(Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Klos »

Zielony - przyszlo
Czerwony - czekam
pawelacb
Posty: 231
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:53
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: pawelacb »

Co do pliku i statystyk

1. Po co nam statystyki rozegranych gier? Tzn ja popieram robienie statów, ale kiedy służą konkretnej sprawie. Np: Do wpisywania wyników i robienia jakiegoś wewnętrznego rankingu. Kiedyś tak zaczęliśmy grać ze znajomymi, oczywiście w tedy każdy bardziej się spina, czy to dobrze czy źle pozostawiam do oceny każdemu z osobna, mnie to nie przeszkadza bo i tak traktuję to jako zabawę. Natomiast w tedy można na przykład robić ranking z typowaniem zwycięzcy raz na 2 miesiące. Taki Vyceska Cup :) . W oparciu o ilość rozegranych gier, zajętych miejsc, zwycięstw vs mnożnik przez np: ocenę trudności gry na bgg. Trzeba by przyjąć jakieś założenia. Można nawet składać się po symbolicznych 5 -10 zł za edycję i ci co się złożą uczestniczą w zabawie. Wygraną proporcjonalnie dzielimy według 3 pierwszych miejsc. I tak wiadomo, że kasa pójdzie na gry :).

Natomiast robienie tylko rankingu ilości rozegranych gier i w co kto grał uważam za kompletnie zbędną. Mnie to do niczego nie potrzebne. Ani nie pobijamy rekordu świata w ilości rozegranych gier w knajpie, ani w sumie nie interesuje mnie ile konkretna gra była razy grana lub kto w nią grał. Nie wiem do czego nam takie staty?

2. Co do gier do sprzedaży - nie ma sensu wpisywać samej listy gier bez cen, nie ma sensu też wpisywać tego w formie tabeli, to kompletnie nieczytelne się robi. Lepiej już edytorze testowym lub niech każdy w arkuszu ma swoją zakładkę. NP:

pawelacb
gra 1PL - cena :x zł Opis: "jeżeli potrzebny"
gra 2 EN - cena :x zł Opis: "jeżeli potrzebny"
gra 3 PL - cena :x zł Opis: "jeżeli potrzebny"

Badyl
gra 1PL - cena :x zł Opis: "jeżeli potrzebny"
gra 2 EN - cena :x zł Opis: "jeżeli potrzebny"
gra 3 PL - cena :x zł Opis: "jeżeli potrzebny"

itd. Można zawsze z grzeczności taką ofertę wrzucić wewnętrznie wcześniej niż na fora ogólne.

3. KS - tu też się wypowiem, bo to ode mnie padł pomysł sprzedaży i ofert KS. Również forma tabeli jest mało czytelna. Po za tym nie ma tam sensu podawać wszystkich gier na które czekamy a tylko tych KS kampanii do których szukamy współzamawiających lub mamy otwarty pledget i można się do niego dołączyć. Ważne też w takim wypadku jest podanie ceny, linka do kampanii jeżeli trzeba i daty do kiedy można się dołączyć.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Klos »

No to i ja sie wypowiem :-)

1. A mnie sie statystyki podobaja :) Moze i nie bede ich do niczego wykorzystywal, ale fajnie na nie popatrzec. I sugeruje jakie gry moglyby byc dostepne aby poprosic :)

2. Sprzedaz dla mnie wystarczy informacja o tym jaki tytul. Reszte mozna omowic na forum lub w realu. Moze i masz racje, ze przydaloby sie dodanie informacji - cena, stan, itd, ale dochodzimy do oryginalnego pomyslu - pod forum. A tak mamy prosty excel, szybki do przejrzenia. A wsyztskie te dodatkowe dane mozna wpisac dodajac komentarz jesli ktos chce.

