The Godfather (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: The Godfather - Imperium Corleone

Post autor: KrzysiekL »

niedzwiedzzz pisze: 19 mar 2020, 08:55 Temat poruszany już w innym wątku.

Niby działa na 2 osoby ale jak raz zagrasz w składzie 4-osobowych to poniżej tych 4 osób już poźniej nie zagrasz :) To nie to samo
Kwestia gustu -- rozgrywka jest trochę inna, ale moim zdaniem nie gorsza. Nawet może czasem bardziej kontaktowa, a przez co emocjonująca. Bo o ile na większą liczbę graczy nie zawsze jest zagrywanych sporo szarych kart, to w moich rozgrywkach na dwie osoby są dość "popularne". ;)
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: thorus197 »

Z opinii powyżej wychodzi na to że tylko monotonność grafik i brak odpowiedniej ilości taty chrzestnego jest tu problemem ? A mechanicznie/grywalnością według was to nie nadrabia?

Miałem okazję grać u funfla (4 osoby) i jako osoba która ograła wiele meczy w Blood Rage - baardzo mi się podobała! Bardzo przyjemna atmosfera podczas gry i dla nas była całkiem prosta. Wiadome że nie ma co tutaj planować 45 ruchów do przodu - ale tak do piwka jako starter była wspaniała.

Więc chyba mimo że cena zaporowa, dołączy do rodziny :)
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: Forcemaster »

thorus197 pisze: 27 sty 2021, 23:40 Z opinii powyżej wychodzi na to że tylko monotonność grafik i brak odpowiedniej ilości taty chrzestnego jest tu problemem ? A mechanicznie/grywalnością według was to nie nadrabia?

Miałem okazję grać u funfla (4 osoby) i jako osoba która ograła wiele meczy w Blood Rage - baardzo mi się podobała! Bardzo przyjemna atmosfera podczas gry i dla nas była całkiem prosta. Wiadome że nie ma co tutaj planować 45 ruchów do przodu - ale tak do piwka jako starter była wspaniała.

Więc chyba mimo że cena zaporowa, dołączy do rodziny :)
Gra generalnie bardzo fajna, ale po paru razach cierpi na brak jakiegoś dodatku urozmaicającego.
Mogła to być najlepsza gra Langa dla mnie, niestety nie starczyło zawartości.
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: mordajeza »

Forcemaster pisze: 28 sty 2021, 08:41
thorus197 pisze: 27 sty 2021, 23:40 Z opinii powyżej wychodzi na to że tylko monotonność grafik i brak odpowiedniej ilości taty chrzestnego jest tu problemem ? A mechanicznie/grywalnością według was to nie nadrabia?

Miałem okazję grać u funfla (4 osoby) i jako osoba która ograła wiele meczy w Blood Rage - baardzo mi się podobała! Bardzo przyjemna atmosfera podczas gry i dla nas była całkiem prosta. Wiadome że nie ma co tutaj planować 45 ruchów do przodu - ale tak do piwka jako starter była wspaniała.

Więc chyba mimo że cena zaporowa, dołączy do rodziny :)
Gra generalnie bardzo fajna, ale po paru razach cierpi na brak jakiegoś dodatku urozmaicającego.
Mogła to być najlepsza gra Langa dla mnie, niestety nie starczyło zawartości.
Już to gdzieś pisałem, więc przepraszam za powtarzanie się. Wg mnie w tej grze kluczowa jest umiejętność trafnego przewidywania, co przeciwnik zamierza zrobić (i kiedy wbić nam nóż w plecy). Większa różnorodność kart niepotrzebnie zwiększyłaby losowość. Choć przyznaję, że obrazki na zleceniach mogłyby być inne :)
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: Rigidigi »

thorus197 pisze: 27 sty 2021, 23:40 Z opinii powyżej wychodzi na to że tylko monotonność grafik i brak odpowiedniej ilości taty chrzestnego jest tu problemem ? A mechanicznie/grywalnością według was to nie nadrabia?

(...)

