: Massive Darkness

Post autor: nostah »

u mnie też jest. podstawka + 1 dodatek
szynszyl
Posty: 17
Rejestracja: 19 maja 2016, 09:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Massive Darkness

Post autor: szynszyl »

U mnie się ruszyło z DPD UK, zmienili status na : We have your parcel and it's on its way to our depot
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Massive Darkness

Post autor: bubu »

pan_satyros pisze: Ależ dziś miałem idiotyczną historię XD
Dobrze, że mnie w domu nie było bo miałbym identycznie. A tak to właśnie wróciłem i widzę, że drgnęło.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 510 times
Kontakt:

Re: Massive Darkness

Post autor: pan_satyros »

Wracając na chwile z tematu dostaw do samej gry - ciekawe ile w tym prawdy:

https://boardgamegeek.com/thread/183464 ... nic-junkie (należy zauważyć że gość chyba woli euro hehe)

Niemniej sporo osób narzeka na kampanię, która nie jest kampanią (brak sensownych połączeń między misjami), niski poziom trudności, losowy balans (zależny od liczby potworów na początku) i liczne, uciążliwe w odczycie testy.

ja tam liczę na diablopodobny wyścig po skarby, znany z trybu "szczeliny nefalemów", więc możliwe że się nie rozczaruję ;)
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Massive Darkness

Post autor: olsszak »

pan_satyros pisze:Wracając na chwile z tematu dostaw do samej gry - ciekawe ile w tym prawdy:

https://boardgamegeek.com/thread/183464 ... nic-junkie (należy zauważyć że gość chyba woli euro hehe)

Niemniej sporo osób narzeka na kampanię, która nie jest kampanią (brak sensownych połączeń między misjami), niski poziom trudności, losowy balans (zależny od liczby potworów na początku) i liczne, uciążliwe w odczycie testy.

ja tam liczę na diablopodobny wyścig po skarby, znany z trybu "szczeliny nefalemów", więc możliwe że się nie rozczaruję ;)

Ja postanowiłem nic nie czytać ani nie oglądać unboxingów dopóki gra nie przyjdzie do mnie.
Po pierwsze, nie chcę sobie wyrabiać opinii, a podejść ze świeżym umysłem i samodzielnie ocenić oraz mieć niespodziankę przy rozpakowywaniu.
Po drugie, jak choćby z recenzjami The Others 7 sins - ludzie oceniają grę pod kątem tego, że nie tego oczekiwali. Kurde, wystarczyło przeczytać Instrukcję i zobaczyć filmik i przejrzeć stronę kampanii - jeśli wsparłeś na tej bazie a instrukcja jest w 80-90% zgodna z tym co było to sam sobie jesteś winien, że kupiłeś tytuł nie dla siebie


;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Massive Darkness

Post autor: KrzysiekL »

olsszak pisze:Ja postanowiłem nic nie czytać ani nie oglądać unboxingów dopóki gra nie przyjdzie do mnie.
Po pierwsze, nie chcę sobie wyrabiać opinii, a podejść ze świeżym umysłem i samodzielnie ocenić oraz mieć niespodziankę przy rozpakowywaniu.
Po drugie, jak choćby z recenzjami The Others 7 sins - ludzie oceniają grę pod kątem tego, że nie tego oczekiwali. Kurde, wystarczyło przeczytać Instrukcję i zobaczyć filmik i przejrzeć stronę kampanii - jeśli wsparłeś na tej bazie a instrukcja jest w 80-90% zgodna z tym co było to sam sobie jesteś winien, że kupiłeś tytuł nie dla siebie
Z tym, że przy Massive Darkness chyba zmieniły się dość istotne kwestie jak właście działanie ciemności i shadow mode? ;)
ajvven
Posty: 126
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:02
Lokalizacja: Nadolice Wielkie koło Wrocławia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Massive Darkness

Post autor: ajvven »

Ja jestem po kilku scenariuszach - solo i w 3 osoby i uwazam, ze gra jest troche przekombinowana i za dluga vs zombicide. Balans tez jest niestety slaby.

Dla mnie zdecydowanie zombicide > MD chociaz dogurki sa przepiekne.

Wszystko jednak zalezy od tego czego ktos oczekuje od gry. Ja osobiscie jestem teoche rozczarowany i zgadzam sie z tym watkiem z BGG
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Massive Darkness

Post autor: KrzysiekL »

No smutno to brzmi. Szkoda, że od CMON raczej nie ma co liczyć na update zasad przed drugim sezonem...

Chociaż narazie mimo że jeszcze nie dostałem gry, już myślę o sprzedaży przynajmniej części pakietu. ;)
ajvven
Posty: 126
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:02
Lokalizacja: Nadolice Wielkie koło Wrocławia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Massive Darkness

Post autor: ajvven »

Mam troche wrazenie, ze CMON zaczyna nam oferowac tonę chinskiego plastiku i "darmowych" dodatkow na kickstrterze kosztem gameplayu, ktory nawet dobrze nie zostal przetestowany.

Nalezy im sie na pewno żółta kartka. Pytanie jak dlugo bedziemy sie lapac na chinskie figurki?:).

Ja gre zostawie tylko dlatego, ze duzo za nia zaplacilem i czekalem poltorej roku a druga mam na sprzedaz.

Dodam, ze lubie takie gry jak dungeom crawlery.
ODPOWIEDZ