3. KS akurat uwazam, ze warto wpisywac rzeczy jakie sie zamawia / jakie sie ma. Ja chcialbym korzystac z tej zakladki za zasadzie:
a) zastanawiam sie, czy czegos nie wesprzec - widze ze ktos inny to wspiera, wiec wiem ze moge zrezygnowac
b) zastanawiam sie, czy czegos nei wesprzec - widze ze ktos inny to wspiera, mozna zrobic wspolnego pledge'a
c) nie wsparlem czegos a nadal bardzo chce w to zagrac - widze ze ktos to wsparl wiec moge zagrac w jego egzemplarz
d) ktos inny patrzy na moja liste i moze wykorzystac punkty a)-c) do mojej kolekcji
Badyl
Posty: 238
Rejestracja: 24 maja 2017, 21:40

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Badyl »

To może doprecyzuję o co mi chodziło z zakładką KS - o to żeby dawać tam info kto ma otwartego pledge'a i można się do niego dobić, albo coś zamawia na czyimś pledge'u i da info u kogo. Jeżeli pledge jest już zamknięty i nie da się dobić to należy usunąć tą pozycję.
pawelacb
Posty: 231
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:53
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: pawelacb »

Klos pisze:No to i ja sie wypowiem :-)

1. A mnie sie statystyki podobaja :) Moze i nie bede ich do niczego wykorzystywal, ale fajnie na nie popatrzec. I sugeruje jakie gry moglyby byc dostepne aby poprosic :)

2. Sprzedaz dla mnie wystarczy informacja o tym jaki tytul. Reszte mozna omowic na forum lub w realu. Moze i masz racje, ze przydaloby sie dodanie informacji - cena, stan, itd, ale dochodzimy do oryginalnego pomyslu - pod forum. A tak mamy prosty excel, szybki do przejrzenia. A wsyztskie te dodatkowe dane mozna wpisac dodajac komentarz jesli ktos chce.

3. KS akurat uwazam, ze warto wpisywac rzeczy jakie sie zamawia / jakie sie ma. Ja chcialbym korzystac z tej zakladki za zasadzie:
a) zastanawiam sie, czy czegos nie wesprzec - widze ze ktos inny to wspiera, wiec wiem ze moge zrezygnowac
b) zastanawiam sie, czy czegos nei wesprzec - widze ze ktos inny to wspiera, mozna zrobic wspolnego pledge'a
c) nie wsparlem czegos a nadal bardzo chce w to zagrac - widze ze ktos to wsparl wiec moge zagrac w jego egzemplarz
d) ktos inny patrzy na moja liste i moze wykorzystac punkty a)-c) do mojej kolekcji
Wiadomo, że co człowiek to opinia, więc co do statystyk to się nie będę sprzeczał :) Z tym, że dla mnie te statystyki nie mają żadnej wartości, po prostu nic nie specjalnego nie wnoszą, ale i w niczym mi nie przeszkadzają.

Co do sprzedaży i KS to nie rozumiem twoich argumentów. Tzn, że ja mam się przedzierać przez listę 60 KS-ów które do ciebie przyjdą, pomimo, że nie mogę się do niczego dołączyć? Do tego wystarczy mi twój profil na bgg. Chciałbym wiedzieć do czego mogę ewentualnie się dołączyć, np: zakupy grupowe. A co do sprzedaży, to sytuacja w której mam sprzedającego pytać o cenę każdej gry z osobna uważam za abstrakcję i dla potencjalnych kupujących i dla ciebie. Wolisz odpowiadać na 10 pytań o cenę tej samej gry zamiast po prostu napisać czy jest w PL czy nie, oraz ile za nią chcesz i w jakim jest stanie? To we mnie nie będziesz miał Klienta i nie będę sprawdzał pliku w którym każdy podaje tylko nazwę gry i każdego o wszystko muszę wypytać.
Badyl
Posty: 238
Rejestracja: 24 maja 2017, 21:40

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Badyl »

pawelacb pisze:
Natomiast robienie tylko rankingu ilości rozegranych gier i w co kto grał uważam za kompletnie zbędną. Mnie to do niczego nie potrzebne. Ani nie pobijamy rekordu świata w ilości rozegranych gier w knajpie, ani w sumie nie interesuje mnie ile konkretna gra była razy grana lub kto w nią grał. Nie wiem do czego nam takie staty?
Widzisz.. Tobie się to do niczego nie przyda, a jednak część osób była zainteresowana takimi statystykami.
W sumie mi się to przyda tylko i wyłącznie do zaspokojenia swojej ciekawość, ile razy dana gra była odpalana w ciągu roku i kto ile razy w nią grał.