Więc chyba mimo że cena zaporowa, dołączy do rodziny :)
Moim zdaniem nadrabia. Gra jest bardzo przyjemna, proste zasady, jest przyjemna negatywna interakcja. Powielone grafiki na kartach to rzeczywiście minus, ale co zrobić.
Gra jest całkiem szybka. Fun z rozgrywki rośnie z ilością graczy. Najlepiej grać w 4-5 osób. W dwie bym nie usiadł.

Z tą ceną to nie przesadzaj. Grę można wyrwać poniżej 2 stówek, więc jak za taką grę nie wydaje mi się, żeby to była zaporowa cena.
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: thorus197 »

Rigidigi pisze: 28 sty 2021, 13:38
thorus197 pisze: 27 sty 2021, 23:40 Z opinii powyżej wychodzi na to że tylko monotonność grafik i brak odpowiedniej ilości taty chrzestnego jest tu problemem ? A mechanicznie/grywalnością według was to nie nadrabia?

(...)

Więc chyba mimo że cena zaporowa, dołączy do rodziny :)
Moim zdaniem nadrabia. Gra jest bardzo przyjemna, proste zasady, jest przyjemna negatywna interakcja. Powielone grafiki na kartach to rzeczywiście minus, ale co zrobić.
Gra jest całkiem szybka. Fun z rozgrywki rośnie z ilością graczy. Najlepiej grać w 4-5 osób. W dwie bym nie usiadł.

Z tą ceną to nie przesadzaj. Grę można wyrwać poniżej 2 stówek, więc jak za taką grę nie wydaje mi się, żeby to była zaporowa cena.

Jako że żyję w UK, a cenie sobie gry po polsku - to uwierz mi, wychodzi zaporowo :)
Awatar użytkownika
RorK
Posty: 21
Rejestracja: 11 maja 2019, 02:07
Lokalizacja: Kraków/Ropczyce
Has thanked: 97 times
Been thanked: 30 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: RorK »

thorus197 pisze: 27 sty 2021, 23:40 Z opinii powyżej wychodzi na to że tylko monotonność grafik i brak odpowiedniej ilości taty chrzestnego jest tu problemem ? A mechanicznie/grywalnością według was to nie nadrabia?
Jeśli tak jak piszesz - lubisz Blood Rage'a i miałeś już okazję zagrać i "siadło" to mocno polecam kupić zwłaszcza, że gra znika ze sklepów. Różnorodność jest spora - otwarte początkowo i w następnych aktach przedsiębiorstwa mocno zmieniają sytuację na planszy. A do tego karty sojuszników (podczas rozgrywki nie wchodzą wszystkie) potrafią sporo namieszać.
Podonie jak w BR i Chaosie do wyboru mamy tak naprawdę: wystawić pojedyńczą figurkę na planszę albo zagrać kartę. Do tego występuje zbliżone napięcie w trakcie rozgrywki które wynika z tego, że wiemy jakie nieprzyjemności mogą nam potencjalnie zgotować współgracze, ale nie możemy być pewni czy są w stanie to zrobić (odpowiednia karta). Nie działamy jednak zupełnie w ciemno bo wiemy jakie zasoby pobierają przeciwnicy i przy wysyconym stosie kart bronii można oczekiwać, że pasyfistcznie to jednak nie będzie ;)
Grze słusznie zarzuca się kiepskie grafiki i pretekstowość wszechobecnego Brando, ja po kilku partiach przestałem na to zwracać uwagę i tak już nastukałem prawie 30 rozgrywek. Atuty to łatwe zasady, płynność rozgrywki, błyskawiczny czas rozłożenia a sama rozgrywka - ja uwielbiam, no ale mi ogólnie tytuły Langa z kontrolą terenu mocną wchodzą.
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: Forcemaster »

Przede wszystkim nie ma "Umrzyj by wygrać", to duży plus. Od BR głównie ten kretynizym mnie odrzuca.
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 227
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 91 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: Ezekiel »