I tyle, jak widać nie tylko ja taki ciekawski tutaj jestem ;)
Bartek O
Posty: 103
Rejestracja: 31 sty 2018, 10:23

[Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Bartek O »

Badyl pisze:
pawelacb pisze:
Natomiast robienie tylko rankingu ilości rozegranych gier i w co kto grał uważam za kompletnie zbędną. Mnie to do niczego nie potrzebne. Ani nie pobijamy rekordu świata w ilości rozegranych gier w knajpie, ani w sumie nie interesuje mnie ile konkretna gra była razy grana lub kto w nią grał. Nie wiem do czego nam takie staty?
j
Widzisz.. Tobie się to do niczego nie przyda, a jednak część osób była zainteresowana takimi statystykami.
W sumie mi się to przyda tylko i wyłącznie do zaspokojenia swojej ciekawość, ile razy dana gra była odpalana w ciągu roku i kto ile razy w nią grał.

I tyle, jak widać nie tylko ja taki ciekawski tutaj jestem ;)
Mnie to ryba a jeśli ktoś ma tyle zapału żeby robić statsy[emoji4]....
Zastanawia mnie tylko jedno. Czasem mam ochotę zagrać inaczej, inne strategia co się prawie zawsze kończy obitymi nerami[emoji12] mi to nie przeszkadza ale mogę sobie wyobrazić sytuacje że kogoś to zniechęci do eksperymentów i zrobi się power gaming

Co do KS i wspieram to popieram wpisywanie tylko otwartych projektów. Sam miałem kilka sytuacji ze szukałem kogoś kompletu albo chciałem zapytać (np o U - Bota). Jeśli zrobimy tu listę co kto ma to będzie 200 stron i nikt tego nie będzie przeglądał.
A jak ktoś będzie szukał tytułu to niech wpisze w poście na czw - tak jak Alchemicy, było wezwanie i było grane[emoji4]

Ale ogóle to fajny pomysł - żeby nie było ze ktoś się narobił a teraz reszta ma milion uwag [emoji4]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: roadrunner »

Vyceska 13.02 Wtorek (Jak Badyl będzie pamiętał to zrobi po 13)

1. pawelacb 18:45 - zabrałem coś nietypowego dla 3-5 graczy, niedoceniana, lekka i bardzo fajna Lords of Xidit. Na 60-90 min. Czekając na Kaszkieta chętnie zagram w Black Fleet. Później chętnie w cokolwiek, może być 2 krótsze gry na 90 min lub jakieś konkretne euro, np: Keyper lub keyflower z jakimś dodatkiem lub cokolwiek innego dobrego. Może damy szansę Santa Marii - co ty na to Kaszkiet? Na bgg 7,8 więc chyba daje radę.
2. Badyl 19 lub 20 - albo od 19 na coś krótkiego w oczekiwaniu na Kaszkieta i się zawinę albo od 20 na coś konkretnego. Nie będę pewnie miał dzisiaj tyle czasu, żeby zostać na całość. Wezmę Keypera.
3. Klos mam nadzieje 18.45 - moge wziasc Black Fleet, Lords of Xidit tez z checia.
4. kaszkiet 20:00 - wezmę coś na 5 osób, na mniej też bo różnie się sytuacja potrafi zmienić. Xidit grałem dawno temu, chętnie powtórzę.
5. Roadrunner 19:00 - chętnie LoX, black fleet/keyper niekoniecznie + jak pisałem, wezmę 7 cudów i skye.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Badyl
Posty: 238
Rejestracja: 24 maja 2017, 21:40

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Badyl »

Keyper i tak jest na 4 osób.

a co do rezerwacji... w Vycesce nie ma dzisiaj miejsc , wszystko zarezerwowane od 19
Awatar użytkownika
Drek
Posty: 153
Rejestracja: 28 lip 2016, 12:59
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Drek »

Statystyki tez mogą służyć do:
- określenia która gra była najbardziej popularna na naszych spotkaniach w pewnym przedziale czasu.
- jeśli ktoś grał w dany tytuł już powiedzmy 3-4 razy to może wpuści osobę która chciałaby zagrać pierwszy raz.
- jeśli pojawią się nowe osoby w naszej grupie, to tez skorzystają patrząc na to który tytuł często lądował na stole.
- może być pewnym wyznacznikiem przyszłych planów zakupowych.....chociaż tu chyba najbardziej nieocenioną pomocą są mini recenzje Pytona :-)

Co do Kickstartera to zgadzam się z Kłosiem.
Wolę jedno miejsce, gdzie widzę kto wsparł jaki tytuł, zamiast przedzierać się przez BGG każdej osoby oddzielnie.
Proponuję jedynie ujednolicenie legendy (kolorków), w której powinien się znaleźć:
- tytuły wsparte, Pledge jeszcze nie uruchomione.
- Pledge działa i można się dołączać (ważne żeby była data otwarcia Pledge, albo do kiedy czekamy na zgłoszenia).
- Zamówione i czekamy na wysyłkę.
- Gra dostarczona (......i można już słać błagania do danej osoby żeby przyniosła grę na najbliższe spotkanie :-) ).
Mario_Max
Posty: 250
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Mario_Max »

Badyl pisze:Keyper i tak jest na 4 osób.

a co do rezerwacji... w Vycesce nie ma dzisiaj miejsc , wszystko zarezerwowane od 19
Może sprawdzcie Paladar ,tam przeniosła się ta druga ekipa planszowkowa/czwartkowa z Bisona. Patrzą przychylnie na planszówki i są 30 metrów od metra kabaty.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Mario_Max pisze:
Badyl pisze:Keyper i tak jest na 4 osób.

a co do rezerwacji... w Vycesce nie ma dzisiaj miejsc , wszystko zarezerwowane od 19
Może sprawdzcie Paladar ,tam przeniosła się ta druga ekipa planszowkowa/czwartkowa z Bisona. Patrzą przychylnie na planszówki i są 30 metrów od metra kabaty.
Bison Pub może da radę - miejsce sprawdzone i jest wporzo.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Fajna dyskusja, a ja akurat dziś nie mam czasu pisać ;-) Może wieczorem się uda 2 słowa.


Teraz tylko powiem: cyknijcie rezerwację na czwartek :-)
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: roadrunner »

Po co komu statystyki i argumenty by je odpalić było w wątku omawiane parę stron temu. Ja podzielam argumenty przypomniane @up przez Klosa i Badyla. Fajna, nieszkodliwa rzecz, cool, że ruszyło. Wymienione przez Dreka- też tak uważam, no może poza zbytniemu ufaniu reckom Pytona :D :wink: stanowiącym oczywiście rześkie urozmaicenie naszego wątku (#kciuk), podobnie jak pozostałe (Kaszkiet).

Z mojej strony jestem na nie wszelkim pomysłom typu Vyceska Cupy. Luźny charakter spotkań może wtedy zdryfować w stronę power gamingu i ruchów trwających epokę lodowcową.

Odnośnie podejścia, że na pliku zrobi się pikseloza albo scrollowanie czegoś zajmie godzinę - zróbmy sobie wszyscy przysługę i w miejsce kwestionowania jakichś rozwiązań kwestionujmy je konstruktywnie, proponując od razu alternatywne konkretne rozwiązanie. G-doc ma swoje wady, ale pozwala łączyć różne rzeczy w jednym miejscu, przy zachowaniu multiedycji w tym samym momencie. Takiej zalety nie ma konto bgg, messenger/whatsapp ani inny z pomysłów, jakie padły wcześniej. Osobna appka - to tak, owszem, ale najpierw ktoś musiałby ją napisać :? Na omawiane potrzeby trudno znaleźć lepszy motyw niż G-doc i dlatego głosowałem za tym rozwiązaniem. A czy jego formę można wizualnie poprawić - oczywiście, ale sugeruję podejście nie wszystko na raz.