Ja akurat BR bardzo lubię, ale Godfather to taki destylat Langa, zasad jest absolutnie minimum ale dają naprawdę mnóstwo opcji plus negatywna interakcja, za czym przepadam. Ja szczerze polecam, a klimat mimo wszystko jakiś jest, mnie boli tylko jako zmarnowany potencjał, bo mogło być lepiej. Gra dla mnie między 8 a 9 w skali do 10 :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Czy ma ktoś dostep do polskiej wersji tych kart?
https://boardgamegeek.com/filepage/1522 ... -job-cards
Wisimito
Posty: 54
Rejestracja: 15 paź 2020, 10:07
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: Wisimito »

Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: AnlAir »

japanczyk pisze: 26 gru 2021, 15:34 Czy ma ktoś dostep do polskiej wersji tych kart?
https://boardgamegeek.com/filepage/1522 ... -job-cards
Na początku roku zrobiłem sobie te karty w lepszej jakości niż te w linku, również z inną czcionką, czy lepszą? Kwestia gustu.
Chciałem to załadować na bgg ale czekam na pozwolenie od ''pikolop'' - koleś, który to 'wymyślił', nie wiem czy ma nałożone na to jakieś prawa?
Jeśli jesteś zainteresowany to daj znać na pw, mogę ci wysłać plik, ok16mb.
Spoiler:
Mała edycja do postu. 29/12
Poniżej link z moją edycją kart fanowskich i innymi dwoma pomysłami do gry.
Generalnie kart jest więcej (tzn tam gdzie jest 6ść powinno być 5ięć), nie chciałem zostawiać pustych miejsc :)
Jęśli są jakieś uwagi to proszę o info.

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

__________________________________________________________________
Możesz wesprzeć moje projekty https://buycoffee.to/AnIAir
Ostatnio zmieniony 09 gru 2022, 14:53 przez AnlAir, łącznie zmieniany 2 razy.
VincentVega
Posty: 205
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:39
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: VincentVega »

Czy ktoś gdzieś słyszał o planowanym dodruku ? Ceny po 350-500zł odstraszają :D
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: AndreV »

Portal jakiś czas temu ogłosił, że dodruku nie bedzie
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: bowie »

AndreV pisze: 16 sty 2022, 22:06 Portal jakiś czas temu ogłosił, że dodruku nie bedzie
A to dlatego, że CMON się wycofał z tego tytułu, tak samo jak z The Ohers
VincentVega
Posty: 205
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:39
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: VincentVega »

Dzięki za szybką odpowiedź, czyli pozostaje polować na jakąś okazję :-)
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: Rigidigi »

VincentVega pisze: 16 sty 2022, 22:03 Czy ktoś gdzieś słyszał o planowanym dodruku ? Ceny po 350-500zł odstraszają :D
Obserwuje ceny tej gry, bo chciałem kupić drugi egzemplarz.. W ciągu ostatniego miesiąca cena poszybowała w górę. Wcześniej bez problemu można było kupić grę w okolicach 300zł, natomiast w ostatnim czasie jest to już około 400.

Gra jest świetna. Ostatnio graliśmy w komplecie 5 osób i trup ścielił się gęsto w rzece Hudson. U nas jest to tytuł bardzo regularnie powracający na stół.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Zawsze można sciagnac angielska wersje ze Stanów - ostatnio nas to kosztowało 200 zł, płacenie 200% ceny za polską edycję to nieporozumienie.
VincentVega
Posty: 205
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:39
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: VincentVega »

japanczyk pisze: 17 sty 2022, 08:56 Zawsze można sciagnac angielska wersje ze Stanów - ostatnio nas to kosztowało 200 zł, płacenie 200% ceny za polską edycję to nieporozumienie.
Możesz podać nazwę sklepu ? Te 200zł to już z kosztami przesyłki i cłem ?
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: SeekerKuba »

Cześć, kupiełem ostatnio grę i okazało się ze brakuje 1 karty nielegalnych towarów - alkoholu. Portal nie ma już komponentów do tej gry więc zamierzam brakującą kartę sobie wydrukować. Wiadaomo wydruk będzie się różnił kolorystycznie od oryginału więc pytanie jest następujące
1. Lepiej dorobić całą kartę alkoholu bo nie jest to jakies mega ważne info dla innych graczy czy mam kartę alkoholu na ręce czy nie lub
2. wydrukować na cienkim papierze awers alkoholu i na zasadzie wkładki umieścić to w koszulce np banknotu 1$, a to właśnie kartę banknotu 1$ dorobić w całości...