Tylko odnośnie zakładki sprzedaży dodam, że przejrzystości pomogłoby przewrócenie układu (nicki nie w kolumnach, tylko wierszami 1, 2, 3...) i wpisywanie jednorazowej oferty w jedną komórkę, z tytułami pod sobą (alt+enter). Propozycja w pierwszej kolumnie listy Klosa, do usunięcia. Zgadzam się z Pawłem, że bez cen bez sensu. Natomiast jeśli ktoś z danymi grami kieruje się tylko na wymiany to proponuję dopisywać przy takich tytułach [W] wzorem zwyczaju forumowego.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: roadrunner »

kaszkiet pisze:Bison Pub może da radę - miejsce sprawdzone i jest wporzo.
Zrobiłem rezerwację w Wyczesie, 19:00. Widać coś się zwolniło.
Bartek O
Posty: 103
Rejestracja: 31 sty 2018, 10:23

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Bartek O »

Co do statystyk byłem naturalny ale argument Dreka do mnie przemawia[emoji106]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

roadrunner pisze:Wymienione przez Dreka- też tak uważam, no może poza zbytniemu ufaniu reckom Pytona
Mówiłem, że jesteś osamotniony w Tajniakach ;)
roadrunner pisze:Z mojej strony jestem na nie wszelkim pomysłom typu Vyceska Cupy. Luźny charakter spotkań może wtedy zdryfować w stronę power gamingu i ruchów trwających epokę lodowcową.
Zgoda i niezgoda jednocześnie. Zgoda, że nie ma co zbytnio usztywniać. Niezgoda, bo ja bym raz na jakiś czas odpalił jakiś oficjalny turniej... Mario zgłaszał Ticket to Ride, ja Catana, ale moim zdaniem hitem byłoby zrobienie Vyceskowego turnieju w Azula! :) [w grę wchodziłyby również jakieś inne megapopularne tytuły, jak Cyklady, Scythe czy Orlean].

Ps. Turniej w Imperiala... 8)
Badyl
Posty: 238
Rejestracja: 24 maja 2017, 21:40

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Badyl »

PytonZCatanu pisze: zrobienie Vyceskowego turnieju w Azula! :)
Tego dnia bym się trzymał z dala od Vyceski ;)

Konstruktywne uwagi zawsze na +

Po to zrobiłem ten plik otwarty na modyfikacje dla każdego, że jak ktoś ma jakieś uwagi, pomysły na usprawnienie to niech od razu to wdraża, modyfikuje i mówi co zrobił.

Nie mam masy czasu na ogarnięcie tego i robię to z doskoku.

Po jednej takiej konstruktywnej uwadze Azzjusza wprowadziłem tabele przestawne - cel jest taki, żeby po dodaniu do pliku rozgrywek z ostatniego spotkanie Vyceskowego statystyki się aktualizowały w wersji "globalnej"
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Klos »

No to ja bym zaproponowal w takim razie 2 modyfikacje pliku.

Poniewaz widze zasadnosc niektorych z (bez)blednych argumentow wymienionych przez moich szanownych wspol-oratorow ;-) to proponuje

1. W zakladce Handel rzeczywiscie przy tytule w nawiasie dodac cene + W jesli w gre wchodzi wymiana czyli np (150 / W). Ale nie robmy z tego wymogu, jak ktos nie poda to nie poda i tyle.
2. Zakladke Kickstartera rozbic na 2 zakladki - aktualne i zakonczone.
2a) W zakonczonych moznaby popatrzec co kto ma (bo przebijanie sie przez listy nastu osob na BGG w szukaniu KSow moim zdaniem jest mniej wygodne)
2b) w aktualnych podajemy rzeczy ktore aktualnie wspieramy, na ktore jest otwarty Pledge Manager, szukamy wspolwspierajacych