1 czy 2?
VincentVega
Posty: 205
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:39
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: VincentVega »

1. Odpada bo z tego co kojarzę jest karta, która mówi wybierz losowo z kart przeciwnika jedną kartę i tutaj będzie wiadomo gdzie masz alkohol

Najlepiej na jednym banknocie napisz flamastrem alkohol i narysuj fajna flaszkę:-)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3388
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: psia.kostka »

Ja jeszcze z ostatkiem nadziei przybywam:
Sprawdz "na grubosc" kazda karte, bo pare razy juz tak mialem, ze czy to w koszulkach, czy gole, karty tak sie zlepily, ze w dotyku i przy kartkowaniu, liczeniu nijak tego nie wylapalem. Czasem juz mialem tel w garsci lub mail do sprzedajacego uzywke gotowy :lol: a jestem dosc skrupulatny, wiec cuda sie zdarzaja... :roll:

Ale tez czasem pol talii kart brakowalo, zycie :cry:
VincentVega pisze: 01 mar 2024, 12:53 na jednym banknocie napisz flamastrem alkohol i narysuj fajna flaszkę:-)
Hłe hłe :mrgreen:

Luca Brasi spi z rybami

PS
A w temacie pytania, to tez szedlbym w rozwiazanie z podmianka banknotu (jesli ich liczba nie jest jakos uber istotna w grze, ale mysle, ze nie , bo i liczba graczy jest zmienna). Mniej sie narobisz, a wyglad bedzie elegancki. Czy to wkladka w koszulke, czy flamastrowe malunki. Ja bym szedl w koszulki i wkladke. Szczegolnie z racji ceny gry obecnie.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: mordajeza »

SeekerKuba pisze: 01 mar 2024, 11:36 1. Lepiej dorobić całą kartę alkoholu bo nie jest to jakies mega ważne info dla innych graczy czy mam kartę alkoholu na ręce czy nie lub
To często jest kluczowa informacja - czy przeciwnik może zagrać w tej chwili dane zlecenie, czy nie? Grając w więcej osób nie tak łatwo wszystko kontrolować i pamiętać, co kto brał ja rękę. Zgadzam się z przedmówcami, że najlepiej zrobić alkohol z pieniędzy (jakkolwiek to brzmi ;) ).
VincentVega
Posty: 205
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:39
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: VincentVega »

Dlatego moim zdaniem koszulka też odpada, chyba że zakoszulkujesz wszystkie karty :) Bo tak jedna zakoszulkowana dalej będzie się różnić :D Mówię Ci - flamaster w rękę i maluj :evil:
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3388
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: The Godfather (Eric M. Lang)

Post autor: psia.kostka »

No wszystkie w koszulki! Panie, tyle piniondzorow za gre... trzeba zadbac.
Tylko musza byc koszulki jakies pro-fit, zeby do walizek sie miescily bez stresu.

A jak juz pojdzie drukarka w ruch (dla tego alko-awersu), to na BGG sa klawe ilustracje do kontraktow! To te ilustracje (wydrukowane awersy) tak samo jako wkladki w koszulki.

(Chetnie bym takie przygarnal, jesli ktos ma dostep do zacnej drukarki i opcja "strona x2" mu niestraszna :mrgreen:)
psia.kostka pisze: 01 mar 2024, 13:49 Ja bym szedl w koszulki i wkladke. Szczegolnie z racji ceny gry obecnie.
liczba mnoga ;)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
ODPOWIEDZ