Co wy na to?
I uwazam ze ten G-docs jest swietna rzecza i bedzie sie sprawdzal jesli.
A przede wszystkim nie jest on w zaden sposob narzucony, ze trzeba z niego korzystac.
Nawet jesli bedzie z niego korzystac 5 osob a reszta uzna ze nie potrzebuje - i tak uwazam go za swietna rzecz.
Bartek O
Posty: 103
Rejestracja: 31 sty 2018, 10:23

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Bartek O »

Co do statystyk byłem naturalny ale argument Dreka do mnie przemawia[emoji106]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pawelacb
Posty: 231
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:53
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: pawelacb »

Dobra, kończę swoją dyskusję na temat statów i sprzedaży i KS-ów. Jak jest dobrze to ok. W Arkuszu poglądowo i na szybko (można coś poprawić) dorzuciłem swoje wyobrażenie takiego pliku dla sprzedaży i KS, całkowicie poglądowo i bez uwzględniania być może jakiś ważnych informacji które można oczywiście tam zamieścić. Taka wersja wydaje mi się dużo bardziej czytelna, natomiast decyduje grupa więc tyle ode mnie.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Przyczynkiem całej dyskusji była moja próba wyciągnięcia jakiś statystyk dotyczących popularności danej gry podczas naszych ursynowskich spotkań. Jeśli chcecie poznać uzasadnienie, dlaczego, podaję [za kaszkietem]: dla geekowskiej przyjemności :) I tyle. Ale jeśli będzie to dawało jakieś praktyczne korzyści [np. te wymienione przez Dreka], to tym lepiej 8)

Pozostałe dwie kwestie [handel i wspieranie] oczywiście to już bardziej praktyczna sprawa.
pawelacb pisze:Taka wersja wydaje mi się dużo bardziej czytelna, natomiast decyduje grupa więc tyle ode mnie.
Jeszcze nic nie zdecydowano ;) Zdecydowanie popieram, żeby do opcji Wymiany/Sprzedaży/Kupna gry dodawać kwestie:

1. Język
2. Stan
3. Cena
4. Czy jest opcja wymiany.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

1. Rzuciłem okiem na arkusz i podoba mi się wersja pawelacb [Handel i KS]. @pawel - nie kasuj wpisanych gier ;)
2. Rozumiem, że rozgrywki wystarczy odpowiednio wpisać w Gra/Nick i w dwóch pozostałych zakładkach statystycznych wyniki pojawią się same
3. Hmm... ale tabelka nie liczy liczby rozgrywek w daną grę, trzeba chyba to ręcznie wprowadzać za każdym razem... Chyba, że coś źle robię. Da się poprawić?
jedrek
Posty: 220
Rejestracja: 10 lip 2008, 20:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: jedrek »

Vyceska 13.02 Wtorek (rezerwacja zrobiona)

1. pawelacb 18:45 - zabrałem coś nietypowego dla 3-5 graczy, niedoceniana, lekka i bardzo fajna Lords of Xidit. Na 60-90 min. Czekając na Kaszkieta chętnie zagram w Black Fleet. Później chętnie w cokolwiek, może być 2 krótsze gry na 90 min lub jakieś konkretne euro, np: Keyper lub keyflower z jakimś dodatkiem lub cokolwiek innego dobrego. Może damy szansę Santa Marii - co ty na to Kaszkiet? Na bgg 7,8 więc chyba daje radę.
2. Badyl 19 lub 20 - albo od 19 na coś krótkiego w oczekiwaniu na Kaszkieta i się zawinę albo od 20 na coś konkretnego. Nie będę pewnie miał dzisiaj tyle czasu, żeby zostać na całość. Wezmę Keypera.
3. Klos mam nadzieje 18.45 - moge wziasc Black Fleet, Lords of Xidit tez z checia.
4. kaszkiet 20:00 - wezmę coś na 5 osób, na mniej też bo różnie się sytuacja potrafi zmienić. Xidit grałem dawno temu, chętnie powtórzę.
5. Roadrunner 19:00 - chętnie LoX, black fleet/keyper niekoniecznie + jak pisałem, wezmę 7 cudów i skye.
6. Jędrek- mam nadzieję że uda się na 20:00
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Klos »

Ja dotre jednak na 20 dopiero, wezme cos do 6 osob


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